Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biotop Asie

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Biotop Asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 19:39 Muž sirius [54] Re: NHKG
Veľmi pekne ďakujem, za dobré usmernenie. Guramy leeri sú naozaj ako také rozvážne, Pokojné Kráľovné; so svižnými rybami to naozaj nepasuje. Čo myslíte NHKG: s pár kúskami Helostoma temminckii (tie sú v koncovke i raz tak väčšie), by sa leerky (ak vo výraznej počtovej prevahe) - zniesli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2020 18:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sirius
Rájovce (Macropodus) bych nedával, jsou to dost ostré ryby a potřebují studenější vodu než Trichogaster leeri.
S tím počtem Trichopodus (Trichogaster) leeri to je složitější. Ve velkém hejnu by to mohlo fungovat, většinou se při větším počtu ryb agresivita sníží, ale nikdo ti to nezaručí. Dříve jsem takto úspěšně chovat cca 15ks Trichopodus (Trichogaster) sumatranus ve 300l akváriu.
Na dně jsem měl rybicky.net/atlasryb/sumicek_indicky Na sumečky nebyli moc schovaní a jsou mírumilovní. Je i podobný menší druh: rybicky.net/atlasryb/sumcik_kratkoploutvy
Do střední části podle mě nepotřebuješ nic, ti čichavci většinou neplavou jen u hladiny.
A vyhni se rybám co rády plavou jako jsou třeba mřenky, leeri to nemají rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 18:44 Muž sirius [54] – Guramovití do väčšieho akvárka 900 l ?
Fotka k příspěvku Ahojte. Dostal som sa k takémuto "väčšiemu" (900 l) akvárku (na obrázku). Poradíte mi, odporučíte? Akvárium má rozmery: 180 x 79 x 66 cm (66 cm je vysoké), = 938 l. Zatiaľ ešte oddychuje v garáži, ledva sme ho tam vpratali, bolo neuveriteľne ťažké. Za mlada som choval "bežné" labyrintky, rajovce, guramy perleťové... Doteraz sa mi veľmi páčia. Čo myslíte - bolo by to pekné a oplatilo by sa nimi osadiť, až takto veľkú nádrž? Špeciálne najmä druh Trichogaster leeri sa mi ľúbi... Ak by tvoril, práve on, principiálny základ stádočka - koľkými kusmi by ste osadili, tí čo sa vyznáte v chove čichavcov, takúto rozmernejšiu nádrž? Bolo by to vôbec vhodné, k typu či rozmerom tejto konkrétnej nádrže? 30 či 40 kusov - je príliš veľká črieda? Pozdávajú sa mi k tomu (ako doplnok) aj ďalšie síce "klasické" ale inak exkluzívne pôvabné, relatívne k tomu príbuzné rody z JV Ázie (hoci zo širšej zoogeograf.obasti): Colisa lalia, Macropodus ocellatus či aj najbazálnejší M. opercularis (je fantastický!), možno na vizuálne či pozorovacie spestrenie aj Helostoma temmincki (číchavec líbající). Poradili by ste mi, aký ekologický/vizuálny mix týchto druhov - počet ks/druh - do takéhoto akvárka namixovať? Priestrannosť akvária by zrejme umožňovala aj - zo 2 páriky rajovca (prípadne aj oboch spomínaných druhov?) ? H. temmincki zas dorastá až cez 20 cm, no rozmer akvária by ju zrejme už viac "nepustil"... Ale vraj je pri viacerých exemplároch znášanlivou, mierumilovnou rybou. Navyše elegantnou a skvostnou... :-) Nebude si vadiť toľkoto pri-hladinových rýb, v jedinom akváriu? A čím (rybkami) by ste mi odporučili osadiť/doplniť prípadne stredné vrstvy stĺpca vody a dno, ak by šlo o komplet JV Áziu. Vopred ďakujem za akýkoľvek nápad, info, usmernenie, zaujímavosť. S.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 07:27 Muž koyack [87] Re: NHKG
Ale proč utrácet za Mandlovník? Dub mám zdarma a krásně voní při sušení, krevetkám se líbí a když se rozpadne tak ho při výměně vody v pohodě odsaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 20:36 Muž Mislow [304] Re: marrek13
Hezci ... pockej, vono taky zalezi co do toho akva strcis, mozna pak na listy zapomenes. :-P :-D Kdyztak muzes dat raselinu do filtru. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 20:32 Muž Marrek [0] Re: NHKG
O tom jsem už taky uvažoval, ale dub mi přišel hezčí a především dostupnější, ale tak v neděli jedu na burzu, tak snad tam nějaký ten mandlovník bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 20:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marrek13
Kašli na dub, rozpadá se moc rychle. Kup si listí Mandlovníku mořského. Je ze správné oblasti a vydrží víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 20:22 Muž Marrek [0] Re: NHKG
Však jo, řekl bych že snad nikdo tady nemá přesný biotop, já jenom chci, aby to nebyl nějaký mix všeho možného, a aby to vypadalo trochu přirozeně.
A ještě jsem si procházel fora ohledně těch dubových listů, a dospěl jsem k závěru že v rozumném množství by tam ty listy škodit neměly, ba naopak!
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 20:10 Muž Mislow [304] Re: NHKG
Jj, neco jako Malawi s bilym piskem, ze? Kde v Malawi najdes bilej pisek? :-P hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 20:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marrek13
Podle googlu Olše roste i v Asii, akorát severněji než odkud jsou ty ryby. Ale nesnažíš se o přesný biotop. Ono to ani bez osobní návštěvy toho biotopu a nasbíraní vzorků ani asi nejde. Tak podle mě není třeba být důsledný do úplných detailů. Taky používám v mém "jihoamerickém biotopu" listy mandlovníku, který je nejspíše z Asie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 19:00 Muž Marrek [0] Re: Mislow
S těma rybama jsem to zatím viděl na pár Čichavců v kombinaci s hejnem Razborek Hengelových, co na čištění dna ještě nevím, uplně začatečník nejsem, pár roků jsem se staral o svoje 60l akvárium, ale před rokem jsem toho nechal...neříkám, že chci udělat ze dna úplné smetiště, ale chci aby to vypadalo troch přirozeně, pár listů, nějaké kořeny, rostliny, atd. Na jednom videu co bylo tady v komentářích jsem viděl na dně olšové šištice, Olše roste i v Asii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:42 Muž Marrek [0] Re: NHKG
Moc děkuju, pravděpodobně razbory a Čichavce, ale ještě nevím.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:41 Muž Mislow [304] Re: marrek13
Ahoj, bud opatrnej, to ze pohazis dno vsim moznym jeste neznamena, ze to bude fungovat prirozene, ten clovek, kterej to tak udelal, mel zrejme uz zkusenost a vedel, co si muze dovolit vzhledem ke skladbe ryb a set upu akvaria. Pokud jsi zacatecnik, tak bych spis doporucil se drzet zakladu, dno udelat jednoduse, tak aby bylo pristupne k odkalovani, poradne se zamyslet nad rybi osadkou, akvarko neni zas az tak velke, ale i tak si z biotopu asie muzes solidne vybrat. Zadny listi na dno apod. bych zatim nehazel, prirodni pisek s testem na vapenec nebo flexi obklady barvy do hneda bych bral jako start pro zacatecnika dobrou volbou. Muzes podhodit zivnym substratem pro rostlinky. Jaky ryby by jsi chtel, mas uz predstavu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2016 18:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: marrek13
Já hledám na youtube. Jaké ryby tam chceš?

Na netu je dost videí k rychle tekoucí vodě. O podobném jsem uvažoval:
www.youtube.com/…

A jinak se mi docela líbí videa ze soutěže biotopních akvárií:
www.youtube.com/…

A tady máš podobné jako se ti líbilo z JA:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 18:33 Muž Marrek [0] – Asijská biotop
Fotka k příspěvku Dobrý den, zakládám si akvárko, 110l, s rád bych si ho udělal na způsob Asijského biotopu, nebo alespoň takové přírodní, velice se mi líbilo jedno od pana Josefa, sice je to Amerika, ale líbí se mi ta přirozenost, poházené dubové listí, olšové větve, kořeny porostlé mechem, zaprášené dno...přišlo mi takové věrohodné, nenapadá vás nějaká stránka, kde bych mohl hledat inspiraci k biotopům? Tady v je pár pěkných biotopů, ale většina mi přijde celkem nepřirozená...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2012 18:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bob66
Původ je poměrně neznámý. Pravděpodobně to bude Již. Amer., možná ale Af. či třeba někde úplně jinde. Nicméně byla roztahaná po všech tropických oblastech a s úspěchem tam roste. Dokonce byla z mnohých oblastí popsána jako jiný druh (no, asi z 60ti :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:25 Muž MrHu [300] Re: katterinecka
Jojo, máme, proto jsem tam napsal to "i"...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bob66
no podle toho atlasu máte pravdu oba, protože se vyskytuje na hodně místech po světě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: MrHu
Tak beru zpět, to je tak, když je člověk líný si něco ověřit v atlasu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.02.2012 17:18 Muž MrHu [300] Re: Bob66
Fotka k příspěvku Podle atlasu to vypadá i na Asii...:-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:08 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Johan
Není pistie náhodou JA :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Wader
Ohledně rostlin koukni do atlasu. Z asie mam nějaké plovoucí pistie. Sice malé, jelikož je průběžně likviduju aby se mi moc nerozrostly a ještě mám Hygrophila corymbosa Tu mám z Aqua Daho. Jestli jsi z okolí šumperka, tak nějakou pistii bych mohl nechat rozrůst a dát ti a jestli se začne dařit aj hygrofile, tak tu bych taky mohl, ale zatím jsem rád, že mi nějak roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2012 14:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Wader
Pistia, Lemna, Salvinia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 10:51 Wader – Biotop Asie
taky si chci založit biotopni asii a mam problem s plovoucimi rostlinami, ktere jsou z Asie, tak bych potřeboval vtom trosku poradit. A nejlepe kdyby je měli v nabidce v aqua-daho.. Diky moc ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 20:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Filip980
Nekoukal sem na objem. Tak to je co se týče biotopu spíš květináč. Dal bych tam co se ti líbí a bude do takovéto nádrže vhodné. Hledej v tématu miniakvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:41 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Johan
Díky, no ale na 20 litrů akva, to je myslím docela moc rostlin. Nevím jestli by se to tam vešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Filip980
Sice dle mého biotop asie neexistuje, ale to je fuk. Udělal bych to třeba tak, aby to byl průřez malého potoku. Na stranách velké rostliny, buď vzhledu trávy, nebo vyrůstající z vody (Ceratopteris thalicroide, Cyperus, rýže, apod.), a v prostředku nějaké nízké rostliny (např. kryptocoryne pontederifolia a třeba i Riccia fluitans). A něco plovoucího, např. Salvinia molesta či okřehky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 17:23 Muž Filip980 [398] - Rostliny – 20 litrová nádrž - biotop Asie
Ahoj, mám v plánu založit malou nádrž 32x25x26 cm, objem vychází na 20 litrů. Už mám určitou představu jak by mohla vypadat, mám naplánované rostliny biotopu Asie i rybky, které bych tam přidal. Chtěl bych se zeptat, nechci to nějak extra biotop, jen takový aby se vše schodovalo a bylo z Asie. Chtěl bych se zeptat jak vy by jste udělali takovou nádrž? (S jakými rybami, rostlinami...)

Děkuji za info. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 22:07 Usine Re: Aveysha
Pár ryb jako jsou živorodky tam můžeš dát hned. Jinak si ale ze začátku nevybral moc dobře rostliny. Jsou většinou jenmolisté a ty se rády hodně zařasí zvláště v nově založené nádrži. Ze začátku to chce akva naprat rychle rostoucími rostlinami a až za pár měsíců ho pomalu předělávat k obrazu svému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 21:54 Aveysha Re: radim
jak velký by ty odstupy měly bejt? přečetla jsem toho dost (myslela sem si to)) a nikde to neříkali. za jak dlouho můžu přidat ty první ryby? víc jak týden nebo týden stačí?

jo a taky - nemám samozřejmě tu drahou soupravu na měření vody, mám změřený jen ph, kh a gh (vypadá to, že máme tvrdou vodu), neměla bych změřit ještě i ty ostatní věci, anebo to fakt stačí nechat odstát a není to potřeba?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 22:34 radim Re: Aveysha
nechces ty moje gastromyzony? :) ne ze by to byli spatné ryby..to vubec ne, ale nejak s nimi do budoucnosti s predelanim akva nepocitam...nahradí ancistruse a z casti pancernicky ;) a taky to jsou asiati...
jsou to mřenkovité ryby..a jsou vuci ostatnim rybam uplne netecni..u mě soupeří jen mezi sebou o žrádlo a to je sranda sledovat :-D
jinak ta sevelie nevim no chce to pro ni zajeté akva...měl jsem 2 ze začátku s gastromyzony a obě chcíply.. taky to neni ve finale zrovna malá rybka.. docela mě překvapilo že jsem u kaýdé našel helenu, ale tomu nevěřím že by ta jim mohla ublížit...

9 rostlin stačí dej jim čas a budeš ještě vyhazovat ;-)
jinac ne ze tam das vsechny ryby najednou no pekne jeden druh po druhem s odstupama...az uvidís ze se kytky rozrustaji tak muzes neco víc doplnovat ... jnac jestli chces tak ti muzu poslat nejke plovouci kytky...ty pomuzou hodne pri rozjizdeni akva :-) mam tam teda jen 2 druhy okřehku nejakou ricii..pistii a limnobium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Aveysha
treba sevelie, ta ma rada proudeni vody (jestli je to sumecek, ale je podobna jak krunyrovec, ale pisi ze patri k mrenkam)
v přírodě žije v říčkách kde jsou jich stovky nalepený na kamenech, ale normálně se chová i v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 21:52 Aveysha Re: radim, traktorysta
traktorysta - ty čichavce jsem myslela ty malý komplet, měla jsem to hned napsat :-)

radim - ty přísavku mi dneska prodavač taky rozmlouval... když nebudou ani šneci ani přísavka, existuje nějakej asijskej sumeček?:-)

jo, ještě bych se chtěla zeptat, mám 9 kytek + dvakrát mech, stačí to na tu velikost akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:40 radim Re: Aveysha
šneky neřeš ti se tam oběví i bez přímého nakupování...
zebřička je asi danio ze? :-)
dej tam betty, dania a razbory a bude to ok.
tu přísavku nevim, ja ji měl chvíli a útočila skoro na všechny mrcha jedna. Myslim, že časem by jsi ji stejně musela dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:44 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Aveysha
já mám podobné akva (i když nebiotopní) - k těm bettám a čichavcům (možná bych se omezil na dva velké a třeba dva zakrslé - 4 velcí budou moc) mám parmičky čtyřpruhé (mechové) a malé hejno dánií. konec-konců mrkni na moje akva - rybky si spolu rozumí velmi dobře (akorát mám dva čichavčí samce a delší dobu se jednoho pokouším vyměnit za samičku). na betty nejsem expert, vždy jsem choval pouze samce, ale tři samice jsou podle mě moc. dvě budou akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 16:36 Aveysha – Zakládání akvária - asijský biotop
Fotka k příspěvku Ahoj, tohle téma už tu jednou je od někoho jiného. Jelikož mám trochu jiné podmínky, založila jsem nové. Tedy

Mám nové akvárium 80x35x40 (126 l), osvětlení 2x 18 W (cca 0,3W – nic moc, vím, je to koupený akvarijní set). Od neděle (15. 8.) je napuštěné, v pondělí a v úterý jsme kupovali rostliny, nalila jsem tam přípravky Tetra AquaSafe a EasyBalance.

Doufám, že mě teď neukamenujete :-) Přesto, že je to moje první akvárium, snažím se o asijský biotop. Vyhledala jsem si informace o rybách, co tam chci dát a jsou prý vhodné i pro začátečníky. Sem píšu kvůli přesnější vhodné kombinaci rybek a taky si nejsem úplně jistá počtem.

Uvažuji tedy o Betta splendens (1 sameček + 3 samičky), čichavcích (taky 1+3), přísavce thajské (na mojí velikost asi jenom 1?). Dál si nejsem úplně jistá kombinací – jestli třeba parmičky pětipruhý, zebřičky, anebo rozbory klínoskvrné. Pochopitelně nechci akvárko přerybnit, takže z těch posledních třech druhů tak nechci narvat všechny…

Mám trochu problém se šneky – ten asijský prý žere málo odpadu, sám ho prodokuje hodně a snadno se přemnoží. Uvažovala jsem, zda si nekoupit jen jednoho a k němu pár neasijských… Stačí na to ta přísavka sama, anebo mám koupit ještě sumečka?

Ještě by mě zajímalo za jak dlouho tak můžu nakoupit první ryby (a jaký). Nědko říká týden, někdo měsíc, čert aby se v tom vyznal. Díky a omlouvám se, že je to tak dlouhý, fakt se snažím bejt pečlivá :-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1901x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15317-zakladani-akvaria--asijsky-biotop