Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bezpečné použití Sava

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Bezpečné použití Sava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2015 14:43 Muž Strojek [141] Re: afc1886
kdyz ji potom poradne proplachnes a omyjes tak muzes.. taky ji taky tak obcas vycistim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 14:42 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Jasně, opláchneš to čistou vodou a jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 14:40 R Muž afc1886 [14685]
Nevím,kde to napsat,tak zkusím tady.Mám rozstřikovací rampu ze starého akva,na které jsou uschlé řasy a jdou špatně odstranit.Uvažoval jsem,že bych použil savo.Můžu ji potom použít do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:09 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Sewer
SAVO se rozkládá ve vodě a na světle na obyč sůl. Po určité době je neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 07:37 Libor123 Re: dodmo
Ahojky.
Já osobně si myslím, že pokud jsou dobře zakrytá akva, tak se nemůže nic stát. Ale říkám svůj názor. Jinak se dá použít na vymalování zdi i nějaký protiplísňový nátěr. Hodně zdaru a dej vědět jak jsi to zmákl. ano ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 21:50 Žena Linduš [166] Re: dodmo
měli jsme taky plíseň za nábytkem, kam zatekla voda, když jsme měnili střechu.
dala jsem savo do kyblíku a houbičkou zdi umyla. byl z toho hrozný "vzdoušek", ale v akvárkách se nic mimořádného nestalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 21:49 Muž Sewer [99] Re: dodmo
Taky bych se SAVA nebál, četl jsem i o čištění akvárií savem. Důkladné vypláchnutí je sice samozřejmostí, ale SAVO prý "vyprchá" (či se samo neutralizuje) během několika minut.
Osobní zkušenost všam nemám.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:40 Muž Yirka [9126] Re: dodmo
Já ti rozumím a odpovídám dle svého nejlepšího svědomí. RAID a SAVO je rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:24 dodmo Re: Yirka
Jo, ya to myslel, že třeba RAID proti komarum do zasuvky se nemá používat v mistnosti s akvarkem, tak třeba jestli ty vypary ze sava nemužou uškodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:18 Muž Yirka [9126] Re: dodmo
Osobně bych v použití Sava k ošetření zdiva neviděl problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:12 dodmo Re: Yirka
Tenhle problém je řešen plastovým nasávačem vlhkosti. Plíseň se vytvořila na místě kde nedavno z místnosti nad odchovnou zatekalo ze střechy. Jedna se mi o to jak se te plisně zbavit ted.
Jinak řečeno, ptam se na to jestli to Savo ktere použiju na zničeni plisně nějak uškodi rybam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:09 Muž Yirka [9126] Re: dodmo
Je potřeba snížit vlhkost v prostoru. Většina trochu větších chovatelů používá odvlhčovače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:08 dodmo – Plíseň u akva, SAVO?
Mám problém ohledně plísní v místnosti s odchovnou. Je na zdech nad akvárii, podél stropu apod. Můj dotaz se týká toho jak se ji učině zbavit a přitom nějak neuškodit rybám? Na plíseň normálně používám Savo proti plisním a podobne připravky, ale bojim se jestli použiti Sava nebo podobneho sajrajtu v mistnosti nemělo vliv na ryby? :-O díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 17:04 Žena petrys [107] Re: Dahak
díky všem za reakce
jelikož chci akva komplet předělávat, tak by se užitečné bakterie i tak zničily(když už bych to dělala, propláchla bych i štěrk), rostlinám si myslím to neublíží, jelikož by mělo savo dostatečně rychle vyprchat a koncentrace je malá, sama jsem používala savo k čištění anubiasů od řas a to v mnohonásobně větší koncentrace, přičemž rostliny zůstaly nepoškozeny. Rybky půjdou do karanténího akva, kde je po vzoru GAGALA nechám pár dní v silněji osolené vodě s použitím FMC a vzduchování(v mnou použité koncentraci soli parazité nepřežijí). Měla jsem totiž velké problémy s ichtyo i s oodiniem a tohle už je spíše prevetivní opatření pro případ recidivity. Ono se totiž velmi špatně léčí nějakou chemií a podobně když je akva silně zarostlé(tutíž si nemůžu dovolit bůh ví jak dlouho nefiltrovat a nesvítit), zvlášť když je v akva tak tak ryb. Myslím, že tohle bude nejlepší způsob, jak znovu založit akva a zároveň "vydesinfikovat" rybky. Necháteli totiž jen pár min rybku v silnějším roztoku soli(5-7lžiček soli na 1lvody), parazité po malé chvíli opadají-nevím proč, ale prostě tu sůl nesnesou, rybku pak vrátím zpět do normální vody bez jakýchkoliv následků. Výsledky těchto kroků pak dopíši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 10:25 Muž filipsi [1295] Re: Dahak
Tak, tak. Reklamy o nezbytne hygienicke cistote toalety, milionech bakterii co zemrou a nezbytne desinfekci vseho na co sahneme jsou holt silne. Clovek pak ziska pocit, ze kdyz vse ocisti, vydesinfikuje, opali ohnem a polije kyselinou, bude vsechno fajn :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 10:10 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: tercovec5
Ja bych pockal az nam Petryska napise proc to chce vubec delat.Pokud jde opravdu o parazity tak tam ji savo nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 10:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jiřin
...Podle mě to savo totiž už z toho nikdy nevyprchá...
Účinná látka v tomto prostředku je chlornan sodný - ten zajišťuje desinfekci. A ve vodě se rozkládá právě na tu sůl, vodu a kyslík, tedy na neškodné látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 07:50 delis Re: tercovec5
To davkovanie je dosť nebezpečne.Skúšal som liečiť savom dopadlo to dobre ale boli to živorodky a mali bakterialny rozpad plutvy.Ked sa da savo tak to akvarium je ako keby nové a treba ho nechať zabehnuť.Ja by som navrhoval použiť UV lampu.Je to bezpečne a môžu tam biť aj ryby ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 07:22 tercovec5 Re: petrys
Savo můžeš klidně použít,1ml na 50l akva vody,ale dbej na dodržení ph neutrál.Běžně se tak léčí i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 00:11 Jiřin Re: petrys
Nechci nic říkat, ale pokud se do akvaria naleje savo, zabijeto nejen ty parazity, ale i užitečné bakterie které v akvariu žijí ... Podle mě pak po přidání ryb se nebudou rozkládat odpadní látky, stoupnou dusčnany a rybky zahynou. Podle mě to savo totiž už z toho nikdy nevyprchá. Krom toho to zabije rostlinky, které v akva žijí, pro ně je to jed ... tone
Takže jestli chcete mít po akvariu, tak to tam můžete nalít- to je můj názor můžu se mílit, ale jestli to savo tam nalejete, tak pak dejte vědět jak to dopadlo ahoj
Jo eště cituju:

SAVO Original se ve vodě 100% rozloží na běžnou kuchyňskou sůl, vodu a volný kyslík, který zabezpečí dezinfekci

Tohle podle mě znamená že ta dezifekce tam bude neustále, jak jsem řekl, nebudou užitečné bakterie, nebude život- to je můj názor
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 21:52 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: petrys
Me porad nejde do hlavy proc to tam lejt.Da se to dejme tomu pochopit pokud by akva zustavalo jak je a jen se odlovily ryby i kdyz pokud jde o parazity nic se tim nevyresi po vraceni ryb do akva to ryby opet zamori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 21:46 Muž filipsi [1295] Re: petrys
S jakymi parazity si mela problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:33 Žena datura [104] Re: petrys
nemusíš se ničeho bát, savo se skutečně zcela rozloží ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:28 Žena petrys [107] Re: Dahak
našla jsem si něco na netu, když se to používá do studní, tak to nemůže být závadné, cituji:
"Dezinfekce pitné vody ve studnách
Dávkujte na každých 1000 lit. pitné vody 20 ml SAVA Original. Vodní hladinu skrápějte naředěným roztokem SAVA (například namícháno v kbelíku nebo konvi). Po 30 min. je voda dezinfikována a současně dochází k rozložení účinné látky."

"SAVO Original se ve vodě 100% rozloží na běžnou kuchyňskou sůl, vodu a volný kyslík, který zabezpečí dezinfekci. Po této chemické reakci nezůstane ve vodě žádná nežádoucí chemická složka."

když je to do studní 20ml na 1000l, tak by to bylo na akva 2ml na 100l, myslím, že by to nemělo být nebezpečné, zvlášť, když rybky se do akva vrátí až za pár dní


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:21 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: petrys
A k cemu to je dobry...par kapek nepomuze nicemu.Pokud je to kvuli tem parazitum jak pises tak je lepsi zjistit co je to zac a pouzit lek nebo kdyz chces predelat cele akva tak pisek vymen za novej a rostlinky vykoupej v savu.Jakej pomer to urcite vis u jineho tematu jsem videl ze nekomu radis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:09 Žena petrys [107] Re: metal
no měla jsem namysli pár ml, kapek, to by neměla uškodit, ale nejsem si jistá, co přesně se stane se savem ve vodě-vyprchá všechen? jinak to savo jsem myslela to do studní a bazénů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:43 Muž metal [96] - CichlidyRe: petrys
podla mna je to riziko.racsej to oplacni poriadne cistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:20 Žena petrys [107] – savo bez výměny vody
Ahoj, hodlám komplet předělávat akva a vzhledem k tomu, že jsem doposud měla problémy s parazity, chci z akva vyndat rybky do karanténího akva, kde budou, dokud se voda v nově založeném akva trochu neustálí. Do té doby mám v úmyslu do předělaného akva vlít určitou koncentraci sava-v akva zůstanou rostliny i dekorace, filtr,...kromě ryb. Nejsem moc dobrý chemik, ale tuším, že savo z vody po určité době vyprchá natolik, abych do něj pak mohla rybky dát a neměnit přitom vodu. Pokud je to možné, poradí mi někdo jakou koncentraci sava na 100l (aniž by to ublížilo rostlinám) a za jak dlouho by bylo možné tam rybky dát? Díky všem za reakce.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 997x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15308-plisen-u-akvaria-mohu-pouzit-savo