Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Hailea HL-BT 200 a 400

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Hailea HL-BT 200 a 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 19:30 Žena Beastie [314]
Zdravím. Našla jsem zbytky tohoto filtru ve skříni a přemýšlím. Nezkoušel to někdo předělat a používat jen jako čerpací hlavu? Udělala bych to jako s atmanem, trubku do akvacitu a tuto trubku nasadit na čerpadlo. Mohl by s tím být nějaký problém ? Jakože bylo tam to tělo kvůli nějakém speciálnímu účelu, s přehříváním nebo tak?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 21:31 R Muž romant [27977] Re: Pavel
Na vyšší hladinu NO2 při méně účinné filtraci je nejlepší použít starou dobrou výměnu vody a změnit filtraci třeba za toto. www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Výměnu provést tak, že se ponechají oba dva filtry společně a po 3-4 týdnech současného provozu se teprve ten stávající odstraní a funkci filtrace převezme ta čerpací hlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 21:21 Pavel – problém s filtrem
Zdravím všechny a prosím o radu. Mám asi tak měsíc založené 60 litrové akvarium a stále bojuji s velkým obsahem NO2. Dle testů tak 1,5 mg/l. V akvariu mam filtr Hailea HL-BT 400 a stále se mě nedaří aby se filtr zaběhl. Nejsou v něm ani náznaky po bakterijích a biomolitan je po týdenním krmení rybek uplně čistý. Také je divné že i přes tyto hodnoty dusitanů jsou rybky i rostliny v nejlepší kondici. Nevíte co s tím dělat? Testy špatné nejsou jelikož hodnoty naměřené ve vodovodu jsou podobné s hodnotami z vodárny. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.12.2011 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zdeněk
Ja som na tento filter pomocou tavnej pištole prilepil pvc rurku a nasadil molitán a filter krásne slúži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:38 zdeněk Re: Deathbull
mám tento filtr, mám v úmyslu vyměnit origo "filtrační" molitan a uhlí za akvacit. Ještě mě tak napadlo, jestli by bylo dobré dát dovnitř jemný + zasadit celý filtr do hrubého (samotná filtrační hlava se použít nedá) nebo dát jen hrubý akvacit dovnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zdeněk
Podľa mňa asi nikto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 16:58 zdeněk – přivzdušňování
ahoj, používáte u tohoto, či jiného filtru originální přibalené přivzdušňování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Míša123
Jen akvacit, klidně hrubší. Příliš jemný se ti bude zanášet moc často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:02 Míša123 Re: Deathbull
Myslíš, že je dobrý naplnit to jen Bioakvacitem- molitanem? Je lepší spíš jemný nebo hrubý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 19:48 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Míša123
Ano, pokud opravdu chceš urychlit zaběhnutí bakteriemi z jiného akva, tak bude lepší když už bude ve filtru náplň..jinak bys dostala bakterie maximálně do dna a to tě nezachrání

smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 19:44 Míša123 Re: Deathbull
mockrát děkuju. takže ještě předtím než to nechám naočkovat tak tam dát ten akvacit jo? a nechat to zaběhnout s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 19:40 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Michaela
Vyhodit uhlí, nejlépe i ten originální molitan a nacpat tam buď jen akvacit, nebo kombinaci akvacitu a nějakého biologického média. Vzhledem k tomu že se filtr nejspíše nedá rozšířit / zvětšit...tak bych tam nacpal co nejvíce akvacitu co se tam vejde. Ideálně pokud to jde (ten filtr neznám) použít jen hlavu a nasadit na velkou kostku akvacitu..protože dovnitř se toho prostě vejde méně než bude třeba. Čištění záleží na počtu ryb, zanesení poznáš podle sníženého průtoku.

Vyčistíš tak, že při odkalovaní vymácháš a vymačkáš akvacit ve vodě z akva co bude v kýblu.) Hlavně neproplachovat pod tekoucí chlorovanou vodou z kohoutku, protože si zabiješ bakterie a budeš zase na začátku. Zkusil bych interval 1x měsíčně a později pokud nebude přerybněno a nádrž se zaběhne, tak i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 18:55 Michaela – Máte někdo zkušenost s filtrem Hailea HL-BT 400
Někde jsem četla, že to není zrovna moc dobrý filtr. Dostala jsem ho v setu s 60l akvárkem. Proud vody jsem trochu snížila, myslím, že rybky by se pak moc dobře v tom mixéru nemohly cítit. Teď je v záběhu. Ve vodě použit Sera Bio Nitrivec a zítra proběhne očkování bakteriemi z už zaběhnutého vnějšího filtru. Jak často a jak ho mám pak čistit? A stačí jen ten molitan nebo i klícka s uhlím? Prosím poraďte někdo, mockrát děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 16:47 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: jankaskodka
Říkal jsem to už nazačátku, že je zanesená ta hadička na vzduch. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:58 eriksk
ja mam tento isty isty filter a ked ho dlho necistim tak vobec nejde a ked ho vycistim a zapnem tak tiez nejde tak ho vyberem z vody a vycistim vrtulku sparatkom dam ho naspet a ide bez problemov ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:45 jankaskodka Re: Linduš
problem vyrieseny, filter bublinkuje, bolo to zanesene v casti odkial vychadza ta vzduchova trubicka. Vsetkym velmi pekne dakujem za rady. Ste moji naj naj naj najlepsi.Rybicky sa zase tesia bublinkam a prudu vody po celom dni. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:39 Muž NASREDDIN [1383] Re: Masarowitch
Masarowitch napsal: A je vůbec možný, aby se ta vrtulka tak moc zanesla, aby se vůbec netočila? Mě se to ještě nikdy za pět let nestalo.
Je to možné, neznám konstrukci tohoto filtru, některá čerpadla nemají vrtulku spojenou s motorem a tam občas stačí , aby se mezi nosnou hřídelku a vrtulku dostal třeba jávský mech a máte plno rachotu a minimální nebo nulový průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:38 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: jankaskodka
je zapotřebí zásadně rozlišit jestli filtrem proudí voda nebo jestli jenom nebublinkuje........zkoušela jsi do filtr prolít obráceným silným proudem vody jak Ti radili ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:37 Žena Linduš [166] Re: jankaskodka
jestli se vrtulka točí, bude zanesený přítok/odtok vody
jestli je ta vrtulka vidět, tak dej ten vršek do umyvadla, nebo kýblu, zapni to a uvidíš, jestli se točí ve vodě. pokud ano, je třeba najít a odstranit ucpání.
taky se mi jednou zanesl tak, že vůbec netekl, přitom vrtulka se točila.
většinou jde vrtulka vyndat, drží na magnetu (nebo jak to říct)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:22 jankaskodka Re: Masarowitch
no sak prave to som si pomyslela ze co s tym ma spolocne aktivne uhlie ktore je ucinne iba 24 hodin a pouziva sa iba po chorobe???a potom je skodlivy ked uz nie je aktivny...no len slecna podnikatelka s priatelom nema ani sajnu co znamena vo filtry aktivne uhlie!!!ona povedala ze ona ho tam ma uz pol roka....a to svedci o jej vedomostiach... coze
Edit: vrtulka sa toci ale filter stale nebublinkuje...nefiltruje to vodu sakra vobec...a to kde je ten motorcek, vrchna cast filtra, sa neda rozobrat, čínska výroba palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:16 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: jankaskodka
Ale ty si nereklamovala přece to aktivní uhlí ne?? Pusť do něj obráceně silnej proud vody.
To uhlí stejně nemá ani náhodou životnost dva roky jako je záruka ttoho filtru. Myslim že s tebou vyje....!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:14 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: NASREDDIN
A je vůbec možný, aby se ta vrtulka tak moc zanesla, aby se vůbec netočila? Mě se to ještě nikdy za pět let nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:14 jankaskodka Re: Moucha
myslis ze sa tam fakt usadza vodny kamen?mame doma ocot aj kyselinu citronovu-potravinarsku/vyvaram s nou kanvicu/ tak cim to bude lepsie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:12 jankaskodka Re: NASREDDIN
zvuk filtra sa mi zda skoro tak rovnaky ako ked bublinkoval, reklamaciu trojmesacneho filtra nam neuznali, ze lebo sme vyhodili aktivne uhlie z tade, a vrtulku je vidiet zvrchu ale neni vidiet ci je zaseknuta, ten motorcek hore kde je vrtulka je uzatvoreny...priatel sa ho pokusa rozobrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: Masarowitch
On je proud a proud.
Pokud se sekne vrtulka a sem tam se pootočí, tak bude proudění tak slabé, že nic strhávat nebude.
Už to, že začal být filtr hlučný může být známkou toho, že něco třeba drhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:59 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: NASREDDIN
Já bych řekl, že jestli vrčí, tak se vrtulka točí a nějakej proud vody by tam měl být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:57 Muž NASREDDIN [1383] Re: jankaskodka
Netočí-li se vrtulka, není voda ničím poháněna, není-li voda poháněna , tak neproudí filtrem.
Pokud voda neproudí , tak sebou nemůže strhávat bublinky vzduchu.
A pokud to navíc vrčí, tak je asi vrtulka zanesená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jankaskodka
pokud necerpa vodu tak je rozbity, urcite se da rozebrat ze se dostanes az k vrtulce v cerpaci casti, muze byt jen zasekla
vodni kamen odstranis pomoci slabe kyseliny - citron, ocet, kys. citronova v prasku, a na kartacovani je dobrej zubni kartacek (zubna kefka)
pak to poradne omyj vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:56 jankaskodka Re: Masarowitch
priatel s tym bol v akvaristike kde nemaju sajnu o rybickach ale bohuzial sme tam kupili ako vtedy uplne neskusení akvaristi prvy set...no mila pani p... predavacka mu povedala ze sa tam usadil vodny kamen, a ze ved tam nemame aktivne uhlie!!!hlavne ze aktivne uhlie sme tam mali len prve dni a odvtedy fungoval tri mesiace bez aktivneho uhlia...co si myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:55 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: jankaskodka
Tak zaprvý, filtr ti nebublinkuje protože máš ucpanou tu přívodní hadičku. Zadruhý, filtr je právě ten molitan a ten se nečistí denně a už vůbec né pod tekoucí vodou. Zatřetí, když ti filtr přestane bublinkovat neznamená to že nefiltruje a ani když už máš hodně čistou vodu, tak nepřestane filtovat, protože to ten filtr nepozná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:50 jankaskodka Re: l3nka
Hailea BT 400 mne nejde o ten rachot ale ze prestal zrazu bublinkovat..takze rybicky nemaju ani prud vo vode co oni radi plavaju proti prudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:48 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: jankaskodka
nejspíš máme stejný filtr... Taky mi rachotí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:46 jankaskodka Re: Moucha
nie vzdy umyvam len molitan vnutri...vrtulku tam nevidim ani predtym som ju nevidela v profile aj na fotkach mam napisany aky to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jankaskodka
jaky druh filtru to je? halea je jen vyrobce..... prou di filtrem voda, pokud jo tak funguje, pokud ne - neni ucpany? rozebrat a juknout
toci se vrtulka?
doufam ze ho necistis pod vodovodni vodou primo z kohoutku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:43 jankaskodka Re: Semtex
praveze je cisty, cistim ho kazdy tyzden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jankaskodka
spíš by ho to chtělo vyčistit.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:41 jankaskodka – funguje filter aj bez bubliniek?
po troch mesiacoch pouzivania filtra Hailea od vcera prestal bublinkovat, iba vrci. Je mozne zeby bola az tak cista voda ze nema co filtrovat alebo sa pokazil a idem to reklamovat?Ked ho zapnem do zastrcky iba vrci a nerobi bubliny ako predtym. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 20:03 grimmi Re: piskotiik
Mám ještě ve skříni pohozený záložní HL-BT400.
Stejně jako u něj, i ke dvoustovce jsou v balení 3 nástavce se závitem, 3 těsnící "O" kroužky, rozstřikovací rampa + špuntík,rovný dílek, kolínko a vzduchovací hadička. Do samotného čerpadla filtru se našroubuje na "o" kroužek jeden ze tří nástavců se závitem. Buď s přímým výtokem bez připojování dalších dílů, nebo zahnutý (pro rozstřikovou rampu) nebo díl s takovým malým vývodem kolmo k hlavnímu vývodu (pro připojení vzduchovací hadičky).
Samotný filtr se do nádrže umístí na výšku a připevní přísavkama k boční stěně tak, aby byl celý cca 1cm pod hladinou a kabel koukal ven. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:48 piskotiik Re: Silent
Jo aha.. Jako že místo těch trubiček bude hadička??

Díky moc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:41 R Muž Silent [5949] Re: piskotiik
Filtr je plně vodotěsný, takže ho lze zcela ponořit. Nevím jaká součástka zbývá, ale hadička se nasadí na trysku která je součástí balení a lze s ní přivzdušňovat. Tato tryska se nasazuje na vývod filtru místo rozstřikovací rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 19:36 piskotiik – když já nevím
Objednal jsem si filtr HL-BT 200 a vůbec nevím jak to mám zapojit.. Jestli to dát na dno (ale bude ponořený kabel což se mi nelíbí) nebo ho dát nahoru ať čumí kabel.. No prostě vůbec nevím.. Nějaká součástka mi zbývá a pak tu mám nějakou hadičku co nikam nepasuje a jsem z toho nešťastnej.. :(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15306-filtr-hailea-hlbt-200-a-400