Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak nasekat hadici?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Jak nasekat hadici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 14:13 Muž hop [26] - RostlinyRe: hanyking
nebo zkus jezírkáře, mají takový velehrubý molitan s očky od 2 do 50mm, zrovna včera jsem na to koukal ve vodním království . www.vodnikralovstvi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:06 JuraS Re: hanyking
když bude viset uprostřed vody na gumové hadici pak hlučet by nemělo a když ano tak ho vyměň..já mám proklínané atmany a světe div se ..nehlučí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:57 hanyking Re: JuraS
To čerpadlo jsem tím molitanem spíš jen odhlučnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:53 JuraS Re: hanyking
znova píšu..

drátěnky do první - vstupní komory,
do druhé komory (místo drátěnek) - keramické válečky sera, boya ..koupíš kdekoliv i v mountfieldu..je to filtrační médiium pro maxi filtry ..mají to i po pytlech
2 komory s filtrenem
další komora buď filtrační vata (normální ne, ta by se slepila do cucku co by vodu nepropustil) jestli chceš úplně čistou vodu nebo další nejjemnější filtren v celém bloku
poslední komora na dno topení nebo aspoň šikmo pod čerpadlo a čerpadlo nadzvednout nad topení..

vodu ve filtru zvýšit klidně o 2-3 cm (podle fotky se to nedá přesně stanovit) prostě filtreny aby nebyly ani kouskem na suchu...škoda, že nemáš ty přepážky až nahoru...kdyby se to dalo dodělat (což by problém neměl být tak bych dolepil kousky skla a vodu udržoval na současné vrchní hraně přepážek..
čerpadlo jsem viděl na nějakém filtru, že ho ve správné výšce nade dnem udržoval hadice nebo trubka ke které bylo připojené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:43 hanyking Re: O.Tom
A co s drátěnkama? Stály pytel. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:35 Muž O.Tom [439] Re: hanyking
ja bych nacpal do prvni ty patvary pro jezirka :) pak vtech 4 molitany, v kazde postupne jemejsi (ppi 10/20/30/45) a k cerpadlu na vysku na polovinu kus zase hrubsiho molitanu bez cisteni ciste pro bakterie, nebo prostor pro nekolik velkych kusu zeolitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:20 hanyking Re: JuraS
Takže do té poslední komory by to chtělo ten blok dát asi naležato a čerpadlo bude stát na něm. Kolmo by to nabyl ten efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:52 JuraS Re: hanyking
filtren dát do poslední komory by taky šlo..já bych ale fakt využil, že je tak prostorná a dal tam topení a další potřebnou techniku..aby v akva byla jen trubky s vodou...pokud tu trubku co vede do filtru navrtáš po stranách (musí to být ale velké otvory jinak se ti zacpe) tak aby to fungovalo tak by musela být dole zašpuntovaná..to spíš jsem myslel tak, že ji uřízneš aby dosahovala tak 1-2 cm pod hladinu vody v první komoře...no a když dáš do poslední komory filtren a na něj posadíš čerpadlo tak ho dej na vyšší nožičky..prostě pod něj vlep třeba korkové špunty..jinak ti bude nasávat nitrifikační bakterie co ti v tom filtrenu vyrostou....přimlouvám se ale futr raději za čerpací hlaviu a nebo to čerpadlo aspoň umístit zhruba těsně pod hladinu v tý komoře..já mám nad čerpací hlavou tak 2 cm vody a funguje mi to skvěle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:39 hanyking Re: JuraS
Fotka k příspěvku Už včera jsem uvažoval, že tu trubku uříznu u hladiny, dám tam kolínko a nasadím další trubku kterou povedu u hladiy. Do trubky udělám vrtačkou díry a voda se rovnoměrně rozloží po celém povrchu. Také mě napadlo ty drátěnky dát do 1 komory. A co si myslíš o tom, že bych přikoupil ještě 3 bloky bioakvacitu a jeden dal i do komory s čerpadlem? Poslední 2 bych dal jemnější. Průtok má rezervu a v posledních komorách by se neměli zanášet. Takže by byly drátěnky, pak 3X hrubý bioakvacit a 2X jemný. Ten půdní filtr by u mě nefungoval. Mám písek frakce do 0.4 mm a jen 1 cm vrstvu aby nezahníval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:07 Muž hop [26] - RostlinyRe: Sid
souhlasím ale potřebuje zacytit hrubé nečistoty, zeolit bych dal až tak do 3-4 koše
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 08:36 JuraS Re: hanyking
kdyby ta první komora byla přetočená..jako že by voda šla do komory ale pokračovala směrem do filtru vrchem (a ne jak máš ty spodem..a já taky...)tak bych měl tucet řešení...teď vezmi ty drátěnky a nacpi je do první komory...tu trubku trochu uřízni..sahá ti skoro na dno a tak voda plynule proteče tou komorou...musíš ji domutit aby tou komorou skutečně protíkala...místo drátěnek do druhé komory tam dej keramické kroužky..třeba od sery..já tam mám od boya..prodávají je i na tom webu fy. banat...mají je tam po pytlích...do filtru to chce dát taky nějaké živé bytosti..mě se tam dostali přirozenou cestou krevetky, šneci i ryby a skvěle mi to funguje....aspoň krevetky...postarají se o rozložení a částečné strávení toho co se do filtru nasaje...jestli budeš mít akva s velkými rybami a žádné kytky jen trochu štěrku tak zvedám všechny končetiny pro půdní filtr..spíš půdní nasávací rošt...vyřešíš problém s odkalováním...všechno zvládne filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: hanyking
...Já ale potřebuji předfiltr. Na zachycení hrubých nečistot...
Jaké hrubé nečistoty plánujete? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 17:48 hanyking Re: Sid
Já ale potřebuji předfiltr. Na zachycení hrubých nečistot. Aby to šlo snadno propláchnout a zbytečně se nezanášel bioakvacit. Jsem nachystán na chov velkých ryb. A také předpokládám každý týden výměnu třetiny objemu vody. A vrubozubci nejsou až tak na vodu citliví tak snažit se o absolutní dokonalou filtraci a dokonce ionizaci by asi bylo zbytečné. Takovou dokonalou filtraci bych si představoval třeba u rejnoků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 17:18 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: hop
To, že zeolit "mění ionty", se dá v nádrži, jakou buduje Hanyking, využít.
Bakterie osídlují zeolit podobně, jako lávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 17:15 Muž hop [26] - RostlinyRe: Sid
dá se koupit i levněji, ale zeolit mění ionty, lava ne, v ní se drží nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 16:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JuraS
...osobně bych ho dal do komory za filtrační média...
Možná by stálo za úvahu dát ho místo těch fitračních médií... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 15:34 JuraS Re: Sid
to určitě ano to nepopírám, ale určitě ne ve vstupní komoře filtru..osobně bych ho dal do komory za filtrační média, do komory bez čerpadla...a dal ho do síťky od cibule nebo brambor aby se po vyčerpání dal jednoduše vytáhnout a nahradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 15:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JuraS
...hanyking potřeboval jen zachytávat pevné částice...
Vůbec nepochybuji, že právě Hanyking by vlastnosti zeolitu v tom svém konkrétním akva náležitě využil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 15:16 JuraS Re: Sid
někde bych to našel..vím, že je to prospěšné... jak konkrétně bych musel pátrat v papírech co mám vytištěny a nebo prostě googlit..stačí mi, že mění vodu...a hanyking potřeboval jen zachytávat pevné částice...
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 14:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: JuraS
...zeolit mění vodu...
Přesně tak! :-) A víte, jak "mění vodu"? :)
Mimochodem - taky se dá pořídit 10 kg zeolitu za 299,-...
(Právě jsem se vrátil nikoli z Hradu, ale z Jezírek Banat, a to 10 kg balení není momentálně skladem... :))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:18 JuraS Re: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:08 Těhňajs Re: JuraS
nahoď jsem nějaké to video s kartáčema :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:05 Těhňajs Re: hanyking
POdlě mě se ty kartáče musí nějak nachytat do takovýchto roštů eshop.jezirka.info/… ale to si jen myslím, nevím jestli to bude fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:02 JuraS Re: hanyking
na servru fy banat co jsem uváděl najdeš i videa..ty kartáče se navěsí do rámu a vysí dole jako bys něco chtěl namáčet do barvy..no a to se strčí do filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:55 hanyking Re: Mike
Je to také zajímavé. Jak se ty kartáče instalují? Podle mne to nejde jen tam naházet. Musí se z nich udělat takový hustý les.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:44 Muž Mike [3] Re: hanyking
www.jezirka-shop.cz/… a co tohle by sis je nažezal na mír,nic lepšího ani nejde!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 11:14 JuraS Re: Sid
zeolit mění vodu, hanyking chce jen něco co mu bude zachytávat pevné částice nasávané do filtrace...přesně tak to mám já..osazené krevbetkami, šneky a i gupkami co se mi tam přirozeně dostali a vesele se mi tam množí..prostě biofiltr....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 10:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: hop
Nebo zeolit. :) (Při ceně 98,-/kg... hmm :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 10:49 hanyking Re: JuraS
To bude asi nejlepší. Díky za tip. Koupím už hotové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 10:18 Muž hop [26] - RostlinyRe: hanyking
nasyp tam drcenou lávu místo hadic palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 09:56 JuraS Re: Roman
olovo je rybářské, natřené ekologickou práškovou barvou..uvažuju ale stejně o výměně za nějaký šutr co ho provrtám...jen musí mít správnou hmotnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 09:49 Muž Roman [100] - CichlidyRe: JuraS
dobře se lámou husí krky, a kdo si zatěžuje olovem náplně ve filtru by to měl vyměnit za železo, např matice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 09:01 JuraS Re: hanyking
než se s tím pižlat (nevím kolik toho potřebuješ) tak bych se podíval po něčem co už je k mání.. napři tohle eshop.jezirka.info/… ale v různých potřebách najdeš plastové kroužky..osobně mám drátěnky právě v té vstupní komoře..svázané do hroznu a dole zatížené olovem...celé to pak dokážu naráz vytáhnout a vyčistit...trubky z akvária mi končí zhruba v polovině hloubky vstupní komory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 03:12 Muž j0hny [86] Re: hanyking
Kup najlacnejsie noznice na plech alebo zahradnicke na konare, vyjde to asi na 80Kc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 01:20 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Sewer
Jednoduchý, vem flexu a půjde to jak po másle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 01:08 Muž Sewer [99] Re: Acinonyx
A co přímočarou pilkou? Ale asi by to bylo dost otřepený... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 00:57 Acinonyx Re: hanyking
Pilkou na zelezo by to neslo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 00:56 Muž O.Tom [439] Re: hanyking
no jeste rucne me napadaji zahradnicke nuzky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 00:51 hanyking Re: O.Tom
Jo to je dobrej nápad. Ale nemám ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 00:49 Muž O.Tom [439] Re: hanyking
el. krajec na salam/chleba :)
pakove nuzky na nejake zamecnicke dilne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 00:36 dasBecher Re: hanyking
zkus ji nahřát (horkovzdušná pistole by měla být ideální, pokud máš k dispozici) pak by to mělo jít snadněji.. aspoň myslím hmm sám s tím zkušenost nemám stydim je to spíš návrh než rada ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 00:31 hanyking – Jak nasekat hadici?
Fotka k příspěvku Do přední komory filtru dávám nastříhanou zahradní hadici na zachycení hrubých nečistot. To stříhání je ale extrémně těžké. Nůžkama to nejde tak to řežu nožem. Než ale nařežu potřebné množství tak bude zima. Máte tip jak to nastříhat nějak snadno?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2149x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15301-jak-nasekat-hadici