Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Voda pro akvaristy v Pardubicích

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Voda pro akvaristy v Pardubicích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 08:21 Muž wusing [0] - AmerikaRe: glumča
ahoj, dnes ráno jsem ji měřil a nezdá se mi nejvhodnější,NO3 má 10 to je normál ještě, NO2 je 0, tvrdost GH má 14-21, pro akvárium by mělo být 6-12 a to tam není, KH má 6, pH má 7,2, chlor 0 :-) takže celkem nic moc, ale k občasnému pití je super :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 07:05 Muž dimmur [283] Re: glumča
ano je to presne ta odbocka.....
jsem s vodou z vododvodu spokojeny, ale chtel sem znat nazor nekoho, kdo to jiz skusil.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 20:19 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: dimmur
Je to ta studánka v lese,odbočka z hlavního tahu na Přelouč?Taky jsem o tom přemýšlela,že ji vyzkouším,ale ještě jsem se k tomu nedokopala.Chtělo by to udělat víc testů,než jen na tvrdost a pH.Já si jednou přivezla z horskýho potůčku měkkou vodu a druhý den jsem lovila mrtvé neonky.Tak už si rozmýšlím,co do akva leju.Pokud rybky prospívají ve vodě z vodovodu,není důvod to měnit.Mě se podařilo odchovávat v té naší tvrdé i tetry.
tak pak písni,jestli jsi ji zkusil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 12:47 Muž dimmur [283] – Civicka studanka
Ahoj, mate nekdo zkusenosti se studankou v Civicich?
Je voda vhodna do akva?
www.turistika.cz/…
diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 04:27 Polux Re: Jiřin
Je to tajemstvi smich ne kdyz je to tezky vysvetlit pred Předhradim odbocite doleva jako na Doli a tam je rybnik Hadinec nebo Zabinec :-D ted presne nevim a naproti nemu je cesta dolu do lesa cca 300m a tam je prave ta vyvrajici voda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 00:37 Vééna Re: Polux
Tak sem včera objevil přírodní studánku za Horním Jelením (pokud někdo zná :) :) ..je to kousek za Holicema). Podle testů od Rataje má perfektní tvrdost (3dGH) a také pH (6,2). Použiju ji hned při dalším odchovu skalár v rozplavávačce ;-)...

Pokud by někdo měl zájem, můžu poskytnout plánek cesty - ale jenom "orientační" palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 12:41 Jiřin Re: Polux
Mohu se zeptat kde to místo v okolí Chrudimě je ? Teda jestli to není tajemství ... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 01:02 Polux Re: Vééna
Zdravim
Ja jsem z okoli Chrudime :-) A pro vodu jezdim do studanky v jednom lese znami tam jezdil uz pred 20 lety pro vodu :-) Voda tam vyvera z vykotlaneho parezu takze jsme sebou vzal testy od Rataje vodu jsem otesoval a je to spica X-) A co se tika tech chemikalii na upravu vody tak bych to radsi resil tim ze bych vodovodni vodu naredil destilkou.A pokavad mas venkovni filtr tak dej do jednoho fochliku raselinu.A co se tyka tech papirku na hodnoty stojej tusim nako 260 kc nevim presne a vysledek neni az tak presny !! Me osobne ukazovali blbe celkovou tvrdost!!Tak jsem na to nak zanevrel a nakoupil si kapickove testy od Rataje jeden test stoji cca 70kc a vydrzi na docela dost testu a je to presne !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:11 Vééna – Podzemní voda poblíž Přelouče
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda má někdo nějaké zkušenosti s podzemní vodou, vyvěrající v lese za St.Čivicemi, směr na Přelouč(je to za nějakým starým areálem, prý Tesly či co)?? Bohužel nevím, jak se to tam přesně jmenuje, ale tato voda mi byla doporučena jedním známým a prý je to známý pramen využívaný nejen na pití, ale také akvaristy.
Ptám se proto, že sháním nějaký zdroj měkké vody a než tuto vodu budu zkoušet, rád bych měl jistotu, že rybkám spíš neublížím...
Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2006 21:46 B.L. Re: dapru
Voda v Pardubicích je tvrdá .Ale dá se to vyřešit i přípravky které prodávají v akvaristikách.Tvrdost a kyselost zjistíš podle papírků,který prodávaj třeba v pasáži u Karloviny,nebo v podchodě sv.Jána.Není to drahý.
Většina rybám tvrdá voda neprospívá (např. characidy) .Ale dalším druhům zase naopak.(jako třeba některé druhy tlamovců,živorodky...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2006 13:20 dapru – Voda pro akvaristy v Pardubicích
Ahoj, zdravím všechny.
Obracím se touto cestou na všechny akvaristy v Pardubicích...
jaké máte zkušenosti s vodu z vodovodu v Pardubicích?
Díky za info. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1530-voda-pro-akvaristy-v-pardubicich