Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké náplně do závěsného filtru?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Jaké náplně do závěsného filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 16:34 Muž Neuro [19] Re: Venusa915
Takhle jsem to měl v AquaClear 50. Purigen jsem tam zkoušel,ale nakonec jsem se vrátil k filtrační vatě. Purigen tam byl zbytečný a voda byla stejná jako s vatou. Ale jestli ho máš tak ho tam klidně dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 11:07 Žena Venusa915 [8] – Aquaclear 20
Zdravím mám filter aqua clear 20 a ako náplň dodávajú biely molitan na to biomax a ešte aktívne uhlie. Ja by som chcela aktívne uhlie vymeniť a naplniť to niečím iným. Môže byť kombinácia odspodu : molitan, biomax, seachem purigen, filtračná vata?

Vopred dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 15:03 R Muž afc1886 [14631] Re: Doccian
Ano,jak psal Xpe,tak siporax mini je dobrá volba a ještě můžeš na sání nasadit kostku bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2016 14:49 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Doccian
Já když jsem ho měl, tak naspodu biomolitan na vrchu v síťce Siporax mini a velká spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 13:25 Žena Doccian [1] - Neocaridiny – Co do filtru?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám filtr aqua nova nf 450, má v podstatě jen jeden veliký koš, ktery je rozdělený takovými přepážkami, což je mřížka, která je jakoby uzavřena z obou stran a uvnitř toho je kousek biomolitanu, což bych neřekla, že je nejlepší řešení. Chtela bych od vás tedy poradit, co do něj dat, něco o tom málo vím, ale raději si nechám poradit :) přikládám obrázek, jak to uvnitř filtru vlastně vypadá, cervena šipka je nasávání vody a zelená výtok.. modrá jsou ty přepážky. Obrázek není úplně přesný, ale nějak takhle to tam vypadá :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:17 R Muž romant [27977] Re: alf
Šel bych v tomto případě do Siporax mini, toho tam budeš moci nasypat docela dost a získáš velmi dobrej osídlovací prostor pro nitrifikační bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 18:56 alf – Napln do filtru
Ahoj chlapy,mohu se optat zda je vhodná naplń do filtru vnějšího,místo akt.uhlí keramzit? nekde jsem na fóru čtl že ne že si mám koupit biomolitan :( nebo tu napln nahradní od Eheim substrát...poradíte pls..děkuji :-) Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
mozna opticky. ale jedovaté latky (NO2, NH3 adj.) ve vode neuvidis. takze nepodlehej sebeklamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:05 Daniel Re: Moucha
Som začiatočník a nevedel som čo sa môže stať keď nieje zabehnutý filter! hmm
Dnes sa už kvalita vody zlepšila!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
ja to uz vzdavam kdyby jsi nejdrive cetl a pak konal, chudak zavojhnatka. proc jsi to udělal, kdyz o te moznosti otravy vis? to mi hlava nebere. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 19:56 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
Asi nějak nerozumím. Závojnatka ve 20 l, nezaběhlý filtr, ignorace možnosti otravy ryb,....
Proč se teda ptáš, když si to stejně uděláš podle sebe ?? tone no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 18:31 Daniel Re: Moucha
Ano čítal som články ale je tam napísané že zo začiatku bude voda kalná a možu mať ryby otravu amoniakom a dusitanmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 15:11 Daniel Re: Sid
Dnes som vymenil 50% vody uvidím čo bude ráno. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2010 14:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Daniel
...tento nahradný filter sa zabehne asi za 1 alebo 2 dni... Spíš až tak za 3-4 týdny... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
pomoci testu treba www.aquar.cz
prdlačku dny, bude to trvat mesic! hmm zkus pochopit, ze to ale neni o filtru ale nevhodnosti ryby vuci objemu!
mel jsi cca mesic nechat bezet oba filtry, aby mel ten novej cas se zabehnout, cetl jsi ty clanky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 13:28 Daniel Re: Moucha
Včera som menil 50% vody ale tento nahradný filter sa zabehne asi za 1 alebo 2 dni.Ten závesný filter pôjdem reklamovať a ako mám zmerať NO2 a NH4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
pekna bota. Okamzite vymen az 50% vody, ten nahradni filtr nebyl urcite zabehnuty!!! men vodu aspon jednou denne nez se zabehne filtr, zmer NO2, pripadne i amoniak(NH4)

www.discus.cz/…
www.discus.cz/…

docela obsahle clanky, kde najdes vse podstatne

ale ta zavojnatka by měla jít co nejdrive pryc. To ti nepiseme jen tak ze srandy!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 12:18 Daniel Re: bluedream
Dnes som vymenil ten závesný filter za vnútorný,ktorý mám keby mi nejaký vypadol.Ale neviem čo sa stalo ale rybička zostala taká čudná od včera leží len pri dne keď jej dám krmivo tak ide hore ale inak sa moc nehýbe. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 22:00 Žena bluedream [245] Re: Daniel
Je hrubší než molitan. Můžeš to zkombinovat. Uhlí ne, v zajetém akva je zbytečné.
Já vodu čistou mám, ale se závojnatkou ve 20l pochybuji, že se k čisté vodě propracuješ. Rybka bude růst a růst a bude čím dál víc ... a tím bude voda prostě špinavá. Závojnatky jsou prasátka. Čím větší akva, tím líp ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:54 Daniel Re: bluedream
Takže je bioakvacit lepší ako obyčajný molitan a aj aktívne uhlie?A voda je čistá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:50 Žena bluedream [245] Re: Daniel
Tak si na závojnatku kup větší akva. Ve 20l si chudák ani nezaplave a hlavně ten bordel co produkuje se nemá jak naředit. hmm
Jinak já mám ve 30l krevetky a u nich také závěsný filtr. Všechny náplně jsem vyndala a kam to šlo, tam jsem nacpala na kousíčky nastříhaný bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:41 Daniel Re: Moucha
Ale mne sa pači tá zavojnatka ale bol som zvyknutý na čistú vodu keď som mal ten druhý filter ale asi si budem musieť zvyknúť čo sa dá robiť ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 21:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
ty zavojnatky se zbav a misto ni muzes mit treba bojovnici, nebo hejnko malych rasborek, nebo parek danio danio, jakou mas vodu ( z jake upravny)
ono zalezi co se ti libi a jake podminky tem rybkam muzes nabidnout (voda, rostliny, mnozstvi pece, finance apod.)

ja jsem svoji 20L (kamilyno) zapujcil kolegyni, jenz dostala mecovku a chtela ji mit v 5L elementce! tak ji je v ty 20L lip ale nejni to optimalni.... ale vetsi akva nechce a ani se ji nechce vzdat... co nadelam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:54 Daniel Re: Moucha
Závojnatka len jedna viem že by mala byť vo väčšom akváriu a NO2 a NO3 to neviem! :-O Neviem či by tam aj mohli byť iné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
a jake ryby tam mas? jak jsi na tom s NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:48 Daniel Re: Moucha
Velkosť akvária je 20 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
a velikost akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:33 Daniel Re: Moucha
Filtračná komora má velkosť asi 6cm ale beží nonstop!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
podle fota si dovoluji rict ze muj nejmensi bublifuk ve 12L akvarku ma vetsi objem fitracni naplne nez ten tvuj filtr.....(jaky rozmery ma komora na ty naplne?)

no 3tejdny bych rekl ze je minimum, bezi nonstop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:26 Daniel Re: Moucha
Ja mám filter zabehnutý len 3 týždne!Doporučil by si mi aby som vyhodil tie dva a dal tam len biomolitan?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Daniel
kazdej filtr se musi zabehnout, taky zalezi jak velkej je filtr a jak velkou mas nadrz, kolik ryb, kolik rostlin atd....
vetsinou je nejlepsi biomolitan, a filtr cistit jen ve vode odpustene z akvaria, kdyz menim filtr tak nechavam mesic bezet oba filtry (pouzivam bulifuky a nahrazuji obyc molitan za biomolitan)

aktivni uhli na sebe vaze temer vsecko, a svou kapacitu vycerpa behem par dni, hodi se na odstraneni leciv, uz se to tu resilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:19 Daniel Re: Nalimos
Aký rozdiel je medzi obyčajným a modrým molitanom myslím že sa volá aj akvacit.Mali by sa tam zmestiť dva molitany a aktívne uhlie nieviem či by to stačilo.Ale inak sú tam len tieto dva molitany ale voda nieje čistá.
www.naturpets.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:18 jandy Re: Nalimos
pokud vím tak aktivní uhlí se v bežném provozu ve filtru nepouziva, pouziva se jen v případě, že je potřeba z vody odstranit některé látky (např. po lěčení atp.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 20:03 Nalimos Re: Daniel
Nevím jak ten tvůj filtr vypadá, ale jestli má komoru tak já tam mám vrstvu modrýho filtračního molitanu, vrstvu filtrační vaty, aktivní uhlí a celý to zakončím zase tou filtrační vatou. Vodu mám křišťálově čistou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2010 19:51 Daniel – Aké náplne do závesného filtra?
Potrebujem poradiť aké náplne by som mal dať do závesného filtra lebo boli tam len biely molitan a obyčajný(čierny)a voda v akváriu nieje čistá ako bývala keď som tam mal filter RESUN MAGI JET 380.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1247x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15297-jake-naplne-do-zavesneho-filtru