Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny do miniakvária

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rostliny do miniakvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2021 11:10 Žena tramtra [2491] Re: Rastislav, Venusa915
:-) Podle mě je to úplně jedno, když se to dělá s rozumem. Můj názor. Asi záleží, jaká je vstupní voda, jestli je vůbec potřeba hnojit. Když máš vodu 'chudou', tak se tomu naopak nevyhneš v případě, že zakládáš s čistým pískem a nejsi ochotný čekat, až se dno vyhnojí 'samo'. Já jsem třeba při zakládání malého akvária použila tablety do dna tak, že jsem je rozdrtila a posypala dno před nasypáním písku. Takže se k tomu dostaly rostliny všechny. Hlavně do čerstvé nádrže, která není dostatečně zajetá a není vidět, že kytky rostou a proslerují, bych krevetky asi nedávala. ;-)
(už jsme krapet OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 23:27 Muž Rastlislav [28] - Malé, nenáročné rastlinné akváriáRe: tramtra
Spletl, nevadí. :-D

Každopádne v novom krevetárku bez hnoja je asi lepšie hnojiť do dna ako do vody, či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2021 21:30 Žena tramtra [2491] Re: Rastlislav
(Nevím, jestli sis nespletl, komu píšeš) Hnojivo ke kořenům dávám jen pod kytky, se kterými nehodlám hýbat... echinodory, kryptokoryny. Pod stonkovky ne, dělalo by to neplechu, protože je čas od času vytáhnu a zmladím, tedy ty co jsou zasazené, většinu mám na volno jen zatížené u dna. Pod stonkovkami ale neodkaluji, takže hnojivo se nastřádá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 20:33 Muž Rastlislav [28] - Malé, nenáročné rastlinné akváriáRe: tramtra
Hnojivo ku koreňom používam vždy to, ktoré je najlacnejšie v hornbachu alebo na eshope kde v tej chvíli kupujem rastliny. Takže to nebude tak dôležité. ano ale treba si zistiť skúsenosti, či vybrané neškodí krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 20:07 R Muž vaclav [12619] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Aquascaping používá tento trik s nízkým NO3 pro barevnější rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 19:10 Žena tramtra [2491] Re: vaclav
Jo už jsem zaregistrovala, že jsi to někde zmiňoval (hned mě napadlo, že to bude i 'můj' případ), je to zajímavé (a neumím si vysvětlit proč, nikde jsem na to nenarazila). I Janík si drží výraznou barvu, a to světla nemá moc. Světlo je taky důležitým faktorem. Ve třicítce mám Rotalu, u hladiny byla pěkně barevná a co jsem z toho udělala kořenové kafíčko a světla ubylo, ubylo i na hladině barev. Ve třicítce je NO3 ještě nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 19:02 R Muž vaclav [12619] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Tak červenou ji máš hlavně proto že máš tak nízko NO3 kdyby bylo na 20 už by tak červená nebyla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 18:49 Muž vlka [2222] Re: Venusa915
Fytosel má Ludwigii Repens po 8 korunách a posílají stále. Minulý týden mi došly Vallisnerie Torty, krásné malé rostlinky v boxu a vše ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 17:20 Žena Venusa915 [1] Re: Rastlislav
Ďakujem všetkým. Presne o to mi šlo, aby nezozeleneli keby aj mali menej svetla, je mi jasné, že nebudú také červené a pekné ako na fotkách. A hnojivo ktoré ku koreňom je dobré? Prípadne keby som dávala niečo takéto? www.invitalshop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2021 15:06 Žena tramtra [2491] Re: Venusa915
Fotka k příspěvku HD Taky bych vsadila na Ludwigii repens, není náročná, ochotně červená a roste docela rychle. Mám několik rostlin chycených gumičkou ke kaneni a jen tak položené na dně (nejde to v houští vidět), stříhám je odspodu a nestíhají zelenat ani spodní listy, jsou červené i ty schované části. (Co2 nepoužívám, hnojím lehce hnojivem bez dusičnanů a fosfátů, musím teď jen přihnojovat KNO3 abych zvedla dusičnany aspoň na 5.)

Edit:Rotala rotundifolia bude vespod zelená a červená bude až u hladiny...vypadá to ale taky moc pěkně. palec

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 13:59 Muž Rastlislav [28] - Malé, nenáročné rastlinné akváriáRe: Venusa915
Fotka k příspěvku Jasné že aby boli kytky krásne červené potrebujú veľa svetla a CO2.

Tá ludwigia a alternanthera sú ale asi najčervenejšie čo sa dá dosiahnuť v malom low tech.
Pri slabšom svetle odspodu odpadávajú a rastú pomaly, ale nezozelenejú ako klasická ludwigia.

Echináče, nymphea a červené cryptocoryny sú veľké a pri slabšom svetle tiež nebudú tak sýto červené.

A červené kytky chcú všetky hnojiť, aspoň ku koreňom.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 12:34 R Muž vaclav [12619] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Venusa915
Pokud jde o echinodory jsou to většinou ohromné rostliny a i ti menší zaberou většinu mini akvária. Pokud se podíváš na fotky z toho odkazu a porovnáš rostliny u dna z velikostí Echinodoru zjistíš že malý moc nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 11:03 R Muž Anthrax [3789] Re: Venusa915
rybicky.net/obr/rostliny/max/3179.jpg
Informace z internetu je třeba brát s rezervou a od obchodníků obzvlášť. :-) Lepší porovnat více zdrojů (a tím nemyslím stránky prodejce), než se pak divit.

Ta mnou doporučovaná Ludwigia bude méně náročná. Ale taky samozřejmě méně sytě červená. Já mám všude spíš slabší osvětlení a červenají se hlavně vršky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 09:57 Žena Venusa915 [1] Re: Anthrax
To ma nenapadlo, z fotky ťažko usúdiť, čerpala som informácie odtiaľto, kde je uvedené 15 - 20cm www.invitalshop.sk/… , chcem dať nejakú rastlinu na kraj pri sklo ale nie odzadu ale skorej k stredu akva, mám tam také hluché miesto a ešte jednu dozadu k hygrophille ale chcela som to nejako farebnejšie oživiť.A na Ludwigia repens rubin čo hovoríte? V atlase pri oboch ludwigiach je náročnosť na osvetlenie popísaná ako stredne náročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 09:55 Žena Venusa915 [1] Re: Rastlislav
Sranda ale, že v atlase je o ludwigia super red a alternanthera reineckii mini písané, že sú náročné na pestovanie, CO2 aj svetlo. Tak preto sa radšej pýtam a nekukám do atlasu, lebo každý má inú skúsenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 07:06 Muž vlka [2222] Re: Rastlislav
Podle mě, aby byly krásně červené, potřebují dost světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 02:38 Muž Rastlislav [28] - Malé, nenáročné rastlinné akváriáRe: Venusa915
Nepridávam CO2 a mám skôr stredné svetlo.
Mi oya je u mňa hnedá.
Rotala je u mňa oranžová len na miestach ktorým sa ujde maximum svetla.
Ludwigia super red a alternanthera reineckii mini sú u mňa stále červené aj v low tech.
Hlavne v pozadí kde budú bližšie k hladine by tieto dve nemali mať problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2021 22:37 R Muž Anthrax [3789] Re: Venusa915
Ahoj. Do pozadí bych zvolil rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens je to nenáročná rostlina. Až se ti bude zdát moc vysoká, tak jí prostě jen zkrátíš, zasadíš vršky. :-)
Echináč bych do malého akvária nedával. Koukni se do atlasu jak je velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 22:09 Žena Venusa915 [1] – Červené
Ahojte, poraďte prosím nenáročné na co2 a svetlo červené rastliny do pozadia a do stredu nano akvária. Premýšľam nad rotala rotundifolia, cryptocoryne red mi oya alebo echinodorus red diamond ale neviem ktorá je dobrá voľba a chcela by som aby boli viac červené ako zelené.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 19:42 R Muž afc1886 [10090] Re: Nano_Sarka
No řeknu ti to takhle. Jde to ale výživné substrát a začátečník je vražedná kombinace. Když budeš neopatrná a rozvíříš to po akváriu, tak můžeš čekat řasovou kalamitu. Samozřejmě si jde potom pomoct s častou výměnou části vody v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 19:31 Žena Nano_Sarka [12] – Presazeni rostlin
Ahoj, zalozila jsem akvarium 1.12.2020. Ted bych rada presadila nektere rostliny (nevedela jsem, ktere porostou nejrychleji (zacatecnicka chyba...). Je to jeste mozne, nebo uz bych tim rozvirila vrstvy substratu a sterku a prilis narusila chod akvaria? Mam tam krevetky - mela bych je predtim nejak odlovit, nez to presadim? Moc dekuji za rady!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 18:21 Muž Pan Káč [237] - Neocaridina, PoeciliaRe: TomasKoranda
Zezačátku dej šneky. Ty mi pomohli hodně se zakládáním. Třeba už po týdnu bych je tam dal. Jeden dva okružáci. Potřebuješ něco co produkuje ho... abys založil bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 09:50 Muž TomasKoranda [0] Re: Pan Káč
Ono ze začátku bez živočichů by se v podstatě voda ani nějak kazit neměla. Jde o to vychytat, to místo, kde bude akvárko. Ale místo mám na přesuny,kdyby se nedařilo:)O třeba po nějakém měsíci 3-5 malejch krevetek:) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 09:47 Muž TomasKoranda [0] Re: hrochy
Děkuju za odpověď. Kdyby se nadařilo na jednom místě,tak ho přesunu po místnosti jinam:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.04.2020 00:42 Muž hrochy [485] - low-cost, low-tech, old schoolRe: TomasKoranda
Tomu fandím ;-)

Já nijak nehnojím, hnojí se mi samo. Rybičky, šneci, rozpadající se části rostlin, výměna vody a krmení. Nic jiného.

Je to, jak píše Pan Káč. O místě, o citu, podle mně i trochu o štěstí a trpělivosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2020 21:42 Muž Pan Káč [237] - Neocaridina, PoeciliaRe: TomasKoranda
Vůbec se toho neboj. Vše to chce cit. Když bude nerovnováha, poznáš to. Když prosperujou rostliny, řasa nemá šanci a naopak. Ale s takovym objemem nemám zkušenost. Měl jsem rok bez techniky 30ku, ale s technikou (filtr, světlo) dělám údržbu jednou za měsíc. Bez techniky to bylo co 14 dní. Ze začátku každý týden. Ale je to o místě. Já s tím v 1+1 s okny na jednu stranu (jih) moc dělat nemohl. Nebo spíš neuměl jsem. Ono jde asi vše. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 20:53 Muž TomasKoranda [0] Re: hrochy
Ještě se zeptám a jak hnojíš,nebo nějak neřešíš? Velký akvárko už mám promyšlený,ale prostě malé bez techniky chci zkusit. Míval jsem několik let rybičky kdysi,no:) Je mi 33 a po snad 18 letech se chci vrátit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2020 16:00 R Muž ctibum [5945] - Snažím se to nezahubit...Re: TomasKoranda
Mám ve "26" rybicky.net/atlasrostlin/hemianthus_micranthemoides. Ne vpředu, ale vzadu jako stonkovku dorůstá mi 20-30 cm...
Na soil bych se vyprdnul, dal bych jemný šterk/písek 0,5-1 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.04.2020 15:14 Muž 4Sima [572] Re: TomasKoranda
Jestli tam chceš mít nenáročné rostliny, tak bych zvážil použití toho platinum substrátu. Jednodušší to bude s obyčejným křemičitým pískem. Nebude tolik problémů s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2020 15:04 Muž hrochy [485] - low-cost, low-tech, old schoolRe: TomasKoranda
Ahoj,
já mám dobrou zkušenost jak s tím anubiasem, tak i s kryptokorynou, šípatkou a na hladinu růžkatec. Ale používám obyčejný štěrk, žádný nadupaný substrát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2020 14:03 Muž Pan Káč [237] - Neocaridina, PoeciliaRe: TomasKoranda
Dej tam řasokouli. Ta zvládne všechno. Taky jávskýmu mechu se daří všade. Možná i anubias by to dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 13:39 Muž TomasKoranda [0] – Akvárium 10l nenáročné rostlinky a bez techniky pro 5 krevetek
Ahoj:-) Než si založím větší akvárium,tak chci založit malé. O rozměrech 26x17x20. Bez osvětlení a bez techniky. Se substrátem soil. Dát tam malé a nenáročné rostlinky. A opravdu pro maximálně 5 krevetek malejch. Nějaký nápad jaké rostlinky? Děkuju:) Už mám vymyšleno několik míst,kam akvárko umístím aby mělo světlo,ale né zas moc kvůli řasám:)Jinak akvárko nechám bez krevetek, tak alespoň 3 měsíce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2018 14:08 R Muž afc1886 [10090] Re: PatasF11
A já ti poradím trochu jinak. Koukni se tady na prezentace ostatních uživatelů a najdi si nějaké inspirace. rybicky.net/nadrze/…
EDIT- rybicky.net/nadrze/27458-16litrov
rybicky.net/nadrze/26913-zervan-experimentalka
rybicky.net/nadrze/27889-the-stick-of-truth
rybicky.net/nadrze/28985-czagan
rybicky.net/nadrze/28560-miniaqua-vol-2
Je jich tady ještě moc pěkných, které jsem neuvedl. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 13:16 R Muž Anthrax [3789] Re: PatasF11
Toho anubiasu se ke krevetkám neboj spousta lidí ho s krevetkami má a nic se neděje. Co třeba to nechat zarůst spletí rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis ?
Je to otevřené akvárko?

PS: Tady si můžeš projít co všechno lze v malém akvárku mít: rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2018 13:15 Muž LukšaNM [309] Re: PatasF11
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 13:05 PatasF11 – KREVETÁRIO-rostliny [10L]
Dobrý den,zakládám nové krevetário 10L a hledám nějaké vhodné rostliny ,nějaké už jsem vybral a usoudil ,že jsou dobré (jávský mech,mechokoule) ,ale také jsem narazil na kytky na první pohled dobré ,ale časem jsem je zamítnul-třeba takový Anubias barteri var. nana (anubis zakrslý) -u toho jsem objevil ,že může být toxický právě pro krevetky a tak jsem ho nakonec zamítnul...Microsorum pteropus (hnědovka křídlatá) vypadá také dobře ,ale může vyrůst okolo 30cm a tak nechci riskovat ,kdyby se u hladiny zastavila bylo by to fajn...Nejvíc bych chtěl Fissidens fontanus (krondlovka vodní) ,ale ta je velice nedostupná a nikde jsem ji neviděl.
Bydlím poblíž u Hradce Králové,kdyby byl někdo kdo by ji prodával(nebo,se jí chtěl zbavit) -rád bych ji zakoupil
A závěrem chci poprosit všechny kdo mají zkušenosti o pomoc navrhnout některé kytky do krevetária. DĚKUJU MOC PŘEDEM

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 16:16 Muž zervan [1099] - RostlinyRe: anna836
Ak naozaj veľmi málo svetla a bez hnojenia:
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana

Prípadne skúsiť koberček z rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta

Pekný kontrast k tej tmavej farbe by robil už o čosi náročnejší rybicky.net/atlasrostlin/samolus_valerandi - vraj potrebuje veľa svetla, ale neviem posúdiť, mne rastie aj zatienený, no to stále nie je až tak slabé svetlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 19:30 anna836
Dobrý den, potřebuji poradit jaké rostliny do 20l akva, nejlépe ne moc náročné na osvětlení.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 09:48 Žena petulinakk [2014] Re: Plastr
Plastr napsal: Diky moc, pouziju tedy stary velky filtr pro 120l nez tam dam ten co tam bude nastalo ;-)

Jak velké je to nově zakládané akvárko?
Protože tady jsi ve vlákně o miniakváriích, a chceš tam dát filtr pro 120l? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2016 06:19 R Muž romant [27788] Re: Plastr
Pokud je ten starý velký zaběhnutý s aktivní kulturou bakterií, tak potom ano, jinak to postrádá smyslu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 05:53 Muž Plastr [9] Re: Pepan
Diky moc, pouziju tedy stary velky filtr pro 120l nez tam dam ten co tam bude nastalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 21:12 Muž Pepan [5038] - RostlinyRe: Plastr
Ten dotaz je hodně obecný. Jsou rostliny jako Phyllanthus fluitans, které pohyb vody vysloveně nesnášejí, na druhé straně kapradiny mají pohyb vody rády. Pokud se jedná o běžné druhy rostlin, spíše bych ten filtr doporučil, protože napomůže cirkulaci vody, distribuci živin a omezí vznik nežádoucích bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 20:55 Muž Plastr [9] – filtr nebo bez filtru
Ahoj vsem, chtel bych se zeptat: zarizuju nove akvarko potreboval bych vedet, zda tyto nove rostliny potrebuji take filtr...akvarko bude bez rybicek, ty bych pridal za nejakou dobu spolecne s filtrem. Jde me o to, jestli je potreba k zajeti noveho akvarka i filtr, nebo se rostliny chytnou i bez nej a muze takhle akvarko fungovat do doby nez tam dam ryby a filtr. Diky moc za info.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:02 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Jakou rostlinu?
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych tipy, jakou rostlinu místo myriophylla aquatica (na fotce), aby takhle zakryla pozadí nádrže a částečně i ten bublifuk.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2012 15:33 Muž Sid [6111] - RostlinyRe: MajkaK
...troufám si říct, že moje plevuňka rozhodně chcípáčkem není...
Tak jo! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:10 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Ne, že bych si chtěla fandit, ale troufám si říct, že moje plevuňka rozhodně chcípáčkem není. :) :-D Pěkně se větví a několikrát jsem ji musela střihnout. Kvalita fotek nic moc, ale tohle je současná fotka: rybicky.net/nadrz/13561/10.jpg

Pro doplnění ještě fotka z doby krátce po založení - rybicky.net/nadrz/13561/4.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:01 Muž Sid [6111] - RostlinyRe: MajkaK
No, já mám v 6 l i trojlušku Proserpinaca palustris. Kdybych si chtěl fandit, napíšu, že jde o "miniaturu" této rostliny, ale ve skutečnosti jde o chcípáčka. :-O
Že by to s tou vaší plevuňkou bylo jinak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
Já jsem plánoval dříve dát do toho hygrophilu, aby mě z toho akvára vyrostla do emerzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:19 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Mám ji v 10l, při občasné redukci je to bez problémů. :-)

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4263x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15296-rostliny-do-miniakvaria