Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Brotia pagodula

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Brotia pagodula
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 14:26 threat Re: malyLibor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ta největší už má přes 1cm.-teď jsem ji změřil,napadlo mě,jestli to nemůže být i nakřížené s těma hladkýma a potomstvo bude všelijaké.
ještě jedna,není tam žádný náznak ostnů,mě to nevadí,alespoň budu mít víc druhů:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 14:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: threat
Já dostal před časem taky odchov a nejmenší měla 1cm a už měla "ostny".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:08 threat – Mladé Brotie
Tak jsem po delší době pořádně prohlížel akvárko a kromě 2 ks. asi 1cm. mladých Brotií jsem na pařezech našel dalších minimálně 10 ks-tak 3 mm.Je lepší je nějak přikrmovat (dát jim pod nos třeba okurku,pokud bych jim dal tablety a pod.,tak se určitě nenažerou,rybky by to dřív zlikvidovali),nebo je nechat,nemám akvárko samou řasu,ale ty dřeva budou určitě něčím drobným porostlé,když se tam drží (vím o nich už 6 dnů a jsou na jednom dřevě,ty větší už šmejdí všude).Další dotaz:Brotie mám ty s ostny,ale mladé-ty odrostlejší jsou hladké,ty trny se tvoří později-kdy asi,v jaké velikosti?Ptal jsem se na burze i chlapíka co jsem je od něho kupoval a ten vůbec netušil-vše má samozřejmě import a žádnou mladou ještě neviděl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 23:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tomsk1
Já mám B.pagodula v akvárku s Liaporem a skoro vždy si poradí. Horší to bylo v akva se štěrkem, tam když spadly na ulitu, tak se jim nedařilo otočit se zpět a musel jsem je věčně přetáčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 20:14 Muž tomsk1 [10] - Cichlidy – drift
Zdravim, ma niekto Brotiu v akva s Liaporom alebo obdobnym, lahkym dnom? Nejako sa nevie po nom pohybovat takze ju musim stale prisunut ku sklu nech sa splha po nom :O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:00 threat Re: Raviolka
Díky,tak budu hledat další prcky:-)S těma vajíčkama mi to přišlo divné,od začátku jsem si myslel,že jsou živorodé,ale když jsem moc hledal na netu (evidentně chyba něco moc hledat),tak jsem tohle našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2013 10:28 Žena Raviolka [2154] Re: threat
Vajíčka neklade, je to živorodý druh. Mám dva druhy brotií a oba rodí vždycky více mláďat v určitém období (nemůžu říct, že se šnečci narodili v jeden den - prostě si jich všimnu a je jich více).
Ale do velikosti 1 cm rostou... no, v řádu spíše měsíců než týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 14:23 threat – Brotia mládě
Chtěl bych se zeptat zkušenějších,když jsem včera večer našel jednu malou Brotii necelý 1cm.,můžu ještě někde najít další,nebo se rodí jen jeden kus?A za jak dlouho mají Brotie další mladé-jak často?

Našel jsem,že klade vajíčka do písku,ale kolik tak naklade průměrně vzrostlá Brotie?Jak může být starý jedinec velikosti 0.8 cm.?Jelikož jsem nedávno odkaloval,tak by mne to dost zajímalo a taky to,za jak dlouho můžu asi čekat další snůžku-neodkalovat:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 19:41 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Joo to já mám 200l a vedle 100 bez ryb plné řas, takže bych plánoval tak 1-2 jen tak na okrasu :) ... no v Jihlavě je taková, jak to říct.. no s né moc velkou nabídkou ryb apod. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 19:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zab01
Jojo, pan Gebauer je mívá na každé burze. V Jihlavě jsem na burze ještě nebyl, ale když si zajedeš do Brna, tak tam bývá vždy velká nabídka šneků a pagoduly tam mívají. Ale pozor, pagoduly potřebují docela dost řasy. Žerou sice i spařenou kopřivu nebo tak, ale bez řas umírají... takže dodržet to, co se u nich doporučuje - 1 šnek na 60 litrů. Pak ti budou dělat radost, jsou to jedni z nejkrásnějších šneků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2013 18:38 threat Re: Zab01
Tak bych si zkusil dát inzerát,třeba se ozve někdo z okolí,nic jiného nezbude.Já jsem bral od Jiřího Gebauera- mailto:oar@seznam.cz ,ten je měl na burzách vždy v naprostém pořádku,ale pár kousků se asi zasílat nevyplatí.
Snad se někdo ozve,držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 18:09 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: threat
NO jsem z Vysočiny, v Jihlavě na burze je teĎ neměli a další tam je až někdy na konci září tuším, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:25 threat Re: Zab01
Koupíš určitě na každé burze.Určitě je lepší vidět,jak lezou,že jsou v pořádku.Já si nechal zaslat Brotie i Tylomelanie a ani jeden kousek nejevil známky života,prostě mi odešli šneci za 600,-Kč.Na burze jsem koupil to co krásně lezlo a leze už skoro rok bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:25 Muž snehulda007 [850] Re: Zab01
Netuším odkud seš, ale pravidelně je mívají v Braníku (Zoo Braník).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 16:11 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, nevíte někdo kde se dá tento plž sehnat? Nebo není tu někdo kdo by se nějakého kousku chtěl zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 21:44 Muž Mejla [21] Re: Ciffik
dnes jsem zrovna koukal v lekarne na spirulinu ale krom ni tam byl jeste pridany chrom. Daji se sehnat v lekarnach i cista spirulina? Nemate nekdo predstavu zda by mohl ten chrom nejak skodit? Myslim krevetam a snekum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 13:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ciffik
Dávám jim i chlorellu, spirulinu u nás neměli, tak se s nimi dělím o chlerellu od GW :-) Ale ve třístovce jim stačí řasy, chlorellu žerou, jen když jsou náhodou na dně a dopadne jim přímo k hlavě, jinak ji spasou především kreveťule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 16:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: malyLibor
koukám že se daří, zkoušel si tu spirulinu z lékárny jak jsme si psali, nebo to necháváš čistě na řase ze skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 14:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: harpunar
No, konečně se jim u mne daří dobře. Mám je ve třístovce a jsou už rok spokojeni, pouze jedna mrtvolka, když se Brotia potkala s helenou... ty se mi tam občas objevují, bohužel. Většinou je hned odlapím, ale tenkrát byla rychlejší. Naštěstí Brotie se většinou drží jen na bočních sklech a kořenech a přes volné dno přelízají minimálně, takže i když je v akva náhodou helena, tak jim většinou neublíží. Jinak pagodulky nádherně udržují skla čistá,, sežerou řasu do nejmenší tečičky... když se do ní pustí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 08:19 harpunar – malý,milý Libore,jak se těm Brotiím daří,
jsou v pohodě? Já jsem jich pár hodil k těm indostomusům a to je pokoukáničko! Nejpomalejší ryby a šneci dokupy.Jako naši zákonodárci...........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 07:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dezidor
malyLibor napsal: Pravděpodobně se soudruhům z NDR vloudila někde chybička. Zebra snail je anhttp://terarka.net/glický název pro neritinu, Brotia je rod šneků.
smich Soudruhovi ze Šternberka se také někde vloudila chybička...Brotia může být toliko rodem p l ž ů... smich smich Označení Zebra snail je obchodní název pro pruhovaného plže a nejen neritinu...Clithon sp. Zebra Horn Snail například...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 13:52 Dezidor – Co to je za živočicha?
Na webu aquamaster.cz jsem nalezl nabíku prodeje něčeho označeného jako "Brotia sp. ZEBRA SNAIL" www.aquamaster.cz/… Nemáte někdo tušení, co je to za šneka? Strýček Google v tomto ohledu moc platný není.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 13:16 hujerek Re: FelidaeS
Tak ho zkusím no :-) snad se bude s piskořkama doplňovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 13:05 Žena FelidaeS [61] Re: hujerek
Taky ho mám...je naprosto v pohodě. Je pomalý, ale pečlivý. ;-) Nám se pohybuje jen na kousku akva. Pak na nějakou dobu zaleze do ulity. To nerity stačí akva obejít pětkrát než se tenhle přesune pár cm... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 22:42 Žena sivon [1694] - PlžiRe: hujerek
Je vychovaný, rostlinky nepapá. Sice pomalu, ale důkladně čistí od řas, stejně jako Neritina. K životu potřebuje i to dřevo, občas ho hobluje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 12:40 hujerek
Myslíte, že by šel jeden kus do Asie společně s pár piskořkami? Piskořky na detrit a zbytky a Brotia na řasy a čištění dřeva, kamenů, rostlinek..a zároveň se chci zeptat, zda se do rostlinek nepouští...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 15:31 Žena Miluška [9] Re: guli
Mám jednoho asi 2.5 měsíce z Vivária Mělník, tehdy byl za 38,- Kč. Zatím se mu daří, je krásný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 13:59 Žena Danila [4489] - SumciRe: guli
To je dobrá palba, za tu cenu máte v Braníku dva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 13:07 guli – cena
chcem ich , aj ich u nás majú no cena sa mi zdá prehnaná, 6 eur za kus. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 22:06 Muž xwerty [1] Re: Mejla
Fotka k příspěvku Plati to co mam v profilu. Spolecenske akvarium 190 l, obyvane parmickami, anciky a pancerniky. A hromadou piskorek.. :-O . Brotie mam 3 dospele kusy. Hlavne bych zminil, ze se je nesnazim mnozit zamerne. Proste jsem jednou nasel par malych kusu. ( Na Anubiasu.. )
A cim je krmim ? Nicim, zerou, co si najdou, takze takovou tu zelenou minirasu.
Vim, ze tohle info asi nikomu moc nepomuze, ale nezabyvam se odchovem, koupil jsem je na ozdobu a na doporuceni, ze nezerou kytky a jsou celkem odolne.
Pridavam foto dvou nejvetsich kousku s jednim z moznych rodicu. Uplne male se mi ted vecer v akva nepodarilo nalezt.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 15:38 Muž Mejla [21] Re: xwerty
rozmnozeni pagodul je dost vzacne, aspon pokud mi je znamo. Mohl bys vic popsat v cem je mas, jaky jsou podminky a cim si je krmil, nebo co u tebe zerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 21:20 Žena sivon [1694] - PlžiRe: xwerty
To je super,asi u tebe našli vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 14:59 Muž xwerty [1] Re: sivon
Mno, me se pagoduly mnozi, aniz by to byl muj zamer. Poridil jsem v braniku 3 dospele kusy a ted uz mam v akva minimalne 5 malych, ale spis vice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:23 Muž hardy [45] Re: sivon
ok dnes jsem byl v akvaristice a musel jsem si objednat nemaj ani jeden druh :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:33 Žena sivon [1694] - PlžiRe: hardy
Klidně od každého 2 .
Neritiny se nemnoží a namnožit pagodulu se ti asi také nepodaří. Navíc jejich úmrtnost je prý poměrně velká (s tím nemá zkušenost, nám žádný řasožravec neuhynul - a že jich máme :-D ). Záleží také na tom, kolik u tebe najdou potravy, ale v každém normálním akváriu by měli mít řas dostatek.
Pokud by ti připadalo akvárium příliš řasočisté, je možno je dokrmit spirulinou. Pagodula také rád konzumuje spařenou kopřivu a i neritinu jsem nachytala na plátku spařené mrkve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:52 Muž hardy [45] Re: sivon
Ano je to do te 112l,a nebo mam radsi koupit od kazdeho jednoho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:50 Žena sivon [1694] - PlžiRe: hardy
pokud je to do 112 l, tak to v pohodě unese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:28 Muž hardy [45] Re: sivon
díky mam v planu koupit 2 kousky a k tomu jeste neritiny take 2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 13:23 Žena sivon [1694] - PlžiRe: hardy
Rostlinky nepapá, jenom řasy. Je sice pomalejší než třeba neritina, ale velmi důkladný. Pozor na dvě věci. 1) potřebuje k životu dřevo
2) občas upadne z nějaké kytky na "záda" a dělá mu velký problém se otočit - nutné je občas ho zkontrolovat. V přírodě ho otočí proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 12:09 Muž hardy [45] – plž
Ahoj vsem chtel jsem se teptat kdo ma nakou zkusenost s timto snekem?Pozira rostliny??dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 15:32 0 Re: jose
První pokus o chov se mi nezdařil a po jisté přestávce jsem se rozhodl zkusit štěstí znovu.

Abych toho dosáhl, tak jsem ohledně některých nepřesností a mezer v údajích oslovil chovatele, který už praktickou zkušenost s chovem a množením má. Jestli se mi to taky někdy podaří, zjistím některé to budoucí jaro. Výsledek závislý na životaschopnosti a reprodukční vyspělosti plžů.

To co jsem v "článku" napsal , je celkový souhrn vědomostí mých i jiných chovatelů, který teď v paměti mám a mohu v tomto fóru předložit - sdělit ostatním zájemcům o tuto problematiku.

Diskuze je samozřejmě stále pro nové i odlišné poznatky otevřená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 14:31 jose Re: 0
Vám sa už podarilo rozmnožiť ich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.12.2010 13:14 0 Re: sivon
Fotka k příspěvku
Ano na snímku je vyobrazena Brotia pagodula a jejich množení v podmínkách akvárií není utopií.

Moje počátky chovu těchto plžů nebyly úspěšné, protože jsem prakticky o jejich požadavcích neměl potřebné informace.

Teď již disponuji zkušenostmi svými i jiných chovatelů a tím je dán předpoklad pro úspěšné zvládnutí trvalejšího udržení brotií při životě a jejich reprodukce v chovných nádržích.

Tento druh možno přirovnat k plžům bahenkám, které žijí u nás v řekách, kde v hlubší vodě uprostřed toku vzdorují silným proudům a pevně ulpělé pomalým, ale vytrvalým lezením oškrabují z kamenů plošně rozsáhlé nárosty jemných řas i s rozmanitým mikroskopickým životem, který se v těchto porostech nachází.

Život na říčním dně lze pozorovat a blíže poznávat mimo potápěčskými brýlemi i částečným ponořením dna skleněné nádržky k odstranění rušivého efektu vlnění říčního proudu a lomu světla. - Tím nedávám návod, jak snadným hledáním a následným sbíráním např. těch bahenek drancovat naši vodní faunu a flóru!

Brotie žijí v řece své domoviny podobně jako zmíněné bahenky, a též se tak i živí a jak jsem z jiných zpráv vyčetl, mají tendenci při pastvě i vylézat na neponořené pouze více vodou skrápěné kameny, kterýžto jev je zcela běžný u neritin a dělo se to tak i v mém chovu neritin při letním pobytu ve venkovních zahradních nádržích.

I ty trny na ulitě brotií určitě neslouží jen k obraně proti sežrání, ale umožňují zachycení se o nerovnosti dna a zamezení unášení proudem něčím smeteného - od podkladu uvolněného plže, třeba při vyšších stavech vody nebo napadení predátorem.

Z dalších život ovlivňujících faktorů ve výživě Brotia pagodula je potřeba příjmu buničiny, takže je vhodná přítomnost měkčího dřeva, které mohou plži okusovat (údajně dle zkušenosti jiného chovatele se dají použít i prodávané čistě přírodní podestýlkové hobliny).

Taky jsem si u brotií všiml obliby rytí v nepromývaném - neproplachovaném písku (v kultivačních nádobách k pěstování některých vodních rostlin v nádržích) s obsahem jílovitých a vápenitých částic. Jestli si tímto způsobem doplňují potřebu minerálních látek, hledají snad i organickou hmotu nebo potřebují jemné anorganické balastní látky k lepšímu trávení, nemohu s jistotou potvrdit ,ale jen předpokládat.

Tito 'šnecci' nejsou, až tak neteční jsou-li v dobré kondici, jak se často uvádí. Umí se docela rychle pohybovat celým i větším životním prostorem v akváriu, který k dispozici mají a při těchto 'potulkách' se mimo vypásání řas s větší či menší ochotou přiživují na předkládaných náhradních krmivech. Jejich pohyb je závislý i na teplotě vody. Při poklesu pod dvacet stupňů upadají do klidu a po zvýšení teploty opět aktivují, jedno zda ve dne nebo v noci.

Jejich rozmnožování je sezónní a to na jaře zpravidla v dubnu, kdy v oblasti jejich výskytu nastávají monzunové deště . Dle slovem mi předaných informací to jsou živorodí 'obojetníci', kteří vypouštějí přibližně padesát mladých a ty se po uchycení na dně hned živí stejně jako dospělci.

V jaké velikosti se množit začínají nemám zatím zjištěno. Plžové co bývají u nás v Česku prodáváni, mají většinou délku ulity 3 - 3,5cm, takže plného vzrůstu ještě nedosáhli a pro lepší adaptaci na změněné prostředí by dost možná byli vhodnější mladší jedinci s únosnější menší úmrtností po zakoupení.

Pro chov brotií nutno doporučit zaběhnutou nádrž s dostatečně velkými a bohatými porosty přisedlých řas s přirozeným doplňkovým oživením tohoto společenstva, nebo jim je zajistit z venkovních, třeba vlastních jezírkových zdrojů pravidelným donášením porostlých kamenů. Z volných vod hrozí zavlečení nákaz, plus i někde určitá právní omezení.

Nebudu to více rozebírat, napsal jsem toho poměrně dost pro pečlivé - nezbrklé a přemýšlivé čtenáře. Snad i tyto konkretizované poznatky přispějí k dobru těm, co se pokusí chov plžů druhu Brotia pagodula (mezi nimiž existují určité, snad jen lokální populační rozdíly) s úspěchem zvládnout.

Foto lezoucího plže Brotia pagodula v kultivačním kelímku s rostlinkou bahničkou - dne 8.12.2010. 0.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 20:16 Žena sivon [1694] - PlžiRe: 0
Dotaz- to je určitě Brotia pagodula, že? Hledala jsem informace, je jich velmi málo a dokonce se často rozcházejí (třeba krmení, atd.). Opravdu je možné tyto krasavce množit v našich podmínkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 07:58 0
Fotka k příspěvku Foto: Co bych chtěl opravdu jednou rozmnožit, je vidět na snímku a od velkého znalce akvarijních živočichů mám navýšené informace o těchto zajímavých plžích, tak snad budu mít v budoucnu víc štěstí, než jsem měl v počátcích chovu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:41 jose Re: Roby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:14 Muž Roby [17] – Brotia Pagodula
Tak mi včera večer p. Osmančík z Akvaristiky Ostrava prodal 6 ks. Byl tak ochotný, že je vzal sebou na služební cestu a potkali jsme se, když projížděl po dálnici okolo nejbližší benzinky k mému bydlišti. Ušetřil mi spoustu času a nafty v nádrži. Ty šneci jsou fakt super. Včera v noci, po vložení do akva se ihned všichni rozlezli po dně akva. Nyní přes den, jsou vklidu, je vidět, že jsou všichní živí, ale zůstávají skoro nehnutě na stejném místě. Budou to noční tvorové jako Neritiny.
Ještě mám dotaz na zkušenější chovatele těchto šneků. Potřebují Brotie jemný písek, do kterého se při odpočívání zahrabují, jako někteří jiní, zatím méně rozšířené druhy jako něktří šneci ze Sulawesi? Předem mockrát děkuji. Bohužel, nikde zatím nejsou podrobnější informace. Z nakladatelství Vašut mě informovali, že již mají připravený překlad z němčiny a že se brzo dočkáme vydání publikace. Už aby to bylo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 11:03 Muž Mejla [21]
V praze sem ho kupoval tak asi pred 3 tejdny v akvaristice Miga.. Meli jich tam jeste relativne dost a vypadali v dobrej kondici. Asi 70 kc za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:42 Muž Roby [17] Re: stetinka
Kousek od Brna (asi 60 km). Na stránkách ZOO Braník mají napsáno, že je momentálně nemají. Přesto díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:41 Žena Danila [4489] - SumciRe: stetinka
Brotia pagodula momentálně nejsou, ale budou, dáme vědět. Jsou skvělí palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4177x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15293-brotia-pagodula?od=51