Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kyslík v nádrži

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Kyslík v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:15 lubosturbak Re: NASREDDIN
A to nieako zhorsuje kvalitu vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: NHKG
Jsi to vzal příliš velkou zkratkou :-), proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:12 Muž NASREDDIN [1383] Re: lubosturbak
Dusík, CO2, argon, vodík a pár dalších plynů ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2016 21:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: NASREDDIN
A nebo si za 2 stovky koupí čepací hlavu, nechá jí čeřit hladinu a má to ještě tišší a úplně bezpracné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:08 lubosturbak Re: NASREDDIN
A co bi som tam este dodaval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: lubosturbak
A dodáš takto do akvária skutečně jen kyslík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 20:33 lubosturbak Re: romant
Asi tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 20:31 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Než tě omrzí to každodenní tlakování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 20:29 lubosturbak Re: romant
Takze mozem takto pridavat kislid do vody?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 20:25 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Dnes již dávno překonaný prvorepublikový retro. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 20:23 lubosturbak
Ahojte dnes ma napadol dobry napad
Kupil som malu pumpu na bicikel z barometrom a napumpoval som flasu na 1,7 bar. A dalnsom cez vzduchovaci kamienok do akva a od rana okolo 8 som to napojil a pustil jemne do akva do teraz mi to ide ale slabo mislite ze jento dobri napad dodavania kislika do akva ? Diki za pripadne odpovede :-)
Ps aspon nehuci mi motorcek :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.08.2010 00:04 Štěpán Re: hanyking
To je určitě sebevědomý názor. Jsou větší odborníci na akvaristiku, než jsem já. Je ale otázka, jestli by jsis dal něco poradit i od těch zkušených?

I kdybych nechal všechny odborné záležitosti stranou, jako laický pozorovatel ti musím říct, že ta nádrž nevypadá dobře. Je to pustá poušť s několika omylem zapomenutými kameny, které tam navíc díky úplně jiné barevnosti působí jako pěst na oko. Kdybys vyndal esteticky vadné kameny, nezbude kromě nevhodně a nepěkně bílého písku v nádrži NIC.

Ty ryby tam budou jako v holobytu. Jako v cele bez vybavení.

Chudáci... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 21:33 hanyking Re: Štěpán
Myslím, že moje akvárko je pro velké cichlidy dokonalé. Pokud velké cichlidy nechováš tak nemáš z čeho vycházet. Navíc toto vlákno je o kyslíku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 09:47 Muž Michal1987 [21] Re: Štěpán
Štěpán napsal: Jseš si jistý, že pro vrubozubce se hodí tak jemný písek? Hodláš odstraňovat denně rybí výkaly, které se budou viditelně povalovat na písku?
Na fotografii je vidieť, že hneď vedľa nádrže sú dvere, takže do dĺžky tá nádrž asi fakt nemohla ísť. Možno do šírky, ale to je trochu nepraktické. Čiže voľný priestor je asi maximálne využitý aj tou výškou nádrže. X-)
S tým častejším odkaľovaním to môže byť horšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 09:40 Štěpán Re: hanyking
Tohle je velice zvláštní přístup.
V tom akváriu nebudeš žít ty, ale ryby, takže co se líbí tobě, je druhořadé. Potřeby ryb jsou na prvním místě.

Přirozenou povahu ryb a jejich potřeby nemůžeš změnit "převýchovou".

Pokud MÁŠ MOŽNOST poskytnout rybám (zvířatům obecně) optimální podmínky, máš povinnost to udělat.

I akvárium odpovídající potřebám ryb může vypadat pěkně. Tvoje akvárium tak nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 01:39 hanyking Re: RAP
Mě se líbí právě ten volný prostor. Mám tam 3 kameny. Myslím, že pokud tam budou ryby odmala tak si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 09:27 RAP Re: Štěpán
Štěpán napsal: Tomu nerozumím. Mám dojem, že vrubozubci jsou inteligentní, agresivní a teritoriální ryby. Z tohoto důvodu by měli mít maximální plochu dna. Ty jsi místo toho udělal to akvárium neobvykle vysoké. Proč???
Máš dojem, že to dno je dostatečně členité?

Oceláti se trochu liší od ostatních cichlid. Pro ně je důležitá hlavně litráž. Nejsou vázáni na teritorium u dna.
1-2 větší kořeny by to chtělo. Nejlépe ode dna k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:09 R Muž Silent [5949] Re: hanyking
Pokud nebude vývod kolmo ke dnu, ale vodorovně pod hladinou tak by to mělo být dostatečné. Pod hladinou je poměrně prokysličená vrstva a pohybem vody z výtoku se to slušně promíchá. Tím pádem by voda měla obsahovat kyslíku dostatek i bez přivdušnění. Jen to chce alespoň trochu čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:06 Štěpán Re: hanyking
hanyking napsal: Tomu s pootočením té rampy nerozumím. Hladina má rozměr 70X 170. Bude tam 6 velkých cichlid. (vrubozubci)
Tomu nerozumím. Mám dojem, že vrubozubci jsou inteligentní, agresivní a teritoriální ryby. Z tohoto důvodu by měli mít maximální plochu dna. Ty jsi místo toho udělal to akvárium neobvykle vysoké. Proč???

Kdyby bylo vysoké třeba 60 cm, mohlo by mít plochu dna třeba 80 x 200 cm, to je o třetinu větší plocha, než má to tvoje vysoké akvárium!

Jseš si jistý, že pro vrubozubce se hodí tak jemný písek? Hodláš odstraňovat denně rybí výkaly, které se budou viditelně povalovat na písku?

Máš dojem, že je vhodná tak světlá barva písku?

Máš dojem, že to dno je dostatečně členité?

hanyking napsal Doufám, že ten průtok 1800 l/h je dostačující.
Máš dojem, že průtok je nejdůležitější vlastnost filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:03 hanyking Re: Silent
Další čerpadlo tam dávat nechci. Maximálně bych ho dal do poslední komory filtru. Jenže čerpadlo s přisáváním už je hlučné. Tak koupím kolínko a nasadím ho tak aby proud vody šel napříč akvárkem u hladiny. Doufám, že nebude vadit když bude voda cirkulovat jen v horních vrstvách. Můžu ale dole kolínko provrtat a část proudu půjde dolů. Doufám, že ten průtok 1800 l/h je dostačující.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 13:36 R Muž romant [27987] Re: Silent
No kdybych si to pořádně přečet, tak mě to mělo dojít. Díky za upozornění ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 13:32 Muž Yirka [9126] Re: hanyking
Až s obrázkem jsem pochopil. Má rada by byla vhodná na klasickou rampu. Jinak dovysvětlil Haimdol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 12:52 R Muž Silent [5949] Re: hanyking
Vzhledem k tomu, že tam nemáš klasickou rozstřikovací rampu, ale rovnou trubkový vývod pod hladinu máš defacto dvě možnosti. A to klasické vzduchování (motorek+kamínek), nebo pomocné čerpadlo, které lze použít buď k čeření hladiny nebo s přivzdušněním. Případně úplně změnit systém výpusti do nádrže. RE romant: hanyking nemá hrncový Eheim, ale jen čerpadlo této značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 12:43 R Muž romant [27987] Re: hanyking
K tomu Eheimu by měla být tzv. rozstřikovací rampa, prostě trubka s dírama, která se obvykle přidělává přísavkama k výztuhám stěn. Určitě se to dá vyrobit z nějaký trubky která se provrtá a dobrý je konec té trubky zaslepit. Takže vytlačovaná voda končí v tomhle zařízení, který když je nasměrovaný třeba pod tu výztuhu, tak se voda neustále čeří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:49 hanyking Re: Yirka
Fotka k příspěvku Tomu s pootočením té rampy nerozumím. Hladina má rozměr 70X 170. Bude tam 6 velkých cichlid. (vrubozubci)
Přikládám výpust do akvárka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:44 Štěpán Re: hanyking
Jaké jsou rozměry hladiny? Jaké ryby a kolik jich plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:25 Muž Yirka [9126] Re: hanyking
Jednoduché opatření je dát rampu o něco níže a výstupní dírky pootočit směrem nahoru, aby byla hladina více vířena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 01:54 Muž Gunguy [2] Re: hanyking
záleží, kolik a jaké rybky tam budeš mít.... v nejhorším přidáš vzduchování a kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 00:33 hanyking – Bude v nádrži dost kyslíku?
Fotka k příspěvku Mám vnější filtr. Čerpadlo eheim 3000 +. Akvárko je vysoké 85 cm. Podle tabulky tam mám průtok 1800l/h. Zatím je to v záběhu a ryby tam ještě nemám. Akvárko je bez rostlin. Vyústění do akvárka je 0,5 cm pod hladinu a je kolmo ke dnu. Hladina se proto nějak nečeří. Akvárko mám nachystané na velké ryby tak se trochu obávám, jestli budou mít dost kyslíku.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2172x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15272-kyslik-v-nadrzi