Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost stojanu/skříňky

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nosnost stojanu/skříňky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 11:29 Muž strappy [39] Re: Lojza007
Na to jsem se ptal uz tenkrat peojektanta ktery nam peojekt na domek delal a rikal ze by nemel být problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 11:23 Muž Lojza007 [1204] Re: strappy
Doporučuju pozvat statika, aby posoudil. Chce to mít v ruce i projekt, aby se to pak nemuselo hledat. Na tunovou zátěž to nemusí být konstruovaný. V rámci obytných prostor je to už celkem velká zátěž, která není úplně běžná a při stavbě se s tím nemuselo počítat.
Osobně předpokládám, že to problém nebude, ale takovou váhu bych nepodceňoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 11:03 Muž strappy [39] Re: Lojza007
Hele je to přízemí v novostavbě cca 6 cm betonu a u nosné zdi podlaha dlazba 1 cm tlustá tak ja doufam ze snad jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2022 09:37 Muž Lojza007 [1204] Re: strappy
Teď ještě jedna zásadní otázka, skříň to unese, ale unese to i podlaha? Zcela reálně tam ta tunová zátěž bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2022 08:06 marvvin Re: strappy
tak to te jen klame ta fotka, vazne se tam nic neprohyba ... drzi to v pohode ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2022 07:50 Muž strappy [39] Re: kus
Ano,jsou tam. Dělal to velmi vyhlášený truhlář v našem městě. Ano, pod všema stojkama jsou nožičky a určitě ty lepší snad to nevím.podpiraji ten rám z kvh hranolů který nesou jeste příčné žebrování z lamina na 3 kolíčky. Plus zavitovky sice asi jen 8 mm ale zátěžové na chemickou kotvu fischer do zdi plneho zdiva nosné stěny ytong tak věřím,ze to bude v pohodě, děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 22:53 Muž kus [200] - RostlinyRe: strappy
Ta kuchyňské nožičky mají nosnost 150 kg 1 kus. A to ty levný. Takový Fennel dokonce 350 kg. Tak bych se toho nebál, zvláště pokud jsou pod svislími stojkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 21:20 Muž strappy [39] Re: Shimi
Ty vole to je skořápka coze coze coze
Díky za zpetnou vazbu a utvrzení ze je to ok!

Edit: Nojo,ta skořápka má zatížení až max 900 kg. Počítám tak že tu tunu ponese moje tak to by měla dát úplně v pohodě díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2022 21:12 Muž Shimi [683] Re: strappy
Zbytečně to nehroť. Stačí se podívat na čem stojí třeba Juwel Rio 450 (viz odkaz), to je 18 mm papundekl, chybí tomu 2/3 zad a žádné problémy s tím nejsou. Ty to máš předimenzované jako p*ase a ještě ukotvené do zdi, to unese slona.

www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 20:49 Muž strappy [39] Re:
Asi to jeste podsprajcuju misto plastovyma nozkama tak drevenyma kostkama a jeste jednim stredovym kvh hranolem. A musi to drzet tone no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 17:38 Muž Lojza007 [1204] Re: strappy
Co udělat doma párty a ať si na to pak stoupne deset lidí, jestli se tam vlezou. Bude vidět, jestli je někde slabina. U skříňky na 250l akvárium od Diversy jsme si na to dva sedli a skříňka se ani nepohla. Tak se usadilo akvárko a napustilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 16:07 Muž strappy [39] Re: marvvin
Nechci ti to vubec hanit,mas to krásný. Jen mi přijde že vrchní deska je slabá a docela se mezi tema dvouma středovýma stojkama prohejba...ale možná se mi to jen zdá na fotce. Truhlář mi taky udělal boky jen z 16 mm lamina a bez toho rámu i kdyz jsem ho tam chtěl ale se žebrováním z desek na kolíčky alw vratil jsem mu to at to takhle pořádně zesílí ,celkem kroutil hlavou ze fakt nesmyslně předimenzovaný ale jistota je jistota,chtel jsem znát právě ještě vaše názory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 15:53 marvvin Re: strappy
ted nejak nevim, co myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 15:30 Muž strappy [39] Re: marvvin
Ta slabá deska je videt jak ty středový podpery to trosku zvedaj,mezi nima celkem prohnutý ,tady bych mel strach ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 15:28 Muž strappy [39] Re: kus
Nemyslím si,ty stojky tam jsou jen uz takove sychrovaci,nese to ten masivni prostredek a boky. Boky a stred sedi na dlazbe neni to bodově na nožičkách....ale ano je tam ta stojka na spodni desku a kdyz se odcvakne dole sokl podpiraji to dole ještě kuchyňské nožičky
Edit: Tam jsou podélné desky pak ještě příčné žebrování vse na kolíčky pak jeste ten ztuzujici rám z kvh hranolu krajové boky mají 36 mm deska 36 mm a prostředek má 72 mm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 15:24 Muž kus [200] - RostlinyRe: strappy
Popravdě řečeno, jestli ty dřevěný stojky jsou jen na dnu a pod nimi nic jen sokl, osobně bych tomu nevěřil. Vím jak se drevotříska dokáže rozmočit. Doufám že jsou tam kuchyňské nožičky, pak už jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2022 15:17 marvvin Re: strappy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku videl bych to tak, ze tohle prezije treti svetovou :) kdyz se kouknes na original skrinky co se prodavaji, tak se obcas clovek divi, co to ma vydrzet
ja ted za provozu dodelavam svou skrinku, akvarko ma 168x44 a 58 vysku, skrinka je z 19 lamina(ano 19 - hornbach specialita), vcetne pevnych zad a drzi to bez problemu. Kdyz jsem to cvicne napoustel, tak jsem se o to vice nevybiravym zpusobem opiral a strkal a skrinka byla bez naznaku toho, ze by se mela nejak pohnout ... ted uz to jen musim dooplastit a dodelat dvirka, aby to bylo pekne :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 15:11 Muž strappy [39] Re: strappy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 13:20 Muž strappy [39] – Nosnost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Unese to 700 L akvárium? Zadek dodatečně ještě kotven do zdi zavitovymi tyčemi pevnostními na chemickou kotvu fischer boky zdvojene desky 2x 18mm prostředek 4x 18 mm vrchní deska 36 mm rám z kvh hranolu s podperama z kvh a ještě příčné žebrování na 3 kolíky na každé straně
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 19:04 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Maya
Ano. To by šlo. Hmotnost akvária +- 50kg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 13:24 Žena Maya [30] Re: Anthrax
www.juwelakvarium.cz/…

tohle by to dat mohlo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 09:26 Muž Yirka [9126] Re: laki3
K tomu co napsal kolega NHKG pro prevenci dodám jen již dvě malá doporučení.
1. To známé, být opatrný a nenacejprat, a když už, tak ihned utřít.
2. A podstatnější. K natažení vody a nabobtnání dřevotřísky docházelo většinou přes nažehlovací hrany. Proto doporučuji všechny ohrožené řezy opatřit kvalitními ABS hranami. Jsou daleko odolnější nejen vlhkosti, ale i mechanickému poškození. www.obrazky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 02:57 laki3 Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no vidíš, fotky se mi válí na ploše, takhle nějak si to představuju, ale hledám inspiraci, zapojí se někdo??? potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 01:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Nevidím fotky. Ale oběcně, dřevotříska nad akváriem (třeba kryt) pokud nebude dobře ošetřena se časem rozmočí. Ale ve stojanu dřevotříska pokud nebudeš po něm lít vodu při údržbě ti vydrží desítky roků. Mám 11 roků starou poličku pod 325l akvárium a dřevotříska je stále OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 01:41 laki3 – Řešit neřešit?
Ahoj, stavím pomalu, akvarijní skříňku, podstavec již mám, chtěl bych ji zezadu a z boku pokrýt deskami s motivem dubu sonoma, ale mám strach aby se nerozklížili vodou, akvárium nebude nijak přiklopené, a bude nad ním viset zářivka viz obrázek, dále bude skřínka zepředu řešena klasicky dvířky a nad akva vyklápěcím panelem pro snadný přístup pro krmení a údržbu. Můžu takto řešit a nemít strach o desky nebo by bylo lepší dát kolem těsnění aby odpařující se voda nezatékala mezi akva a desky?

Přikládám zde dva obrázky, fotka - zjednodušený příklad, malování - pro vás pro představu

za rady děkuju a PF 2016 potlesk pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 17:03 Muž georg [112] - AfrikaRe: ludvik
Já chtěl jen uklidnit pisatelku gazanie,že nemusí mít strach tu nádrž dát na ten podstavec, který tu představuje :-) Proto tá fotka, co to vše vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 16:24 Muž ludvik [1082] Re: georg
Vím, že to tak může být, bývá to a je to bezpečné ... Ale stejně mi z toho běhá mráz po zádech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 13:51 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: georg
To je přesně to co popisuju, akva se udrží sama. Není tů vůbec nic extrémního ani riskantní, naopak možná bezpečnější než "celoplošný" po domácku. Takhle není co podělat, nebo se těch možností kde udělat chybu hrozně moc ubere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 13:41 Muž georg [112] - AfrikaRe: gazanie
Posílám jednu uklidňující fotku z pěstírny,schválně se mrkni na čem to stojí
www.wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 13:15 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: gazanie
Akvária takových objemů jsou samonosná, takže se nepřizpůsobují povrchu, pokud na ně netlačí povrch sám, není problém. Samo akva by teoreticky mohlo být jen na dvou krajních vzpěrách a uprostřed(pod ním) prázdno uplně . Prohnutí tedy nehrozí. Jediné na co dát bacha je rovinnost plochy, případně počítat s tím jak bude stojna pracovat. Nejsem stolař, tak to nechci moc teoretizovat, ale pokd by byla třeba křivá podlaha, mám pocit, že stojan by se mohl přizpůsobit a to by byl problém, akva se nesmí kroutit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 13:05 gazanie Re: deCORF.OBRAEN
Boční výkyv asi nehrozí, vrchní podélné vzpěry jsou na mm přesně do výklenku, takže do boku se to nemá kam hnout :-) Spíš se bojím prohnutí v nejslabším místě konstrukce, tj tam kde chybí noha...
Když mám ale už 3 pozitivní reakce, tak to mě naplňuje optimismem. Už jsem skoro zase jela do OBI, no prostě pro jistotu. Když tam dám akvárium a naplním ho, tak už bude pozdě s tím něco dělat.

Díky, jste nebojácní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 12:39 Muž georg [112] - AfrikaRe: gazanie
...i víc jak 400 litrové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 11:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: gazanie
hlavne nech su spoje kvalitne prevedené a možeš tam posadiť aj slona . hlavne sa zameraj na bočný výkyv stojana..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 11:29 Bison Re: gazanie
Nebál bych se toho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 11:23 gazanie – Udrží tato konstrukce 400 l?
Fotka k příspěvku Ahoj zakládám nové akva, bude biotop Kongo, zasekla jsem se na podstavci až jsem nakonec zvolila vlastní výrobu. Konstrukce z hranolů 8*6 cm a deska masiv silná 2,7 cm. Spoje budou vruty 12 cm a 4 kolíky do každé nohy z obou stran a pak kovové úhelníky na příčné vzpěry. Otázka je, zda bude stabilní tak jak je na foto (bez spodní přední podélné výztuhy a se sedmi nohama)? Díky moc za názor :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 13:08 Muž Džouzif [25] Re: Fosa
Jo děláš dobře, že pořídíš novou. Nejde ani tak o to, jestli to udrží, ale spíš o postupné prohýbání a každý materiál se dřív nebo později prohne, pokud není dost silný. Doporučoval bych skříňku (boky, střed a záda) jednokusovou deskou (ne ty 2 DTD desky na sobě) o šířce alespoň 2,5cm a nahoru kuchyňskou desku alespoň 5cm. Věř že na akva co váží 400 kilo to bude potřeba.

Jakýkoliv truhlář ti to vyrobí a bude to kvalitní.tone Hlavně to nekupuj v nějakém Asku nebo podobných velkošitokrámech. Tam to bude maximálně jen pěkně vypadat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 16:51 Fosa Re: Hansel
Tak nakonec to dopadne na novou skříňku,aq i kryt od firmy.Mamka poslala dotazy do pár firem a čekáme na cenové návrhy. Nejvíc se jí líbí na www.zekia.cz, ale asi to bude hodně mastné.Prý budem pořizovat postupně a nebude to hned, ale pomůže mi...místo vánoc, svátků, narozenin nebudou dárky od nikoho z rodiny, ale finance, takže snad dám peníze na skříňku do kupy co nejdřív a pak začnu šetřit na akvárko. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 16:09 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Fosa
věř mi že na vylité akva se budou tvářit ještě hůř :) né nechci strašit. Ale co místo vystužování nechát udělat ocelový jeklový rám, udělanýtak že do něj zašoupneš skříňky na vrch dáš akva?

Už to není malé akva a bál bych se že se mi ta plocha stočí do vrtule a pak ty akva praskaj a tečou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 15:28 Fosa Re: Hansel
Víceméně teď ty skříňky drží skoro 250 L, 150 L přibude, protože nové aq bude o kousek vyšší a hlubší. U našich by asi neprošlo,kdybych jim chtěl skříňky vyhodit... stačí, že mi budou přispívat na akvárko a výrobu krytu s osvětlením, natož aby platili novou skříňku.Z kapesného prostě na to momentálně neušetřím. Výstuhy by mi udělal strejda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 14:55 Muž Jiri [0] Re: Fosa
Já myslím, že když se dá pod akvárium jedna souvislá deska stejného rozměru jako akvárium tak by to šlo. To jak jsou skříňky pevné a jestli se nerozjíždí musíš posoudit sám, to podle fotky nedokážu odhadnout. Je pravda že je to dost velká váha tak možná pro klid duše bych to vyztužil. Zkus poslat nějakou fotku kde jsou obě skříňky dohromady vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 14:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Fosa
Já osobně bych to řešil uplně novým podstavcem, než aby to stálo na dvou různých, minimálně na to dát ještě desku kvůli přechodu z jednoho na druhý, ale bál bych se že nevím, jestli na tu váhu obě skříňky ragují stejně, nekroutí semi to a to je pak průser. Přijde mi to jako zbytečné riziko tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 13:51 Fosa – změna akvárka, nutnost dodatečných výstuh?
Fotka k příspěvku Ahojte,mám 2 akvárka 120 L a chtěl bych je vyměnit za jedno velké, protože Tlamky mají málo místa.Byly tam původně živorodky, ale tlamky byly dárek,jinak by šly prý potrubní poštou :( Akva stojí na dvou skříňkách viz foto. U spodní skříňky je možnost do mezer přidat kovovou konstrukci. Chci pořídit cca 400 L,160x50x50. Délka je daná prostorem, výšku a hloubku můžu snížit.Mám vystužit jeklem i zadní část skříněk?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 06:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: halenar1984
To záleží na spoustě faktorů. Velikost akvária, síla skla, kvalita lepení a jánevímcoještě. Já bych to radši neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:34 halenar1984 Re: Pepan
tie profily su jokel 30x30mm x 3mm hrubka steny tak pre istotu tam dam neaku pevnu podlozku vo velkosti akva a na nu tu polystyrenovu dosku vdaka :) a este jedna otazocka co by sa stalo keby to ja jednej strane stojana spredu je zarovno a v zadu pretrca akvarko 10 cm myslite ze byx to bolo v poho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 11:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Yirka
Yirka napsal: No a také je třeba počítat s tím, že samotná polystyrenová podložka se přes rám hluboce promáčkne.
Přesně to jsem měl na mysli. Kdyby ten polystyren ležel na pevné podložce celou plochou, je to v pohodě. Viděl jsem akvárko o objemu asi 460 litrů , které stálo na hranolu slepeném pouze z polystyrenu. Bylo to z polystyrenu o síle 10 cm a ten podstavec byl vysoký asi 80cm. A bylo to bez problémů, protože i když ta nádrž vážila skoro půl tuny, na čtvereční decimetr tam byl tlak asi šest kilo. Jenže když se ten polystyren dá na rámovou konstrukci bez pevné podložky, tlak na jednotku plochy v místě dotyku mnohonásobně vzroste a může být zaděláno na problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2014 22:11 Muž Yirka [9126] Re: halenar1984
No a také je třeba počítat s tím, že samotná polystyrenová podložka se přes rám hluboce promáčkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:54 halenar1984 Re: Yirka
aha v pohode myslim ze to bude v pohode :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: halenar1984
Jak široké jsou profily, z kterých je stojan svařen? Jedná se o to, na jak velké ploše budou akvária položena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:49 Muž Yirka [9126] Re: halenar1984
Ale já to asi myslím trochu jinak. Myslím to tak, že ty rohy a hrany bez pevné podložky jsou ohrožený nějakým nárazem a pod. např při úklidu místnosti či údržbě nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:42 halenar1984 Re: Yirka
Aha tak to je ok tam je z kazdej strany rezerva pol centimetra

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2824x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15270-nosnost-stojanu?od=51