Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lilaeopsis brasiliensis

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Lilaeopsis brasiliensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:46 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aforte
Je tu krásný atlas rostlin, stačí se jen podívat a přečíst si co a jak.
rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2013 20:19 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

jak se střihnout liliovníček nebo glossu. Prostě tyto rostliny, které se romznožují lodyžkami? Mám je nastříhat na malé kusy a pak až je sázet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 15:01 Muž Vašek [56] Re: vaclav
To mě nenapadlo. To video znám, podle něj jsem začal stříhat kořeny a trhat listy novým Echinodorům a funguje to.
Edit: Teprve teď jsem to opět shlédnul. Liliovníček tam ve videu nemají. Je tam jen Eleocharis parvula kterou také sestříhávají. Jdu kouknout dál, jestli něco najdu a polovinu zkusím zastříhnout při příští výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2012 14:58 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vašek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 14:38 Muž Vašek [56]
V jednom čísle časopisu akvárium (Klub.Akva.SK) jsem se dočetl o doporučení, že je po zasázení emerzního liliovníčku vhodné emerzní listy zastříhnout. Prý rostlinka využije rychleji živiny k přechodu na submerzní formu.

Máte s tím někdo zkušenost? Sice zatím neroste, ale i tak bych rád znal zkušenosti ostatních, než se chopím nůžek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2011 23:05 krykry74
Koupil jsem 4 košíčky od Aqua-Daho a vysadil po celé ploše středního aqua (54L; plocha 60 x 30cm). Vysazoval jsem jednotlivé rostliny, ale i řetězce po třech až pěti rostlinách. Jako substrát jsem použil štěrk (spodní vrstva cca 2cm; zrnitost 2-3mm) a Akadamu (horní vrstva cca 3-4cm; střední zrnitost). Koupené rostliny jsou emerzní a po vysazení pokračuji v jejich emerzní formě pěstování. Přihnojuji PMDD a denně rosím. Očekávám, že se rostliny nejprve nějakou dobu budou adaptovat a poté rozrůstat. V poslední fázi plánuji postupné zaplavení akvária a přechod vzniklého trávníku na submerzní formu pěstování. Osvětlení zářivkami T2 2x15W; 0,6 W/L. Pěstování zdar ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 15:03 Muž Wrata [21] Re: Lolok
Mam tak rok a pul.. delsi dobu mu trva nez se chytne/premena na submerzni. Je pomerne nizky a ridky..To co prodavaj je na 100% emerzni forma ,ktera je vyssi a ma i sirsi litky.. Koreni melce,takze ho pri odkalovani dost casto vyrvu..

Mam cca 0,5W/litr na 40 cm sloupci vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 14:49 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: Lolok
Tak pokud bude mít dostatečné osvětlení a trochu živin ve štěrku tak by neměl být problém, já mám jen 0,3W/litr a roste to pomalu, věřím že když bych přidal zářivku a zvýšil tak osvětlení na 0,6W/litr tak nebudu za chvíli vědět co s tím. Bohužel "setové" akvária mívají nedostatečné osvětlení tak s tím nic nenadělám, ale v osotatních akváriích s homemade osvětlením se mu daří dobře, chce to taky jemnou zrnitost písku (v písku z flexiobkladů roste mnohem lépe než v hrubém štěrku který je vhodnější zase pro anubisy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 15:03 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: JJaanca
Já jej mám taky v jednom akva, bohužel mi roste pomalu protože vyžaduje realtivně silné osvětlení, je to náročnější rostlina na světlo než valisnerky nebo anubisy, ale pokud máš aspoň 0,5W/litr tak bys neměl(a) mít problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 08:33 Žena JJaanca [67] Re: Lolok
Já bych řekla že rychle, ale nevím jak tu rychlost specifikovat :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 08:28 Lolok Re: JJaanca
no ja som len chcel vediet ze ako rychlo sa rozsiruje v akvariu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 22:11 Žena JJaanca [67] Re: Lolok
Co chceš vědět? Zasadila jsem, roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 22:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Lolok
Co takhle atlas? Třeba zdejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:10 Lolok – Lilaeopsis brasiliensis
Zdravim, chcel by som sa spytat ci nema niekto z vas nejake skusenosti s lilaeopsis brasiliensis lebo si ju planujem objednat od Rataja.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1323x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15263-lilaeopsis-brasiliensis