Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okenní tabule jako základ pro lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Okenní tabule jako základ pro lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 20:39 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Ono to není až tak vlivem teploty, ale sklo je amorfní materiál který má vlastnosti kapalin. Takže vlastně svislá tabule veeeelmi pomalu stéká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2010 14:04 JuraS – Re: mildas
Loni nám měnili okna..v paneláku..obrovské skla..chtěl jsem se dohodnout aby mi je vyndali z rámu a sklo nechali a nevyhazovali..Když jsem sklenářům vysvětlil že bych to chtěl na akvária tak mi řekl ať si to sklo přejedu rukou, že je nahoře tenší než dole..nevěřil jsem mu a skutečně byli na skle jakoby malé vlny..tvrdil mi že vlivem teplot to sklo váhou steče dolů. Tak jsem se na to vykašlal..navíc to byla tuším 4 ka sklo a z toho by šlo těžko slepit nějaké velké akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 07:16 kreten – Re: mildas
Sklo z oken je výborné krycí sklo. Ale musím říci, že mne kamarád sklenář donutil k tomu, abych si zkusil z takové vyřazené okenní tabule slepit vytíračky, že mne to naučí. Tak jsme dělali 30x20x20 a mám je stále - již pět let v provozu. Takže bych to možná risknul i o těch deset cm více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 23:18 solasido – Re: mildas
ale to sklo z oken se výborně hodí na přikrytí akvárií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 14:59 Muž kortezhugo [983] – Re: mildas
...tiez som sa tesil na nieco mensie bi to bolo...
U nas akurat menil panelak za plast....
Len co som sa chlapov pytal - nikto to sklo "nechce" ze oni to vyhadzuju,zle sa to reze a zle to aj "praska"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 14:42 R Muž Silent [5949] – Re: mildas
Zkusit to samozřejmě můžeš. Pokud se ti povede to sklo dobře nařezat. Pokud máš opravdu ještě řezák s diamantovým hrotem tak to může při řezání starého skla dělat potíže. To je lepší použít např. řezák Silberschnitt s kolečkem z tvrdokovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 14:31 Muž mildas [12] - Rostliny
Díky za názory, od těch mých rozměrů dávam tedy ruce pryč, jak piše Haimdol 40x20x20 a to pouze z nového skla, bylo by velké riziko to slepit z mého skla? Už dlouhou dobu uvažuji o zařízení nějakého mini akvaria, ale když nad tím tak přemýšlím, mini lepené akva vyjde na pár korun :/
No mám doma diamant tak vyzkouším jak se to pořeže, od toho se to bude odvíjet,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2010 14:26 Usine – Re: mildas
Při řezání skla budeš mít velké problémy, vyhřáté sklo je hrozně tvrdé a špatně se to řeže a následně láme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2010 14:15 R Muž Silent [5949] – Re: mildas
Osobně použití starých okenních skel pro lepení akvária nedoporučuju. Skla díky venkovním vlivům ztrácejí své kvality a křehnou. Navíc se na povrchu vytváří vrstvička solí která brání správné adhezi silikonu a tudíž pevnost lepeného spoje není stoprocentní. Maximálně bych z toho slepil nádrž někam do sklepa, kde nevadí případné prasknutí nebo rozlepení. Tebou udané rozměry nejsou pro sklo 3mm vhodné. Jsou velké. Z trojky bych lepil tak maximálně 40x20x20 cm a to z nového skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:57 Muž mildas [12] - Rostliny – okenní tabule jako základ pro lepení akva.
Ahoj akvaristi, jelikož dělám doma rekonstrukci baráku a měníme staré okna cca 20let. Donutilo mne to na myšlenku zda by se daly tyhle skleněné tabule použít na akvárium.
Měřil jsem šířku skla, sklo je široké 3mm. Již vlastním akva cca 130l, tak bych si slepil doma na koleně něco menšího, prvni uvaha asi 60x40x30(dxšxv).
Máte někdo zkušenosti s tímto sklem?.
Díky a přeji hezký den.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1009x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15233-okenni-tabule-jako-zaklad-pro-lepeni-akvaria