Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění zářivek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Čištění zářivek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 12:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JohnyD
no nedavno jsem se koukal na deklarovane slozeni prasku na odstraneni vodniho kamene pro pracky a rychlovarne konvice, znelo kyselina citronova.... at zije Lachema

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 12:17 Muž JohnyD [6]
takovou radu jsem taky potřeboval, takže jsem rád, že téma neni zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 11:31 Muž Zabacek [2]
Diky to zni opravdu skvele otestuju hned jak se odhodlam k cisteni trubic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2010 08:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Zabacek
misto octa kup kys citronovou, navlhci povrch a posyp ho tou citronkou, houbickou pak vzniklou kasi rozetri (jako kdyby jsi pouzil pisek, neni treba moc tlacit), pozor!!! muze dojit k poleptani rukou, proto si radsi vem rukavice a delej to ve drezu, pripadne postup opakuj.... nakonec vse dukladne umyj pod tekouci vodou

zadnej smard maximalne vune po citronu... jen davej bacha, aby ti nejaky vlhky zrnicko nepristalo na kuzi ci obleceni, tim ze je citronka v pevnem stavu, tak pri navlhceni dosahnes daleko vyssich koncentraci a ucinku nez s octem

cistim takhle kryci skla a jde to sakra rychle.....
jo pokud te zacnou svedet a palit nejaky casti kuze, tak poradne oplachnout vodou a to misto namastit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 07:15 Muž Zabacek [2]
Kdyz to tak ctu tak mam podobnej problem na jedny trubici uz mam tak 1-2 mm na druhy jen lehkej povlak vodniho kamene mechanicky to uz asi nepujde takze to zkusim horkym octem sice to desne smrdi ale na rychlovarnou konvici to taky funguje :-). :-) Je to jen takovej napad :) jen jsem zvedavej jak se to bude libit tem paticim na zarivce asi to bude chtit dat do pitliku a zagumickovat :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 22:58 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Hlavně nezapomeň tu zářivku napřed vypnout. Tedy raději čistit vytaženou trubici a před opětovnou instalací do svítidla ji vysušit. X-) 230V !! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 13:05 Muž JohnyD [6] – Re: assasincz
Díky za radu, prostě jsem nevěděl jestli je na to nějaký trik, komu přijde téma blbé se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:34 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: Lukasson
Sorry byl jsi hned na ráně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:29 Muž Lukasson [40] – Re: Masarowitch
Mi to neříkej, já s tím vědu nedělám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:29 Muž assasincz [9] – re: čištění
stopy vodního kamene jsem odstraňoval hrubou stranou houbičky na nádobí a octem, poté opláchnu pod tekoucí vodou...nyní mám ale zářivky skryté za sklem tak se k nim vlhkost nedostane
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:28 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: Lukasson
Prostě otřít vlhkým hadrem, nevim co víc byste na tom chtěli čistit. Proč ze všeho dělat vědu, stačí přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 11:13 Muž Lukasson [40] – Re: Kokos
Saponátem? V mém akva není krycí sklo, takže voda, která se sráží na zářivkách a stíká z5 do akva by mohla být pro rybky škodlivá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 10:49 Kokos – Re: JohnyD
voda s saponatem a hadr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 10:24 Muž kortezhugo [983] – Re: JohnyD
to je otazka ako na Anketu... X-) :-D
a nema niekto lepsi napad? ako ocistit trubku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 09:21 Muž Lukasson [40] – Re: JohnyD
vodou a hadrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 09:06 Muž JohnyD [6] – čištění zářivek
Ahoj chci se zeptat jak a čím čistíte zářivky? Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 893x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15219-cisteni-zarivek