Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Povahově zajímavé, legrační ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Povahově zajímavé, legrační ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2013 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Santini05
To je fakt rada hodná odborníka, který to má bezpochyby perfektně vyzkoušené:-)...tato trojkombinace je možná vhodná pro nádrž cca od 500 litrů nahoru s plochou dna kolem metru čtverečného...Lezce není až tak úplně ideální z hlediska etologie chovat v jednom kuse. Střikouni zase docela dost narostou...Takže fakt "úplně ideální pro běžného akvaristu" :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 22:47 Santini05
Také bych doporučil čtverzubce, i když je s nimi o trochu víc práce a trochu problematičtější výběr spoluobyvatel akvárka, ale pokud si s tím trochu vyhraješ a budeš mít dostatek prostoru, tak si můžeš udělat jedno z nejzajímavějších akvárií. Pokud do brakického paludária k sobě dáš čtverzubce zelené, stříkouny a lezce, tak se bude rozhodně na co dívat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2012 16:42 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Meandra
S Neonkama byl v pohode,poter bude problem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 10:32 Muž Treeman [249] Re: Drahoš .
Já ho měl a ryb si nevšímal dokud se nenarodily paví očka a těma malema se futroval pomalu k prasknutí i když dostával krmení 2x deně z pinzety jako v hotelu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 00:29 Žena Meandra [6] Re: Drahoš .
Tak jak dopadlo pátrání? Mám podobné choutky - strčit čverzubce do společenského akva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 08:07 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Chtěl bych se zeptat moc se mi libý ta rybka Čtverzubec trpasličí mám společenské aq neonky gupky parmičky sekavce raka Mexiko. zakrslého kančíky. Nebude mi napadat neonky. Kanci to nemám strach ty by ji daly . Má někdo zkušenosti z Čtverzubec trpasličí at mi napíše jak se chovají ve spole. aq.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:39 švíco Re: Kajka99
Máš pravdu, čtverzubci jsou naprosto dokonalý. Vznáší se v nádrži a jakmile spozorují, že se na ně dívám (byť z dálky) tak nasadí smutnej pohled, začnou se otřásat jako ten borec na youtube a chtějí šnečka. Člověk se musí hodně přemáhat, aby je nepřekrmoval smich Ten jejich pohyb je dokonalej, oči jakbysmet. Trpaslíci jsou super, akorát na většim čtverzubcovi všechno vynikne dvojnásob. Jenom ten chov je náročnější, ale stojí to za to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 00:24 Žena Kajka99 [229] Re: 2lizard
no však říkám že couvá, ne? To ji máš v té třístovce? Tam jí musí být příjemně, máš to hezky zarostlé X-) ale nevěděla jsem že nožovky vyjíždějí po ostatních, jakou máš strategii?
Jo a už mám ten araukarit tak děkuji za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 00:20 Muž 2lizard [7] Re: Kajka99
Nu ona spíš couvá, než dopředný pohyb.
Ale je to pěkná potvora - jsem ji kupoval jako cca.5cm mrně, teď má 15cm a s oblibou terorizuje bíložravé osazenstvo nádrže potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2010 00:19 Žena Chalybda [55]
Moje nejsrandovnější ryba byl mladej pancéřníček skvrnitej, který při krmení ostatních ryb vločkami nechtěl čekat na svý tabletky a granule, tak prostě "hodil záda" těsně pod hladinou a luxoval, co mohl. smich potlesk Žádnej jinej to neuměl a tenhle už to teď taky nějak zapoměl- škoda, bylo to fakt úžasný :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 23:39 Žena Kajka99 [229] Re: 2lizard
ano, nožovka běločelá je také velice zajímavá. Osobně bych ji chtěla chovat v něčem větším. V akvaristice mě hned zaujala, fascinuje mě na ní jak se umí (podobně jako čtverzubec :-D ) bez jakékoliv změny tvaru těla pohybovat do stran i "couvat"...a taky mi připadá že její hlava vypadá jako psí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 23:34 Muž 2lizard [7]
Asi nejzajímavější styl plavání má Nožovka běločelá
rybicky.net/atlasryb/nozovka_belocela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.11.2010 23:33 Žena Kajka99 [229]
jednoznačně čtverzubci!!! čtverzubec trpasličí je asi nejznámější a nejdostupnější - legračně vypadají, jsou zvídaví, a taky dokážkou každým okem hýbat nezávisle na sobě - jako chameleon :-D no a čtverzubec zelený - tady je video - www.youtube.com/… tak se podívej jestli se ti bude zdát legrační nebo ne :-D je to moje nejoblíbenější video vůbec na YouTube...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 23:24 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Nebo Přísavka thajská, je taky aktivní, živá čilá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2010 20:13 kreten Re: Gunguy
Charakterní? No fuj to je charakteristika. Sežerou na co přijdou, kouska rozumu nemají....Kadí kudy chodí....a to že se honí, je ten nejprimitivnější rozmonožovací pud. Abyste se necítil dotčen, dodám, že jich mám asi třicet druhů....cichlid asi stejné množství...tam už trochu rozumu je:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 19:18 Muž souky [592] - RostlinyRe: denir
zadat na youtubu Iriatherina werneri flashing a hned několik odkazů vám to najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 14:51 Draculla Re: denir
jak už tady padlo, mojí oblíbenci čtverzubci a hrotočelci, přesněji čtverzubec zelený a hrotočelec ostnoploutví, velice zvědavé a vzhledem zajímavé rybky palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:44 Žena Jitule [27] Re: denir
To u mě vedou Kančíci zelenoocí. Mám 1 pár. Narozdíl od obrázku rybicky.net/atlasryb/kancik_zelenooky jsou mnohem barevnější. Samička je ve svých převlecích mnohem světlejší oproti samečkovi. Dokáží byt černí, tm. modří, za nedlouho zase proužkovaní (svisle), prostě podle nálady. Čilí jsou taky dost, pořád si vyčleňují teritorium. Dokáží to nandat i jednou tak velkému Rájovci dlouhoploutvému a Akaře hnědé, ale neubližují. Jen se pošťuchují. Pořád něco prozkoumávají a hledají něco k snědku ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: denir
Mě nadchly tetry císařské. Jsou jiné než normální tetry, samec si hlídá své teritorium a když to na něj příjde tak se natřásá a láká samičky do houští. U mě se třou docela často, tak jednou týdně, i když jsem měla relativně tvrdou vodu (i ve společenské nádrži jsem odchovala jednu malou rybku, doufám že jich ještě bude víc). Samec je větší, má protažené ploutve do špičky a má modré oko, narozdíl od žlutého jaké mají samičky. Je dobré mít jednoho samce na cca 5 samic. Samci jsou sice teritoriální, ale nejsou nijak nebezpeční a mnohdy při krmení nebo v nebezpečí plavou spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:11 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: denir
To já mohu jednoznačně doporučit dánia pruhovaná ! Velmi aktivní a čilá ryba...když je poměr samců a samic 2:1, je to paráda, plavou po cele nadrži, proplouvají mezi kořeny, honí se...jsou krásné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:06 Bexi
pro mě je jednoźnačně nejlepší hejno pancéřníčků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:56 Muž Gunguy [2] Re: denir
podle mne jsou nejcharakternějsí živorodky, jestli chceš, aby se honily po akva, tak tam dej kluky na holky 1:2 a budes mit velmi aktivní rybky...
nejhezčí jsou ballon molly, ty plavout tak "houpavě" , platy jsou dost klidné, paví oka jsou hravá, ale budeš mít hodně mladých, black molly tak jak kdy a mecovky jsou pri pareni docela divocejsi, pak muzu soudit limia nigrofasciata, ale ty jsou docela v klidu,

hezky jsou panceřníčci, ty pořád hrabou ve dně, no a ancistrus ten je zajímavej když je jich víc a proháněji se, jeden ancistrus mi pravidelně kolem 1 ráno tluče teploměrem o sklo a kolem 10-11 večer mne dva albíni pancéřníčci tlučou o sklo kamínky....

pokud chceč rybky oživit, přidej vzduchování, podle mne veliký rozdíl, jsou pak živejší, taky se mi zdá , že při vyšší teplotě jsou aktivnější, ale max 26-27 C , ale podle ryb... hlavně si nekupuj hejnové rybky v malém počtu, já mám dvě drobnoústky a ty se pořád drží spolu a vypadají smutně.....

každá rybka je jiná , měl jsem paví oko, které nebylo moc hravé, ale pak zase druhé co pořád plavalo a byly to sestry, a životnost měli stejnou... osobně bych dopořučil mečovky a pancéřníčky, ale je to vážně na tobě, podle mne je to jedno , každá rybka umí být velmi hyperaktivní a hravá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:28 Muž Bubi200 [19] Re: denir
Ja mam srandovne skusenosti s mrenkami pakistanskymi. Neustale plavaju, dobiedzaju jedna do druhej, pritom mali zaujimave zvyky:
1. Jedna plavavala dookola akva, po celej dlzke a sirke, uz som mal chut dakedy zobrat stopky, a stopovat cas. smich
2. Druha zase kruzila. zdola hore.
S priatelkou sme sa nasmiali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2010 18:15 Muž Sewer [99] Re: denir
Fotka k příspěvku Čichavec Líbající je taky hrozně legrační ano
rybicky.net/atlasryb/hledat/../cichavec_libajici
Máme od Danilky a Zikyho ze ZOO Bráník dva a vydržel bych se na ně koukat celý hodiny. Plavou pořád spolu a maj strašně véélikánský huby a takovej přitroublej pohled a furt je otvíraj a sou prostě úžasný. Když něco rejděj v kamínkách na dně, tak skoro ani nepoznáš, kde maj bříško a kde hřbet, protože stojej svisle s na první pohled vypadaj jaksi "oboustraně" :-D

Posuď sám, podle fotky jednoho z těch mých. A na té fotce má pusinku skutečně jen trošku pootevřenou ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 12:37 Žena Danila [4489] - SumciRe: denir
Úplně skvělí jsou hrotočelci
rybicky.net/nadrz/2265/126.jpg

kontaktní a zajímavé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 11:04 Muž kortezhugo [983] Re: denir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2010 09:33 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: denir
Pokud chceš rybičky spíš roztomilejší, doporučuji pancéřníčky štěrbovy... Jejich vztahy v hejnu jsou velmi těsné... Pozoroval jsem třeba jednoznačnou péči o nemocného (zaplísněného a apatického) jedince, kdy ho druhý pošťuchoval a nutil plavat, viděl jsem taky, jak dvě starší rybky převzaly péči o školku nově dokoupených mláďat a vodily je po akvárku... Kouzelní jsou, když celé desítky minut zjevně úmyslně sem a tam proplouvají buď proudem bublající vody z filtru, nebo sloupcem bublin od vzduchování a masírují si tělíčka... Navíc jsou to rybky dlouhověké a odolné, takže člověku dělají radost řadu let. Já mám nejstarší kousky už čtyři roky a jsou krásní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2010 09:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: denir
no uz jsem to tu psal, kdyz jsem zacinal s Galaxkama tak jsem mel hejnko 7 samcu a jednu samici, byla to rez a chudak samice byla furt nahanena, pak jsem tam pridal jeste 6 C.pygmaeus (sice maly ale bojovnici, zkuste je chytit) a jeste jsem tam mel jednoho otika

po case jsem pozoroval ze pancici se drzeli +- v hejnku a otik za nimy dolejzal

ale nejvetsi sranda nastala kdyz se zacaly spojovat skupiny panciku a imponujicich samcu galaxek, asi po mesici zacali galaxky napodobovat vypady panciku k hladine....
jeden pancik provedl vypad a 1-3samci po chvilicce provedly to samy pricemz nasledne u dna vypustily bublinky...... dalsi vyjev: skupina asi 5 samcu galaxek si navzajem impunuje a mezi nima 3 pancici ve "visu" (opravdu vypadaj jak vrtulnik ve visu na miste) a synchronizovane se otacej....

dalsi pekny zazitky jsem mel s ampularii a ruduchou, ze zacatku jsem mel v akvarku ruduchu a ampularie jako jedina ji obcas bastila, vzdycky ji "zastrihla" jako anglickej travnik na cca 1-2mm, nevim jaky latky ta ruducha obsahuje, ale ampule se po ni snad zdrogovala ci co... proste vylezla z ulity, tykadla vytazeny na maximum a treba puldne tahle na jednom miste, vlaje tykadlama, nereaguje vubec na okoli, ryby se ji otiraj o tykadla a vona nic (jindy je stahovala) a po tom "rausi" zase treba dva dny zalezla do ulity a spala, pak se vyhrabala ven objela akvarko, zbastila co mohla a na zaver se sla zfetovat na ruduchu..... bohuzel ji nestacila sporadat dostatecny mnoztvi a ruducha se mnozila rychleji, pak jsem odstranil pricinu vyskytu ruduchy a postupne zmizela, no a ampule pak pri vymene dna odesla do sneciho raje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 09:16 Mrakoplash Re: denir
Co se týče ryb, tak se čtverzubcema souhlasím :-)
vzhledem k tomu, že nemusí jít jen o ryby, tak připojuji potkany. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.07.2010 08:53 švíco Re: denir
Ve vtipnosti a netradičnosti u mě na plné čáře vítezí všichny čtverzubci ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 08:22 kreten Re: assasincz
atypické chování:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2010 08:03 Muž assasincz [9] Re: denir
Parmička čtyřpruhá - aktivní, čilá, svižný plavec, velmi zvědavá, rádi se spolu perou (samičky) a bok po boku se spolu honí po akváriu, roztažené ploutve a dokazujou si, kdo je větší borec:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.07.2010 08:01 JuraS Re: denir
osobně pro mě (a to mi dáte asi hafo palců dolů) je ukázkou přešlechtěnosti která se zvrhla do totální blbosti která se někomu možná líbí závojnatka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 07:58 kreten Re: denir
Zkus hlaváče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2010 06:22 radim Re: denir
gastromyzon ocellatus :) velice srandovní a hašteřivé ryby hlavně tda u krmení...jinak jsou ale mírumilovnější než neonka
jedině v hejnu...
www.loaches.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2010 01:16 denir – povahově zajímavé, legrační ryby
zdar,tohle co po vás chci se v encyklopedii blbě hledá. Chtěl bych si pořídit ryby s atypickým chováním, hyperaktivitou nebo nějakými zajímavými vlastnostmi. jestli byste sem i mohli napsat zajímavé a vtipné zkušenosti s určitým druhem ryb nebo kombinacemi druhů, ale nemusí to být nutně jenom ryby

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2843x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15166-povahove-zajimave-legracni-ryby