Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2073

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim 2073
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2020 22:02 Muž nekdo [353] Re: Angel123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2020 20:12 Angel123 – Nádoba
Ahoj náhodou neprodává někdo nádobu na eheim profesionál 3?cela mě praskla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2020 19:41 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: lucie.aqua
www.facebook.com/… Model 2771/970L průtok.
V dnešním inzerátu:Pavel Picek
4 hod

Prodam vnější akvarijní filtr Eheim Professional 4, používaný cca 2 měsíce. PC 4 500,- nyní 2 500,-. Přidám Eheim Substrát Pro. Krabice už není. Dvur Kralove nad Labem. 778 027 909. Volejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 19:29 Muž RAP [1546]
Pokud vám filtr začne drnčet, než začnete měnit osičku a rotor, zkuste vyndat bílooranžový basmek z výstupu! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 00:18 Muž O.Tom [439] Re: lucie.aqua
Řešilo se to tu už několikrát :)
Vyměnit adaptér, u adaptéru mazat sem tam kulové ventily.
Zaseklý adaptér si buď nechat vytáhnout v servise (poslat celou hlavu), odvážnější to vytahovali sami :)

mrknul a poptal bych se asi zde www.akvaristik.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2017 22:36 R Muž Silent [5949] Re: lucie.aqua
Koupil bych jen hadicový adaptér a všechna těsnění pořádně promazal buď Eheim sprejem na těsnění nebo alespoň čistou vazelínou. Sám mám tento filtr v provozu už hezkou řádku let a myslím, že ještě hezkou řádku let poběží. Jen je třeba se starat o pohyblivé části jako je zrovna ten hadicový adaptér s regulační páčkou (na to je nejlepší ten sprej) a udržovat těsnění pružné. Rotory u Eheimů vydrží také velmi dlouhou dobu, takže tam bych obavy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 21:14 Žena lucie.aqua [511]
Dobrý večer, potřebuji poradit. Mám Eheim Prof.3 2073, 5,5 roku v provozu. Naposledy jsem ho měla otevřený před rokem, protože mám předfiltr, který čistím pravidelně, takže s průtokem není problém. V poslední době se však tvoří slepá hladina, takže jsem se rozhodla, že filtr vyčistím. Páčka adaptéru chodí lehce, při každém čištění akvária snižuji průtok. Adaptér s hadicemi ovšem nešel vytáhnout. Manžel mi přispěchal na pomoc, ale podařilo se páčku ulomit... Filtr naštěstí jede, ale stojím před rozhodnutím, co teď... Koupit celý nový filtr? Koupit celou hlavu? Koupit jen hadicový adaptér plus všechna těsnění? Co myslíte, jakou má ještě tento filtr životnost? Bojím se, že když koupím jen to nejnutnější, stejně mi brzy odejde něco dalšího, rotor apod...
Budu vděčná za vaše názory a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 20:25 bagl Re: Maaara
Tak jsem si s filtrem hrál, opět celý rozdělal, zkontroloval těsnění a náplně a nic nenašel. Už 14 dní ho mám složený a chová se pořád stejně...

Když ho nakloním na stranu, na kterou vychází hadice, tak jsem schopen se toho pruhu vzduchu dočasně zbavit, ale druhý den je zase zpět a filtr stále několikrát do hodiny nasává vzduch...

Provozuji ho přiškrcený na poloviční průtok (dle polohy páčky s regulací).

Pokud to nikomu z Vás nedělá, připadá mi to jako vadný kus hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 14:54 Muž Maaara [95] Re: bagl
Mám 2073 a při napuštění třeba po čištění mi to dělá taky, za pár dní se ten vzduch vytlačí a tuhle vzduchovou mezeru tam mít nebudeš. Nech ale průtok puštěný naplno, aby vzduch mohl ven a občas zapumpuj, tím mu taky pomůžeš. Mě se odvzdušní tak za 2-3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 00:09 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: bagl
Nemám zkušenost s tímto filtrem, ale principielně si myslím že musí být zavodněný úplně. Já bych filtr zkusil naklonit(funguje v každé poloze) a vzduch vypudit. A když to nepomůže tak bych si přečetl návod :-D To dáš palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 20:22 bagl – Občasný hluk (zavzdušnění?)
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu ohledně asi zavzdušnění.

Mám 2 dny nainstalovaný a běžící nový Eheim 2273 (asi to samé co 2073 + nesmysly jako bypass navíc?). Několikrát do hodiny mi začne hlučet pravděpodobně nasátím vzduchu. Trvá to asi 10-20s a je zase tichý jak pěna.

Filtr jsem vybalil, rozebral, vyndal náplně z pytliků, pytliky vyhodil, propral náplně, nasypal zpět do kasliků a opět sesadil. Zapojil jsem hadice. Rozstřikovací rampu jsem nechal nad hladinou. Pumpou jsem vytáhl vodu do nátokové hadice (musel jsem s ní dost cvičit, ale nakonec se povedlo) a tak se zaplnil celý filtr, který jsem poté zapnul. Mám nyní průtok přiškrcený tak na polovinu (u páky s regulací průtoku). Vše těsní výborně, nikde nic neteče.

Zkoušel jsem filtr vypnout/zapnout, zatřást s ním. Nic z toho nepomáhá.

Trošku mě zaráží, že pod hranou hlavy filtru je vidět nezavodněný pruh (stéká přes něj čůrek vody). Je to normální?

Nenapadá Vás něco, co jsem opomenul?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:35 Muž O.Tom [439] Re: FotoPecen
No, tak aspoň že to pomohlo uklidnit "zbytečné" obavy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 20:57 Muž FotoPecen [1] Re: O.Tom
Bingo, je to plovák. Díky za postrčení správným směrem.
A propó, takový uvolněný šroubek v domácím kinu může při troše smůly docela pozlobit, ne-li něco horšího ;-) .
František Pecen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 20:33 Muž Tlama [9] - AfrikaRe: FotoPecen
Ahoj, jestli tam opravdu něco lítá tak v pořádku to není, může se jednat o cokoli......dělají to taky jen lidi. Zavolej si do autorizovaného servisu a popis jim problémy. Tady to asi nikdo nedokáže posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.04.2016 19:34 Muž O.Tom [439] Re: FotoPecen
Snažíš se najít neexistující problém ?
Většina... nebo spíš všichni tady si koupili filtr na filtraci vody v akváriu, ne na třesení hlavou filtru ve vzduchu.
Jak máme vědět jestli tam něco lítá a i kdyby, k čemu by nám to bylo ?
Minimálně je tam plovák který může vydávat tyhle zvuky.

Tj jako bych si koupil domácí kino a stěžoval si, že když sním třepu ve vzduchu, tak v něm něco klepe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:09 Muž FotoPecen [1] – Eheim 2073 - rachtání čehosi v hlavě
Dobrý den vespolek. Obracím se na vás s prosbou. Jsem úplně čerstvý majitel filtru Eheim 2073 a hned při jeho rozbalování jsem narazil na problém. Při potřesení hlavou filtru se z ní ozývá rachtavý zvuk - jako by uvnitř poletoval uvolněný šroubek nebo matička. Zvuk vychází přibližně z prostoru pod pumpou. Filtr ještě nebyl ani spuštěn :-O. Jedná se o vlastnost tohoto filtru nebo ho mám obratem poslat na reklamaci?
Děkuji, František Pecen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:57 R Muž romant [27977] Re: sonetka
Proto jsem psal o té originalitě nádrže. ;-) Předpokládám, že u těch rozmetadel hnoje i pravidelně odkaluješ, tedy ten interval bych viděl na 14 dnech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:16 Muž charli27 [9] Re: sonetka
Já ten filtr čistil tehdy až se mu opravdu téměř zastavil průtok :-D ale k tomu novému,v tom filtru se musí měnit nějaké ty molitany co očista?a nebo to není nutné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:13 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: romant
Tak to si nedovedu představit, půl roku na filtr nesáhnout, to by byl totálně zabetonovaný .... Po měsícu je v něm tolik bordela a špíny že se až divím kde se to bere. A nechat to půl roku, to už tam začnou růst houby :-D
Dočista nikdy, propláchnou substrát, před filtr, vyměnit vatu a uhlí a jede se dál (samo že v akvarijní vodě) ....
Ono jsou asi živorodky asi trošku bordeláři a spousta zelné hmoty v akvárku čistotě filtru nepřidá ... O prázdninách jsme čistili filtr s odstupem 2 měsíců a to voda už skoro neprotékala a co z toho filtru vypadlo coze, takže by se u nás musel minimálně filtr zdvojnásobit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:08 Muž charli27 [9] Re: romant
Právě proto reaguji,co jsem vnější filtr předtím,tak na něho jsem nemusel šáhnout jak byl rok dlouhej,ale s tímto novým musím poměrně často,ano to vím,že když se zmenší průtok,že už se tam vytvořilo dost bakterií,ale z té rampy to pak sotva teče a jen sotva z půlky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:04 R Muž romant [27977] Re: charli27
Zmenší-li se půtok na polovinu, jedná se o zaběhnutej filtr. ;-) Jinak samozřejmě, nic proti měsíčnímu čištění, ono je to takový "mládí vpřed", když se to provádí rozumně nic nehrozí, tím myslím nikdy ne dočista-dočista. :) Každý akvo je originál, to bych viděl jako základ, ale obecně se u venkovních filtrů ta doba částečné očisty provádí cca 2x do roka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 17:54 Muž charli27 [9] Re: sonetka
kdyby jsem čistil jen ten předfiltr tak to beru,ale já ho musím čistit komplet celý..a když jsem měl předtím slabší filtr atman,tak na něho jsem nemusel šáhnout třeba půl roku,ale je fakt,že tam jsem mu nedal rozstřikovací rampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 15:44 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: charli27
Jednou za měsíc je často coze ?? to je snad normální u venkovních hrnců, navíc vše závisí na tom co je v akvárku a i u nás se čistí cca 1x za měsíc a to je myslím na pohodu ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 11:24 Muž charli27 [9] – čištění tohoto filtru
Čaute přátelé,měl bych jen dotaz,jak často čistíte tento zmíněný filtr,mám ho krátce cca od jara a ikdyž má předfiltr,musím ho poměrně často celý čistit,cca jednou za měsíc,protože se mu hodně rapidně zmenší průtok(je mi jasné,že něco udělají bakterie,ale ten průtok se hodně zmenší) a mám tam dělanou svou rozstřikovaci rampu dle předlohy,dodržení průměru a rozvteče dírek akorát jsem to udělal dlouhé na celou délku akvária cca 80 cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:00 R Muž Silent [5949] Re: Dufi
Ten sprej od Eheimu je vynikající na pohyblivé části filtru jako je nasávací pumpa a hadicový modul. Nevím jak často filtr čistíš, ale IMHO stačí prostříknout tyto součástky filtru tak 2x do roka aby nezatuhly. Pokud je frekvence čištění větší tak samozřejmě lze použít sprej častěji. Já jsem to u svého filtru zanedbal a téměř tři roky jsem při frekvenci čištění filtru jedenkrát za rok nepromazal hadicový modul až zatuhl a já se divil, že nemůžu uzavřít okruh a oddělit modul od filtru. Stálo mně to pár stovek za nový modul a nervy jak dostat starý zničený modul z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 16:15 Muž Dufi [3]
Používáte při sestavování filtru po čištění ten mazací spray od Eheimu a na která místa? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 08:32 Muž jeník [54] Re: Petr
Smrad už je příliš, já bych měnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 08:10 Petr Re: Petr
Tak jsem ten filtr včera konečně rozběhl. Vše jsem znovu rozebral a po částech testoval těsnost. Nakonec jsem našel místo, kde sací část brala falešný vzduch. Bylo to pod víčkem
instalačního setu 1 od Eheimu.
Díky všem - filtr už jede. Jen dotaz co s vodou? Začala se kazit - smrdí a je bílá jak mlíko - na rostlinách se začala dělat řasa. Mám to nechat ne filtru nebo vyměnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 08:21 Petr Re: riso
Jedu přesně jak píšeš. Ovšem u bodu 2 se zaseknu. Z nasávací hadice teče voda samospádem jen pokud ji nasaju pusou, voda vyteče z hadice a dál už neteče.
Pokud nechám předfiltr suchý, tak voda nateče do něj krásně rychle, ale pak už zase stojí a z akva se nenatahuje. Rozstřikovací rampu mám nad vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 06:48 Muž Robi [27] Re: Petr
Mám Eheim3 proffessional 2180 a taky s tím pokaždé bojuju, ale nakonec se podaří.Pokud má filtr dva nasávací koše a po spuštění nasává jen jeden, tak stačí u filtru několikrát prsty zmáčknout hadici, která saje a ta druhá se spustí.Při mačkání pumpy by i dle návodu měla být rozstřikovací rampa nad hladinou, jak už bylo zmíněno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 23:11 Muž riso [129] - CichlidyRe: Petr
tak tenhle problem znam moc dobre, hodne jsem s tim zapasil nez jsem na to prisel. Jak to delam ja:

1. V predfiltru nenechavam zadnou vodu.
2. Nasavaci hadice je normalne ponorena v akva, ale rozstrikovaci rampu vytahnu nad hladinu. Vytahnu ten adapter, otevru packu a do kbeliku vypustim vodu - z rozstrikovaci rampy vsechno vytece (zustane uplne bez vody) a z nasavaci hadice tece samozrejme porad samospadem. Packu zavru.
3. Adapter nasadim a otevru packu. Nasavaci hadice naplni samospadem predfiltr vodou a vytlaci vzduch pres prazdnou rozstrikovaci rampu ven. Nekdy tomu jeste pomuzu stlacenim pumpy.
4. Zapnu do elektriny, parkrat jeste stlacim pumpu a jedem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 22:33 karel Re: Petr
Sundej rampičku a vodu nasaj pusou z odtokové hadice až se celí filtr i z hadicemi zaplní vodou pak ho zapni a pumpuj a měl by se chytit.Mě to aspoň pomohlo když jsem tento filtr spouštěl poprvé a ruční pumpička nechtěla nasávat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 21:00 R Muž Silent [5949] Re: Petr
Normálně se dá pomocná pumpa použít za běhu filtru. Urychlí to odvzdušnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:41 Petr Re: Silent
Oba sety mám v akva dané. Tak jsem to s tou vodou dělal - zaplnil hadici ansávání a pak pustil filtr. Filtr si vytáhne vodu ze sací hadice a novou už si nepodá.
Jak moc si můžu dovolit podpořit sání tou ruční pumpou aniž bych poškodil filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:35 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Silent
Má ty rozstřikovací rampy jak popisuješ..To horní víčko je opravdu super na zaplnění hadic vodou..Ale i tak mám taky sem tam problém se spuštěním..Mám 2078e..Ten vzduch musí z filtru ven ..Takže pumpovat a pumpovat než chytne.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:26 R Muž Silent [5949] Re: Petr
Pumpa správně funguje pokud je předfiltr, lépe celá nádoba, bez vody. Mám tenhle filtr taky a žádné problémy jsem zatím nezaznamenal. Jinak doporučuji filtr osadit instalačními sety www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/… jsou šikovné a navíc se dá horní víčko odšroubovat a můžeš hadici naplnit i manuálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Petr
Na čerpadlo kousek hadice druhej konec hadice strčím do sací trubky a zapnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:23 Petr Re: Bob66
Jo, to čerpadlo na natáhnutí vody tam dáváš jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 19:22 Petr Re: Zabacek
Tak su uplně blbé, ale mám ho v elektrice a pumpuju. Stále. ale nedokáže překonat přepad vody. aby si ji natahoval sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:10 Muž Zabacek [2] Re: Bob66
To je taky zpusob hlavne jsem zapomel napsat ze to cerpadlo musi jet pokud pumpuje :-) a ne napumpovat a pak to zapnout a cekat jestli to pojede. Musi jet a ktomu pumpovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Zabacek
Než se s tím takhle trápit a pumpovat tak je jednodušší pokud je k dispozici malé čerpadlo a nasadit na sací trubku, za dvě minutky je filtr odvzdušněný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:57 Muž Zabacek [2] Re: Petr
Zkus to nechat zavodneny a stale mackat (pumpovat) tu pumpucku a on se chytne neni zadnej duvod proc by to nemelo jet. (predpokladam ze klapku nahore mas na maximum otevrenou) Kdyby odnekud prisaval vzduch tak by jsi to urcite poznal ma to veliky cerpadlo a na max to dela hodne velikej vitr v akvarku :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:46 Petr Re: Zabacek
Jo, je to Eheim Pro 3 2073.Teď jsem to projel oběma způsoby. Nejdříve s napuštěným filtrem až po okraj i se zalitím hadic a pak bez zavodnění. Bez zavodnění to vypadalo chvílí nadějně. Filtr tou ruční pumpou mohutně nasával vodu, ale jen chvíli. Pak po zapnutí do elektriky už nic. Jen se ji snaží tlačit ven. Ta klapka pod hlavou filtru je volná bez známky zablokování. Nic jiného tam snad není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:24 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Petr
Taky bych to viděla,že je zavdušněný. Mám Eheim 2080 a po prvním čištění taky nechtěl nasávat vodu. Dlouze držet a promačkat pumpu, po chvilce se mi vždy "chytí"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 13:26 Muž Zabacek [2] Re: Petr
Predpokladam ze to je EHEIM Profesional III mam uplne stejnej standartne po vycisteni ho vzdy az po okraj naplnim vodou a pripojim hadice potom mackam tu pumpicku co ma navrchu tak dlouho dokad se proste nechyti vetsinou si stim hraju tak 5-10 min pak to zacne vselijak chrchlat a vodu se vzduchem, bublinky zneho utecou az tak po 1-3 hodinach a pak jede zase potichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 11:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Petr
Myslím že bude jen zavzdušněný, já mám Eheim 2080 a ten má dvě sání, to které je dál cca 2m tak po čištění filtru také nenasává jen to které má tak 1m, musím vždy nasadit na sání čerpadlo a na chvíly pustit, toho vzduchu co vždy vyjde roztřikovací rampou to mě vždy překvapí, když už žádný vzduch nevychází jen voda tak čerpadlo odpojím a funguje to tak jak má X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 11:33 Quck Re: Petr
ahoj a zkusil jsi dat ten filt niže trošku ? mně to minue pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 11:25 Petr – Zoufalý Vyškovák_ext. Eheim 2073 nenasává
Prosím o radu. Můj ext. Eheim 2073 mi nenasává vodu.
Včera jsem ho dle návodu zapojil a nasával vodu, ale i se vzduchem. Nikde mi ale netekla voda. Vzduch šel z nasávací hadice, ale nenašel jsem místo odkud. Vše jsem rozebral, vyhodil předfiltr a dal tal originál instalační set. Teď už mi ale vodu nenatáhne vůbec. Rozebral jsem to už 3x a věechny spoje překontroloval. Při spuštění jsem ho i zavodnil, ale nic.
Výška výtlaku je 130cm. Ještě mě napadlo jestli ta nasávací hadice není moc dlouhá - 1,7m. Výtlačná je jen 1m.
Už nevím co s tím a nemám nikoho na pomoc. Nenašel by se někdo ochotný z okolí kdo by se stavil?
Díky všem.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1773x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15159-filtr-eheim-2073