Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak odstranit plže a jeho pozůstatky z ulity?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Jak odstranit plže a jeho pozůstatky z ulity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 17:11 apache14
A lasturami a ulitami mám zkušenosti - mám nich doma pat krabic, ale je pravda, tr tuto otázku si kladu uz hodně dlouho. Na poustevníčky bych zkusil hrnec s teplou sladkou vodou, možná to zabere i na mořské měkkýše, ale jistý si nejsem. Na sladkovodní a suchozemské bych zkusil horkou vodu se solí. Na pozůstatky slabší kyselinu (savo, ocet, coca cola...) dávejte si ale pozor na chráněné druhy!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:06 Žena BBerunka [10] - ŽivorodkyRe: Sintrax
A co takhle použít roztok sava?? Myslím že prázdnou ulitu ošefuje docela bezpečně i s případnými zbytky. I když já jsem nikdy nenašla ulitu ve které by něco zbylo - matka příroda je holt rychlejší. A když ji pak pořádně vypláchneš tak nic nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:49 Žena bluedream [245] Re: MatroneK
Nevím jak silný solný roztok, ale ocet se solí uvolňuje sliz. Viz ještě jeden recept pro inspiraci ... www.labuznik.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 22:19 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: kreten
Taky jsem v životě udělal pár věcí, které bych dneska neudělal a vlastně se za ně hodně stydím. Právě proto, že jsem trochu starší (netvrdím, že moudřejší), se mi zbytečné zabíjení příčí. Něco jiného je, když Vám smečka slimáků vnikne na zahradu a víte, že jsou přemnožení, něco jiného je níže uvedený případ. Tohle mi dneska můj mozek fakt nebere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 22:13 MatroneK Re: Pepan
No abych taky přispěl, zabíjím šneky,slimáky a mandelinky deně, naplním s nima do půlky 20L kýbl a zaliju horkou vodou, když jich je málo tak je prostě rošlapu, občas naházím na silnici jen to lupe, v okolí jich je teď tolik, po těch povodních, no ale děkuji za recept :-) , zkusil bych je zalít hodně silným slaným roztokem, měly by se rozpustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 22:04 kreten Re: Pepan
Já teda nevím...my k sobě nebudeme mít daleko věkem...ale vzpomínám si, jak se na plážích Bulharska vařilo, jen aby si Čech mohl dovézt domů ulitu, která se jinak prodávala za drahé leváče. A to byla obyčejná dekorace na polici...Upřímně řečeno po letošním jaře na zahradě u mne má 99% plžů utrum, takže mne to fakt moc výrazně nepobuřuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 22:01 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: kreten
Zabít kvůli potravě, to dokáži pochopit, ale zabíjet kvůli tomu, že potřebuji ulity do akvárka? Vždyť tam, kde tito hlemýždi žijí, se určitě dají najít i prázdné ulity. Je to jenom o pohodlnosti a bezcitnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 21:54 kreten Re: Pepan
No je vidět, že nikdo z vás neviděl "kuřecí linku" a přece máte rádi kuřata a stejné je to s těmi hlemýždi...Mně teda ulitnatci nejedou, ale vytrávení jdou do vody také a tahají se úplně stejně, jak píše discoclub
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 21:40 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: diskoclub
To myslíte vážně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 21:34 Žena bluedream [245] Re: diskoclub
Pro příště ... www.prima-recepty.cz/… ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 21:22 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: diskoclub
no to se hned pozná ryzí milovník přírody!!! kdyby jsi je mel aspon k jídlu, tak by se to jakž takž dalo pochopit... Tfujtajbl, velebnosti!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 18:46 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Sintrax
já jsem ted v Něděli vyvařoval živé... nebylo to nic pěkného, ale všichni tam zůstali. musel jsem je dostat z ulity malým nožíkem... Ulity jsou čisté a brevisům se rozhodně líbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 18:03 Muž Sinatrax [3] Re: l3nka
ani v jedne ulite co mam nebyl zivy snek pouze pozustatky ... ale ty musi pryc a i evidentne prazdna ulita muze ve svých zahybech schovavat jejich pozustatky, ale jak je nejlip odstranit? napadame me tak vyvarovat a vyvarovt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 17:41 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Sinatrax
To je od tebe hnusné co chceš udělat. Hledej a určitě někde najdeš prázdnou ulitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 17:37 Lubomír Re: Sinatrax
Tak skús zájsť za mesto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 17:04 Muž Sinatrax [3] Re: Pepan
to je problem ve meste jich moc nenajdes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 16:46 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Sinatrax
Zahrábnout do mraveniště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 16:36 Muž Sinatrax [3] – Jak odstranit sneka a jeho pozustatky z ulity?
Ahoj mam takovy dotaz, jak odstat sneka z ulity abych si byl jist ze tam uz nic zavadneho neni a muzu to dat do akvarka pro šnekace? nerad bych aby nejaky tlejici zbytky jeho utrob skodili akvariu. Dekuji za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1254x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15126-jak-odstranit-plze-a-jeho-pozustatky-z-ulity