Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Společný filtr pro více akvárií

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Společný filtr pro více akvárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 15:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Magic
Udělám to nakonec jinak. Tohle je opravdu nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 15:12 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Vstrom
Obávam sa, že vývod z filtra veľkého akvária ti so svojimi rádovo stovkami litrov za hodinu v tom 20l spraví akurát poriadny vír...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 12:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, myslíte, že by šlo nějak udělat, že do velkého akvária nahoru položil na alu přepážku jedno malé akvárium 20L s jednou rybou a propojil filtraci z externího filtru, aby jeden exterňák filtroval obě akvária? Třeba sací koš ve spodním akváriu a výtok v malém horním akváriu a že by to třeba přetékalo hadicí zase do spodního? Jedná se o provizorní řešení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.11.2010 09:07 jitkaS – Jeden filtr pro dvě akva?
Zdravím všechny. Chci se zeptat, budu měnit nvitřní molitan za vnější filtr Eheim ecco. Je možné ho napojit na více akva když jsou stejně velká a vedle sebe? Děkuji všem za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:45 Muž j0hny [86] Re: Kuca
tak potom mate par moznosti, bud kupit ultralevne polske filtre (hlavy) do kazdeho akvarka, alebo zainvestovat do kohutikov a pouzit externy filter, ale koli chorobam by som urcite dal na vystup 5w UV. Tu je ale bez plavakovych ventilov problem s vycerpanim a pretecenim akvariek.
Uplne najlepsie by bolo vstavat to do 1 celku. 210L akva, 6 prepazok (7akva po cca 27L), do zadu priecku na 3cm bioakvacit, sanie spodkom a na vrchu prepad. Cerpadlo hore pod prepadom v strede sirky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:11 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: j0hny
bublifuky jsou dobré,ale mám to v místnosti kde spím a neumím si představit,že mě do ucha bublají filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:54 Muž j0hny [86] Re: Kuca
A co tak 1 kompresor a 7 bublifukov ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2010 21:40 S Muž invalida [3881] Re: Kuca
Proč se v akvaristikách nemoc drží ve všech akva? Howg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 21:04 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Sewer
Ano jsem si vědom,že toto téma zde někde je,ale raději bych slyšel novější rady a reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 20:52 Muž Sewer [99] Re: Kuca
Když si tady projdeš fórum, tak najdeš pár témat, kde se toto už řešilo. Jen počítej s tím, že - nemoc v jednom akvárku = nemoc ve všech akváriích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 20:49 Muž Kuca [43] - Cichlidy – společný filtr
Chystám se na výrobu krevetárií,která budou umístěnná na 5 kovových konzolích přišroubovaných na zdi.Rozměr bude 210*30*30 a chtěl bych udělat 7 akvárií o objemu cca 27L.Chtěl bych jeden filtr na všechny akvária,ale zatím moc nevím jak to vyrobit,aby fungoval.Přemýšlel jsem o udělání otvorů do přepážek mezi akváriemi,které se zalepí síťkou,aby jednotlivé druhy krevet neutekly do jiného akvária.Na pravé staně by byla jedna komora s čerpadlem,topítkem,Co2 a filtračním materiálem,ze které by šla hadice do komory na opačné straně akvária a díky tomu bych vytvořil cirkulaci vody.Chtěl bych znát váš komentář,nebo rady jak zajistit kvalitní cirkulaci a filtraci vody.
Děkuji Gogle X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 22:13 ss3x
Prave pred vikendem jsem resil to ze se mi do krevetkaria vysypalo cele krmeni zapadalo do oblazku a zaclo hnit... priserny smrad :-( takze jsem dal krevetkarium aby bylo hladinou stejne vysoko jako velke akvo pak jsem natahnul hadici na vyrovnani hladin a pak odbocku z cerpadla tenkou hadici do krevetkaria... funguje to dobre az na ty hadice...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:57 Žena Labyrintka [0] - LabyrintkyRe:
Všem děkuji za dopovědi. Uznávám, že ty choroby by byly nepříjemné, ale chci vnější filtry, protože jsou výkonější, což velice pocituji když jsem si koupila do 160l tetraex700. Musím říct, že je to špica. Mám v akvariích vnitřní filtry, ale zabírají mi tam máísto a překáží mi to. Možná koupit dva vnější, nemáte nejaký typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:03 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Labyrintka
Já mám 200L a 70L s jedním vnějším skleněným filtrem a naprosto bez problému. 25L fitr mě stál 200kč (jen sklo) + něco málo za trubky a hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:17 Muž Sewer [99] Re: Labyrintka
Do 112 litrů ti stačí vnitřní filtr, který stojí do 300,- Kč.
Filtr, který by byl vnější a měl by s sobě nějaké řízení pro 2 akvária by stál třebas i několik tisíc. Stále to chceš řešit? :-)
_____
EDIT: A myslim, že to, co píše NASREDDIN je další důvod, proč se o tuto možnost ani nezajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: Labyrintka
Labyrintka napsala: Nějlepší by bylo mít pouze jeden filtr.
A vpřípadě zavlečení nějaké choroby, nakazit jedním filtrem všechna akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:08 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky – Jeden filt na dvě akvaria
Ahoj, chtěla bych si pořídit nějaký lepší akvarijní filtr na dvě 112l. Nějlepší by bylo mít pouze jeden filtr. Nevíte o nějakém řešení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 22:04 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: kočička25
ja bych to udělál asi takhle koupil bych 6 militanovejch filtrů a jeden motorek silnější kterej utahne všech 6 filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 18:47 Mato00 Re: kočička25
Ked som dobre cital je to pre bojovnice tak tam ani vzduchovanie nemusis mat!Teplotu mozem mat izbovu ale ked nepostacuje daj do predposlednych dvoch ohrievace a tie to vyriesia! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 18:22 jirkaa Re: kočička25
jelikož máš vnitřní příčky zároven s horním okrajem tak to půjde těžko.vyřízni vnitřní příčky,uřízni třeba jeden spodní roh a místo něj nalep sítovinu a vlep zpět.pak už jen stačí na filtr nasadit hadici vedoucí do prvního akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 16:33 Muž matrix069 [79] Re: kočička25
ja osobne by som to riešil buď vonkajším prepážkovým filtrom(biofilter-cca4L),ktorý by slúžil pre všetky akvária a to tak,že v prvom akváriu by bolo nasávanie do filtra a v poslednom z tvojich akvárii zase vývod z filtra von. no musela by si prepojiť navzájom jednotlivé akvária (trubkou,hadicou)aby tvorili spojené nádoby. na pohon by ti postačil buď malé čerpadielko,alebo vzduch kompresor. Doporučujem čerpadlo kôli hluku. Alebo,aby odpadla výroba externého filtru,použit jedno z tvojích akvárii ako filter,v ktorom budú umiestnené čerpadlo,kúrenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 16:13 kočička25 – 6 akvárek v jednom jak vyřešit vodu v něm
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj prosím vás mam 6 malých akvárek v jednom (po 6 l v jednom dohromady 36l)chci to na svoje odrostlé samce bojovnice a mladé paví očka,ale nevím jak vyřešit filtraci stálou teplotu prosím poradte jak by jste to vyřešily když bych chtěla 1 fitraci v jednom z nich a i topné tělísko


Tady je v celku pohled na to akva ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:56 RAP Re: hanz
On ten vnitřní má taky něco do sebe, pokud je v "rozumné" velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:55 Muž hanz [27] Re: RAP
Ještě dotaz...
Co když nebude přepad s akvária do filtru, ale naopak s filtru do akvária? Která možnost by byla lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:51 Muž hanz [27] Re: isamik
No jde o to že akvária mam v jedné skříni zabudované. V jednom mam vnitřní a v tom dolním jsem měl jeden čas ryby posádku s bublifukem. To jsem zrušil a časem jsem z něj udělal takovou pěstírnu... No a teď sem se rozhodl že s toho udělám zase akvárium i s rybí posádkou. Ale nechce se mi poslouchat bublifuk a v tom horním se chci zbavit toho vnitřního, protože zabírá mnoho místa.
S tím přepadovym filtrem mně to nenapadlo (sakra ani nevím proč :-D ). Myslím že by to šlo a je to opravdu dobrý nápad, jen ještě musím vyřešit kudy povedu přítok a odtok hmm
Mnohokrát díky za ten nápad s tím přepadem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:49 RAP Re: hanz
S přepadem u horního by to fungovalo obdobně jako nádrže na kytky v akvaristikách. Problém by mohl nastat s výtlakem čerpadla do horního akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:39 Usine Re: hanz
www.discus.cz/…
Pomocí přepadů jde všechno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:35 Muž isamik [180] Re: hanz
A to mas hrncovy filtr? Nebo neco doma delanyho, nikterak jsem nad tim nepremyslel, ale neslo by to udelat systemem prepadu, a vlastnimi cerpadly pro kazde akvarko?
Navic me neprijde moc stastne reseni mit jeden filtr pro dve akvarka, ja bych radeji pro kazde akvarko vlastni filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:31 Muž hanz [27] Re: Pepas
No když sem to psal, tak jsem doufal že se najde někdo, kdo by mi napsal že nějaké to řešení existuje. A popřípadě mi to nějak srozumitelně vysvětlil :-)

Teď mně třeba napadlo, že by se tomu přetékání dalo zamezit něčím podobným co je ve WC splachování a to i trochu upgradovat. No ty-jo asi už mam teď řešení= plovák který by přizavírával přítokovou hadici k tomu akváriu co by bylo níže a poté co by to filtr odsál by to zase kleslo a otevřelo se to...Jenže ještě nějak vyřešit, aby se to v kuse nezavíralo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 20:07 Pepas Re: hanz
já si myslím že jsi si odpověděl už sám v závěru své otázky ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 18:52 erdo Re: hanz
Toho bych se taky bál,radši bych to ani nezkoušel,vždycky se může jedna z hadic ucpat.Navíc různá výška-jinej tlak,takže z horního by mohlo víc odtíkat a mín přitíkat(teda asi-to mi ve škole moc nešlo smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 18:27 Muž hanz [27] Re: Silent
No asi sem měl dopsat že jedno je níže... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 18:18 R Muž Silent [5949] Re: hanz
Propojit akva na princip spojitých nádob. Do jednoho dát sání a do dalšího výtok. Tím se okruh uzavře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 18:09 Muž hanz [27] – Jde nějak zapojit vnější filtr pro několik akvárek najednou?
Mam takový menší dotaz :-), jde použít jeden vnější filtr pro víc akvárií najednou? Aby třeba taky nedošlo k tomu že by ten filtr do jednoho akvária nenacpal víc vody než je jeho obsah :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 726x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15066-spolecny-filtr-pro-vice-akvarii