Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ostrava - rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ostrava - rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 05:07 R Muž afc1886 [14654] Re: Renata
V neděli 19.2.2017 na aquaburze,nebo objednej přes internet.Já jsem spokojený s www.aqua-daho.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 02:26 Renata – Nenáročné rostlinky
Máte, prosím, tip kde nejlépe pořídím rostlinky do nového akva 60x30x30? Ostrava a okolí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 13:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jiřmond
Tyhle kytky mívá Hornbach a ZOO Panda v Globusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 23:01 Muž Jiřmond [16] – Microsorium Trident a Hydrocotyle Tripartita
Taky bych se přidal s poptávkou...nemůžu zaboha sehnat Microsorium Trident a Hydrocotyle Tripartita. Neměl by někdo v Ostravě a okolí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 13:53 jamajcan Re: jIrI123
Momentálně bohužel nic, protože jsem svá akvária právě resuscitoval. Ale počítám tak do tří týdnů budou zase přebytky. Pokud si dojedeš, není problém Ti je odložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 13:50 jIrI123 Re: jamajcan
To se divím. Zrovna Opava je z Ostravy dostupná víc než dobře (busy/vlaky jezdí co chvíli a za pár korun), holt lenost nezná mezí. Momentálně nemáš nějaké přebytky? Bych se stavil prošmejdit kompost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 12:21 jamajcan Re: jIrI123
Na místním bazaru toho bývalo ažaž, ale lidem bylo líno si přijet pro horu rostlin zdarma do Opavy a nejraděj by ještě byli, abych jim kytky dovezl. Proto už na to kašlu a přebytky končí v kompostu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 10:25 jIrI123 Re: afc1886
Díky za tipy. Na místním bazaru toho (překvapivě?) moc není a sledovat "běžné" bazary mě nenapadlo, ale hned se pustím na obhlídku. Plovoučky nějakou dobu určitě ještě potřebovat nebudu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:33 R Muž afc1886 [14654] Re: jIrI123
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:31 Erredar Re: jIrI123
koukni na bazoš dneska jsem tam viděl inzerat na nějake rostlinky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 15:17 jIrI123
Neměl by prosím někdo z ostravských akvaristů na darování (či prodeji za rozumnou cenu) rostlinky vhodné k založení nového 60 l akvária? Byl jsem se dívat v Horbachu a tam mi ty ceny přišly hodně nastřelené...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 11:50 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Lukin
blbě koukáš, riccie byla na burze jak minulé tak dnešní...od vstupu v patře hnedka doleva - roh - prodává tam mechy i riccii v kelímcích - celkem slušnej výběr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:54 Muž Robo [45] Re: Lukin
V úterý jsem vyhodil poslední hrst, protože to nikdo nechtěl. Jinak ji prodávají tady www.prirodni-akvaria.cz/… je to v Kozmicích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:43 Muž Lukin [0] – Riccia fluitans - trhutka plovoucí
Zdravím,
prodal, daroval nebo dal tip, kde sehnat Riccii fluitans v Ostravě :-) ? Prošel jsem pár akvaristik a nenašel jsem jí... Dvakrát po sobě jsem byl na aquaburze a divím se, že ani tam jí nikdo nenabízel :-( ... Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 12:25 Muž Ciffik [761] - Rostliny
v který akvaristice vykupují? (by bylo dobré vědět)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 00:10 Teenka
pokud sháníte kvalitní rostlinky včetně hnojiv a substrátů,přijdte se podívat do EXOTICu ZOO přimo naproti tram.zastávce Důl Jinřich,zastávka hned za Stodolní v Ostravě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 21:40 Muž acik [416] Re: baletka
taková malá rada,dá se posílat i přes autobusy,když dáš řidiči 50kč tak není problém,nikdy se nestalo,že by to nepřevezl :) jen s protistranou se domluvit jakým autobusem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 21:34 Žena baletka [624]
Zdravím, nevím, kam jinam dát dotaz: nejede někdo úplně náhodou v nejbližší době cestu Ostrava-Přerov, že by tam převezl dva opravdu velké echináče, na které nedokážu najít krabici, abych je poslala?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 23:37 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
Ahoj, jen takový malý ukrok stranou. Díky vaším odkazům jsem se dostal do kontaktů z panem Skácelem a jeho paní. Mohu všem doporučit, domluva úplně super i přesto, že mají se všim práce až nad hlavu. Moc děkuji všem, že jste tady ten kontakt na pana Skácela a jeho pani vložili potlesk palec potlesk www.AkvarijniRostliny.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 08:06 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Drahoš .
Tahle kytka se množí strašně pomalu. Je to vlastně cibulovina, takže jediná šance je že pustí mladou boční cibulku. A protože odlomení boční cibulky může znamenat i poškození kořenového systému a tím i zpomalení růstu, asi to nikdo nebude riskovat. Spíše bych zkusil to AD nebo Pandu v Globusu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 07:59 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Pepan
no zatím to nechám tak. v aq - daho ji mají. možná příští burzu na ni natrefím já jenom jestli někdo nemá přebytek. některé rostliny v mém aq rostou jak šílené, já bych uživil i krávu tak jak bude mít někdo přebytek tak napište děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 06:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Drahoš .
Ta cena před časem možná byla 250 korun. Oni s cenami celkem hýbou. Před dvěma roky jsem kupoval Cryptocoryne wendtii Green za 89 korun, teď stojí 129,-, A barteri nana Bonsai stál 189 kaček, dneska stojí 249,-. Jo a to Crinum před dvěma roky stálo 199,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 02:48 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: O.Tom
to se špatně díval včera jsem tam byl cena 270kč ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:21 Žena darka [520] Re: Drahoš .
Zkus si to domluvit mailem s Radimem Dardou, třeba by Ti ji dovezl z Polska, tam je za docela slušné peníze ano , mám ji taky odtamtud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 18:05 Muž O.Tom [439] Re: Drahoš .
Mám, ale nedám :)
Viděl jsem před nějakým časem v Hornbachu za +- 250,- a to takový malý oškubanec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:12 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – křín kadeřavý - Crinum calamistratum
ahoj lidičky nemá někdo tuto rostlinu na výměnu z Ostravy napište Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 14:41 Žena lenulik [0] - Amerika – echinodorus tropica
Ahoj, nemáte někdo navíc na prodej echinodorus tropica? na burze v neděli jsem u nikoho neviděla, prosím když tak do vzkazů díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 20:09 Libuna Re: Celiny
Doporučuji pana Skácela z Raduňe u Opavy. Rostliny zasílá pečlivě zabalené, v perfektní formě, několik vzrostlýh kusů za velmi příjemné ceny. Byl jsem mile překvapen. Rád po telefonu poradí a doporučí. Pěstování rozumí, není to jen obyčejný prodejce. www.AkvarijniRostliny.eu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 19:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Celiny
Ne, to je pan Luciga. Pan Skácel je vlasatý, vousatý a taky prodává se svojí paní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 18:00 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Pepan
prosim te, je ten pan skacel takovy starsi pan, ktery byva na burze na strane mezi dverma? ma vzdycky rostlinky polozene v takovych bilych prepravkach, obvykle tam byva i se starsi pani?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 15:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Pokud si to dobře pamatuji, tak pan Skácel prodává i na ostravské burze, rostliny má hezké, ceny lidové a navíc těm kytkám rozumí mnohem více než lecjaká prodavačka v akvaristice. A výhodou je že člověk nemusí cestovat daleko, má to zhruba těch 15 kilometrů (počítáno jako zpáteční cesta na burzu z Poruby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Celiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2012 14:20 R Muž romant [27981] Re: Celiny
Já to mám na stejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2012 14:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Celiny
já beru u Rataje, ale co vím, tak kvalita v Aqua daho je srovnatelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:18 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
rataje mam presne 159km daleko:-D ale i tak diky:) jake mate zkusenosti z ratajen a daho? cemu dat prednost co do ,,objemu,, kosiku, ceny, baleni a kvality?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2012 14:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
Šumperk není do 25 km od Ostravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:12 R Muž romant [27981] Re: Celiny
Inu, když si myslíš, že si u Rataje nevybereš osobně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:02 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
tak ja nevim, ale psal jsem, ze si chci vybrat osobne, ne podle netu..
jinak diky tyto stranky jiz znam, ale mam je trochu z ruky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:57 R Muž romant [27981] Re: Celiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:53 Muž Celiny [293] - Rostliny – Pěstírna akvarijních rostlin - okolí Ostravy
Zdravím, nevíte náhodou o nějakém pěstiteli/pěstírně rostlin v okolí Ostravy /+-25km), nechci si vybírat rostlinky podle obrázku na netu, ale osobně. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 17:44 Muž muťa [554] - RostlinyRe: adijamp
Dopuručím ti internet a Aqua - Daho, nebo zajít na aquaburzu.

V Ostravě a okolí nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 09:18 adijamp – Prodej rostlinek Ostrava
Prosím o radu,chtěl bych nakoupit rostlinky v Ostravě,má někdo Tipy?Horbach je předražený a v kamených obchodech je jich strašně málo.1 měsíčně je burza v Ostravě,ale čekat na každý měsíc se mi nechce.Jestli má někdo tipy kde levně koupit a široký sortiment.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:22 roberto Re: Pepan
Na stejném biotopu zas tak úplně netrvám, jen mi jde o to, abych tam neměl naházené rostliny a ryby podle toho jak se mi líbí, ale podle toho jak se vyskytují ve volné přírodě(přibližně). Už kvůli údržbě a úpravě vody to je lehčí. Doted jsem se věnoval pouze Malawi, takže si s rostlinami rád nechám poradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 14:20 Muž Lukasson [40] Re: roberto
Jestli jseš nedočkavý, tak si to objednej z netu. Aquadaho.cz Rataj či podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 14:15 Muž Jiřmond [16] Re: roberto
Jeden z prodejců na burze je pan Luciga, bydlí v Ostravě - Hrabůvce, kontakt na něj je na stránkách aquaburzy. Zavolej, poptej se a uvidíš. Taky jsem to takhle řešil, když nám tu burzu na tak dlouho "zavřeli" :-D . Zakládal jsem nádrž a potřeboval jsem rychle nějaké rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 13:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: roberto
Pokud mermomocí chcete zařizovat biotopní akvárko, tak byste se měl držet původních druhů a nedávat tam hybridy (viz. kultivary u echinodorů). I když ono i to biotopní akvárium je obvykle fikce. To, že tam dáte rostliny ze stejného kontinentu, ještě neznamená, že tyto rostliny žijí spolu. Pro vysvětlení. Pramenička (Fontinalis antipyretica) a leknín (Nymphaea alba) žijí na území České republiky, ale nemůžete je dát do stejného biotopu, protože leknín žije v rybnících a deltách řek, zatímco pramenička je rostlinou rychle tekoucích potoků a říček.
"Rozumná cena" je relativní pojem. Pokud půjdete za nějakým soukromým pěstitelem, tak bude sice levnější, ale třeba u stnokovek Vám prodá jednotlivé rostlinky. V obchodě koupíte košíček, který sice je dražší, ale v tom košíčku je třeba pět až šest stonků, takže jedna rostlinka z košíčku Vás vyjde mnohem levněji než u toho soukromého pěstitele. Stejně tak i u kryptokoryn a echinodorů. Proto leckdy nakoupím i rostliny z Hornbachu. Jednak je to proto, že některé speciality se jinak sehnat nedají, jednak proto, že některé košíčky jsou kytek plné. Takto jsem třeba v Hornbachu koupil kytku Cryptocoryne wendtii Green. Košíček sice stál asi sedmdesát nebo osmdesát korun, ale bylo v něm dvacet kytek, takže jedna kryptokoryna vyšla maximálně na čtyři koruny. Chce to fakt koukat se a počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 13:34 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: roberto
no to já jsem si na nové vždy počkala. Fakt to mají dobře vyřešené to jak to prodávají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 13:29 roberto Re: l3nka
Tam jsem byl včera, na stole byla pod lampou miska a v ní 3 rotlinky :-( nové prý přijdou v úterý, ale dneska je teprve čtvrtek a já jsem nedočkavý smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 13:26 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: roberto
V centru na boku lasa je zverimex živa. Někdy tam mají na stole misky s vodou kde mají rostlinky. Já jsem tam koupila skoro všechny moje rostlinky a rostou rostou a rostou! :) Jen musíš tam jít více krát protože né vždy mají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 12:59 roberto Re: Lukasson
V hornbachu jsem byl včera, a zjistil jsem, že by mě rostlinky přišly dráž než celé akvárko:-D Na Aquaburzu chodím pravidelně, ale ted jsou prazdniny a nejbližší je v září :-( :-( Že vyzkouším nějaký rostlinný biotop mi střelilo v hlavě až tento týden, jinak bych nakoupil dřív...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5030x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15049-ostrava-rostliny