Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Špatně slepené akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Špatně slepené akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 09:54 Muž Lojza007 [1206] Re: Jančaa
Je to malý akvárko, že? Kdyby to bylo něco jako 200 litrů, tak bych doporučil ten silikon koupit a přejet to, ale u malýho není problém odnést a reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 09:22 Muž Sha [500] Re: zan000
V líci skel je silikon evidentně odlepený. Proto je přemazaný celý roh. V horní polovině bude menší tlak vody na sklo, ale já osobně bych takovou vadu reklamoval. Tedy pokud je akvárium nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 08:31 Žena Jančaa [16] Re: Jozef
Ano akvarium je nove.Dekuju:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2022 07:52 Muž Jozef [311] Re: Jančaa
Ahoj, za mňa to vyzerá na výrobnú vadu. Nie že by som bol odborník, ale ak je to iba na jednom rohu, tak stroj/človek jeden krok vynechal/zabudol. Na všetkých ostatných spojoch je silikón nanesený aj zvnútra (tak ako to vidím na mojom a iných akváriach). Či to bude mať vplyv na funkčnosť ti nepoviem, ale ja osobne by som také akva vrátil - je nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 21:09 Žena Jančaa [16] – Lepeni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím....
Dneska mi došlo nové akvarko a jeden ze 4 rohu je slepeny tence nez ostatní,mohli by jste mi poradit jestli je to v pohodě nebo tomu nevěřit?poslední foto je jak vypadají ostatní,pro srovnání.
Dekuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:37 zan000 – Je toto lepení v pořádku?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, založil jsem nové akvárko (63l). Teprve po napuštění vody jsem si všiml, že se u jednoho rohu udělala?/nebo už byla? mezera dle přiložených fotografií.

Prosím o radu, zda je toto lepení v pořádku. Akvarium je zcela nové, kupované v superzoo. Mám obavy o vytopení sousedů.

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 17:10 Muž Yirka [9126] Re: KOPRajs
Recenze je opravdu málo.
Šel bych tvrdě na nějaký dikont. Jen je třeba to dobře sepsat, že to není jen o funkčnosti, ale i o estetice a důvěře ve výrobek. Nevěřím, že by nereagovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2021 16:44 Muž KOPRajs [2] Re: 4Sima
Samozřejmě, že se mi to nechce řešit. Pokud to není nutné, tak se mi hlavně nechce akvárium rušit a zakládat znovu. Zatím je tam voda asi 6 týdnů a žádný únik nepozoruji, ale je to moje první akvárko, proto se tu ptám, jestli to takto může dlouhodobě fungovat. Pak budu zvažovat, co dál. Při nejmenším tu recenzi jim, pokud nezmění názor, budu muset opravdu udělat, to zase není takový problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2021 13:32 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: 4Sima
Jo a s podtitulkem .. Šmejd pro Český trh..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2021 13:16 Muž 4Sima [1897] Re: Kawasaki
Dal bych to na YouTube jako recenzi setu bez možnosti reklamace s nějakým pěkným titulkem v angličtině ať mají reklamu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2021 13:09 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaNezávazně
Osobně si myslím, že jsme odbytiště druhé jakosti skoro ve všem. V Německu by se takové akva do obchodu nedostalo. Kontaktovat zastoupení v ČR nemá smysl. To vyjádření jak bylo napsáno nikde jinde na světě nevymyslí. Zajímavější by bylo zaslat stížnost s fotodokumentaci přímo výrobci???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.01.2021 12:28 Muž Shimi [683] Re: Jarry
O kvalitě českých výrobců není pochyb, sám mám doma akvárko (375) od Brilantu z Jablonce a tomu nějaký Juwel nesahá kvalitou ani po "podložku pod akva". To je kvalitativně úplně jiný vesmír, ale úplně. Někteří se tu vysmívají výrobkům od firmy Diversa, ale už i ti Poláci strčí v mnoha věcech Germány do kapsy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2021 12:21 R Muž ctibum [6926] Re: KOPRajs
Má vliv nemá vliv, je to přinejmenším prasárna, která by za ty prachy za značkové zboží neměla jít mezi lidi. Určitě bych to nenechal. Nevím, jak moc bych se pouštěl do právnických tahanic, ale zkusil bych kontaktovat centrálu, pokud mají Facebook, tak bych to rozmáznul tam. Třeba se chytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2021 11:59 Muž Jarry [1437] Re: Shimi
Kupodivu to není problém jen Juwelu, ale i velmi drahých mořských setů, které se tváří (minimálně cenově) jako opravdu highend záležitost. Za posledního půl roku jsem zaznamenal 3 akvaristy, kterým se takové akvárium rozlepilo - a to se bavíme opravdu o několikanásobné ceně oproti nejlepším českým výrobcům, jejichž kvalita práce je oproti těmto "značkovým" setům špičková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2021 11:55 Muž Yirka [9126] Re: KOPRajs
Minimálně bych na nich požadoval slušnou slevu za nejakostní dodávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2021 09:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: KOPRajs
Otázka zní jinak. Zda to opravdu chcete dál řešit nebo ne. Pokud ano, je to práce pro právníka a soudního znalce. Osobně si myslím, že by bylo záslužné to nenechat plavat, protože chování řady výrobců i prodejců k zákazníkům je v takových případech tristní a je žádoucí, aby se to změnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.01.2021 07:55 Muž Shimi [683] Re: KOPRajs
Toto je přesně důvod, proč jsem si pro svoje Rio 125 zajel přímo na prodejnu v Praze a akvárko jsem si nechal vybalit z krabice a kompletně ho zkontroloval. Protože mám zkušenosti z různých obchodů (SuperZoo, ProfiZoo, apod.), kde měli tyto sety vystavené a pokaždé jsem na těch vystavených kusech našel nějakou vadu. Až jsem nabyl dojmu, že se do ČR dováží 2. jakost. Osobně bych jim tohle omlátil o hlavu a akva bych vrátil, protože to, co je na té fotce, je řádná prasečina. To rozhodně není kosmetická vada!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2021 21:40 Muž KOPRajs [2] – Juwel - kvalita zpracování
Dobrý den,
všude na internetu jsem četl, že je Juwel sice dražší, ale kvalitní německá značka, tak jsme si udělali radost a pořídili jsme si set Juwel Vision 260. Celkově se mi akvárko libí a zatím se zdá, že i technické vybavení funguje dobře (hlavně inteligentní osvětlení HeliaLux Spectrum je paráda), ale velmi mě zklamala kvalita slepení nádrže:

Pravé boční sklo je na horní straně trochu vyhnuté směrem ven a v silikonu jsou na vnější straně díry (sklo v okolí bylo taky dost zapatlané od silikonu, ale to jsem částečně vyčistil), viz fotky v prezentaci (rybicky.net/fotogalerie.php…).

Akvárium jsem koupil přes internet od oficiálního distributora www.juwelakvarium.cz. Když jsem si vady lepení všimnul, už jsem měl akvárko bohužel založené, ale přesto jsem vady nafotil a žádal u prodejce reklamaci. Odpověď byla, že takto špatně slepené jsou na pravé straně všechny akvária Juwel a že na funkci to nemá vliv, takže to není uznatelný důvod k reklamaci. Údajně k tomu dochazí při vlepování vestavěného filtru, když lepení samotné nádrže ještě nestihlo pořádně vytvrdnout.

Ne, že by se mi chtělo nádrž zakládat znovu, ale zajimalo by mě, jaké zkušenosti s tím mají ostatní majitelé setů Juwel. Je to opravdu běžné? Je to opravdu pouze kosmetická vada?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:09 Žena wercza [0] Re: JuraS
No přes ten eshop co to mám objednaný, to dělal nějakej sklenář z Třince tady mám psaný. Však jim to pošlu zpátky. Snad pošlou lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 08:34 JuraS Re: wercza
Které ....to lepilo ? To snad ani nemohl být sklenář co někdy lepil akva...a hlavně slušnej řemeslník...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 18:54 Muž jajaapaja [174] Re: wercza
Osobně jsem si slepil užpár akvárii,ale toto bych si nenechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: wercza
Jsem od přírody mírný člověk ale tohle mi někdo prodat a poslat, tak autorovi asi naplácám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:25 Muž ciza [8] Re: wercza
Reklamace jasna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:23 R Muž Silent [5949] Re: wercza
Tohle je bezpochyby špatně slepená nádrž. Já bych reklamoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 17:18 Žena wercza [0] – Špatně slepené akvárium
Fotka k příspěvku Ahoj, přišlo mi objednané akvárko a všimla jsem si této vady - boční sklo je vykloněné ven. Myslíte, že bych ho měla reklamovat? Nebo by to šlo nějak zpevnit? Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 11:31 mory2007 Re: netmenko
Reklamovali jsem. Zítra by mi měli snad přívést novou nádrž a to i stim,že jsem si odchlíp kus skla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 22:07 netmenko Re: mory2007
3Proste vidno ze je to od
flaknuta robota,odfot to volaj tam a ziadaj napravu a posli im foto,ak nebudu schopny vykonat nahradu,ziadaj vratenie penazi a dufam ze mas p. blok,inak si nahrany. Daj vediet ako to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 22:00 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: mory2007
Jestli Ti to vadí z estetických důvodů, tak to reklamuj. Na funkčnost to nebude mít žádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 21:53 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: Silent
ja bych to reklamoval, i kdyz to treba bude drzet 20 let. tvý peníze byly 100%, proč za ně nemít 100% výrobek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 21:42 R Muž Silent [5949] Re: mory2007
Taky bych to nijak nehrotil. Prosakovat to nebude protože je tam silikonový klínek a tutově to ani nepovolí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 21:28 Muž elko [30] - SumciRe: mory2007
jestli je to jen v tomto místě tak bych nepanikařil,jestli je nové tak bude držet.Občas se mi podaří takhle při lepení vymáčknout silikon a přesto drží jak boží víra.navíc 54 litrů není tak moc a vnitřky se zdají být vymáznuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 19:24 mory2007 Re: elko
54 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 19:07 Muž elko [30] - SumciRe: mory2007
kolik má litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:44 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: mory2007
jak vyhozený prachy.. To ať si zaplatí snad oni ne? Jejich chba! Musí to nějak snad vyřídit sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:34 mory2007 Re: romant
hlavně,že je to Eheim akorat zase zbytečně vyhozený prachy za poštovný sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:20 R Muž romant [27987] Re: mory2007
Reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:08 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: mory2007
Já bych to reklamoval. Jestli se ti ta nestmelená část začne rozjíždět, můžeš mít brzy rybičky v pokoji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:02 mory2007 – Špatně spelené akvárium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska když jsem poprvé zapojil osvětlení tak jsem si všiml,že na jednom místě je vidět na druhé sklo,nevím jestli mam akvárium reklamovat,nebo jestli to nevadí.Přikládam i foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:41 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Linduš
Větší vypadá jinak, protože se časlo lepí jinak(viz boční skla na/kolem spodního), musí zvládat mnohem větší tlaky. Nelámal bych si s tím hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 22:37 Žena Linduš [166] Re: Vaclav4
dobře, dík, už na to nebudu šahat tedy :-)
taky se mi to možná nezdá díky tomu, že tady jsou skla položená na sklo dna a u staršího vlastně stěny zakrývají dno. je tam jen čárka silikonu, ale neteče, tak se budu řídit vaší radou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:48 Vaclav4 Re: Linduš
pises ze je ze zverimexu a je nove? no ja osobne si myslim ze to dobry.... no jinak pokud neni nove a ten silikon se ti opravdu nezda je ho tam tak malo jak pises ikdyz to se mi zda divne:-) tak pro klid duse muzes tam polozit housenku silikonu, jenze zase kdyz nanasis silikon je potreba pred tim dukladne odmastit cehoz bych se bal abys neodmastila i dany spoj......zaver pokud je akva napustene a netece neni se ceho bat!(nemelo by)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:24 Žena Linduš [166] Re: bluedream, Vaclav4
na stranách je to v pohodě, u dna není skoro žádný silikon vidět (černý). je to ze zverimexu "akvárium", tak snad to bude dobrý. u většího to vypadá naprosto jinak, tam černá krásně přesahuje pár mm do skla, proto se mi to nelíbí.
lepidlo mám doma, tak jsem myslela, že by se to dalo u toho dna ještě přejet.
ale když říkáte, že to bude dobrý... ;-)
děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:07 Žena bluedream [245] Re: Linduš
Proč se nelíbí spoje? Pokud je akva určené na rybičky a nenechalo se slepit jen na to, aby v něm byl např. křeček, nebo nebylo lepené doma a nevypadalo podezřele, tak nevidím důvod k obavám.
I když je pravda, že i mistr tesař se občas utne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 20:01 Vaclav4 Re: Linduš
Ahoj jaka je barva silikonu a jaka je vrstva no jinak pokud ho napustis a par dni nebude tect tak by to melo byt v poradku......jinak pokud pokud bys mela porad strach tak jen jedine nova nadrz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 14:14 Žena Linduš [166] – spoje?
zdárek zkušení ahoj radši se zeptám:
mám čirou náhodou nové akva 54l (58x27x35,5) a naprosto se mi na něm nelíbí spoje.
právě jsem ho zkušebně napustila, jak dlouho ho mám nechat stát, abych měla jistotu, že neteče?
nebo ho mám pro jistotu trochu přelepit? (to by byla zajímavá práce pro nešikovné ruce) :-D
chci do něj kravetky a nerada bych je lovila na podlaze ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1523x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15042-spatne-slepene-akvarium