Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Caridina cantonensis sp. Crystal Red - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Caridina cantonensis sp. Crystal Red - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 18:21 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
nějak tě nechápu, TDS a ph jsou úplně odlišné hodnoty a nemají spolu nic společného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 16:55 - Re: davidek75
pH meter nepoužívam, pretože ti je tak povediac na nič ak používaš TDS merač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:43 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Burik
vodivost je něco jiné než TDS , TDS je měření všech solí , vodivost jen některých ( teď nevím kterých ) ale dá se TDS přepočítat na vodivost
www.lenntech.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 15:23 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danosh
Já teda nevím,ale myslím,že vodivost=hodnota TDS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:17 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
to vypadá dobře,myslím že by to stačilo,jestli bys do toho šel,připojil bych se..a podělil o náklady...Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:08 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
K čemu je měření vodivosti to nevím, ale spíš bych řekl, že daleko důležitější je hodnota TDS, která se pro CRS uvádí v rozmezí 100 – 180ppm. Nejlevněji ho seženeš na ebayi www.ebay.com/… kde taky můžeš najít ph pero. www.ebay.com/…
Vím že to ph pero nebude úplně extra přesné, ale myslím si že bude lepší než kapkové testy. Sám uvažuji že si oba testery pořídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:58 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
a na co se tedy požívá konduktometr? a chci si koupit i ph metr,jen mě odrazuje ta životnost sond...Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:28 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: danosh
ale ovlivní , třeba taková kytička egeria densa ovlivnuje tvrdost tzv. biogením odvápněním a každá kytka za světla spotřebovává CO2 , a když ho je málo tak ti to rozhodí pH , takový jávský mech to umí velice dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:03 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Moc bych se nespoléhal že ti rostliny nějakým způsobem ovlivní vodu a pokud ano tak to nebude nijak závratná změna parametrů. Jaký měřák máš na mysli? Na GH existují pouze kapkové testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:01 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Kdyby nebyli oplodněné tak by podle mě už dávno potratila. Těžko říct, třeba se v tvé vodě vyvíjí pomaleji než je obvyklé, snad ti to dobře dopadne a bude se ti to tam hemžit prcky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:14 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
22,6 GH mi teče z kohoutku, kolik mám v akva teď nevím,nemám teď měření,ale určitě míň,on i jávák změkčuje...rili,white/blue pearl,sakury,cherryny se množí a prosperují skvěle..chci zainvestovat měřák,nemáte někdo typa,jaký používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danosh
jak doplnil můj příspěvek,tak je to už 5 týdnů
Edit: no nevím,nějak se mi to nezdá..třeba nejsou oplodněný,ale to by je asi nenosila takhle dlouho,co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:08 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Podle této stránky shrimpkeeping.com/… by měli nosit vajíčka při teplotě 29 dní, ale to už je asi víc že? Můžeš být rád, že ti už nosí, u mě furt nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danosh
teplota jak kdy..od 21-25 dle teploty venku.Je to nějak dlouho,stále vídám jen dvě s vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:03 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
to je divné, tobě nosí nějak dlouho, jakou máš teplotu v akva? Jseš si jistý že to jsou ty stejné samičky? třeba ti nosí ještě další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danosh
ty moje stále nosí..ale balimu už v akva plavou prcci a to začaly nosit stejně.Poprvé jsem ji viděl s vajíčky 2.4. což je už 5 týdnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:57 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Je, to máš pravdu, ale jestli mu neumírají a dokonce nosí i vajíčka, sice je nedonosí, tak je vidět, že snesou docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:52 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danosh
22,6 GH už je rozhodně moc.
Jsem celkem překvapnej,jaké hodnoty dokáží ty mrchy snášet..ovšem to chce asi opravdu pozvolné změny.Skokové změny je spolehlivě zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:52 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Jestli má 22,6 GH tak asi jo, jinak všechno ostatní, máš v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:46 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Já myslím,že to bude v té vodě, jak jsem psal mám N.sakura orange společně s CRS,neocaridiny mi jdou krásně,caridiny ne, prostě asi potřebují měkkčí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:43 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
a proč si je neudržel? mělo to nějakou příčinu nebo netušíš? Já koupil ve zveráku babaulti blue,hezky modré krevetky,na na netu jsem se ale o nich moc nedočetl a co mi nich vyšlo vypadá spíš jako tohle ... rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena ,asi půjdou všechny na zkrmení...Z
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:39 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
už mě nic nenapadá, všechno máš tak jak by mělo být...možná bude vědět někdo kdo má větší zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:37 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Ryby u nich nemám,měním 1x týdně 1/4 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:32 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Chováš i nějaké ryby? Jak často měníš vodu a jaké je množství vyměněné vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:29 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
chovám je N. sakura orange.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:24 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Trochu sem se díval a našel jsem něco o potratech CRS. Nechováš je společně s Red Cherrynama? Podle tohoto úryvku často v jejich společnosti ztrácejí vejce. Mohl bych poprosit nějakého zdatného němčináře o překlad? Předklad z googlu není to pravé, díky. Manchmal werden die Eier von den Weibchen eins nach dem anderen abgeworfen, oder es kommt zur vorzeitigen Häutung, wobei sie dann alle auf einmal verliert. Die Ursache hierfür können unbefruchtete Eier sein. Eventuell werden durch Pheromone von anderen Garnelenarten, die man zusammen mit Crystals hält, die eigenen 'Pheromonbotschaften' der Weibchen überlagert, sodass die Männchen die paarungsbereiten Weibchen nicht finden können und die Eier somit unbefruchtet bleiben. Das verlieren der Eier kommt scheinbar häufiger in Verbindung mit Red Fire (Cherry) Garnelen vor. Möglicherweise eine recht dominate Art... freilich ist dies alles nur eine Vermutung von uns und nicht wissenschaftlich belegt. Auch Probleme mit denen das Weibchen so einfach nicht klar kommt, wie z.B. ständige Attacken durch Mitbewohner, falsche Wasserwerte, oder zu große Wasserwechsel (50% oder mehr) etc, könnten eine Ursache sein. Es kommt zwar auch im Normalfall zu Verlusten einzelner Eier, da einige den Halt verlieren, aber 3/4 der Anzahl sollten mindestens am Weibchen verbleiben, ansonsten stimmt etwas nicht. www.crystalred.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:14 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Jo s tím NH4 jsem to v souvislosti s ph taky našel,no mě ph sráží CO2,takže ho mám níž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:08 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
někde jsem četl že se doporučuje ph menší jak 7 právě proto, protože se ti při takovém ph netvoří ve vodě NH4, ale jestli tomu tak opravdu je to nevím, raději na to nespoléhám

Ad Easy-Life: Tak to netuším, možná to bude mít nějaký efekt na NO3 ale na zbytek fakt nevím, zkusím jim napsat mail. Na svých stránkách však píší tohle: Easy-Life can be used next to CO2 and Fe fertilizers without any problems. Keep in mind that certain plants do need Fe2+ and Easy-Life does not provide that. By the application of Easy-Life it is a big advantage that the use of other fertilizers can be greatly reduced or even be stopped completely. www.easylife.nl
Myslím si, že by neměl být problém s PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:55 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
S tím poměrem 4:1 máš pravdu ...a nevím jak moc je důležité ph,ale jeden chovatel mi říkal že ho udržuje k sedmi u caridin..
Ještě k tomu Easy Life Fluid Filter Medium,nebere to třeba živiny pro rostliny? aby se to nepralo s PMDD...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2013 11:42 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: danosh
já na míchání vody používám tuto stránku
www.labo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:12 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
Tím ph 7,5 si mě překvapil, je vidět že na tom ph to zas tak nezáleží, jak jsem si původně myslel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:11 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Tak potom bude problém někde jinde jen mě nenapadá kde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:07 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
mam, bohuzel spatny, neudrzel jsem je (a to byl vlastni odchov) ale urcite se k nim vratim.
danosh: je to ruzny, kh 1-2, gh 3-5, ph mam vsude jiny od 5,5 do 7,5 :)
mel jsem krizence taiwan x crs (F1 nebo F2) a krome krystalek vyslo i nekolik taiwanu. od chovatele z prahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:05 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Já udržím CRS i v naší vodě,ale nemnožím je..i když třeba samice nosí,malé nikde nejsou,podle mě se nevyvinou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:03 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
Taiwan je pro mě hodně vysokej levl,vysněná meta je blue bolt a kardinálka,ale to je hudba budoucnosti,máš s nima zkušenosti? Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:48 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Možná to počítám blbě já, beru to tak že RO má KH nula, vodovodní má KH 22,6.
vezmu 1 díl 22,6 + 4 díly 0 kh a to se musí rovnat (1 díl+4 díly) x KH

když si vyjádříš x budeš mít 22,6 / 5 dílků což vyjde = 4,52 :-)

Co se týče minerálů tak já používám též ten Crusta Fit, všeobecně dennerle přípravky jsou na vysoké úrovni, avšak na odbourání chloru a těžkých kovů jsem si oblíbil již zmiňovaný Easy life filter medium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:41 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
JJ,máš pravdu..to byl jen příklad,zrovna crystalky mají rozmezí 4-6 GH,takže pět by bylo ideál,jen ten Tvůj poměr 4:1 my nějak nesedí,jak to počítáš? Minerály krevetky potřebují, v měkké vodě se jim dodávají,používá se třeba montmorillonit,nemám zkušenosti a nebo přípravky do vody,já používám dennerlre nano crusta - fit...Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:28 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
To je mi jasné, konec konců jsem to psal o několik příspěvků víš :-)
Na těch německých stránkách jsem se totiž dočetl a zároveň mě to šokovalo, že CRS vydrží KH až 12 a GH až 16. Ale říkám, záleží na jaké podmínky jsou zvyklé od chovatele.
www.garnelenhaus.de/…

Teď mi šlo o to, že hodnota GH pro úspěšný odchov by neměla klesnout pod 5 ;-)
Ale jak říkám, hrozně moc záleží, v jakých podmínkách je chová chovatel od kterého si CRS kupuji. Určitě není dobré když jsou zvyklé na GH 5 je hodit do vody s GH 16 a myslet si že se přizpůsobí.
Jen tak pro zajímavost, jaké jsou parametry vody v které chováš CRS?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Fotka k příspěvku GH muze jit i vis. jentak pro zajimavost prikladam tabulku parametru pro uspesny odchov taiwanu, takze je dobre videt ze to lze vice zpusoby. (a nemusim rikat ze taiwani jsou o dost tezsi nez krystalky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 06:22 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Tvůj výpočet je podle mě dobře. Já být tebou tak bych to míchal spíš na hodnoty GH kolem 5 a KH kolem 3-4, což by odpovídalo poměru zhruba 4:1, jestli se nepletu. Kdesi na netu jsem četl že by mělo být GH kolem 5 kvůli tomu, že je si z vody berou jakési minerály na stavbu krunýře. Jaké používáš přípravky na úpravu vody od Dennerle? Jestli můžeš, tak si založ prezentaci tvého AQ a můžeme to pořešit tam, ať to tu zbytečně nespamuje ;-)
Edit:If the overall hardness (dGH) of these values is less than 5, it should be increased by adding Liquid Mineral CA+. Otherwise the shrimps may have problems with skinning. www.shirakurausa.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 00:44 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Podle toho co jsem našel na netu nám tu z kohoutku teče voda 4,04 mmol/l,což je po přepočtu 22,6 GH,takže pokud se chci dostat na 2GH vyšel mi poměr ředění 9:1 ..opravte mě jestli se pletu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 00:08 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Já taky neumím německy, ale to nevadí google chrome ti to automaticky přeloží, sice některé věty nedávají smysl ale celkově se to pochopit dá. Jinak ta úprava vody jak píše Burik. Taky můžeš namátkově namíchat určitý poměr a po sléze přeměřit pomocí testů na KH a GH. Takhle experimentálně to můžeš dělat do té doby, dokud nedocílíš tebou stanovených hodnot KH a GH ;-)

S umístěním osmózy ti neporadí, protože s ní nemám zkušenosti. Jaké máš teď Kh a Gh? třeba bys ani nemusel používat reverzní osmózu. Na těch německých stránkách jsem se totiž dočetl a zároveň mě to šokovalo, že CRS vydrží KH až 12 a GH až 16. Ale říkám, záleží na jaké podmínky jsou zvyklé od chovatele.

www.garnelenhaus.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 00:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Domias
poměry míchání nezjistíš..ty si vypočítáš dle tvé vody,co ti teče z vodovodu..jednoduchý počty máš li vodu o třeba 10GH,tak po smíchání vodou z RO 1:1 bude mít voda 5GH..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:24 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Německy neumím. Teplotu držím na 23 stupních..CO2 set mám k úpravě vody používám přípravky dennerle,jště musím koupit osmozu,tam je spíš problém,kam ji dát :(( poměry míchání někde zjistím? Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:33 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
Caridiny jsou náročné na parametry vody a jakékoliv výkyvy. Nejlepší by bylo si zjistit jaké má chovatel od kterého je kupuješ parametry vody a k těmto parametrům přizpůsobit vodu v nádrži, jinak se můžeš s jejich odchovem rozloučit.
Důležitá je i teplota, měla by být 23-25 stupňů. hodnoty kh a gh se dají dobře připravit namícháním z reverzní osmozy a vody z vodovodu a ph můžeš snížit a udržovat přidáváním co2. Tady bych doporučil dávkování z láhve, které je stabilnější než kvasnice. Jinak dobrý přípravek na úpravu vody se mi jeví Easy-Life fluid filter medium, který teď zkouším ve své nádrži a zdá se mi, že opravdu funguje. ;-)

Edit: Jo a koupil bych určitě tak 12ks, možná spíš 20ks, aby nebyli vyplašené, to je taky častá příčina úhynu.

A jestli se ti nechcou procházet diskuze na tomto fóru, doporučuji ti se podívat na tyto stránky, sice v němčině, ale jsou tam užitečné informace www.crystalred.de/…

Hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 21:12 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: danosh
Díky za odpověď,neocariny mi jdou skvěle...caridiny vůbec, i když se dívám,že zrovns white pearl má podobné požadavky a těch mám teď na skle asi 200 mimin..crystalky nedonosí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2013 20:54 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Domias
ahoj doporučuji ti tento odkaz ;)
shrimpkeeping.com/…
avšak lepší by bylo se zeptat přímo prodejce, jaké jsou parametry jeho vody ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 20:03 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky – odchov krevetek rodu caridina
Ahoj,může mi někdo poradit jaké parametry vody vyžadují caridiny? např. crystalky, c. tiger apod. ? díky Z.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 17:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip980
- jak uz psal Barakainus, muze vzniknout uplne cokoliv v jakekoliv nasledujici generaci
- viz.

www.shrimpnow.com/…

- pripadne rozsahle vlakno o krizeni CRS

www.shrimpnow.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 17:36 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip980
no bude asi hodne Acek ale urcite budou i dalsi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15001-caridina-cantonensis-sp-crystal-red-chov-odchov?od=51