Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vliv krycích skel na zdárný růst rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Vliv krycích skel na zdárný růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 23:58 Muž kortezhugo [983] Re: Masarowitch
...chce to "trochu" pomerat...ako som pisal X-) ...lebo samotne odstranenie krycieho skla???
ak to berem ze do akva "nepridava" CO2...??? - to je asi jedina vec preco tento "efekt" vznikol...

PS:Ja osobne nemam kr.skla - a ani nebudem mat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 20:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Masarowitch
A nemělo na ten silnější růst vliv venkovní světlo. Ono se to sice leckdy podceňuje, ale já na svých kytkách pozoruji, že v letním období, kdy je více denního světla, kytky intenzivněji přirůstají. Mohlo se stát, že o dovolené svítilo slunce intenzivněji a proto kytky zesílily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2010 20:25 Usine Re: Masarowitch
Já bych spíše typoval na klid v akváriu po dobu dovolené, bez hnojení, krmení, čištění a dalších zásahů do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 20:17 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Sid
Akvárium od začátku založení stabilně prosperovalo a kytky byli svěží a každým dnem měli svěží přírůstky, hlavně stonkovky. V té době bylo akvárium přikryté skly. Po určité době, jsem hlavně kvůli pokusu snížení teploty (26°C) ve vedrech, odstranil krycí skla. Zhruba po čtyřech dnech jsem zpozoroval jak vrcholky stonkovek nepřirůstají a chřadnou i Echinodory. Začala se po vrcholcích šířit prisedlá řasa. Zhruba po třech týdnech jsem slka vrátil zpět těsně před odjezdem na dovolenou. Po příjezdu jsem se nestačil divit. Všechny stonkovky obrazily a řasa nemá šanci i Echinodory měli spoustu nových listů. Jsem přesvědčený, že za to můžou právě krycí skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 19:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Semtex
...možná se vyjádří Sid...
Sid se vyjádří, ale žádná teorie, natož "dobrá", z něj nevypadne.
Masarowitch by musel svou "zkušenost" lépe popsat, (u jakých rostlin pozoroval "razantní zhoršení růstu" a jak konkrétně se projevilo, po jaké době od odstranění krycích skel, jak dlouho trval návrat do původního stavu ap.), abych se mohl pustit do nějakých spekulací. :-)
Zatím se připojuji ke skeptikům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2010 17:52 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Semtex
No mě taky napadlo, že by se během dne mohlo do vody vracet CO2 vytvořené během noci, ale na rybách jsem nic nezpozoroval, myslím, že kdyby to tak bylo, tak by se dusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 17:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Masarowitch
no když se na tom zamyslím, tak mě napadá jedna věc a to ...
.. když je krycí sklo, tím pádem je menší únik CO2 mimo nádrž a vrací se z5 do vody, kde výrazně podporuje růst rostlin a udržuje nižší pH.....
nic jinýho mě nenapadá.......

možná se vyjádří Sid, ten by mohl přijít s nějakou dobrou teorií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 17:00 Muž Sewer [99] Re: Masarowitch
Podle mého názoru je "odčerpávání CO2 z vody v akváriu bez skla" zanedbatelné.
Ale nemůžu to ničím podložit, jen usuzuji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 16:49 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: kortezhugo
Já jsem si myslel, že je to dokonalejší výměnou plynů ve vodě, tudíš odčerpání CO2 z vody a tím pádem horší růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 16:40 Muž Sewer [99] Re: DrBolíto
Sklo nepropouští 96% UV záření ano
(když máte doma v oknech dvojitá skla, nepropustí takové okno žádné UV záření)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 16:11 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Masarowitch
Nechce se mě to hledat a z hlavy už nevím, ale sklo nepropouští určité spektrum. Ve skleníku jsem se coby zahradník neopálil i když jsem tam trávil 8hod. Otázkou je, zda toto spektrum je schopná zářivka vyzářit a jak ovlivňuje rostlinu, která má jiné listy než emerzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:09 Muž kortezhugo [983] Re: Masarowitch
...no teoreticky - mohlo ist o pokles CO2 vo vode...
...to si si mohol zmerat pH ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:07 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Semtex
Jde o submerzní rostliny. Ptám se právě proto, že jsem o ničem takovým ještě neslyšel, ale opravdu jsem zpozoroval podstatnej rozdíl v růstu a kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:05 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Masarowitch
Taky se mi to nezdá. na submerzní rostlinky by to nemělo mít vůbec žádný vliv. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Masarowitch
O jakých rostlinách je řeč?
Pokud jde o plovoucí nebo o ty co vyrůstají nad hladinu, je vliv krycích skel v tom, že vytváří mikroklima - vyšší vlhkost vzduch a teplotu.
Pokud by šlo o rosliny submerzní, tak tady nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2010 13:56 Usine Re: Masarowitch
Určitě to nebude krycími skly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 13:27 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Vliv krycích skel na zdárný růst rostlin
Máte někdo zkušenost s vlivem krycích skel na prosperitu rostlin? Já sjem spozoroval, že po sundání krycích skel z akvária, se mi razantně zhoršil růst rostlin, po opětovném zakrytí se vše vrátilo do normálu. Připomínám že vývod z filtru poměrně hodně čeří hladinu. Připisoval bych to tedy dokonalejší výměně plynů ve vodě. Co si o tom myslí zdejší experti?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14985-vliv-krycich-skel-na-zdarny-rust-rostlin