Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Flexi obklady

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Flexi obklady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:50 Žena Kytka [2146] Re: fido16
Ok, půjdu testovat a pak nafotím výsledek. Když jsem modelovala z klasickýho písku z potoka, tak to se dá uplácat jak bábovička a drží. Tohle mi při tom sypání připadalo takový víc "lítací". Ale třeba se to změní, až se to zaleje vodou. Ještě že jsem to dělala na sucho a zapomněla to proprat stydim , bude se to líp vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:40 Muž fido16 [631] Re: Kytka
S tím štětcem je to dobrá finta taky mě to napadlo. Jinak já na srovnávání používám cukrářské planžety, přítelkyně je cukrářka tak má vždy patřičnou radost :-). Ale ta fanta není vůbec špatný nápad splní to funkci toho plexiskla, ale celou bych ji tam nestříhal vyloženě bych to jen takto ukotvil. Tenb štěrk je dost těžký takže to nebude mít kde ujet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:26 R Muž romant [27981] Re: Kytka
Tak ono když to plánuješ, tak se to dá udělat klidně ze skla, přilepený ke dnu, takovej skleněnej hranol požadovaný vejšky s nalepenejma zábranama, nebo třeba se dá použít, místo toho plexi, štípaná břidlice, kterou menlich tak stejně zapichuješ do toho substrátu. Jo vlastně já to neměl číst. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 19:17 Žena Kytka [2146] Re: romant
to romant: Ještě že tě tak dobře znám smich To další taky nečti, budu tam cpát ještě plastovku stydim
A jinak víš, že akvárka mám dost přírodní, prostě si potřebuju zkusit zase něco novýho, přeci nemůžou bejt všechny stejný. hmm Hledala jsem něco hodně temnýho kvůli žlutejm krevetkám, na tom, co mám ve (V)rakovišti by nebyly tak viditelný.

to fido16: ten štětec je dobrá finta potlesk já zatím používala malou dřevěnou kuchyňskou obracečku.
Plexi po ruce není, a takhle slabý ani neznám. Skla bych se v tomhle úhlu bála, aby se o něj někdo neporanil. Vždycky jsem si myslela, že se to tam zapichuje kolmo,ale tenhle šikmej úhel má asi něco do sebe.
Ale napadlo mě pomoct si plastovou lahví od Fanty, je dostatečně tvrdá. Nejdřív jsem myslela jen nastříhat z ní proužky s kouskem dna, aby to bylo do elka a líp to drželo, ale teď uvažuju, že bych ustříhla celou lahev tak 10 cm ode dna a zavrtala jí tam. Plavat to nebude, jelikož v tom bude flexi, rostlinkám zůstane dostatek prostoru pro kořeny a to, že tam bude v nějakém místě bariéra je stejný, jako kdyby kytka narazila kořenem na stěnu nádrže. A kdyby to náhodou vyčouhlo, dá se to opižlat nožíkem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 18:36 R Muž romant [27981] Re: amrtin
Jako že svý k svému, když už si do akvária dává člověk poplastovanej písek. :-D Omlouvám se kolegyni, jenž se zde dotazuje, ale tohle je silnější než já. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 18:32 amrtin
A co třeba ty flexi částečně spojit silikonem?Jen mě to teď napadlo,tak mě nekamenujte jestli to je blbost... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2013 17:33 Muž fido16 [631] Re: fido16
Zde je video www.youtube.com/…
je to vidět před 5 minutou videa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 17:31 Muž fido16 [631] Re: Kytka
Čauky někde jsem viděl video a borec kopce z písku fixoval nařezanými pásky z plexiskla které zasunul až na dno. Asi to fungovalo jinak by to tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 17:28 Žena Kytka [2146] Re: prasan
Myslela jsem spíš nějaký výztuhy, ráda bych tam tu vrstvu flexíků nechala, ať mají bakterie kde řádit. :-D
A až se mi to znelíbí, stačí vrchol hory rozmetat a nebudu muset vrtat až na dno a tahat podpěry.
Nejsem si tím tvarem 100%ně jistá, ještě skládám tvary a kombinace kamenů, takže bych potřebovala něco flexibilního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 16:55 - Re: Kytka
Fotka k příspěvku Na spôsob tohto dostať rošty i v akva predajniach,prípadne si niečo obdobné vyrob.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 16:47 Žena Kytka [2146] – Zabezpečení hory
Fotka k příspěvku Nemáte nějaký fígl, jak zabezpečit horu flexiobkladů před sesutím?
Ta vlevo to snad zvládne díky těm menším kamínkům ve svahu, ale o tu pravou se bojím.
Rostlinky chci víceméně jen kobercové, takže žádný mohutný kořenový systém mít nebudou.
Polystyrénové výztuhy jsem zamítla rovnou, nechci, aby to časem někde bíle čouhalo.
Použití skleněných výztuh jako v Chuligánské nádrži asi nepůjde, potřebuju to tak nějak "do obloučku", čtvercový hory nejsou in hmm
Takže jsem trochu bezradná. Kdo už to vyřešil?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:06 amrtin Re: kahua
Na nějaké zářivky flora glo zapomeň a vyměň je za obyčejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:05 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Kryštof
Právě, že se mi fialová nelíbí, tak jsem chtěla vědět, zda se to někomu taky nestalo, nebo zda mám špatnou zářivku (asi jsem to napsala špatně stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:34 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kahua
pokud se ti líbí fialová, tak si ji tam nech?nebo spíš mozná jsem nepochopil otazku :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 16:09 Žena kahua [223] - Miniakvária
Zdravím :-) Má někdo zkušenost kombinace černých flexi a zářivky flora glo? Mě to hází odstín do fialova a protože s ní máme dobré zkušenosti (hlavně ve velikosti 15W u nás v Hornbachu skoro prd seženu), tak bych si ji chtěla nechat. Předchozí zářivka nějak dosluhuje a hlavně akvárko neroste, celé to jde nějak do háje. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:13 pida111 Re: pida111
Fotka k příspěvku A ještě jedna v makru (Sand systém)v porovnání s párátkem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 20:11 pida111 Re: Lucky005
Fotka k příspěvku Tady je ta fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 12:03 pida111 Re: Lucky005
Je to stejná technologie jako Flexi, barvený křemičitý písek. Udělam foto a dám to sem.
Jinak vypadá jako na tomto linku: www.sandsystem.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:32 Muž Lucky005 [197] Re: pida111
a nebude to nejaka drť s ostrymi hranami? muzes prilozit detailni foto jak to vypada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:33 pida111 Re: Danila
Ahoj. Já koupil sand systém zrnitost 1-1.6mm ve stavebninách, cena 21kč/kg, nechal jsem si odsypat 7kg (odsypali mi do kyblíku z 25kg pytle). Písek jsem propral a měnil za provozu v akvárku s krevetkama. Po měsíci všechny krevetky žijou, písek je stále černý. Píši to sem jen jako tip, pro lidi kteří si zakládají nano akvárko a nevyplatila by se jim koupě písku přes net+poštovné. Dobré je zeptat se ve stavebninách, kde mají mozaikový písek často skladem a lze si ho nechat odsypat v množství, ve kterým ho potřebujete.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:46 Muž vezir [5] Re: MichoCZ
Diky za tipy.
Do Ladne ani Brna bohuzel cestu nemam. Jet tam solo tak uz me levneji vyjde ta posta.
Nebude to nekdo objednavat tady z okoli nebo nevite o nejak obchodnim zastoupeni (prekupnik) tady v okoli?
Mate zkusenosti s tim druhym cernym sterkem od mamejeradi.cz? Je to stejne, podobne nebo naprd?
Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vezir
Dejme tomu, že dáš vrstvu 8cm písku, při tvojem dnu to je 14x4,5x0,8=50,4 litrů. Jeden litr váží ca 1,6kg, takže musíš objednat 80,64kg písku. Ideálně pokud bys měl cestu, tak se stav v té Ladné a přímo si nech navážit. Do kýble 24Kč kilo, do pytle, nebo celý pytel (nevím jestli má 20 nebo 25kg) po dvacce za kilo. Jsou tam moc ochotní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 08:31 Muž Yirka [9118] Re: vezir
Ten tvůj hmotnostní odhad při normální výšce vrstvy je odpovídající.
A obchod s černým pískem flexiobklady, mimochodem osvědčeným, máš kousek od Brna: www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 01:35 Muž vezir [5] – Cerny sterk
Ahoj,
chci dat cerny sterk do sveho akva 350l. Dno ma rozmery 140x45cm, kolik vidite spotrebu sterku sterku? Nejakych 60 - 70kg?
Mohli byste mi poradit vhodne misto na nakup v oblasti Ostrava, Novy Jicin, Hranice? Nebo treba eshop www.mamejeradi.cz/… ?
Diky za rady,
L. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:08 Muž acik [416] Re: Lucky005
54L jsem zrusil a zacinam zarizoat 450L,mam jeden zvon vybrany.... diky moc i katterinecka :)

Lucky005 napsal: tady jsou zhruba velikosti ktere vyrabeji www.pets.cz/…
ja mam ten 37,5 a vysku akva mam 40cm, pokud to chces na to 54l akva vyska by mela byt cca 30cm takze bych to videl na ten odkalovac 25,5cm ale muzes se poohlednout po jinych vyrobcich nekdo si treba pochvaluje www.pets.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.03.2013 20:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: acik
je skoro jedno jaký zvon budeš mít, jen je potřeba ho trochu přiškrtit když je potřeba. Já odsávím i obyčejnou plastovou trubkou (o stejném průměru jak hadice) a taky to jde - trochu rozvířit a pak odsát a pořád dokola. I když na hlubší odkalování je lepší větší zvon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:30 Muž Lucky005 [197] Re: acik
tady jsou zhruba velikosti ktere vyrabeji www.pets.cz/…
ja mam ten 37,5 a vysku akva mam 40cm, pokud to chces na to 54l akva vyska by mela byt cca 30cm takze bych to videl na ten odkalovac 25,5cm ale muzes se poohlednout po jinych vyrobcich nekdo si treba pochvaluje www.pets.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 22:51 Muž acik [416] Re: Lucky005
to nevypadá vůbec zle :) vidím,že někde udávají i pro jakou velikost akvária ty zvony jsou,tak zkusím něco pohledat,jestli najdu něco ideálního pro mě,hodím ten písek do akva... díky!
Lucky005 napsal: mam taky frakci 1-2mm a pouzivam tenhle zvon a no problem www.youtube.com/… mam sice delsi hadici, ale pokud bys mel problem dala by se ta hadice priskrtit tim platovym drzakem co je nasazeny na to kbeliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 22:40 Muž Lucky005 [197] Re: acik
mam taky frakci 1-2mm a pouzivam tenhle zvon a no problem www.youtube.com/… mam sice delsi hadici, ale pokud bys mel problem dala by se ta hadice priskrtit tim platovym drzakem co je nasazeny na to kbeliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 21:24 Muž acik [416]
Ahoj, mám doma pár kilo flexi křemičitý písku 1-2mm (H1),ale zdá se mi moc jemný a mám strach,že při odkalování mi toho písku bude hadice dost brát. Jaké máte prosím zkušenosti? vzal bych klidně hrubší , ale bohužel dělají ho pouze v černé barvě...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:41 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Váza
Tak obecně se 2 - 4 mm považuje za ideální frakci, je fakt, že se do těch flexiobkladů dobře sází rostliny :-) Když to má být do společenského, dala bych asi ty hrubší, ale uvidíš, co Ti tu napíšou matadoři, já začínám ;-) Na druhou stranu, jestli nechceš černé dno, tak budeš muset jít do jemnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:22 Muž Váza [6] Re: danio
Budu mít spíše společenské akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:43 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Váza
Záleží na účelu - já mám ty jemnější v krevetkáriu a hrubší ve společenském akváriu - vyhovuje mi obojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:29 Muž Váza [6] – H1 nebo B4
Po dlouhé době jsem se rozhodl, že pořídím nové dno a to od flexiobklady. Dnes jsem se byl podívat v Zoo Bráník a nemůžu se rozhodnout jestli vzít H1 nebo B4. Ta H1 mi přijde, že je až moc jemná. B4 mi velikostně přijde "vhodnější", ale zase se mi moc nelíbí černá barva. Ta hnědá mi přijde "přírodnější".
Plánuji, že budu mít hlavně samé nenáročné rostliny na světlo (Anubias, Vallisneria, Bahnatka, Ludwigia a nějaký ten Echinodorus).
Co myslíte, jaká ta velikost bude vhodnější?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.11.2012 18:45 Žena Danila [4489] - SumciRe: Jery
Sand system má dobré písky, ale je tam problém - je to velkoobchod, tudíž při objednávce pod tunu se s vámi vůbec bavit nebudou - vyzkoušeno:-).
JInak co se týče barevných písků, tak je vyrábí víc firem, ale vypadají jinak, než Flexiobklady (podle mne víc uměle) a ceny jsou výrazně výš...Levné barvené písky jsou z Polska a je to celkem hnus, navíc barva nedrží...Opět vyzkoušeno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:12 Jery
Flexiobklady si udělali dobrej monopol mezi akvaristy :-) Dneska dělá dekorační písky kde kdo a co jsem koukal tak se pak ceny objevují kolem 18kč/kg vč. DPH. Teď mě zaujali send system s.r.o. hlavně tím že mají sklad v Praze, ale koukal jsem, že po celé ČR jsou výrobci barvených písků za obdobné ceny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 17:12 Muž Treeman [249] – ČERNÝ ZRNITOST 1-2MM 50X ZVĚTŠENO
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 17:08 Muž Treeman [249] ČERNÝ ZRNITOST 1-2MM 20X ZVĚTŠENO
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 14:07 Muž justinik [9] – piesok
Konecne som prerobil akvarko. H1 som dal 28 kíl a este mi 8 kil zostalo co som bral do rezevy.. Tak uvidime ako nan zareagujú rastlinky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: silvie
sites.google.com/…

mám tu nafocené ty nejběžnější písky tak, jak vypadají ve skutečnosti, plus záměrně je tam záměrně stín a světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 10:17 silvie Re: Semtex
Díky, vypadá jinak než na internetových stránkách té firmy, asi zvolím hnědá H1 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 22:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: silvie
Fotka k příspěvku takhle, jak je na fotce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 21:16 silvie
Nemáte někdo zkušenost s tímhle druhem? Písek přírodní zrn. 1-2 mm (PR)
Zajímalo by mě, jak ta barva v akváriu vypadá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 09:51 Muž justinik [9] Re: EiFFeL
ze je breclav kusok som si najprv ani neuvedomil, dokonca niekedy chodim cez kuty na chatu..co je odtial uz ozaj kusok...urcite tam zbehnem lebo ta H1 sa veru zapacila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 15:18 James465
co tak spokojenaryba.ic.cz maj tam solidní ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2012 13:41 Muž EiFFeL [39]
břeclav je kousek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 12:53 Muž justinik [9]
V akvarku mam štrk veľkej zrnitosti, na fórach by bolo odporúčané ho vymeniť, zaujala ma H1 z flexiobkladov... Da sa zohnat aj niekde v okolí Bratislavy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:27 Muž Rounce [30]
No asi si taky kopim ten H1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
tady mám ten H1 rybicky.net/nadrze/13066 je trochu světlejší než se zdá na těch jejich stránkach, takže i H2 bude nejspíš světlejší ;-)
Ale jsem s ním velmi spokojená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 11:59 Muž EiFFeL [39]
podívej se na kongo od uživatele ondra tady na webu... taky hnedej... a moc peknej ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 17491x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14948-flexi-obklady?od=251