Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jeseter - nemoc, úhyn

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Jeseter - nemoc, úhyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 20:38 H.Knappe Re: H.Knappe
Tak jeseterek to bohuzel neprezil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 13:39 H.Knappe Re: Wanderer
Ja bych byla podstatne radsi kdyby to prezil, nez kdyby "chcipnul" ;-) ihned po tom, co jsem ho rano nasla jsem ho vratila do jezirka, ale vzhledem k tomu, ze se pretocil briskem nahoru a klesal ke dnu, jsem ho radsi evakuovala do lavoru (vim ze to prostorove neni idealni) aby byl pod dozorem. Aktualne se zda, ze je na tom lip, dycha uz obema zabrami, uz se nepretaci ani na bok, sem tam i trochu pluje. Zatim nezere. Pridala jsem vzduchovani. Aspon na par dni jej asi premistim do detske vanicky, aby mel vic prostoru a az bude vypadat, ze je ok, vratim ho zase do jezirka.
Kazdopadne stejne nechapu, jak se mu podarilo dostat ven, nebo jestli mu opravdu pomohla ta kocka. Na ocasku ma malicky skrabanec, ale to muze byt i od kamenu. Myslim, ze kocka by si ho podala podstatne vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 13:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: H.Knappe
Troufl bych si říct, že nejlepší podmínky, tj. největší šanci na přežití bude mít zase v jezírku, tedy, jestli se nechystá nějaká extra péče a léčba. Určitě mu tam bude lépe, než v lavoru, byť se vzduchováním. A jestli má chcípnout, tak z jezírka se dá mrtvolka vylovit taky, ne? Vycházím z toho, že léčba byla stanovena stylem "Táhni a srůstej." :) tj. čeká se, jestli se z toho dostane sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 11:52 H.Knappe Re: Anthrax
Děkuji, na to se chystám, zajedu ho koupit, snad pomůže, aby se mu lépe dýchalo. Kéž by se z toho dostal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 11:47 R Muž Anthrax [4765] Re: H.Knappe
Moc neporadím, ale dej mu tam alespoň vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 11:19 H.Knappe – Jak pomoci jeseterovi
Dobrý den, prosím o radu, co dělat pro záchranu rybky. Dnes brzy ráno jsem našla vedle zahradního jezírka jesetera, musel vyskočit v noci nebo k ránu (večer byl určitě v jezírku), možná mu "pomohla" kočka, ale jeseter není nikde zraněn. Jesetera jsem přemístila do většího lavoru s vodou z jezírka aby byl pod dohledem, dýchá (zdá se mi že mělce), chvílemi se přetáčí na bok, ale dýchá a pohybuje se. Co mohu udělat pro jeho záchranu? sad Děkuji,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:47 Těhňajs Re: carlosKV
10 koi + 10 karasu + 2 jeseteri = na 10 m3 vody přerybněno. Já mám 22 m3 a a do tohoto plánuji 10koi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:38 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: carlosKV
Těžko říct, když je člověk nevidí. Příčin může být hned několik a to od kyslíku jak je tu psáno až po nějaké bakterie či něco jiného, na co jsou jeseteři náchylni. takhle tu střílet diagnózu je opravdu složité a těžko někdo jen tak poradí. Jinak jeseteři hynou ve velkém i v přírodě a nikdo neví proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: carlosKV
Vyšší teplota vody, kolega měl 4ks a jak byly nedávno ty horka tak mu také padly v jeden den a kyslíku měly dost X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 01:10 kniknak Re: carlosKV
Těžko tak povědět ale přikláním se k názoru že byla vysoka teplota v jezírku a to nemaj rady,pokud nemeli hlad ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2010 22:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: carlosKV
Asi to fakt vypadá na málo kyslíku ve vodě a možná vyšší teplota. Tohle oni nemusí. Kamarád je měl v nádrži a pořád měnil vodu za chladnější, protože pořád lapali u hladiny. Nepomohlo ani výkonné vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:41 Muž Uli [17] Re: carlosKV
že by málo okysličená voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:37 carlosKV – náhlý úhyn jeseterů
Asi před dvěma měsíci jsem si dojezírka asi 10m3 vody koupil dva jesetery malé. Mám tam asi deset kaprů KOI a deset karásků. Jeseteři se měli čile k světu ale před třemi dny z ničeho nic oba v jeden den pošli nevíte čím by to mohlo být?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 829x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14943-jeseter-nemoc-uhyn