Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen - nákup

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kořen - nákup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 20:04 Žena Malorai [152] - Betty, krevetyRe:
Díky za odpovědi, bohužel samosběr pro mě není z více důvodů možný :( Holt asi budu muset vymyslet jiný scape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2022 21:41 Pertinax Re: fajfmen
fajfmen napsal: Kolem Brna to bude problém, ... na duby příliš teplo... Jestli znáš někoho z vyšších n. m. poloh, zkus se s ním domluvit ... výlet na Valašsko nebo tak někam... :-)
O dubech toho moc nevíš, viď? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2022 22:02 Muž Nsisek [3] Re: Malorai
Zdravím :-)...nevím, zda-li bude k nalezení vhodný tvar, ale já používám větve z olše (padaný), ne čerstvý. Oloupu kůru a hotovo...:-) Jsou červeno-hnedé a s časem ve vodě ještě tmavnou. K nalezení jsou většinou kolem potůčků, potoků, řek. Trvanlivost ve vodě je, řekl bych, velice slušná. Jen pozor, " louhováním v akváriu barví vodu." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 20:32 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Malorai
Kolem Brna to bude problém, co jsem tam jezdíval, po okolí samá borovice a na duby příliš teplo... Jestli znáš někoho z vyšších n. m. poloh, zkus se s ním domluvit ať Ti třeba něco po lesích posbírá a pošle v balíku. Asi to bude nejsnazší cesta. Ne sice úplně ideální, pak už by ale zbýval asi jenom výlet na Valašsko nebo tak někam... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 20:30 Muž 4Sima [1888] Re: Malorai
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:51 Žena Malorai [152] - Betty, krevety – Les
Ahoj, plánuji scape podobný tomu na obrázku, i0.wp.com/… nicméně za boha nemůžu najít vhodné dřevo. Nevíte, kde by se daly sehnat (ideálně dubové) rovné špalíky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 20:04 Tunakovi Re: Lojza007
Bohužel v ČB Hornbach není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 19:59 Muž Lojza007 [1180] Re: Tunakovi
V Hornbachu obvykle mají akva koutek, třeba v Brně mají solidní výběr větví, tak třeba něco solidního bude i v ČB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 19:37 Tunakovi – Nákup kořenu České Budějovice-okolí
Zdravím akvaristi, sháním větší kořeny(spíše šlabší-styl spider wood ale dlouhé cca 1metr). Budu dělat Black water pro terčovce. Chtěl bych tím "namodelovat" kořeny nějakého amazonského stromu. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 15:18 Muž Lojza007 [1180] Re: Motas
Mně ta "hlavní" část připomíná kořen vinné révy, ale ty "větvičky" netuším. Větvičky by měly něčím zarůst, takže by se možná daly nahradit plastem jako totok: surpanshop.cz/…
Pak to sice bude spíš vypadat jak centrála FBI, ale po zarostení by to mohlo fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 14:42 Muž Motas [38] – Bonsai výběr dřeva
Máte někdo tip, jaké druhy dřeva budou vhodné na výrobu "bonsai" stromku? Inspirace je na fotce, evidentne kombinuji dva druhy dreva, jedno na kmen a zakladni vetve a druhé na koncovky vetvi.
Edit: youtu.be/… čas 3:12

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 17:15 Miro29 – Kořen
Zdravím všechny.
Jdu s dotazem ohledně kořenů do akva, a sice jestli máte někdo osobní zkušenost s koupi dřeva ze zahraničí (Ali,wish..) ? Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2020 18:48 Muž HeRa [15] Re: AkvSimi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsme se dneska s dětma trochu prošli a na zpáteční cestě k autu jsem si tam odskočil a tohle jsem našel za 2 minuty. Zatím jen opláchnuto a namoceno do vany na zahradě. Neplave a zdá se být tvrdý. Teď jen vyčistit a uvidíme.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 11:12 Muž AkvSimi [0]
Teď upřímně. Kdo tu chodí na kořeny z rašelinišť a má z tama opravdu velký a pěkně členitý kořen?
U Čelákovic u Labe směrem na Lázně Toušeň bývalo rašeliniště, je to kousek od Prahy, vozila se od tamtud slatina do lázní do Toušeně, ale popravdě nevím, jak je to dneska.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 16:11 Muž ValaRa [26] Re: Lister
Nejaky Tropical Dark Wood mam aj ja, cca 40x15. Rok v akvariu, par mesiacov farbil poriadne, teraz farbi tak akurat. Moje neonky maju radsej tmavsiu vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 14:43 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, Afrika
Teď je nejvíc kořenů na Orlíku. Byl jsem tam s dětmi na prochazce a výběr je tam pořádný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 09:22 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: Lister
Fotka k příspěvku Mám od nich jedno takové dřevo v akva více než rok.Nevím přesně co to je ,ale tvrdé a těžké je to dost(u mě rozměry v nejširších místech 43*33*26 a váha 3,15kg).Vodu barvilo jen minimálně hned na začatku. Myslím, že ve vodě vydrží hodně let aniž by se nějak rozkládalo. Za mě spokojenost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 00:20 Muž Lister [169] – Dark Wood - zkušenosti?
Ahoj. Nemá někdo zkušenost nebo nějaké info o dřevě dark wood, které nabízí rostlinná akvaria? Na pohled se mi libí, je to přesně typ dřeva který mám v akváriu rád - taková klasika.

Neví někdo, co za typ dřeva to je, jak moc barví, jestli je opravdu těžké a v akváriu odolné.

Ono se ve výsledku dá použít cokoliv teď jsem do jednoho malého dával vinnou révu a vypadá hezky, ale.voda je z ní fest hnědá a myslím že vydrží tak rok až dva.

Ten Dark Wood ale vypadá docela odolně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 10:04 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: ZDRI
To by měly být ty z mangrovníku, jestli si to dobře pamatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2018 09:39 Muž ZDRI [1415] Re: bobik0cz
Velké kořeny jsem objevil v Bauhausu (ČB). Kupodivu ne uvnitř v akvarijní sekci, ale venku ve stavebninách. Mezi klecemi s okrasnými kameny byly 2 klece s opravdu velkými těžkými tropickými kořeny.Bral je tam kolega, kterému jsem je pak chvilku máčel v zahradním sudu. Kvalita OK, neplavaly, tvrdé, pevné, ani moc nebarvily. A měli tam převážně hodně velké a pěkně tvarované. Prodávají to na váhu, cena rozumná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2018 22:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bobik0cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 21:24 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Jarry
Děkuji za tip mrknu na to.

Rostlina akvaria právě nic moc. Jde mi o velké kořeny 100 cm a více. (počítám, že použiju více ks).

to Strakač: to že jsi pacient vím již delší dobu, děkuji za názor ale kopat metrovej kořen opravdu neudu. :-D

Edit: tak nabídky p. Vajnara jsem již viděl dříve:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 17:23 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: Jarry
Též můžu doporučit. Bral jsem od něj několik vétších kusů a nebyl problém ani se zasláním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 16:37 Muž Jarry [1433] Re: bobik0cz
Nakupuju kořeny u tohoto člověka, vždy jsem si vybral, s kořeny není žádný problém, snad kromě toho, že plavou:-) www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2018 16:36 jamajcan Re: Strakááč
Víš jak, v dnešní době nemají všichni čas a příležitost, běhat s krumpáčem po lese a vyvracet na pasekách pařezy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 16:32 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: bobikcz
Kdo si dá práci s hledáním, najde si kořen jakej potřebuje :) doporučuju nekdy zajít do lesa a vykopat dubovej pařízek nebo část většího podle toho co chceš za patvar, nech ho ohnít ve vode a za nejakou dobu máš luxusní dřevo..
To jen takovej tip do budoucna.. :)
Jinak co koupit kořeny dva a dát je nějak přes sebe aby pusobily jako jeden ? :)
Jinak jak píše jamajcan - je tam velkej výběr, já když tam psal o fotky kořene tak nebyl problém :) ale nakonec jsem kvůli ceně stejně šel do lesa a našel supr kořen:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 23:27 jamajcan Re: bobik0cz
Zkus se podívat na rostlinnaakvaria. cz
Tam mají docela výběr pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 22:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Koupě kořene
Prosím o tipy, kde koupit (ideálně jste koupily) kořeny o velikosti nad 100 cm, typ Horn wood (podobné vizuálně). Pro představu www.adana.co.jp/…

Zajedu si kamkoliv po ČR, jde mi hlavně o tu velikost.

AQ burza na pankráci - vím, že tam něco maj, ale nevím zda takto velké.

Děkuji :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 12:12 R Muž afc1886 [14655] Re: NHKG
V sobotu jswm byl v hornbachu a měli celkem pěkný výběr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 11:55 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: fiskaren
teď budou burzy v Brně, 13.3. aquatera BVV, 26.3. Líšeň, vždycky tam kořeny jsou a zdá se mi, že je docela i dobrý výběr
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 10:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fiskaren
Ze střední Moravy je pán, co prodává kořeny po burzách. Dycky měl pěkný výběr a doma toho má ještě víc. Ale ztratil jsem kontakt na něj. Na Ostravské burze bývá pravidelně.
Ostravské Hornbachy v poslední době co se týče kořenů nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 10:31 Muž fiskaren [11] – kořeny
Zdravím, nemáte někdo tip kam vyrazit za nákupem kořenů? Chtěl bych něco, kde bude opravdu slušný výběr a nebude to šíleně daleko, takže nejlíp někde na Moravě. Přemýšlel jsem buď Sklorex Brno nebo Rataj Šumperk, ale rád si nechám doporučit i něco jiného. Jsem docela zoufalý s výběrem v blízkém okolí a už jsem dokonce i přemýšlel, že snad sednu na vlak a pojedu až do Prahy, kde by to měla byt snad tutovka :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:01 R Muž afc1886 [14655] Re: marrek13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:47 Muž Marrek [0] – Kořen do akva
Dobrý den, nevíte, kde se dá v okolí ostravy, nebo na internetu koupit kořen do akva za dobrou cenu?
Jo a můžu se zeptat, jaká rizika přináší kořeny dovlečené z přírody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 16:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rastrot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 14:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
To neni nikdo novy, stale jde o akvarista.cz a idealne e-mailem, ktery zde uz sel, nebo ho ma i v kontaktech na strankach. Pavel rikal, ze rozdil je v tom, ze on stale bere dalsi, takze u nej nejsou prebrane zbytky jako jinde, ale ze ma stale nove. Jednoduche reseni, a funguje, ja hezky koren od nej beru, i kdyz zrovna hned nevim co s nim, jak jsou nektere super tvarovane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:46 rastrot Re: amrtin
co na to napsat pro oci a spěch nevidim.Ty nevis na nekoho kontakt?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:31 amrtin Re: rastrot
Fotka k příspěvku Tohle je sice starší fotka(měsíc),ale ty kořeny tam jsou pokaždé,ono taky záleží v kolik hodin tam člověk přijde ;-)
A člověče, za tu dobu co tady doslova spamuješ dotazy, jsi už mohl mít kořenů habaděj. Stačí chtít. Ale přijde mi, že tobě bude muset ten kořen donést až domů. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:30 rastrot Re: Designer
to jsem cely ja od deviti jsem mel byt v praci tak jsem videl koreny jen u vchodu pak sel trochu do zadu videl ulicku hodne lidi a zadnou hlavni mistnost jsem nevidel ach jo co mam na to napsat.nevis nahodou kontakt na toho pana jak pises ze ma hodne tech korenu?diky moc ja se tam uz dlouho nedostanu jelikož nedele mam pracovni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 13:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
Clovece, jak jsi koukal? U vchodu byl v jedne ulicce jeden pan s pomerne drahymi koreny, a hned o ulicku vedle mel koreny slozeny akvarista.cz. Schvalne jsem se na ne dival, od 70Kc az do asi tak petikila za obri kusy, a fakt pekne, jeste jsem se ptal Pavla, jak to dela ze ma vzdycky tak uzasny vyber. Nezustalo to bez nasledku, ja si jeden odnesl, paradni kousek, opet jen za 70Kc, a uz za ty prachy to muze byt pekna dominanta do mensiho akvaria. Ty nejvetsi co tam mel bych mel problem nacpat i do 200l, moc vody by mi ve 200l nezustalo ;-) . Dalsi mensi koreny se prodavaly za 99Kc (no rekneme stredni) vzadu v hlavni mistnosti, byly slozeny na hromade, trosku mene napadne, ale byly tam.

To chce se pozorne divat, i ty Stikovce, o kterych se psalo v jinem vlakne, jsem tam nasel, a pritom ze se tam pry neprodavaji. To fakt jediny vidim? A to jsem tam jen celkem rychle prolitnul, byl jsem rad, ze jsem se tam vubec dostal a koupil co jsem potreboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:23 rastrot Re: vaaclav
diky tam jsem dneska byl ale bohužel skoro zadny vyber jen jeden pan u vchodu jinde jsem nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rastrot
Dojdi si na burzu na Pankrác. www.rybyarybicky.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:13 rastrot
zdravím nemáte nekdo prosim kontakt na nekoho kdo by prodával pekne vetsi koreny?dekuji budu rad za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:55 Muž Pepyyczek [17] Re: rastrot
Fotka k příspěvku Vyraž na výlet do lesa.Já jsem si z lesa(z potoka) přines tenhle kořen jen jsem ho prohnal proudem vařící vody, vydrbal volné kousky kartáčkem a nechal asi tak dvě hoďky ve vaně jestli bude barvit nebo ne.Žádná rostlina na něm sice nebyla ale i tak je to krásný kousek a v akva vodu nebarví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:08 Žena petulinakk [2016] Re: rastrot
V Hornbachu v Řepích mají zrovna ted docela slušnej výběr velkých kořenů.
Nebo nedělní akvaburza na Pankráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:52 JosefVavra Re: rastrot
nj v Praze co si nekoupíš asi nemáš , my jezdíme jednou za rok na rašeliniště pro plné auto a stojí nás to naftu,čas a něco do kapsy lidem který nás tam pustěj se hrabat , v každým případě jeden kořen si kup a nemá cenu aby jsi podnikal někam daleké cesty a nebo experimentoval se dřevem z lesa kolem Prahy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2014 19:52 R Muž romant [27982] Re: rastrot
Ono Ti fakt nezbyde než alou do přírody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 19:49 rastrot Re: romant
tam jsem volal a nabidly mi koren 70cm za 2000kč tak to opravdu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:45 R Muž romant [27982] Re: rastrot
Sjeď si k Dáše do braníka a máš výběr tutovej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:42 rastrot Re: acik
tak tady v Praze neeeeee

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5702x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14872-nejvetsi-vyber-korenu