Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ztráta pigmentu

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Ztráta pigmentu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:45 Muž Domicz [0] Re: Designer
Ano, vypadá to úplně stejně, děkuju. Myslel jsem, jestli to není nějaká nemoc, a ono zbarvení :-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 12:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Domicz
Tetra cervena ma bilou barvu na hrbetni ploutvi. Na Tech Tvych fotkach toho moc videt neni, i kdyz trosku ano. Vypada to asi takhle?
img3.hyperinzerce.cz/…

Alespon na te Tve prvni fotce mi to tak pripada.

EDIT: Nejlepsi varianta ze vsech moznosti je ta, ze se jim u Tebe libi a zacinaji mit plne vybarveni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 08:36 Muž Domicz [0] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím, nepřijde mi to přirozené
PS : Omlouvám se špatnou kvalitu fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 08:10 R Muž romant [27982] Re: Domicz
To bych viděl na to, že se dobarvují a považoval to za normální zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 08:08 Muž Domicz [0] – Tetry
Ahoj, potřeboval bych poradit :-)
Přibližně před 14 dny jsem si koupil tetry červené, v obchodě byli takové vybledlé, ale v akváriu se na druhý den krásně vybarvily. Ale včera jsem si všimnul, že všem zbělal vrchní kousek hřbetní ploutve, nevíte, čím by to mohlo být ? Díky za odpověď ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:59 Muž Yirka [9118] Re: lucka
Z těch informací co dáváš ti nikdo neporadí. Nicméně, tyto rybky jsou často chovány v naprosto nevhodných podmínkách a já se jim ani nedivím, že z toho jsou vedle a ztrácejí kdeco, nejen barvu. V atlasu jsou podmínky docela dobře popsaány, tak se mrkni na link a uvidíš, kde se odchyluješ: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 16:59 lucka
Dobrý den, v akvárku mám 2 závojnatky a v poslední době jedna z nich ztrácí barvu a po delší době začala plavat po boku. Můžete mi někdo poradit,co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: simona
Čekáte, že vás někdo za trápení třech ancistrusů ve 20 l akva pochválí?
A jakou jinou radu, než přestat je stresovat, (= přestěhovat je do "normálních" podmínek), byste uvítala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:08 simona Re: invalida
jj..díky za názory, vzhledem k tomu, že rybičky začly mít problémy po půl roce, tak ztráta pigmentu s prostředím asi nesouvisí a zatím mají 5 cm, takže 100 l nepotřebují
jinak kromě té kritiky uvítám jakoukoliv radu:-) , kromě poznámek na velikost AQ, ptž se budou co nevidět stěhovat do většího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:43 S Muž invalida [3881] Re: simona
To je málo i pro jednoho...
Taky kam by se schovali.. Ve 20 l se nedivím, že mají stresové zbarvení. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:42 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: simona
dorustaj kolem 20 cm = 3x 20 litru + nejaky litry navic neuskodi tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:39 simona Re: Sid
už mám koupené mnohem větší AQ, ale myslím si, že 20 l pro 3 ancistrusy není zas tak málo :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 19:51 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
taky se chci zeptat...mám dvě skaláry rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska presne takovou formu jako je na hl. fotce ... mam je asi mesic...byli vybarvene , ale akva se muselo prestehovat a misto hnedeho 3D pozadi mam ted cernou folii...vsechny ostatni rybky maji puvodni barvu ....kytky dekorace a pisek je stejny....ale skalary se za tyden ne a ne vybarvit....akva ma 200 L ph 6.8-6.9 a gh je 5-6 jo a osazeni rybek je stejne jako driv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 19:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: simona
...AQ má 20 l...
To je neštěstí! hmm
...myslím si, že nejsou ničím stresované, mám je půl roku...
Půl roku ve 20 l - to není jen neštěstí, ale i "zločin"! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:16 simona Re: voko
AQ má 20 l, je vzduchované, bydlí tam pouze 3 ancistrusy, krmím je vločkovým krmivem a někdy přidám okurek nebo patentky, na dně je kmen a dvě rostliny, ale skoro vůbec se neschovávají, většinou rejdí po AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 18:19 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: simona
No a kolik litrů má akvárko? Mají dost úkrytů ? A co strava ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 14:12 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: simona
ja mam svetli podklad ... ale ja sa specializijem na zlatych ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 08:07 Muž Yirka [9118] Re: simona
Jak říkám, těch informací je málo. Někdy stačí zásah do akvária, přemístění dekorací, neodatek úkrytů, nová ryba, rostlina atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 22:01 simona Re: Yirka
myslím si, že nejsou ničím stresované, mám je půl roku a v aq je světlý podklad, nemohlo by to souviset s tímto? A děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:46 Muž Yirka [9118] Re: simona
Ztrátu vybarvení přináší většinou stres a nepohoda. Na posouzení tvého případu je však nedostatek informací.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:26 simona – ztráta pigmentu
Dobrý den, v akváriu mám 3 ancistrusy a u dvou z nich poslední dobou pozoruji ztrátu pigmentu, ryby se chovají úplně normálně. Může mi někdo poradit, co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sidonius
pardón, mělo tam být neměla.. si myslím, atd. podle strýčka googla.. no, porovnávám, protože u žhavých jsem to nenašel.. stejně bez fotky to nemá moc cenu, jsem uklidněnej, že ty bílé tečky na ploutvých jsou normální a to, jesli mám hmyzomorku teď moc neovlivním, když jsem z domu. krmím jen vločkovím krmivem. ale dík. snad až přijedu ještě nebude mrtvá.. dám jí do karantény. měl jsem to udělat hned :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:15 Sidonius Re: johan
podle fotek by to být nemohla
Omlouvám se, ale nerozumím smyslu této věty?! :-O :-)
Podle jakých fotek a proč jste si tak jistý? Doufám, že to neporovnáváte s fotkami se symptomy této nemoci u neonek - u těch tato nemoc vypadá jinak.
Co ty nítěnky?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 22:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sidonius
toho jsem se taky bál.. teda furt bojím, podle fotek by to být nemohla. no, teď jsem na tři týdny z domu pryč. tak snad nebudu mít zase jenom paví očka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:33 Sidonius Re: johan
jedna má ještě na sobě jakoby bílé fleky, jakoby ve svalovině
Tady bych se obával, že jde skutečně o "neonkovou nemoc", (Pleistophora hyphessobryconis - hmyzomorka rybí). :-O
Ta fotka by hodně pomohla...
"Léčba" je "jednoduchá" - utratit všechny nakažené kusy dříve, než uhynou. Teprve uhynulá rybka je zdrojem nákazy pro ostatní.
Nekrmil jste nítěnkami?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:55 Muž Turok [18] Re: Johan
žeby neonková nemoc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hanz
tak aztím se mi ulevilo. díky. jedna má ještě na sobě jakoby bílé fleky, jakoby ve svalovině, ale jinak nic. no bohužel nemám foto=(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:52 Muž hanz [27] Re: Johan
Ryby časem ztrácejí pigmenty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 20:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – odbarvené konečky ploutví
Fotka k příspěvku hoj. nevíte někdo co by to mohlo způsobovat?.. nebo to je úplně normální. podle fotek v atlasu se mi zdá že jo, ale nepříde mi to moc přirozené, díky.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14871-ztrata-pigmentu