Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nemohu najít raka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Nemohu najít raka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 13:21 Jirka – Puňťa Hradní Pán
Tak můžu k tomuto tématu taky přispět příběhem. Můj rak Puňťa dostal do akvaria model zříceniny hradu. Jakmile ho spatřil uz byl v něm. Stal se z něj Hradní pán a důležitá osoba. Proste si tam zalezl a vystrkuje jemom klepýtko, když ma hlad. Jednou jedinkrat jsem mu zapoměl dát večeři a v půl 4 ráno začal vyšilovat králík hlídač, že se mu něco nelíbí. Vzbudil pulku bytu a když jsme se šli kouknout co se mu děje tak milej malej Hradní pán si to štrádoval pod topením. Byl chlupatej a zaprášenej. Následovalo "vymáchání" v akvarku (odchlupeni a odprášení) a vypuštěni zpět. Bohužel při záchraně přišel o klepeto, ale to dorostlo. V současnosti mu slepuju nadrž 70 x 30 x 25cm. S pořádným krycím sklem a pár pavých ok do zásoby. Snad už nezdrhne, jinak ho už ani králík nezachrání. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 09:18 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: jalea
v akych kamienkoch - ako do substrátu ? Chcelo by to foto, prípadne bližší popis...
akého raka (druh, veľkosť), aké rybky tam s ním sú ? aké veľké akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 11:22 Žena jalea [3] Re: kofejn
jenže já už kompletně prohledala i pokoje-máme podlahové topení tudíž všechno zvedlé od země takže jsme včera šmejdila do všech koutů baterkou a nic. Je možné aby se zahrabal do kamínků???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 23:26 Muž kofejn [963] Re: jalea
Taky se nám kdysi ztratil rak... Našli jsme ho pak při stěhování pod gaučem, cca 4m od akvárka :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 22:48 Žena jalea [3] – opravdu ho nemůžu najít a už dlouho!
ráda bych se přidala k tématu. můj rak Bohouš je mi záhadou už 3 týden- dneska jsme dokonce vše nadzvedala-kořeny kameny, kytky rak nikde, pod skříňě doma v pokoji momo akva jsem se také dívala. Jediné kde by mohl být je zahrabán v kamínkách jinak fakt nevím. Musí přeci platit zákon zachování hmotnosti nebo ne? je možné aby ho ryby po jeho smrti snědli? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:18 amrtin Re: DrChila
Je tam beťák :-( Ale ten se stará spíš o krevetky,pořád je prohání.A jakýho je pohlaví,to netušim.A za kamarády tam má akorát krevetky a šneky(ty spíš jako potravu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:53 Muž DrChila [243] Re: amrtin
pokud tam má ryby může bejt dlouho zalezlej. Pokud má samička vajíčka tak mi klidně nevyleze do tý doby dokuď je neschodí ale je docela dost možný že běhaj za tmy. A to tak trošku spíme. Ono to může bejt klidně i osvětlením třeba některý jsou na to plachý. Nebo hold je deprimovanej z toho že nemá kamaráda a nemá se skym bavit tak se radši schoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:12 amrtin Re: DrChila
No,to je hezký :-D,kdo hledá,najde :-D,já si myslim,že je schovanej za tim kořenem v houští,ale nechci ho stresovat a tak se ptám,jak dlouho může být takhle zalezlej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:43 Muž DrChila [243] Re: amrtin
Tady v tom platí pravidlo kdo hledá najde. Já v jednom akvariu kde mám úkryty ráčky skoro nevidim. V druhym co úkryty nemám (jsou jen s krevetkam nic je ohrozit nemůže) tak se všude pohybujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:01 amrtin Re: zdenefek
Tak mě se teď stalo totéž:akorát že se svlíknul a druhý den už ho nemůžu najít.Přitom krátce po svlečení sem ho viděl jak vykukuje zpoza kořenu na kterém se svlékl... :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 20:12 Muž zdenefek [0] - Tetry
Zdravím, asi 3 dny jsem neviděl mého mexického ráčka, zajímalo by mě jak dlouho se běžně skrývá když se svléká

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:04 Muž vlacek [402] Re: Sewer
@kikuska: tak parada!

@Sewer: ona by ho neohrozovala tak, ze by ho sezrala, ale bal by se ji a klidne by do nej "klovala"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:00 Muž Sewer [99] Re: kikuška
Hmm... já si teda nemyslim, že by samice endlerky nějak ohrožovala raka, ale hlavně že se našel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:58 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
Hurá, už jsem ho našla potlesk je zalezlý v té nejzarostlejší části akvárka. A samici endlerky (dospělou) jsme dala do druhého akvárka. Moc se množí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:53 Muž Ezcool [0] Re: kikuška
znamej jednou taky nemohl najit sveho raka ktereho koupil na burze,a asi po trech tydnech cistil cele akva a po zvednuti toho nejvetsiho kamene zjistil ze byl pod nim zahraban a snim asi tricet malych racku,ktere se mu narodily.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:48 Muž vlacek [402] Re: kikuška
Cim vetsi dzungle, tim lepe :-) (az na to, ze racka moc nevidis) Jeste neni treba aklimatizovany a boji se.Pokud vim, tak je take jeste docela maly a mohl by se bat dopelych samic endlerek a nepoustel by se tak na volnou plochu. Vylezt by ti mohl jen po kabelu k filtru, tak tam bych si to zabezpecil. Me se to teda nikdy nestalo a to nemam akvarko tak dobre zakryte jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:41 Muž Sewer [99] Re: kikuška
To je dobře ... rak potřebuje úkryty ano
Tak ať se co nejdříve ukáže ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:38 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlacek
děkuji za radu, zkusím to.No já mám v akváriu docela dost džungli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:34 Muž vlacek [402] Re: kikuška
daleko by neutekl... Mas v akvarku nejake skryse, kam nevidis? Verim, ze tam bude. Mas nejakeho snecka, ktereho muzes rozmacknou a hodit do akvarka? Mel by vylezt a docela spolehlive ho najit. Teda pokud nemas prekrmeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:32 Muž Sewer [99] Re: kikuška
Tak to je dobré :-) ... tak to se jen schovává...dej mu čas ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:30 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sewer
Já vím že se svlékají, kámoška svlečku našla až potom co mi to dala :-O
-ráček by se měl mít dobře, má tam endlerky,kreveťáky a mikrorazborky (viz.plivátko2)
no, zakryté ho mám, ale jsou tam mezírky, kamarádka mě upozorňovala, že ji několikrát utekl-nezbedník smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:27 Muž Sewer [99] Re: kikuška
To, že ona našla svlečku je v pořádku (korýši se svlekají běžně), ale zase na druhou stranu možná nebylo uplně nejvhodnější - svlečeného raka trasnportovat (raky nechovám, tak jen usuzuji).
Ale určitě bych zatím byl klidný, je nejpravděpodobnější, že se skryl a že brzy vyleze ;-)

S čím je ještě v akváriu?

Máš akvárium zakryté ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:21 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Nemůžu najít raka!!
Včera jsem dostala od kamarádky oranžového ráčka, bylo to tak trochu komplikované-musel být ve škole ;) Od té doby co jsem ho dala do akvária ho nemůžu najít, byl poměrně viditelný, ale je k nenalezení, kámoška mi říkala že v akvárku našla jeho svlečku, nemohlo se mu něco stát?nebo se někam schoval a vyleze brzy?díky za rady ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 955x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14848-nemohu-najit-raka