Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení vysokého akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Osvětlení vysokého akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 15:01 R Muž afc1886 [14704] Re: akara
Zkus kontaktovat KarlosS,nevím,jestli ještě dělá světla,ale za optání nic nedáš.Napiš mu SZ rybicky.net/profil/24173
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 14:50 Muž akara [0] - Cichlidy – Led osvětlení pro vysoké akvárium.
Dobrý den. Hledám někoho kdo se zabývá výrobou led osvětlení pro akvária. Potřebuji vyrobit osvětlení pro nádrž o výšce vodního sloupce 88 cm. Za případné nabídky nebo typy či různé odkazy předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 19:34 filipsi Re. Sid
Ono to je totiz s kazdymi 10-ti centimetry procentualne jine. Diametralne jiny bude rozdil mezi 10-ti a 20-ti centimetry a mezi 90 a 100 centimetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 12:14 Muž Miras [111] Re: Hejkal
mám ve stejně vysokém akva 2x T8 Osram Lumilux 840 - 90cm 30W a vše je O.K., akorát pokud budeš mít plovoucí rostliny jako já, je třeba je častěji protrhávat, jinak ke dnu nedosvítí nic. Samo, kryt je vylepen folií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 12:06 Muž BarbarOSA [6] Re. Štěpán
Nie nie nereagoval som na konrektnu vybojku..
Myslel som vseobecne, ze da sa aj vybojka kupit za rozumnu cenu, lebo niekto si mysli, ze ked sa povie vybojka bude si musiet pripravit tak 10 000 korun..
To je slusna cena, ak sa nemylim 70W to by aj postacovalo na to akva myslim..
Riesili sme podobne akvarko na slovenskom fore..Tazko poradit..To na nasom fore malo az 85cm ny vysku ak sa nemylim..Tam strk len nasypat zvrchu, pohadzat rastlinky a zaspyat druhou vrstvou strku a cakat co sa ujme :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 12:02 Štěpán Re: BarbarOSA
BarbarOSA napsal: Da sa aj vybojka zohnat urcite lacnejsie.. Nevím, jestli se ta poznámka týkala výbojky v odkazu, ale kompletní svítidlo s elektronickým předřadníkem a dvěmi novými keramickými výbojkami za tuhle cenu není nikde. K dispozici je za 2300 se dvěma a za 1800 s jednou výbojkou. (cena na aukru zahrnovala i provizi aukru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:53 R Muž Silent [5949] Re: BarbarOSA
Já bych se přiklonil spíše k názoru Štěpána. Na výšku 70cm bych použil HQI výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:52 Muž BarbarOSA [6] Re. Sid
No mozno to bolo aj viac, alebo teda je..
Vela cisel si musi clovek zapametat, takze tazko presne povedat, ale zda sa mi ze 15..Mozno to bolo 25%..Netusim..
Je to na nasu smolu, ale vsetko sa da vyriesit, len treba skusat a hladat riesenie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:51 Petýt Re: Hejkal
T8 jsou schopny bezpečně prosvítit sloupec vody max.do výšky 45 cm, takže v tomhle případě je nutno použít T5ky, určitě nějakou tu zrcadlovku a uvidíte jestli by to ještě nechtělo předělat ten kryt na 3 trubice, ale chce to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: BarbarOSA
...Niekde som cital ze kazdych 10cm vody mysli sa stlpec cize odhora smerom dolu sa strati az 15% svetla...
Kéž by jenom 15%...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:10 Muž BarbarOSA [6] Re: Štěpán
Tam som sice nevidel problem preco by malo byt akvarium toho tvaru, ale co uz..
Ja osobne som mal taky problem a akva mam tiez divokych rozmerov a to 110 x 35 x 55..
Dlzka ok, sirka nic moc, vyska akurat..
Bol som obmedzeny rozmerov podstavca, resp. skrinky ktora bola pouzita ako podstavec..
Nie kazdy moze mat akva zelanych a vhodnych rozmerov..
Ale ku svetlu tak ako pisu ostatny aj ja..Bud T5 vacsej wattaze, alebo vybojka..
Da sa aj vybojka zohnat urcite lacnejsie..Netreba si lamat hlavu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 11:07 Štěpán Re: Hejkal
Akvárium je opravdu velice nevhodnémho tvaru!!! Tady jde hlavně o ryby, pro ně je nejdůležitější rozměr akvária plocha dna (hladiny), tak placaté akvárium jim zbytečně omezuje jeden ze dvou hlavních svěrů pohybu, zatímco výška vodního sloupce je jim nanic a navíc zhoršuje prosvětlování akvária. Kupte si akvárium standartního tvaru, třeba 120x50x50 cm.

Zatím by řešením mohla být výbojka, třeba něco jako tohle:
aukro.cz/…

Dá se později využít i na to normální akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 10:43 Muž BarbarOSA [6] Re: Hejkal
Da sa to vyriesit podla mna nie jednym sposobom..Prvym by som povedal najlepsim je pouzitie napr. HQI vybojky, to ale bude drahsia zalezitost..Dalsou je pouzitie urcite nie T8, ale lepsie su T5, maju lepsiu schopnost presvietit priestor a hlavne pod hladinou to vidno..
Niekde som cital ze kazdych 10cm vody mysli sa stlpec cize odhora smerom dolu sa strati az 15% svetla..Takze na dne akva moze byt vidno pekne, ale to spektrum uz vobec nezodpoveda tomu co ziarivka vyzaruje..
Mozno T5 predradnik napr nieco taketo zabudovat do toho povodneho krytu www.akvaobchod.sk/… a este to oblepit cele zrkadlovou foliou a potom uz neverim, ze tam nieco neporastie..
Samozrejme este skusat ziarivky inych oznaceni..
T5 sa zhanaju horsie, ale su urcite lepsie..
Radim ako keby som o tom neviem co vedel, mne sa to nedalo inak poriasit mam tiez bohuzial T8, predradnik som nemohol vyuzit na T5 rampu som nemal prachy..
Ziarivky s oznacenim 840 , 865 pouzivam ja, ale T5 su aj 965 myslim, to su uz slusne ziarivky..
Ziadne akvaristicke..
A za predpokladu, ze by bolo dodavane CO2, porpipade nejake hnojivko musi to rast aj keby nechcelo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.06.2010 10:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lumír
...ostliny v obchodech jsou pěstované jen pro zisk mimo vodu. Doma je dáš do akva a rychle hynou. Zabývám se rostlinama asi 30let...
Za 30 let už jste se mohl naučit pěstovat původně emerzní kytky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.06.2010 10:13 Lumír Re: Hejkal
Ahoj,kup si samolepící zrcadlovou folii a nalep ji nad zářivky.Sežeň si kryptokorynu červenou a za dva měsíce máš "zahrádku".Ty předražené rostliny v obchodech jsou pěstované jen pro zisk mimo vodu.Doma je dáš do akva a rychle hynou.Zabývám se rostlinama asi 30let.Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 23:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hejkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 23:33 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Hejkal
Fotka k příspěvku Mám trochu podobnou nádrž,přesněji 95 cm x 65 cm x 40 cm,samozřejmě s reflektory,na výšku 65 cm mám 4 zářivky a slušně rostou snad jen Echinodory a Valisneria,což pro základ JA je zcela dostačující.Dno určitě vykoupat v octu,pak si budeš jistý jak zacházet s pH.Nevím,co chceš jako dominantní ryby,ale hloubka 30 cm není opravdu velká.Čichavci tam nemají co dělat,ale je to tvoje volba.Každopádně na takovou výšku vodního sloupce jsou potřeba nejméně 4 zářivky,nebo pořídit kvalitní výbojky,ale to se také trochu prodraží... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:51 Žena ustavprochore [567] Re: Hejkal
Sice to není k osvětlení, ale zkoušel jste otestovat ten bílý štěrk na dně, zda nešumí v octě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:27 Hejkal Re: Johan
Vallisneria gigantea tu jsem chtěl taky a taky jsem si jí tam koupil a právě mi odešla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hejkal
To akvárium má hrozný tvar! hmm Samozřejmě by se to dalo vyřešit předimenzováním světla popř. speciálním zdrojem, ale...
Co takhle dokoupit ještě nějaké Cryptocoryne aponogetiifolia (ty, které tam máte) a Vallisneria gigantea? Těm by takové akvárium v rámci možností mohlo vyhovovat. Popřípadě na kořeny dát Microsorium pteropis nebo Anubias barteri.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:13 Hejkal Re: Voky
Nebude to moc 4 ks na 30cm šířky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:08 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hejkal
A to zrkadlo alebo niečo reflexné tom len pomôže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:06 Muž Voky [23] - CichlidyRe: Hejkal
dal bych tam T8 co maji 90 cm a maji 30W a dal bych tam min 4ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 22:04 Hejkal – Osvětlení vysokého akvária
Fotka k příspěvku Zdravím nejdou mi moc kytky většinou reznou a rozpadnou se. Myslím že to je nedostatečné osvětlení. Akorát jediné kytce se daří, rád bych měl akvárium plné zeleného života ale jak koupím co koupím uvadne. Mám akvárko 110 cm dlouhé 70 cm vysoké a 30cm široké. Mám 2 normální zářivky 90 cm dlouhé 21W. Na tak vysoké akvárium je to málo? Nebo problém bude jinde? Ještě mě napadlo dát pod zářivky alobal nebo zrcadlo. Děkuji za rady. (celková fotka na mém profilu)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 08:57 Muž kortezhugo [983] Re: red lion
...no taky "stlpec" vody presvietit trubicami - nie je sranda... X-)
...ako pise Haimdol - "Doporučil bych použít HQI výbojky" palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 20:18 RAP Re: Kacoo
A nebo udělat z toho paludárium (viz. rybicky.net/nadrze/595 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 19:27 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: red lion
Ja mit takovehle AQ tak mam jen sumce asi nejaky L. A hodne dobrej filtr co udela poradnej proud a napobil bych jim reku bez rostlin. Preci jen kytky v tomto akva si neumim predstavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 19:20 R Muž romant [27987] Re: red lion
Šel bych do rostlin co nejsou tak náročný na světlo, microsorium, anubias,bolbitis. Ovšem je to otázka subjektivního pohledu. Těch 90cm výšky mi přijde dost nepraktický i na údržbu, ale nakonec proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 19:19 R Muž Silent [5949] Re: red lion
Tuhle výšku opravdu lineární zářivky pořádně neprosvítí. Doporučil bych použít HQI výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 19:14 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: red lion
Nejlepší výška akvárka je do 50 cm. 90cm se nemůže pořádně prosvítit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2009 19:10 red lion – osvětlení výška - akvária 90cm/300L
Přátelé

prosím o radu, mám akváruium šířka 40 cm, délka 85 cm, výška 90cm.
světlo: 4x zářivka Philips TL-D 18W/830, 1x zářivka Sun glo 20W/T8, 1x zářivka Aqua-glo 20W/T8
kytky spíš nejdou, objevuje se hnědá řasa a to jak na dekoracích tak na listech rostlin.
Prosím, poraďte zda-li je příčina v nedostatku světla (příliš vysoké akva) nebo jinde
velmi děkuji
red lion

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14837-osvetleni-vysokeho-akvaria