Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plankton v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Plankton v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2022 12:07 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Tak nerez matky nemám jsou tam obyčejné a už pěkně rezavé. Ničemu to nevadí. :Na Pankráci už jsem dlouho nebyl tak nevím jak to tam chodí asi bych se zastavil i v Profiplnts mají otevřeno od 10-13 o víkendu. -)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2022 11:52 Žena Beastie [314] Re: vaclav
předpokládám nerez :) to není špatný nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2022 11:38 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Plankton lze celoročně lovit bacha na to kde, tam kde jsou ryby se to nedoporučuje. Pokud jde o hadičku navlékám na ní matku M8-M10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2022 10:38 Žena Beastie [314]
Mám obrácenou otázku. Chtěla bych podpořit výskyt planktonu v krevetkárku. Jako obranu proti němu jsem nasadila Utricularia gibba a asi se jí dařilo, prorostla mi kompletně riccii a zakryla 80% hladiny. Jenže teď chci do akva nasadit rybku, co se mikroplanktonem živí a chci ho proto podpořit.
Začala jsem tím, že jsem rostlinu odebrala jak nejlépe se dalo, jasně, budu to muset dělat opakovaně, vím že je to jinak plevel.
Pak jsem naházela hromadu ještě suchých listů, směs dub i buk aby se v akva namočily a začaly tvořit biofilm až v akva, ne ve sklenici vedle jak je obvykle máčím.
Rybky budou nejdříve 30.11 a mám v plánu pár dní předtím nalíhnout artemii, abych měla čím krmit. Ale jak podpořit mikrofloru v akva? Mám k dispozici i protogen, má smysl ho třeba v malém množství do akva hodit pár dní před zavedením ryb, nebo ještě déle předtím?
O víkendu si snad přivezu nějaký dětský mikroskop a kouknu, co mám ve venkovním jezírku, jestli mi tam náhodou něco nežije. Můžu si něco naočkovat do krevetkárka, co by jim mohlo ublížit? Larvu vážky poznám a na ty už je stejnak pozdě, v létě jsem jich tam pár měla, pokud byly v dobré velikosti, zkrmila jsem je s larvami komárů.
A otázka vedle. Jak se vám podaří hadičku se vzduchovacím kamenem dostat až na dno lahve, mě ten vzduchovací kámen hadičku ohýbá a vynáší zpět nahoru, a nevím, čím to zatížit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rak
Včera jsem byl na jednom rezervoáru , a pořád se to tam hemží něčím drobným - co to je našim mikroskopem bohužel neurčím tak bych řek že nalovit půjde vpohodě kdekoli , jestli chceš dafnie , mám živé i v Praze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:30 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: MonterMonty
Sladkovodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: rak
Jaký plankton máš na mysli ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 21:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Jak to udělat abych měl živý plankton v nádrži?Poraďte mi prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:38 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Yirka
nechcem oponovat mozno ano ale v pripade ze ja nemam inu ako vlastnu ktoru pouzivam aj na pitie i na ostatne veci, tak asi nie.... aj tak ju riedim destilovanou vodou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:46 Muž Yirka [9117] Re: dikard
Nemyslíš, že by třeba obyčejná voda z kohoutku nebyla lepší než ta tvoje vlastní? Já bych za to moc nedal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:30 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Deathbull
teraz uz hodnu dobu nehnojim ale co2 pridavam koli rastlinam a stabilnym hodnotam PH.... meranie vykonavam kvapkovymi testami.... svetlo upravim na tych 8 hod s terajsich 12hod ...... je tam 40W na tych 55lit asi to je dlho... uhlie nemam lebo to co som mal som nasypal na dno.... technika by aj bola i chemia ale nechcem uz som opatrnejsi a nemam ju rad tak s tym radsej pockam dik moc za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: dikard
55 litru, zivorodky, PMDD, CO2...hmmm. K tomu pocitam ze svitis vice hodin nez je zdravo..ono mene je nekdy vice. Ubrat intenzitu svetla, svitit max 8 hodin, NEHNOJIT NICIM, nekrmit a pokud muzes pridej do filtru na par dni uhli. Tento rezim dokud se to nezlepsi. Nevim cim meris, ale jsi si jisty ze voda ma tyto hodnoty?:) Ja bych tipoval ze urcite ne. Az to ustoupi nahazej tam kybl Ceratophyllum demersum a priste hnoj opatrneji :)

Pokud mas techniku a nebranis se chemii, kombinace chemie a UV lampy to vyresi jiste take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 18:55 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku tak uz som skusil hoci co i enzymy a stale nic neviem ako skonopy ina riasy nemam iba tento zakal ci plankton teraz som odstavil aj hnojenie a nechal som nech sa vycerpaju ziviny... enzymy su tam 4dni a stale bez zmeny prosim ak niekto o niecom vie :-( dik X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 08:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
preklep, spravne je Plantex CSM (proto jsem tam pro jistotu ten odkaz....) to pomaly-zaruseny ADSL doma me fakt huz sere, musim huz sehnat ty tenky elektroinstalacni listy a prekopat vedeni ADSL linky, snad pristi vikend, tedka jsou Uvaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 08:22 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...Plantex CMD...
Nějaká novinka? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 20:10 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: dikard
Na presne ten ucel sluzia UV lampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dikard
vic kytek, pak zkusit par dni nekrmit (rybky sezerou plankton), kdyby jsi byl bliz tak bych ti tam dal poter galaxek a ten by to vypapkal
jinak red cherryn bych dal vic, aspon 10kusu
mozna bych misto pmdd daval jen tenso coctail ci Plantex CMD (mikro prvky) viz. pmdd.mrp-cz.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 09:23 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: RadioactiWe
no ja sa toho potrebujem zbavit bo takmer nieje vidiet cez akva a osvetlenie nieje potom take ucinne tak neviem ako sa toho zbavit.... niektory akvaristi mi povedali ze treba na to cas ze je to mrtva filtracia ze treba cakat kym sa znovu zabehne ale po š tyzdnoch nic ani naznak zmeny to sa mi moc nezda ak by sa dalôo poradte dik X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2010 13:25 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: dikard
Mne by sa zas neaký ten planktón v nádrži páčil... hmm

Hlavne by som zas mal rád v akve tú člnku... Aspoň myslím že to bola ona...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:17 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Plankton v akva
Zdravim chcel by som nejak sa zbyvit planktonu v mojom akva ide o to ze koli tomu mam akva akoby menej vyrazne.... myslim sa to stalo vtedy ked som pouzil dazdovu vodu na znizenie PH vo vode a asi od vtedy sa to deje neviem sa zbavit tej zelenkavej vody vymienal som aj 2/3 vody a nepomohlo zmenil som filtraciu s vacsim molitanom a stale nic. akva nema takmer ziadnu riasu ani na dne ani na skle a objavuju sa mi takemalinkate zivocichy velkosti asi 1,5mm pri dne a vo filtry zivin je dostatok rastliny rastu ph je 6,6 no3 15-20 fe3 0,5 dkh 4-5 co2 v norme... obsah nadrzi v cistom je cca 55lit objem filtra je cca 4lit, su tam gupky krevety, parmicky, prisavnici a jedna krevetka filtrujuca + kotulky.... dik vopred za rady ale chemiu mi neradte vdaka X-)
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14730-plankton-v-akvariu