Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr filtru z Hornbachu

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Výběr filtru z Hornbachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:56 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: katterinecka
Musel bych právě řešit přepad na horním okraji akvária aby nedošlo k potopě, nedovedu si představit jak bych vyvrtal díru do skla, to bych s tím musel letět za sklenářem, taky jsem nad tím uvažoval z důvodu vypouštění, ale v té "skříňce pod akváriem mám kanálek který vede do sklepa do odpadu a je tam taky vodovodní trubka pro napouštění, takže tak jsem vyřešil vrtání do skla já:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 16:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Opteron
jde to udelat i kdyz mas filtr dole, bud vyvrtas otvor do akvaria, nebo udelat jeste vedle akvaria nadobku ktera ti bude tvorit prepad. Ja to nechcu delat tak slozite, tak premyslim ze bud budu mit vlepeny filtr primo v akvariu nebo za akvariem (ale pokud nemáš okolo akvárka místo tak by to moc nešlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 16:04 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: katterinecka
Taky jsem o tom uvažoval, ale akvárum mám v obýváku, kde mám novou plovoucí podlahu i nábytek, měl bych obavy že při výpadku proudu se mi vypustí celé akvárium, mám totiž akvárium postavené na vybetonované zídce a na betonových panelech kterými jsem pod akváriem vytvořil kapsu na krmivo a další techniku na čištění a údržbu akvária, takže jedině tam by mohl být homemade přepadový filtr a pod úrovní hladiny je to bez přepadu v úrovni hladiny riskantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Opteron
To já plánuju že si udělám vnější filtr sama, budu tam mít filtračních hmot kolik budu chtít, průtok taky jakej budu chtít, i komoru na topení a výjde to určitě nejvýhodněji při maximální účinnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:41 Muž Opteron [0] - CichlidyRe: Mirek
No já mám 450l, mám v něm dva vnitřní filtry Eheim Pickup 2012 a dvě 200W topítka, filtry mám každý na kratí straně 150cm od sebe vzdálené a u každého je i jedno topítko. S tímto řešením jsem velice spokojen, taky jsem před koupí zvažoval velký externí filtr ale dát za akvárko 5000kč a ještě jednou tolik dát za filtr se mi nechtělo, ty dva filtry mě vyšly okolo 1600kč, každý je do max. 200l. Čistím je na přeskáčku (jeden týden jeden filtr a duhý týden zase druhý filtr). Líbí se mi také že filtr není nutné doplňovat novým aktivním ulím a nebo tou filtrační keramikou, filtr je postaven pouze na biomolitanu a i tak je voda křišťálově průzračná což má z velké části na svědomí i 4x36W osvětlení...
Ať už se rozhodneš pro jakýkoliv filtr, věř že s Eheimem budeš spokojen, je spolehlivý a tichý, samozřejmě že existují i jiní výrobci jako je Tetra, Hagen, JBL kteří mají výrobky podobné kvality
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 13:25 Muž Yirka [9117] Re: Mirek
Dva vnitřní filtry do 380 l nádrže opravdu není dobrý nápad. To si zaslouží něco lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 10:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mirek
někdy, hlavně u vnitřních filtrů mi doporučený objem příjde dost zavádějící. Mají moc velké proudění na menší objem filtračních hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 10:22 Mirek Re: vlacek, tube, Jimmy
Děkuji za info, ještě mě napadá koupit dva menší vnitřní filtry. Čím je omezena hodnota která udavá na jak velé akvárium je filtr vhodný? Napadá mě pouze velikost toho sběrného koše v kterém je ten biomolitan...muselo by se to asi čistit častěji. Jak by to vypadalo kdybych použil dva vnitřní filtry na 150l do 380l akvária? Jinak z toho katalogu mám doma ve 120l EHEIM Pick-up 2010 a jsem s ním spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 08:53 Jimmy Re: Mirek
V nabídce Hornbachu se pro tvůj objem akvária dá pořídit buď Eheim Classic 2215 za 2350,- a nebo Fluval 405 za 4250,-
www.hornbach.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 08:11 tube Re: Mirek
V Hornbachu býval k mání asi 1450Kč Eheim 2217 .Bez kohoutů a náplní pokud chceš mít klid vol Eheim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 00:27 Muž vlacek [402] Re: Mirek
No Hornbach je hodne zamereny na Eheim, ale ma i Tetru. Na netu meli tusim letak s akvaristikou, tam to najdes. Necekej ale paletu znacek, myslim jsou taam celkem tri, z nichz Eheim je nejlepsi. Musim ale oponovat nekterym zde, protoze ja jsem koupil v Hornbachu Dennerle levneji nez kdekoli na netu a to nepocitam postovne...
Ale je fakt lepsi si na netu neco otypovat, vybrat par favoritu, treba tady na foru pohledat zkusenosti ostatnich a pak se rozhodnout kde koupit. Ja filtr radeji koupim v Hornbachu, za slusnou cenu nez nekde na netu za cenu stejnou a s problemem pri reklamaci. Mam to ale blizko, coz hraje take roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 00:01 Muž karelpavel [18] Re: Mirek
Přesně tak, a nejlíp vyhledat nějakej obchod poblíž - nevím od kud jsi ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mirek
A nebude jednodušší vybrat si ho v klidnu na internetu, podívat se na všechny vlastnosti a komentáře k určitému druhu, než se pak nechat zlákat neznalým prodavačem? A na netu bude podle mě i lepší cena. I když tady zjistíš jaká značka je dobrá, nemusí být dobré všechny typy, nebo ho zrovna nemusí mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 23:27 Mirek – Výběr filtru z Hornbachu
Ahoj, v pátek jedu do hornbachu a uvažuji že se podívám na vnější nebo vnitřní filtry, potřebuju filtr na 380l akvárium a nechce se mi kupovat drahá eheim, můžete mi předem poradit jaké máte zkušenosti s filtry nabízenými b Hornbachu a jaké známé značky se tam objevují? Ve 120l akváriu jsem měl vnitřní filtr Eheim a byl jsem s ním spokojen, ale do toho 380l akvária to bude moc drahé, proto poraďte jestli vnitřní/vnější a jaké máte zkušenosti s filtry z Hornbachu (+značky).
Díky za rady

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14728-vyber-filtru-z-hornbachu