Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Použitelný filtr k vytvoření kaskády

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Použitelný filtr k vytvoření kaskády
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 09:22 jarda Re: Andre
Nevím, já mám doma 202ku a je asi 5-6cm, nemůžu se k ní dobře dostat. Přinejhorším by byla kousek nad hladinou. Myslím, že pokud to položíš na bok tak ti to vyjde. Ta trubka je uprostřed a má asi 2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:58 Andre Re: jarda
:-) Super, už vím jak to bylo myšleno. To by mohlo být fajn. Jen teď nevim jestli tomu bude stačit 6,5 cm vody...když to položím. Ani nikde neuvádí rozměry ATMAN At-2OO a ATMAN At-201? Tady na foru jsem našel, že je to na šířku 5cm...ta At-201 nevíš jestli je stejně velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:41 jarda Re: Andre
Mrkni na shop.rataj-spk.cz/…
Biofiltr č1 za 93kč+čerpací hlava Atman 201 za 272kč. Výkon dostatečný,
je to "molitanová" kostka ve které je plastová trubka tu nasadíš na trubku na vstupu čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:43 Andre Re: Silent
Nějak si nedokážu představit, jak to na to čerpadlo budu nasazovat. Většina z nich má totiž nasávání kolem dokola zespodu. A pak taky cena toho čerpadla už je srovnatelná s cenou toho filtru značky sera, kde už by to navic bylo bez práce. Já spíš doufal, že má někdo zkušenost přímo s filtrem, který bude mít dostatečný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:33 R Muž Silent [5949] Re: Andre
Stačí nasadit akvacit, třeba biofiltr 1 od Rataje, na čerpadlo. Je to běžný systém filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:30 Andre Re: Silent
Ale bioakvacit, je filtrační náplň? Takže bych ji musel zase dát do nějakého filtru... Nebo jak jsi myslel, aby jsem to zkombinoval s čerpadlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:16 R Muž Silent [5949] Re: Andre
V tomhle případě bude lepší použít kostku bioakvacitu a čerpadlo s dostatečným výkonem na překonání výškového rozdílu u kaskády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:13 Andre – Použitelný filtr k vytvoření kaskády
Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem filtru, který bude mít dostatečnou výtlačnou výšku k vytvoření malé kaskádky nebo vodopádku, asi 40cm. Bylo by to do paludaria, kde bude max. 20 l vody. Kvůli technickému provedení to může být jen vnitřní filtr a pokud možno co nejmenší. Co jsem našel, je jen www.levnaakvaristika.cz/… , ten má uvedený údaj o výšce výtlaku, ale skoro 700Kč za filtr se mi zdá přehnané(na to, že je tam jen molitan).

Dík moc za reakce! :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14674-pouzitelny-filtr-k-vytvoreni-kaskady