Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Medica General Tonic

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Tetra Medica General Tonic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 16:09 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: ivule
Vím, že už je to asi pozdě, ale odpovím ("pro další čtenáře"). Zelený zákal je naprosto normální a časem (lépe ale s výměnou vody) zmizí. Dá se podle něj i řídit množství léčiva ve vodě. Rybám to samozřejmě neublíží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:13 ivule
Dobry den chtela bych se zeptat jestli je normalni zeleny zakal u akvaria dala jsem tam jen 20ml melo byt toho vic,ale nechtela jsem moc riskovat i kdyz ted se obavam,ze i toho bylo asi i moc nemate nekdo s tim zkusenosti zda to neublizi rybam?Dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:41 R Muž Silent [5949] Re: pardalin
Karanténa s nižším sloupcem vody bude určitě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 14:25 pardalin Re: Silent
ještě jeden dotaz; dýchá bojovnice částečně i kyslík ve vodě, nebo jenom a pouze ze vzduchu? ta moje jenom polehává po dně, mám ji přelovit do karantény s nižším sloupcem (třeba do 5 litrů, výška 10 cm), aby mohla snáze dýchat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:25 R Muž Silent [5949] Re: pardalin
O kombinaci se solí a zvýšené teplotě se výrobce výslovně nezmiňuje. Osobně bych to nedělal. Je to další zbytečná zátěž pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:12 pardalin Re: Silent
díky moc, to je ono - stručně, jasně!:); jinak, může se to kombinovat s tou solí a vyšší teplotou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 19:33 R Muž Silent [5949] Re: pardalin
Doporučení výrobce je 5ml na 20 litrů při slabé nákaze a 5ml na 10 litrů při silné nákaze. Dávka se aplikuje a je účinná po dobu 5 dní. Což je jeden léčebný cyklus. Pak je podle potřeby možné cyklus opakovat až čtyřikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 19:30 pardalin Re: xx
to jsem si našel taky, ale na návodu mám 5ml na 10 l .... a to je jako denně, nebo prostě jen jednou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 19:28 xx Re: pardalin
(copy/paste odjinud)

Dávkování pro běžné akvárium: při zřizování akvária 1,5 ml na 20 l vody, při příznacích nemocí 1,5 ml na 10 l vody, karanténí akvárium ( bez biologicky aktivních filtrů a zařízení ) 1,5 ml na 20 l vody. V případě, že po pěti dnech nenastane zlepšení je možné léčbu opakovat po 24 hodinovém filtrování vody přes aktivní uhlí a léčbu je možné opakovat 3-4 krát. Jako prevenci je možné podávat polovinu doporučené dávky po dobu 8 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 19:16 pardalin – dávkování Tetra Medica General Tonic ??
zdravim, léčim bettu od plísně a rozpadu ploutví; koupil jsem si tetra medical general tonic a není mi jasný dávkování?? na obalu píší v případě nemoci 5 ml na 10 l(zdá se mi to moc), ale na netu jsem četl jenom 1,5 ml na 10 l! Máte s tim někdo zkušenosti? A hlavně na jak dlouho to je dávka, na 1 den, nebo 5 dnů?? Jak jinak léčit, přisolit a zdvihnout teplotu?? Díky!!
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14657-tetra-medica-general-tonic