Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nízké teploty a ryby

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Nízké teploty a ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 12:01 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
tak to pašák dal bez kyslika, bez filtracie, bez svetla bez všetkho a ešte aj tie teploty, tak z toho treba spraviť nejaku dobru generáciu hh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
25. dubna letošního roku jsem vypnul turbínu, přestal vzduchovat, topit a dokonce otevřel okna. Měl jsem dojem, že jsem slovil všechny ryby...v jedné z nádrží, kde byl ancistrusí potěr cca 1cm, jsem jednoho pašáka nenašel... Tuším někdy v srpnu jsem si všiml (byla dost vysoko i nad úrovní očí), že v té nádrži dokonale čisté od řas, žije skoro pěticentimetrový ancistrus...
To jen jako koment k odolnosti a výdrži. Teplota zcela určitě nepřesáhla 20 stupňů a místy musela být určitě i značně nižší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 11:48 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
Tak chápem jasne, ale ak je objem akvaria napr. len nejakých 60 litrov? a v pivnici je teplota 15 stupnov? O tie dospele by som sa ani nebál ale drobce 1.5+ neviem či by toto dali.
ALe postaviť to na polystyren a dať ho aj dookola by nápad zly nebol. Ono niečo by mal udržať aj štrk nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 11:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Obalil bych akvárium ze všech stran izolací. Dospělí ancitrusi pokles teplot snáší dobře, tak snad i ti malí. Externí zdroj není řešení pro topení. Jedině co největší objem a co nejlepší izolace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 11:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Z hlediska ekonomiky je to naprd - topítko pojede furt. Ale 3-6 hodin bez proudu nic neznamená z hlediska teploty, setrvačnost vody je velká....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 11:00 Muž TRULY [164]
Ahojte, viete mi odporučiť nejaku fintu, nápad aj ked to asi možne nieje.
Jedna sa mi o to že chcem preniesť jedno akva n aodchov ancistrusov k svokrovcom do baraku do pivnice. Problem je v tom že pivnica nieje vytápaná aj ked tam je kotol a v zime je tam len okolo 13-17 stupnov.
Dal by som tam akva s topitkom atd, ale mam celkom strach z toho čo by mohlo nasať ak by tam vypadla elektrika čo sa nestava často, ale predsa je to dedina a výpadok elektriky môže spôsobiť aj hocijaký ožratý Ďuro ktorý traktorom strhne vedenie a dôjde k výpadku na 3-6 hodin.
Napadol ma este externy zdroj ale cena je šialena.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 11:30 HaDaS Re: Semtex
A pokud je voda v akva výrazně teplejší než okolní (atmosférický) vzduch, tak i kryt akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2011 10:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ŠDK
Betty by měli mít alespoň 26°C, i když krátkodobě snesou i 24°C i méně, ale těch 26°C by mělo být minimum.
Ryby jsou pak odolnější vůči nemucem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 21:08 hawkey Re: ŠDK
No jestli v bytě neklesá teplota pod 23, tak je myslím zbytečné dávat topení rybě, které stačí 22, nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 20:58 Žena ŠDK [3] – topení přednostně betám neo čtverzubci
Ahoj všem. Mám akvarium s betama a akvarium s čtverzubcem skvrnoocasym. V atlasu se piše že bety maji radi teplotu od 24°C a tento konkretní čtverzubec od 22°C. V bytě mi teplota běžně neklesá pod 23°C, bez topeni jsem již bety chovala. Komu mam radši dat to topeni? Betam nebo čtverzubci? A nepište mi že si mam koupit další topení, vím že bych to tím vyřešila. Dík za radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 17:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: venys
Na to je snadná pomoc, pořiď si topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 16:39 Muž venys [0]
Pls poraďte. Mam nádhernou betu v malym akvariu, asi 14 litrů, a neni tam topení. Všude se píše teplota pro ni oklo 26 stupnu. Tak mě zajímá jestli vydrzi bez nebo ho skutecne potrebuje... Bohuzel akvarium je kulaté. Vítám všechny připomínky a nezavrhnu žádný návrh. Děkuju. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 23:36 Žena Linduš [166] Re: xmen001
Hele a nedošlo to, že to Jak se sem ryby vozí a jak se prodávají je dočasné? Kdežto u tebe je to pro ryby definitiva?
Ono tohle nalhavani si, že když v obchodě nejsou zajištěny dlouhodobě vhodné podminky, tak doma stačí jen o něco lepší je bohužel dost časté. Takže žádné výmluvy a chce to zařídit rybám či nejlepší podmínky pro život. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 19:15 xmen001 Re: Romy
Všechny měření (PH, tvrdost, dusičnany) i když nejsem zrovna příznivcem takového piplání proběhla. Já sem zastáncem 1x za dva tydny vyměna časti vody, 1 x měsíc odkalení, 1 x 3 měsíce hnojivá kulička pod rostlinu a toto akvárium bez problémů prospívá. Už sem kdysi v mládí akvárium měl a problémy sem neměl. Nebylo tam topení, krmil jsem jen vločkama, par rostlin a ryby žily spokojeně, rozmnožovaly se a nepožíraly se navzájem, neměl jsem řasy, ani se nekalila voda, takže...Nejsem zas uplný analfabet ;-) i když je pravda, že tenkrát sem o tom nic nestudoval. Ryby mi nechcípaly ani nebyly ve stresu, dokonce ani nemoce se neprojevily, nakonec jsem ho prodal i s rybama. Na druhou stranu když si uvědomím jak se tlačí ryby v akvaristice, jak se sem do ČR vozí atd...tak mé skromné 54L akvárko je pro ně výhra. Jen nemá zkušenosti s těmi topítky, proto sem se ptal jaké máte zkušenosti s teplotou vody a určitými druhy ryb:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 18:55 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: xmen001
Jestlipak se tvoje trpělivost projevila dále i poctivým měřením NO látek,abys věděl,kdy je čas vypustit rybky.. ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 18:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: xmen001
nezavisí to zas tak na tom topení ;-) Jde o to že do čerstvé nádrže rybky nepatří, takže bys čekal tak jako tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 18:06 xmen001 Re: Johan
Trpělivost se projevila už tím jak postivě čekám na topení, ale když se stabilizovaly teploty 19 - 21 a koukal jsem na naroky danii a určitých druhu panceřníčků, tak jsem si říkal, že by jim to nemělo vadit, jelikož mají raději chladnou vodu. A jakou teplotu těmto rybám dopřát až budu mít topení? Co pro ně bude nejideálnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2010 17:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: xmen001
Akvaristika je o trpělivosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 17:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: xmen001
Pokud jde o další ryby, tak při daném objemu akvária, je to poněkud zbytečné řešit.
Hejno dánií (nebo třeba kardinálek ) a hejno menších pancéřníčků, bude ideální stav. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 17:45 xmen001 Re: Sid
Tak zase koukat na rostlinky a bublající filtr mě moc nenaplňuje :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2010 17:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: xmen001
Kam ten spěch? Dva týdny bez rybek nevydržíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 17:36 xmen001 – Nízké teploty a ryby
Při koupi setu jsem koupil i špatné topítko a je na reklamaci. Budu na něj čekat ještě možná dva týdny. Akvárium mám založené 54L dva tydny, osázené rostlinami, zářivka svítí zatím :). Chtěl bych do něj už nasadit ryby Dania pruhovana a Panceřníčky, problémem je teplota vody v noci 19 ve dne 21. četl jsem že některé druhy Panceřníčků a Dania jsou spíše chladnomilné. Tyto ryby bych tam chtěl mít, možná pak dokoupím ancistra. Je tato teplota pro ně i bez topítka zatím dostatečná? A jaké jsou další ryby, co mají rády nižší teploty? Zajímalo by mě to, protože chci potom mít teplotu vody 22 - 23 C. Dík za odpoved jsem tu nový.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1144x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14656-nizke-teploty-a-ryby