Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dennerle Nano Filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dennerle Nano Filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2023 16:53 Muž Rovano [228] - Rostliny – Filtr
Takže jelikož to taky řeším, tak to tu aktualizuji/shrnu.

dokoupit:
-EHEIM SUBSTRAT Pro 250 ml nebo Sera Siporax Mini gramáž nevím.
-mastidlo na přísavky
Doplněnit molitanem se správným PPI 15-20?

Dá se dokoupit další půlka filtračního objemu a krycí mřížka.

Plánuji to nahradit rostlinami.
(Ale nebudu majitel ani udržovatel nádrže.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2022 18:39 Žena Jančaa [16] Re: Buldr
Dekuju...napevno,tím že jsem to zkoušela tím černým lepidlem ,nedostanu nic dolů,vrtulku na pročištění už nevytahnu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2022 16:11 Žena Jančaa [16] – Dennerle nano filtr
Fotka k příspěvku Zdravím....měla bych prosbu co se týče úpravy filtru,pokouším se dennerme eck filtr upravit na koš a medium.Slepovala jsem to akvarijní lepidlem ale drží to jen paar týdnu,mel by někdo pro me řadu jak na to?ten koš je přesně tak široký jako vyústění filtru.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 16:07 Žena Jančaa [16] Re: .verca.
Ten dennerle nano eckfilter sem taky měla ale když je to jednoduchý a ne xl tak pořád musíš měnit vnitřek a když máš XL tak se dá měnit postupně pomalu. :-)Aquel mám v 50l a taky a jsem moc spokojená,asi raději aquael.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 15:44 .verca.
Zdravím
Měla jsem v plánu do 25l (čistý objem) ke krevetkám koupit filtr Dennerle Nano Clean Eckfilter.
Taťka mě ale začal tlačit do AquaEl Fan Filter.
Má ho ve své stovce a prý je nadmíru spokojený.
Chtěla bych se proto raději zeptat na váš názor.
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2017 23:56 Muž Daviman84 [9] Re: Xavi
S tím nástavcem ti to určitě nebude nasávat krevetky a jak říkáš, ještě rozšíříš filtrační hmotu, což je u tekhle malých filtrů nedocenitelný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 20:19 Muž petromas [10] Re: Xavi
Mám plné akva krevetek a vše ok koukni na mohí prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 21:22 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: drvi
Ano viem, ze je mozne kupit ochranu. ja skor chcem vediet ci aj filter extension funguje ako ochrana. predsa len mi pride rozumenejsie pridat trosku filtracnej hmoty ako tam dat "iba" mriezku. len neviem ake presne velke su nasavacie na filter extension. Nikdy som to nevidel nazivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2017 21:05 Žena drvi [2894] Re: Xavi
Na tenhle filtr lze nasadit ochrannou mrizku, pak se dovnitr krevetky nedostanou. Osobne vyzkouseno. www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 21:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Xavi
Nie, bude sa to zdáť nemožné, ale krevetky tam idú dobrovolne. Radi ohlodávajú detrit. Niekedy však parametre vody ich prinútia schovať sa tam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:26 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: petromas
nemate problem zeby to vtiahlo aj male krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 19:45 Sion1 Re: petromas
Díky, taky se chystám tu originál vložku nahradit nějakým granulátem. I když pár týdnů asi ještě vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 18:42 Muž petromas [10] Re: Sion1
Ahoj mám to přesně taky občas ten granulát propláchnu ale nevyndavám.Jen zastřesu v opuštěné vodě. Ten molitánek taky.Já jsem dal přímo do filtru místo té vložky eheim substrát pro kuličky a jede supr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 17:18 Sion1 – Dennerle Nano Filter Extension
Dobrý den, měla bych dotaz pro zkušenější s tímto rozšíření Nano filtru. Obdélníček černého molitanu, strčený v okénku.Proč tam je, má tam být, nebo ne?
Dále netuším, zda mám Bio filter granulat v rámci očisty občas propláchnout, nebo ho po nějaké době rovnou část vyměnit.
Omlouvám se za asi trapné dotazy, ale vracím se k akvaristice po 20ti letech a některé věci mě zatím trochu matou.
Díky

www.akvabest.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2017 21:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Mejtys
To je na to, aby sa ti pri vyberaní z akvária (kvôli čisteniu) nerozsypal ešte v akváriu. Tak potom dávaj pozor, aby špina neostala v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 10:21 Žena Mejtys [7] Re: cezarmilan
Dík za uklidnění. Filtr už je v provozu a zdá se, že je funkční. Na něco to tam určitě bylo, ale na co...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Mejtys
Nevadí! Ak drží všetko pokope, tak nemaj obavy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 19:17 Žena Mejtys [7]
Zdravím všechny! Čistila jsem filtr tak vehementně, že se mi podařilo zamáčknout takové dva malé zapuštěné špuntíky na přední stěně v horní části filtru. Jestli měly něco těsnit, tak už netěsní. Vadí to něčemu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:02 Žena mysz [12] Re: mysz
Podle níže uvedené rady jsem původní vatovou náplň ve filtru Dennerle Nano Clean vyměnila za siporax mini. Akvárium má trochu problém se záběhem, asi kvůli neopatrnému sázení - a dosazování - rostlin do dna, kde je dole výživný substrát. Hodnoty NO2 jsou stále dost vysoké, ale protože v akváriu zatím nikdo - kromě neritiny - nebydlí, řekla jsem si, že provedu výměnu náplně hned, byť za cenu toho, že snižování hodnot půjde zprvu o to pomaleji. Kromě siporaxu jsem ve filtru nechala i kousek původní vaty (abych nevyhovila bakterie úplně všechny), plus jsem ten siporax "zakápla" vymačkanou vodou z té vyndané vaty. Teď mám ale pocit, že filtr má po této operaci o něco menší průtok než dřív. (Předtím byl úplně na minimum, teď jsem musela průtok kapku zesílit, aby vůbec maličko čeřil hladinu). Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 10:37 Žena mysz [12] Re: chuanvaldes
Výborně, děkuju za tipy. Já jsem jinak s tím filtrem moc spokojená, pro malá akvária funguje, jak má, nezabere moc místa a hlavně není vůbec slyšet. Jen to chce vyměnit tu náplň. Ten modul mě nenapadl, ale asi to zkusím, aby mi při nešikovném čištění filtru neplaval siporax všude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 09:02 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: mysz
Ahoj, mám tenhle filtr již nějakou dobu. Na tu originální patronu se rovnou vyprdni. Je skoro k ničemu, filtrační objem je minimální a patrona se dost rychle zanese. Propláchnout se dá, ale životnost je krátká. Jinak filtr to je fakt skvělý, jen jak již psal Roman, chce to trochu vytunit...

Momentálně místo té "patrony" používám NanoFilter Modul... www.juwelakvarium.cz/… který je z části naplněný biomolitanem a biologickým filtračním materiálem. Měl jsem nejdříve v plánu Siporax, ale má velkou frakci a moc by se ho tam nevešlo. Tak jsem místo Siporaxu použil BioGranulat od Dennerle www.juwelakvarium.cz/…, který má malou frakci a vejde se ho tam požehnaně. Efektivita bude asi stejná jako u jiných porovitych materiálu. Na filtru mám ještě nasazený jejich NanoExteder www.juwelakvarium.cz/…, který jsem taky naplnil tím granulátem. Má to svou výhodu, že buď vyčistím Modul, nebo Extender...

Když ti není líto zainvestovať peníze, tak tuhle kombinaci můžu jenom doporučit. Jinak samozřejmě můžeš klidně ořezat biomolitan a dát ho místo originální patrony, taky jsem to takhle měl. Jen jsem měl problém, že mi nechtěla držet moc po hromadě ta přední a zadní (ta průhlední) část fitru. S použitím Modulu to krásné drží... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 06:15 R Muž romant [27977] Re: mysz
Použil bych jenom toto. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 22:37 Žena mysz [12] Re: romant
Nemusí tam být něco, co bude fungovat čistě jako mechanický filtr na zachytávání nečistot atd.? A je lepší siporax nebo eheim substrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 21:58 R Muž romant [27977] Re: mysz
Klidně tam nasyp jenom siporax a bude to tzv. solidně vytuněnej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 21:54 Žena mysz [12] – Výměna vaty ve filtru Dennerle Nano Clean
Zdravím, ráda bych se zeptala na Vaši zkušenost: jak často je nutné měnit filtrační vatu (příp. celou originální patrolu) v rohovém filtru Dennerle Nano Clean? Plánuji ji časem vyměnit za biomolitan s trochou siporaxu (či něčeho podobného), tak by mě zajímalo, jak dlouho tam ta původní náplň vydrží v nějakém funkčním stavu. Zatím jsem ji po cca měsíci jen zlehka propláchla, akvárium je stále v záběhu. Dá se případně umístit místo originální patroly např. molitan osekaný do příslušného tvaru, ideálně např. s dírou uprostřed, do níž by se nasypal onen siporax?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 21:43 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: rubehe
Hele, moc velký objem to mít nebude, ale na těch 10-30L to stačí... Co se týče Siporaxu, tak nevím jestli se ti ho tam povede dostat, toho prostoru tam moc není. Třeba mně se tam nepovedlo Cirax M dostat a to ani ty fakt male kousky. Kupoval jsem do toho Dennerle Biogranulat, který je fakt malý ale hlavně jsou to hladké kousky a lekce tam zapadnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 19:09 rubehe – Objem
Nevíte aspoň přibližný objem extenderu na dennerle nano filtr? Chtěl bych si ho pořídit a naplnit např. Siporax mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 18:43 R Muž ctibum [6838] Re: pampe
Také může být bublinka v rotoru. Zkus filtr vypnout, chvíli nechat a zapnout. Případně opakovat.
Nebo rozebrat a pod vodou v akvárku sestavit. Tak, aby v prostoru rotoru byla voda. Trochu krkolomné, ale i to mi pomohlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 13:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: pampe
V Brně bych věděl...no ale obecně ve všech akvaristikách, kde mají sotiment Dennerle, ho buď mají nebo ho aspoň umí objednat.
Co se týká přístupu k rotoru, taky jsem o tom dlouho nevěděl, neb v návodu to vůbec neuvádí... :-)
Když čistíš filtrační vložku, tak se podívej do uvolněného prostoru směrem do těla filtru a je tam asi 1cm otvor, kde jsou vidět lopatky rotoru. Když sejmeš krytku, ve které je ten otvor (jde to docela obtížně-nevzdávat to), tak se dostaneš k rotoru, který se dá dobře vytáhnout pinzetou za lopatku a vyčistit komoru atd. Vedle je pak otvor, kterým proudí voda do výpustě filtru a vše se dá vyčistit (používám na to uchošťouchy).
Než si objednáš nový rotor, zkus to vyčistit...klidně to můžeš mít za 3/4 roku provozu zaneřáděné a tím hlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 12:39 pampe Re: Passenger77
Děkuji, nový rotor se dá koupit kde? Jak se dá ten filtr rozebrat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 12:14 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: pampe
Řešil jsem podobný problém a navrhuji:
Krok 1: vyčistit rotor a jeho komoru, zkontrolovat případná poškození, odřený povrch magnetu, rovnou středovou osu atp.
Krok 2: koupit nový rotor (pokud předešlé nepomohlo)/reklamovat, pokud je to v záruce

Mně pomohl až krok 2 (stálo to kolem 100-,CZK).
Ještě jsem si všimnul, že hned po čištění je filtr hlučnější, než se na rotoru, ose a v komoře vytvoří povlak, po kterém si rotor pěkně klouže (pak je filtr prakticky bezhlučný)

D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 11:46 pampe
Mám od prosince v 30 l akváriu Dennerle Nano Filter, ale posledních asi 14 dní je velmi hlučný. Vzhledem k tomu, že mám akva v ložnici, tak je to problém. Napadá někoho, co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:58 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Puma
Ten ale nepatří k filtru ale k odkalovači ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:56 R Muž ctibum [6838] Re: Puma
Tohle já měl u odkalovače Fluval Edge... smich
K fitru to určitě nepatří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:41 Muž Puma [0] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Pak tedy nechápu, proč mám k filtru tento nástavec... smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 08:44 R Muž ctibum [6838] Re: Puma
A víš jistě, že to patří k rohovýmu nano filtru? Dennerle to má na webu na fotce u nějakýho typu, asi externímu, který ani nemá na webu v katalogu...
Nano filtr nasává přes tu pikslu na filtrační médium, celou plochou přes otvory, tam si myslím nic takovýho nenasadíš, jedině přes nějakou redukci, ale to už pak nebude NANO filtr :)

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 08:31 Muž Puma [0]
Ahoj, řeším takový zajímavý problém -> slepou hladinu. Dennerle ke svému filtru viz. níže přidává ten odsávaci průhledný koš bordelu z hladiny. Otazka za 4 bludišťáky zní: dá se to proboha nějak k tomu filtru připojit? smich smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 23:04 Muž petromas [10] Re: chuanvaldes
To já taky ale v hlavním ty kuličky.tak ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 08:04 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Puma
250ml je až až... Já používám ten jejich Nano Granulát, sice je dražší ale je opravdu jemný a vejde se tam toho víc. Mám ho v extendru co se připíná před filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 21:26 Muž Puma [0] Re: petromas
Myslíš, že 250 ml je akorát? =)

www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 21:11 Muž petromas [10] Re: Puma
Fotka k příspěvku Kuliček je tam co se veslo a dole a nohere je kousek molitanu.je to supr .cca 1 x měsíčně propláchnu a jede se dál.Nano jede supr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 19:09 Muž Puma [0] Re: petromas
Děkuji za komentáře! Ty jo, jen kuličky jo? To také není tak úplně špatný nápad! Jak řešíš mechanické filtrování? Máš tam nějako vatu? =) Kolik jsi jich tam +/- dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 18:39 Muž petromas [10] Zlepšovák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já to udělal fakta a akva funguje už 1.5 roku a supr.Krevetky se množí. Rybičky ok.Vyndal jsem tu vložku a dal tam kuličky sobtrat pro eheim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 17:45 R Muž ctibum [6838] Re: Puma
NastříHal. Nůžkama... :)
Já měl na dně Aquaclay Ground, tak mi přišlo zbytečný dávat do tak malýho filtru další podobnej materiál, navíc jen ke krevetám a šnekům. Takže to neber jako univerzální návod...
Čistit jednou za čas ve vodě vysoslé z akva, ne zároveň s odkalováním dna... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:48 Muž Puma [0] Re: ctibum
Čím jsi to nastříkal? To zní dobře, asi to tak také udělám. =) Jen bych tam dal nějakou keramiku a nahoru trochu vaty. Čistit jednou za čas (v odkalené vodě)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 16:44 R Muž ctibum [6838] Re: Puma
Já patronu vyhodil a vnitřek vycpal nastříhaným bioakvacitem. Ale neumím posoudit funkčost, měl jsem ho v provozu celkem krátce, navíc v nádrži, která by to asi nitrifikačně zvládla i bez filtru. Na bordel filtr fungoval dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:29 Muž Puma [0] Re: ctibum
Děkuji moc, jak čtu vlákna níž, tak si říkám, že ty patrony s vatou budou asi nedostačující. Bude dobré tam dát něco jiného a popřípadě je potřeba kupovat ty patrony nebo prostě vyřezat? Popřípadě jak to máte řešené aby vše bylo ok? =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 14:59 R Muž ctibum [6838] Re: Puma
Jsou tam šipky, malá a velká. Urvat se mi to ještě nepodařilo, vždycky se kolečko vycvaklo, když jsem použil víc síly než rozumu...
Řekl bych, že rampa patří na zadní stěnu, tzn. aby šel proud přes kratší rozměr nádrže. Ale u nádrží, kde jsou strany plus mínus stejné, je to asi jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2016 14:57 R Muž afc1886 [14631] Re: Puma
Umístí rampu tak 2 cm pod hladinu a natoč jí tak,aby se na hladině tvořily takové malé vlnky,které budou okysličovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 14:21 Muž Puma [0] Re: ctibum
Určitě zkusím, jsem to právě nechtěl urvat. Děkuji za radu.

Jak moc by měla rozstřikovací rampa "vířit" vodu? Popřípadě měla by být na zadní straně nebo rozstřikovat ze strany (kam natočit tu rampu).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14623-dennerle-nano-filtr