Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ztráta barvy ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Ztráta barvy ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 19:39 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dastyán
Odpovědí a vodítek jsi dostal jen ode mně dost. To že máš v akva různé druhy s různými nároky na chov je fakt. Jak s tím naložiš je tvoje věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 19:30 Silviebaris Re: Dastyán
Já cituji tvoje komentáře tady v diskuzích,já si to z prstu nevycucala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 19:25 Dastyán Re: silviebaris
Tak za prve tam neliju žádné hnojivo ani chemii, vůbec nic. Za druhé ty mečovky nemaj plíseň, tu poznam nejsem blbej. A za třetí, možná čistím akvárko jednou za dva měsíce, to klidně. Ale to jde podle objemu akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 19:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: silviebaris
Navíc je tam světlé dno. Další možná příčina proč nejsou plně vybarvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2020 18:55 Silviebaris Re: Dastyán
Vodu cistim 1.za 2 mesice tak max čtvrtku...Neonky, pavi oka, rasborky, přísavní sumci, black molly, tetry červené,...ve 100 litrech,s takovou udržbou,se divím,že tam vůbec něco žije...Furt něco kupuješ,liješ tam vodičky a pak se divíš,že neonky nejsou neonky a mečovky jsou plesnivý... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 18:44 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Ujměte se toho pane kolego. Nevíme ani teplotu v akva natož něco o vodě. Nemluvě o tom že Červené potřebují 24 stupňů a Obecné 20-21.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2020 18:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dastyán
Tak to je třeba si udělat tu prezentaci. Toto byl typický příklad,kdy díky fotce kolega vlka odpověděl úplně správně. Tak se hoď do klidu výplň tu prezentaci dej pořádné fotky a někdo ti jistě poradí. Myslím to dobře věř mi. A takové co kdo je s tečkama na konci si nech příště od cesty. Nejsem tvuj mladší brácha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 18:32 Muž vlka [3456] Re: Dastyán
Hodně také dělá světlo v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 18:30 Dastyán Re: Kawasaki
Fotka k příspěvku Jo jo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2020 18:26 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dastyán
Ty máš v akva oba druhy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   14.10.2020 18:06 Dastyán Re: Kawasaki
Jojo vím, Ono na tý fotce to tak vypadá ale doopravdy to tak neni. Něco se jim tam loupe.
Edit: Máme v akvarku i červený i obecný ale červený nemaj červenou barvu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 18:00 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Naprosto souhlasím. Tazatel možná neví jaký je rozdíl mezi Neónkou Obecnou a N.Červenou. Jinak u te Mečovky to vypadá na plíseň nebo bakteriální nákazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 17:58 Dastyán Re: vlka
Jo a nemluvim o neonkách obecných. Ale červených a naše neonky červené jsou modro šedé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2020 17:50 Muž vlka [3456] Re: Dastyán
Podle fotek jsou ty Tetry neonové barevně naprosto v pohodě...
rybicky.net/atlasryb/neonka_obecna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 17:39 Dastyán Re: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ta jedna fotka jsou ty neonky. Jak můžete vidět absolutně bez červené barvy. A ta druhá fotka je to loupání té "kůže" u mečovky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 17:28 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dastyán
Přidej aspoň fotky nemocné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2020 16:56 Muž vlka [3456] Re: Dastyán
Raději si založ prezentaci akvária se všemi údaji. Jinak ti horko těžko někdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 16:36 Dastyán – Problém
Dobrý de, jednou nám akvarista řekl, že se ryby zbarvujou podle dna. My jsme si jeli pro neonky červené a oni neměly barvu. Ale kvůli tomu co řekl akvarista, tak jsme je vzali. Jenomže oni se po skoro měsíci pořád nevybarvily. A dnes jsem u mečovky objevil, že se jí loupe jakoby kůže na čumáku. Nevíte jestli by to nemohlo být kvůli těm neonkám nebo proč to je co to je nebo co s tim mam dělat? Děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.08.2013 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaulinaP
Jen to že začínáte vás omlouvá...nejteplejší den v týdnu...akvárko v záběhu....A jelikož mám dnes v plánu dokoupit naší rybí osádku.... Trochu mi to připomíná..."ale tos neříkal" smich (starší vědí). Co ty nákupy nechat na později až bude chladněji? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaulinaP
Je celkem jasne, ze Pandikum horka kolem 30°C nebudou uplne po chuti. Ja je mit, tak at si mysli kdo chce co chce, chladil bych, stoji to houby, elektriky to zere minimum (rekneme do desetikacky mesicne, to mi za to byt vic v klidu stoji)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:38 PaulinaP Re: Designer
Díky, vodu jsem měnila včera i v neděli cca 15l. A jelikož mám dnes v plánu dokoupit naší rybí osádku, tak na rady Romana budu i nadále měnit denně 1/3 vody. ano Já se jen bála, jestli to Pandící v takhle teplé vodě vydrží a tudíž stačí i nadále pokračovat stejně nebo je nutné nějak zakročit (měla jsem na mysli ten větrák).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 17:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaulinaP
Zdejsi zkuseni tvrdi, ze ryba vyssi teplotu zvladne dobre, pokud ma co dychat. Ja se i tak bojim, takze nejake 3°C shazuji odparem vody za pomoci vetraku (jedno z aktualne zde nejprobiranejsich temat).

A ted se dostavame ke generalni odpovedi, ktera tady asi nikdy nesla, ze Romane? Kdyz neco neni O.K., vymen tretinu vody a kdyz to stale neni O.K., men ji den za dnem tak dlouho, az to O.K. je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:18 PaulinaP – Pancéřníček Panda
Ahoj, dnes jsem si všimla, že dvěma Pancéřníčkům Panda světlají hřbetní ploutve, již tak do poloviny nejsou černé. Jinak na nich nic neobvyklého nepozoruji. Nevíte oč se může jednat? A jak tomu zabránit? Může to být i vysokou teplotou vody v akváriu,jak jsem se tu někde dočetla? V těhle vedrech se tam pořád drží 30 stupňů :-O Zkoušela jsem vkládat malou pet láhev se zmrzlou vodou, mám otevřené víko v krytu, ale voda se vždy krátkodobě ochladí tak o stupínek a zase se to vyhoupne nahoru sad Je mi jasný, že je tam teplo i od zářivky, ale zase nesvítit, co by na to řekly rostlinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2011 20:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Katy
Myslím si, že si po dlouhé době krásně odpočinou, vyspinkají se a zítra přes den budou zářit barvičkami. A nezapomeň na ty spínací hodiny. Ať se daří ahoj
Edit: Každopádně ten Biorb má max 20 litrů vody. To není OK vzhledem k druhům, které tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:40 Katy Re: Tudy
Děkuju za rady, nechám je teď spinkat a budu doufat, že mi do rána nevyblednou úplně a nechcípnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Katy
Ano, většina ryb v noci při spánku bledne (ztrácí pestré barvy), pokud již byla tma (nebo ještě nebylo světlo :-D ), je pro ryby noc. Neřídí se hodinkami, ale světlem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:33 Katy Re: muťa
A to když spí, tak ztratí skoro úplně barvu? (nebylo to ve dvě v noci, ale cca po deváté)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Katy
Rybám se v noci nesvítí - obvykle se svítí v rozmezí 10:00 - 22:00 (+/-) - taky bych byl bledý, kdyby mi někdo rozsvítil ve dvě ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Katy
Nejspíš prostě a jednoduše spaly. Tobě by se líbilo, kdyby tě uprostřed noci někdo tahal z postele ? Tím, že jim svítíš přes noc, rozhodíš jim biorytmus, nevědí, kdy je noc, kdy je den. Sviť jim jen přes den, třeba od 10 do 22 hod. Pořiď si spínací hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Katy
Jak byste se tvářila vy, kdyby vám někdo ve dvě v noci posvítil do očí? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:11 Katy
Ahoj,
prosím o radu, mám nové akvárko biorb flow a v něm pár neonek a živorodek a jednoho Bojovnici pestrou. Akvárko mám krátce a na internetu jsem se dočetla, že rybkám vhodno svítit cca 11-12 hodin denně. Svítila jsem jim tedy přes noc, ale jednou jsem přišla domů později a když jsem rozsvítila akvárko, tak všechny rybičky (kromě bojovnice) byly bez barvy a bez života ležely mezi kameny. Postupně však začaly ožívat a do rána byly všechny zpátky krásně nabarvené a živě plavaly.
Co to mohlo způsobit, nebo je toto chování normální?
Předem děkuji za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 17:30 Muž Yirka [9137] Re: elisbetka
Tak jsem to pochopitelně nemyslel. Myslel jsem tím že pod různě intenzivním nasvícením můžeš vidět různou barevnost přičemž rybka je stále stejná. Ale vzhledem k chování rybky to opravdu spíš vypadá na nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 16:35 elisbetka Re: Yirka
Tak slepá nejsem :o) Už dýl jak týden je drobet nafouklá, a černé pruhy byly úplně světle šedé,tak to vidět jde :) A dnes co je zalezlá pod porodničkou tak trochu ztmavly. Nevím, třeba je nemocná příjde mi že i rychleji dýchá....Mno co už buď to zvládne nebo pojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 13:20 Muž Yirka [9137] Re: elisbetka
Každá změna v nádrži, dokonce i sáhnutí do ní může být impulsem ke změněn zabarvení. Světlo nemusí měnit pigmentaci rybky, může také měnit tvůj pohled na odstíny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 12:29 elisbetka – zbarvení
Já mám bez barvy jednu parmičku čtyřpruhou. Už přes týden to bude je skoro úplně bílá trošičku tlustější než jiné parmičky.... Co to může být? :-O
Ještě k tomu zbarvení, je možný,že na ni bylo moc světla? Teď jak jsem dala porodničku do akva,tak je schovaná pod ní a docela se ji barva vrátila.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2010 10:06 pietro Re: Labyrintka
Dobrý den pokud ryby ztrácejí přirozenou barvu a tento symptom přetrvává, možná příčina je pravděpodobně v příliš nízké nebo vysoké teplotě vody. Může se také jednat o nevhodné pH vody.
Také se mohla změnit alkalita H2O.
Pokud se tak děje pouze u jednoho jedince. Možná příčina: Nervové poškození parazitologického nebo fyziologického původu, nedostatek vitamínů nebo vývojová vada rybího organismu.
Přeji hezký zbytek dne. www.viktoria-jezero.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 00:21 Muž karelpavel [18] Re: Labyrintka
Závislé na něm nejsou, jen mění zbarvení dle situace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 00:15 Žena Labyrintka [0] - LabyrintkyRe: milanm
J8 také vzduchuji zvlášť a vzduchuje, ale teď už se dobarvili.Nejspíše to bylo světlem.Neumím si to dost dobře odvodit,ale ryby jsou velice závislé také na světle.JInak ztrácí barvu.Přiznávám, že včera měli jenom2 hopdiny světla stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 22:45 milanm Re: Labyrintka
Ahoj. mně také jednou neonky zbělaly a příčinou byl vzduch, ucpal se mi filtr a od té doby mám vzduchování samostatně 24 hod. denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 22:31 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky – Ztráta barvy
Ahoj, dneska jsem nakrmila rybky a vidím, že rybky dočista ztratily barvu. Tetry červenoústé uplně ztratily červenou barvu hlavy.Čichavci zbělaly.Co mám dělat??

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1557x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14605-ztrata-barvy-ryb