Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak rozlišit plotici od oukleje?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Jak rozlišit plotici od oukleje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 15:55 Rufr Re: sajfrdik
Roztříděl jsem si těch 16 ryb znovu.Udělal jsem to podle hřbetní ploutve.Všichni víme že ouklej ji má jakoby přirůstlo k zádám a plotice jako prapor.Chuch, nikdy jsem si nemyslel že je mám tak špatně roztříděné!Dělal jsem to podle šupin a to asi nebylo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:42 Muž sajfrdík [14] Re: sajfrdik
a má trochu víc prořízlou pusu?
tak počkej až to bude mít tak 15 cm tak by to mělo bejt poznat.ikdyž když je to skřížený tak ne.ale ouklej to nebude když to bude mít těch 15 a furt to bude růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:40 Rufr Re: sajfrdik
Má bílé oko, je štíhlá, má stejné ploutve jako má ouklej, jenom ty šupiny jsou jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:38 Muž sajfrdík [14] Re: Rufr
to klidně může bejt.my tu máme takovej revír kde je bolenů hodně a ani se to tam nedá s ouklejema rozeznat ty malí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:12 Rufr Re: sajfrdik
Určitě ne.Já chovám jen oukleje a plotice.Jedině se mohl zkřížit v rybníce nicméně mi tam máme jen dva boleny.Číslo už je definitivně potvrzeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 14:08 Muž sajfrdík [14] Re: Rufr
a nic jinýho tam nemáš?ouklej se křížit s ploticí může.ale jestli sis tam nedal s ouklejema malýho bolínka.ten to může bejt a souklejí se když je malej dobře plete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 13:53 dan999 Re: Rufr
jsem rybář ale podle očí ji nepoznám skus ji chytit(jestli ti to podmínky dovolí) a vyfotit.
ouklej by měla být taová delší a nízká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 12:40 Rufr – Plotice nebo ouklej
Zdravím, dneska jsem se podíval do jezírka s ouklejkama a povšiml jsem si tam ryby, která měla bílé oči, ale jinak vypadala jako plotice.Připadalo mi to jako kdybyto byly kříženci.Je možné že by měla plotice bílé oči?Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14499-jak-rozlisit-plotici-od-oukleje