Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace přes aqualit

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtrace přes aqualit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:36 Muž Raimo [2] - Cichlidy
Díky za názory, no vyhodím to z toho filtru! Chtěl jsem se ujistit, že je to dobře,ale jak tak sleduji, že to je celkem pitomost, dal jsem na rady kamaráda. Ale tak zkusit se ma vsechno :) Takže to vyhodím a budu čekat změny ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 15:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Fanda
pokud chcesh neco levnejsiho tak si kup perlit, do filtru potrebujes neco inertniho s hodne porama, nejlepe keramiku, ale to se huz resilo na jinym vlaknu..... rozhodne bych do filtru nedaval zadny obohaceny substrat urceny vyhradne jako hnojivo do dna

osvecena kombinace do filtru je ruzne jemnej biomolitan a keramika (valecky, kulicky a jine patvary), pripadne filtracni vata, zeolit, vyjimecne drcenej vapenec, aktivni uhli, raselina.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 13:19 Muž kortezhugo [983] – Re: Moucha
...samozrejme :-) - co to spravi vo filtri mozme "len" predvidat...ale urcite nic dobre ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
Ale aspon se shodneme ze to patri na dno a ne do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Moucha
ale vyplavi a pomerne rychlo - uz samotnou cirkulaciou vody sa ovela rychlejsie rozpustaju...za to sa to aj dava ako "vajspodnejsia" vrstva lebo tam vlastne ziadna cirkulacia nie je a do vody sa uvolni len minimum a vsetko ostava korenom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
v tom vyzivnym dne bejvaji ziviny vazany treba v jilovejch mineralech a z nich si je vydoluji rostliny pomoci korenu takze v nejlepsim pripade, kdyz to mas ve filtru tak se ti nic nevyplavi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:11 Muž kortezhugo [983] – Re: Raimo
...no ked das "výživné dno" do filtra mozes cakat jedine problem...lebo vsetko co ma ostat v dne sa ti rychlo rozpusti do vody... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 11:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Raimo
je to substrat, kterej se dava do dna, ne do filtru
uz tomu rozumis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 11:06 Muž Raimo [2] - Cichlidy
Tak teda pořád nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 23:14 R Muž Silent [5949] – Re: Raimo
Aqualit není určen jako filtrační médium ale jako výživné dno. Tam bych ho také použil raději než s ním nějak experimentovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:18 Muž Raimo [2] - Cichlidy – Filtrace přes aqualit
Filtruji v mém komorovém filtru přes aquqlit. Stále si nejsem jistý, jestli je to k něčemu dobré? Bylo mi to doporučeno, že to dodává železo do vody. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, nebo používáte to někdo i jako doplněk dna? Zajimá mě vaše názory. Mám to nechat, nebo vyhodit? Díky Radim

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14417-filtrace-pres-aqualit