Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kámen z moře

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Kámen z moře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:45 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Jeden kousek kamene ve Tvém objemu nebude nic znamenat, daleko horší by bylo, kdyby šumělo dno, to už by nějaký řešení vyžadovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2013 09:43 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: duko1995
tam bych vápenec nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 08:20 Muž duko1995 [32] Re: Wendy2
no mám tam betty, čichavce, cichlidky, neonky, pancerníky, ancistruse, mečovky, gupky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 07:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: duko1995
jestli šumí v octu, tak je to vápenec a to se odstranit nedá :) záleží jakou máš v akva vodu (kytky, živočichy) a jestli by ti její ovlivnění vápencem vadilo nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 21:57 Muž duko1995 [32]
prosím vás chcel by sem sa opítat mám kusek kamene z more nejspíš a šumí nedá se ta šumivost nejak odstranit ? :( je velice krásny :( dekuju moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 15:09 Muž sollik [257] - CichlidyRe: ZdenekJH
Před pár lety jsem si z CHorvatska dovezl auto plné takových (jen o dost větších a děravějších) šutrů. V nádrži s tlamovci jsou pátým rokem a vše úplně bez problémů. Na kamenech byl místy mech - ten se dá spálit savem a odrbat. Teď jsou kameny svrchu porostlé řasou a z bočních stran a v dutinách je světlý, ale ne tak bílý jako ze začátku. K tomu filtrační písek z Mountfieldu ....... a ryby jsou spokojené :-) O rostliny jsem se pokoušel, ale když mi sežraly i Anubisy, tak jsem rezignoval a jsou bez kytek ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:51 Muž kortezhugo [983]
Ono ked ide o vapenec a rastliny tak Vallisnerie su na "toto" dobre - tie lepsie rastu pri vyssom pH a "tvredj" vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 00:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ZdenekJH
Fotka k příspěvku Již několik let vozím z Chorvatska kameny ne z moře,ale z pevniny.
Díky nim nemám s tlamovci žádný problémy,protože mám želivku a sní jsou problémy
s pH.Ty kameny bývají šedivý, po nějaké době, jsou bělounký jak se vápenec pomalu uvolňuje.
Několikrát jsem vodu měřil a to ,že by kameny změnily vodu tak extrémě, jsem nikdy nepozoroval.Proto nevím proč by se nemohly dát i k jiným rybám.A Berounsku je tak tvrdá voda,že podle strašáků některých odborníků by chovatelé vůbec jihoamerické rybky nemohli chovat.Ale k jakým jiným rybám by se hodily ke skalárům určitě ne a k tetrám, těm sluší pěknej kořen a ne šutr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2010 23:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ZdenekJH
Šumění řešit nemusíte, protože to je určitě vápenec. (takže jako kdyby to šumělo...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:53 ZdenekJH Re: Silent
A jak to má moc šumět? Okem to má být vidět?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:30 R Muž Silent [5949] Re: ZdenekJH
Pokud budou šumět tak to žádným způsobem nelze odstranit. Buď je do nádrže nedávej, nebo se musíš smířit s vyšším pH a alkalitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 21:28 ZdenekJH Re: Silent
Takže když budou šumět, tak je mam vyvařit? V čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:31 R Muž Silent [5949] Re: ZdenekJH
Tak obsahují vápenec a budou zvedat pH.
Pokud tam budou tlamovci tak to takový problém není. Záleží na vstupní vodě. Vápenec by dělal potíže v nádrži s rybami z měkkých a kyselých vod a nedělá dobře věšině rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 17:30 ZdenekJH Re: FreeDale
A když budou šumět? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:53 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: ZdenekJH
Ozkoušej je octem, jestli nešumí, pokud ne, není se čeho bát. Snad jedině toho, že neopatrnou manipulací rozbiješ akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 16:48 ZdenekJH – Kameny z Jadranu
Fotka k příspěvku Ahoj.

Dnes mi matka dovozla kameny z moře. Co udělat, abych mohl vše použít do akvária. Budu zařizovat 200L akva a nejspíše v něm Tlamovce.
Bojím ale těch kamenů, aby nebyl nějaký průser...

Dík za rady....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 21:55 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: luckyluck
Mimochodem - jako tvrdá voda se označuje voda s dGH 12–18... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:11 luckyluck Re: Sid
Špatně jsem to napsal. Mělo to být, že se chovají zpravidla ve tvrdé vodě. Opravdu si nedokážu předtavit jak dlouho vydrří tropheus v měkké vodě. To jenom k tomu v čem se dají chovat. Jinak souhlasím s Vána v Malawi měkká voda a v Tanganice je 7 - 12 něm. stupňů a to je podle ně snad už tvrdá,.a le nebudu se tady přít o to jestli je to ještě měkká a nebo už tvrdá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 16:11 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: luckyluck
...pokud se jedná o malawi, tak úplně tvrdou nemusí .. dejme tomus tředně tvrdá...
V Malawi je voda měkká a můžete to konzultovat, s kým chcete.
Jak je to s vodou v Tanganyice, to taky není nemožné zjistit.
V čem se ryby "dají chovat", to je jiná otázka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 09:23 luckyluck Re: NASSREDIN
Tak podle mně jde o to jací tlamovci, pokudto budou africké cichlidy z tanganiky tak ano a to je bez pochyb- nevím kdo z vás kteří se vyjadřujete proti tvrdé vodě je máte? pokud ano dejte jim měkkou a uvidíte jak se jim to bude líbit...pokud se jedná o malawi, tak úplně tvrdou nemusí .. dejme tomus tředně tvrdá. Tohle jsem konzultoval s p. Krautem. On dopručuje ryby z tvrdé vody(tlamovci). takže tímto se řídím já. Ten pán napsal knížku.. pro ty co to neví. Touto odpvědí nechci nikoho urazti. Je to můj názor, založený na osobních zkušenostech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 15:14 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: NASREDDIN
Zásaditou určitě, ale tvrdou?! hmm Však víte... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 14:36 Muž NASREDDIN [1383] Re: diskoclub
A tlamovci ji rádi mají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:58 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Aleš
Je důležité napsat jaké ryby jsou a nebo budou v tom akva. Pokud by tam byli tlamovci, tak můžou šumět, ale pokud tam budou ryby kkteré namají rády tvrdou a zásaditoou vodu, tak je tam rozhodně nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:40 Muž karelpavel [18] Re: Aleš
zkus polít octem, a pokud nešumí tak je tam klidně dej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:32 Aleš – mořské kameny do akva
Známá mi přivezla z moře pěkné kameny a má otázka zní, mohu použít mořské kameny do sladkovodního akvária, samozřejmě ne je tam hned dát ale kameny prvně vyvařit ve vodě kvůli soli a až potom je dát do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:57 PPro Re: Kristýna
Prostě proto, že běžné mýdlo není stejně desinfekční a pokud zateče do nějaké praskliny v šutru, tak se nemusí vymýt. A navíc se to s tou hygienou u šutrů zas tak nemusí přehánět. Bude záviset dost na tvaru šutru a jeho povrchu. Hladký oblázek bych jen vydrbal vodou, komplikovanější povrch, kde by mohly být nějaké organické nečistoty bych spíš zvážil alespoň polít vroucí vodou z varné konvice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:49 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: PPro
Proč bez mýdla? Vždyť to se pak dá smýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:38 PPro Re: Kristýna
Já bych jen otočil pořadí kroků. Škoda zbytečného drbání Nejdřív bych testoval octem, zda nejde o vápenec (což bývá u nerostů od Středozemního moře dost časté)a teprve pokud ne, tak bych ho pořádně vydrbal. A bez mýdla.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:55 švíco Re: Pečeny
Pokud se nejedná o kus vápence (i oblázek může být vápenec), tak není důvod jej nepoužít do sladkovodního akvária. Pro jistotu bych zkusil "fintu" s octem, zda náhodou nešumí.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:45 Žena Verča.D [3] Re: Pečeny
Taky mám pár kamínků ;-) já osobně jsem je vyvařovala ve vodě,
zkoušela jsem ocet a potom jsem myla pod tekoucí vodou mýdlem ;-)

Problém nebyl :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:14 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hannibalus
Pokud je to obyčejný oblázek, tak proč ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:07 Muž Hannibalus [13] Re: Kristýna
Já taky ne, mořský kámen se do sladkovodního akva nehodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:05 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Pečeny
ja mam taky sutry z more a jen sem je nechal tak 10 minut ve varici vode a dal je do akva :-) zadnej problem ztm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:03 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pečeny
Já bych ho asi ani nevyvářela, já bych ho vydrbala (i mýdlem), pak pořádně vydrbala pod vodou, zkusila polít octem, vydrhla potřetí a hodila do akva :-). Pokud nebude šumět, neměl by být problém.
Já šutry nevyvářím, je je všechny jen drhnu kartáčkem (větší kartáčkem na ruce, menší kartáčkem na zuby). :-)

ahoj K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:58 Muž Pečeny [0] – Kámen z moře
Ahoj ahoj mám dotaz jestli mužu dát kámen co mam z moře do sladkovodního akva,a jak dlouho by se měl vyvařovat ve vodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:33 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavel
Vezl jsi 20 kg kamenů z Chorvatska ? Tak to jsi dobrý kapr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 18:33 Pavel Re: xOB
a o kolik to ph zvýšší?aby to zas nebylo moc.mám 450 litrů a kameny celkem asi 20kg.Jinak mám tam i nějaký krunýřovce,těm to vadit nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 12:50 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavel
Nevadí, ba naopak =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 11:48 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Pavel
tlamovcum vyssi ph nevadi, takze by nemel byt problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:22 Pavel
Zdravím,nevíte někdo jeslí můžu dát do akvaria kameny z chorvatska?v octě šumí,ale mám tam jen tlamovce bez rostlin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 09:27 Muž Eff [417] - RostlinyRe: metal
Nevím jakou máš vodu (pH a tvrdost), ale pokud se jedná o to co už máš v akváriu, trochu štěrku a kousek skalky bych hodil do octa a jestli bude šumět, pak obsahuje vápenec, a jestli chceš aby ti rostly kytky, tak ven s tím.
Mezi námi už název tvé nádrže (travertinum) je skálopevně vápenatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 09:21 Muž metal [96] - Cichlidy – skalky z chorvatska
doniesol som si skalky z chorvatska biele poradte ci su v hodne do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 11:57 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: bucliik
Želvě tvrdá voda nevadí(pokud není extrémně tvrdá). Otázka zněla zda a jak to ovlivňuje kvalitu vody hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 11:00 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bucliik
ja myslim ze zelvam je jedno ze v tech kamenech je vapnik, kvuli krunyri bych jim ten vapnik dopral. Kytkam ale nesvedci jenze tem nesvedci ani zelva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 09:49 honza9 Re: bucliik
když na ty kameny kápneš trochu octa a začne to šumět tak je v tom vápník , pokud projdou octovym testem tak
by měly být OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 00:11 Žena bucliik [99] Re: georged
vadí želvě tvrdá voda?nikde jsem nenašla parametry pro optimální chov, všude dost píšou že jsou nenáročný na kvalitu vody...ale přesto bych nerada udělala něco co by jim nevyhovovalo..kamínky jsou z itálie, test octem jsem ještě nedělala, jsou bílý a černý-oblázky, spíš kuličky.ale pokud projdou octovým testem tak jsou OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 00:00 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: bucliik
Jestli myslíš kamínky z Chorvatska, tak jsou na 90% vápenité nebo vápenec obsahují, takže hodně zvyšují tvrdost vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 23:56 Žena bucliik [99] – kamínky z moře do želvária
Ahoj, vím že se tady řeší víc rybičky, ale chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví, jak moc ovlivňují kvalitu vody kamínky z moře, chtěla jsem je dát do želvária na dno, mají fajn velikost, že by je želvy mohly i jíst. Ztvrdšujou vodu nebo ji ovlivňují i jinak?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1077x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14415-kamen-z-more