Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Žáby a žabky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Žáby a žabky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 10:40 Alenka – Co je to za plíseň?
Fotka k příspěvku Před měsícem jsem si koupila dvě žabky drápatečky. Před 5 dny jsem k nim koupila malého Ancistruska a vodní kytku, zároveň jsem do jinak prázdného akvárka (pouze umělá kytka) přidala 2 kameny a 1 mušli, které jsem před tím povařila.
Dnes jsem našla na hladině mrtvou žabku s plísní? Setkali jste se s tím někdo? Pomůže nějaký přípravek proti plísním v akvárku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 15:43 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: Eva_R
Tak včera jsem žábu našla schovanou v mechu- skoro normální, může se potopit a zase doráží na mimina ancíků.... zase v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:04 Muž Jiri_99 [425] Re: Kamishiro
Rád bych poradil, ale nevím. Nedávno se mi stalo něco podobného. Žába se nafouknula, sice nepraskla, bohužel po krátké době zemřela... sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kamishiro
Teď jsem si našla, že už někdy v červnu jsi měla problém s nafouklou drápatečkou, tenkrát se to samo srovnalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 15:43 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária – Nafoukla drapatecka
Moc prosim o radu... Asi 5 dni zpatky se mi nafoukla drapatecka a stale ji to nepreslo. Nejdriv jsem myslela, ze se jen prejedla, ale azcinam se bat, aby to nebylo vaznejsi...:-(
Plave a schovava se pod listy lekninu, ale jinak je pro ni narocne, aby zustala pod hladinou..

Omlouvam se za absenci diakritiky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2012 19:39 Muž snehulda007 [850] Re: janturek
Koukni se do atlasu na drápatečky. Neplést s drápatkama!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:35 janturek – vodní žáby do akvária??
Dobrý den,
doporučíte mi prosím někdo vodní žáby (tzn žáby, které nepotřebují souš), které bych mohl chovat v kombinaci s rybami a případně jakými rybami? Jaká případně hrozí rizika pro jednu či druhou stranu? Je mi jasné, že nebudu moct chovat společně žabky s tlamovci, ale třeba jsou některé žáby mírumilovné a nebudou napadat mírné druhy ryb.

Předem děkuji za vaše odpovědi, Jan Turek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 07:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Nikola
Musíš napsat, jaký je to druh žabičky. Jestli akvarijní - drápatka neb drápatečka, tak mraženýma patentkama. www.aazoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 00:46 Nikola
mám malou žabičku a nevím vůbec čim to krmit tak jestli by jste mi neporadili ?? Předem díkky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 18:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Aneta
To asi nebudou vajíčka žabky, spíš šneka :-) A pak, jestli máte jednu žabku, těžko můžete očekávat pulce..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 18:39 Aneta – Zabky
Prosim potrebuju radu.Koupili jsme si zabku je velka asi 2 cm.Mame ji mezi skalarky a dalsima rybkama.V akvarku nam nakladla vajicka na vypoukle viko ,takze nejsou ty vajicka ve vode.Vadi to?A za jak tak dlouho z toho budou pulci a copak s nima?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: deno151
Jestli zltkasta znamená žlutá, zlatá, tak je to mládě drápatky vodní, a ta by rybičky požrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deno151
myslis ze u vas v akvaristice prodavaji za par korun zabu co stoji prez litr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:31 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: deno151
Není to drápatka? www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:25 Muž deno151 [3] Re: katterinecka
Neviem... možno je to Pipa... v akvaristike je tam iba taka malicka ... neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deno151
v akvaristice vetsinou maji drapatecky, bych rekla. Ale zaby vseobecne hodne kazi vodu, a jestli tam nemas moc rostin a ne moc dobrej filtr, tak bych to neriskovala. Spis dokup vic neonek ad mas poradny hejno ;-) Urcite by byli vsichni spokojenejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:18 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: deno151
pochybuju, ze by nebyla v atlase, spis ji neumis poradne poznat. tak se nejdriv v akvaristice zeptej, co je to za druh, neco si nacti a pak ji kdyztak kup, rozhodne ne driv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:17 Muž deno151 [3] Re: gaume
no ja nevim asi tam ani neni.. v akvaristike je tam taka malicka mozno 1-2cm a je taka žltkasta.. a malicka velmy malicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 19:12 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: deno151
mrkni se do atlasu, tam je u kazdy zaby, kdo ji ma v nadrzi, omkrni, co tam ma dal, podle toho se to da taky poznat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:11 Muž deno151 [3] Re: basa1313
Aha,takže nonky a maličke žabky nie???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:10 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: deno151
mozno niaky maly druh... ale aj tak neviem... co sa tyka tych neoniek...aby si o ne neprisiel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:54 Muž deno151 [3] – Žáby do akvárka
Ahoj,chcel by som sa opýtať či by som si mohol kúpiť žabu max. dve do mojho 70L akvárka medzi ostatné ryby... Dakujem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 12:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: olwy
Jen doplním, že drápatky nejsou jen albíni, jsou i hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 01:21 Muž olwy [24] - TetryRe: Marekkt
nebude to drápatečka malá? Kolik stála? Jestli tak kolem 30 Kč, tak to asi bude ona. Jestli tak 300, budeš muset hledat víc. A ten albín - vypadá to sice stejně, ale je to drápatka - zcela jiná žába. Dospělá drápatečka je tmavě zbarvený max 5 cm prcek, drápatka má 12 cm a je bílá, albín.
Snad to pomůže. Jinak souhlasím s jinými: nevíš-li jméno, neber si to ani zadarmo.
(kdyby jsi koupil albína - drápatku - měl by jsi za chvíli prázdné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 14:18 Marekkt Re: jufo
diki fest . .D no ale zatial sa drzi pri mojich rajovcoch xD no a mam 1 tretinu odkritu kvoli filtru .. a preto ze nemam sklo xDD a este nevysla :d aa ma rada ked su sem tam ponahanam prstom :-DD hop potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:12 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: Marekkt
Chodí se nadechovat na hladinu, jinak na suchu nepřetrvávají takže nic takového nepotřebují. Mohou ovšem vylést takže akvo by mělo být zakryté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:48 Muž Yirka [9123] Re: Marekkt
Ty seš sranda. Ještě jsi nám neřekl jakou vlastně máš a chceš další radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:44 Marekkt Re: Yirka
mam este jednu otazku .. zee nigdy som nemal zabku a nevem co je treba .. ci nijaku pevnost na hladine de bued na suchu ci nic? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:16 Muž Yirka [9123] Re: Marekkt
Tvoje otázka je asi jako odvrávaní prodavačky. Ještě jsem neslyšel, že by barva měla vliv na vlastnosti.
Druh žabky si bez fotky musíš najít sám v atlasu: rybicky.net/atlasostatnich/cesky/d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:14 Muž kortezhugo [983] Re: Marekkt
...to kupujes a ani nevies co? - to bude urcite mala hneda žabka... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 19:10 Marekkt – žabka
Dneska som si kupil žabu a neviem co to ze zac .. mala hneda žabka .. chcel som povodne bielu albina ale predavacka mi to odvravela .. ze bi mohla napadnut gupky . co to je za zabu? :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2009 14:19 Žena ustavprochore [567] Re: David
Lejt do akva léčivo na bázi FMC "co kdyby to byla plíseň"? To je teda metóda od "paní akvaristky"... hmm

Nějaké bližší informace o vašem akva by nebyly? Kolik ryb a fungujících živých rostlin, údržba, filtrace, nějaké základní parametry vody?

Aby to nebylo pochopeno špatně, nemám nic proti tomu přípravku, ale používat jakékoli léčivo bez diagnózy!!! - je nerozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 13:31 David Re: Eva_R
Byl sem se radit s paní akvaristkou a ta říkala, že je to 100% drápatečka. taky říkala, že to je náhoda, že mi po roce zrovna když sem ji tam donesl chcíply dvě rybky. Tož mi dala BIOICHT ať ho tam naliju, kdyby tam byla nějaká plíseň, tak uvidíme, jak to dopadne. Ona si ta rybka prý taky kousne a může si ji někam zatáhnout a schovat, ale sama ji prej nezabije, což je asi fakt. Tak uvidíme. Zatím se mějte, a když tak dám vědět, jak se to vyvine. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 12:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: David
Tohle rozhodně nedělá ta žabka!!! Rybky ti asi chcípaj, tahle pidi žába za to fakt nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2009 10:18 David
Fotka k příspěvku Tož to nevím, já jsem donesl žabku, která má blány na všech nohách a rybky mi postupně zabíjí a tahá do kutlochu sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 19:51 Muž agent007 [47]
Jednou jsem si dal do akva žabku akvarijní. Už nikdy. Do týdne byl z akva brčálník. Žába patří do potoka ne do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:03 Žena allysh [3] Re: Mumínek
to sem si podle toho taky myslela že když to tak mají drápatky tak i drápatečky ale asi to tak nebude..nejspíš sou pohlavní znaky to co jsem tady vypsala a těch čudliků si holt nebudem všímat.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 20:26 Mumínek Re: allysh
No já právě nevím, mám 4 drápatečky a všechny mají ten "čudlík", tak si myslím, že mám jen samičky. U drápatky to tak je, tak jsem to usoudila podle nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 20:21 Žena allysh [3] Re: Mumínek
no myslim že samičky maj právě ten čudlík, jsou větší mohutnější,tlustší a světlejší a samci čudlík asi taky mají ne? a jsou tmavší,drobnější,štíhlejší... aspon takový rozdíly mam já ale ten výstupek maj oba trochu..tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 20:15 Mumínek
A nejde náhodou pohlaví drápatečky poznat podle toho, že samičky mají jakoby malinký "ocásek" a samečci takovou "vyřízlou prdýlku"??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 20:04 Žena allysh [3]
a jak je to při množení? kam kladou ty larvy nebo vajíčka? hlídají si pak teritorium nebo to můžou klidně požrat ryby či ancitrusy??už vím že mam na 70%párek, a samice mi ted nák nakynula..tak sem si říkala když ten samec ted tak kvákal v noci jeslti nečeká pulčíky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 01:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: allysh
Ne, tady na te fotce ani nejde o páření, to jenom takhle přistáli na sobě. To vespod teď nevím, co je, buď sameček nebo mladá samička, mám jich víc.. Samičky jsou opravdu znatelně větší a zavalité, prostě oproti samečkům tlusťošky :) To sama časem uvidíš, jestli máš párek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 22:12 Žena allysh [3] Re: Eva_R
a neni to obráceně? tam máš samečka, s flekem za předníma končetinama ale je zavalitější větší než ta vespod...tak neni to obráceně? neni to horní samice? ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 16:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: bbb
Ano, ale jen na předních nohách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 15:12 bbb – bbb
Podle fotek Evy_R usuzuji, že drrápatečka od drápatky se rozezná takto: drápatečka má plovací blány, drápatka ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 00:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: allysh
Fotka k příspěvku Rozlišit drápatečky je těžký, to jde spolehlivě snad až jsou dospělý... Samičky jsou větší a samečci mají těsně za předníma končetinama takové světlejší flíčky (na téhle fotce je dobře vidět).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 22:03 Žena allysh [3] Re: Eva_R
super, díky za odpověd, myslela sem že má nákou plíseň. a ještě když už sme u toho, samice mají na zadečku takovej výstupek a samci ne? podle toho se rozlišují? mam tootiž pocit že sem tedy své dvě "samice" přistihla se pářit..tak jestli se náhodou nepletu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 21:37 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje žabka svléká kůži a rovnou jí požírá, to je u žabek normální, nic na ní proboha nelej! Na téhle fotce je ta svlíkaná kůže trochu vidět..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 16:04 vóťa Re: Sonja
rozhodně nic nezkazíš když jich bude víc, záleží na velikosti akvária...ale žabky nemají nijak velké nároky na prostor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 14:58 Sonja Re: vóťa
staci tedy drapatecka jedna nebo by jich melo byt vic? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2568x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14382?od=51