Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fluval Tronic - kde koupit?

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Fluval Tronic - kde koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 09:13 kreten Re: Silent
Jsem říkal, že mám kdesi v paměti zasunuto, že je to trochu jinak:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 08:20 R Muž Silent [5949] Re: kreten
Tak zpět. Podle nových informací od Hagenu Tronic přestali vyrábět pouze na omezenou dobu, prováděli nějaké technologické inovace a přesouvali výrobu z Itálie do Číny. Obchodně se ale zaměřili na novou elektronickou řadu Fluval E a Tronic prodávají jen tak mimochodem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 16:11 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
Tak kolem 23 euro je v pohodě. Kdyby měl někdo z Brna cestu správným směrem, tak nechť se prosím ozve ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 13:34 kreten Re: Silent
Nevím, nevím, ale "chytrá topítka" se myslím teď jmenují jinak, ale jedou dál, zkouším to zjistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 13:02 R Muž Silent [5949] Re: petr85
Ona se dá zajistit elektronická regulace externí a samostatné topítko, ale cena by u kvalitních komponentů lezla do tisíců a pytlíkovat to z levných nemá valný smysl. Například Hobby Biotherm řídící jednotka (cca 2500.-). Nebo počkat až se bude dovážet Fluval E. V Německu stojí kolem 23 euro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:54 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
To je pech, přitom na tohle topítko jsem neviděl jedinou negativní reakci :-( Ale zkoušel jsem namátkou i zahraniční obchody a tam ty verze 50 a 100 byly jště zdá se v nabídce. Zjišťuju, jestli mám v okolí někoho, kdo by mohl nakouknout v zahraničí do zverimexu a případně mi ho dovézt...
Jäger bylo právě to vydné bimetalové, tam už nemám důvěru, nechci riskovat, že zase bude akvárko přes celý víkend vytopené na 32 a více stupňů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:47 R Muž Silent [5949] Re: petr85
Fluval tronic se už přestal vyrábět. Takže pokud ještě budou nějaké zbytky bude to malý zázrak. Topítko s elektronickým termostatem za slušnou cenu vyrábí Aquael shop.miga.cz/… ovšem pokud by ti nevadil velmi kvalitní bimetal podívej se na topítka Eheim Jäger.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:40 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Fluval Tronic - kde koupit?
Posledních několik dní vybírám vhodné topítko do akvária. Zavrhl jsem všechna, která používají bimetalovou technilogii a chci elektronické měření teploty. Měl jsem jedno značky Jäger a kontakt náhodně zůstával přilepený - přehřívalo to akva... Topítko by mělo jistit akva před poklesem teploty pokud nepojede topení nebo se v zimě zapomene otevřené okno atd.

Problém je v tom, že se momentálně nedají sehnat Fluval Tronic 100W a 50W. Co se týče 150W a 200W varianty, tak ty se ojediněle obejvují skladem, ale 150ka je o 7cm delší a to už je dost velký předmět na zamaskování...

Další adept by byla nová řada Fluval E, ale ta se k nám nedováží a kdovíjestli někdy bude a asi bude pěkně drahá...

Ještě mne zaujalo nerezové topítko od Atmana, ale tam je dostupnost taky mizerná a cena brutální (600-700).

Víte někdo prosím o obchodě, kde se dá koupit 50W nebo 100W Tronic? V Brně jsem prolezl snad všechny akvaristiky a na internetu jsem taky strávil dlouhou dobu...
Víte o jiném topítku za rozumný peníz, kde by nebyl použit bimetal?

Aby se téma maximálně využilo, tak ještě malá poznámka pod čarou - dále hledám šikovný digitální teploměr, který by měl paměť min/max teploty a čidlo na drátu ponořitelné do vody bez následků pro obyvatele akvária (krevetky..). Zatím nalezen jedině AquaMinder od Hagenu se zbytečnými funkcemi kalendáře a cenou kolem 400,-

Předem všem moc děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14253-fluval-tronic--kde-koupit