Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozbitý teploměr v akváriu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Rozbitý teploměr v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 14:40 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Ok, tak teda ještě jednou díky za všechny rady.. jdu na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2012 14:35 R Muž romant [27987] Re: MGK
O.K. Rozumím tvému snažení. Takže řádně futrovat rozmanitou stravou a často měnit vodu a měl by jsi udělat pěkný placky. X-) Na podporu zabíhání tam můžeš dát nějakýho šneka, třeba i bordeláře ať se bakterie pomnoží, potom ho vyndáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 14:25 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Všem dík za rady... Kromě terčů, tam ale žádné další ryby nebudou. Akva je zařízeno, stejně jako v chovnách. Je tam pouze květináč s rostlinou a vytírací kužel. Jde o to, že je ta chci nechat vyrůst, taková "metoda" s prázdným akva se mi zatím osvědčila nejlíp, tudíž žádné další ryby, jen terči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 14:20 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: MGK
Osobní dřívější zkušenost, stačí vyměnit cca 1/3 vody, nic se nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 14:15 R Muž romant [27987] Re: MGK
Na to stahování barviva můžeš použít metodu ponořené pet lahve a s tím jak stéká voda do lahve, bere s sebou i tu špínu, je to stejný jako když stahuješ slepou hladinu. Té vody bych vyměnil polovinu. Pokud je to akvárko bez živočichů, tak byť je tzv. zaběhnutý, bych do něj placky stejně nedával a dal je až to akvo bude tzv. špinavý od ryb a biologická rovnováha bude pevná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 14:14 Muž MGK [2] - CichlidyRe: PentueR
Díky za radu. Vím, měl jsem si to tady přečíst a nemusel jsme nikoho z vás otravovat, ale už se stalo ;-) Ještě jednou díky, jdu tam vyměnit část vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.08.2012 14:08 Muž PentueR [256] Re: MGK
Dominiku, kdyby jsi přečetl tohle vlákno, což by Ti zabralo méně času, než mně ťukání tohoto příspěvku, věděl by jsi že prakticky nic nehrozí. Toho lihu je v teploměru nepatrné množství a ryby by to ohrozit nemělo (za předpokladu velkého akva, což vzhledem k terčovcům beru jako jistotu). Pro pokoj srdce můžeš vyměnit část vody, tím nic nezkazíš. Barvivo (vzhledem k tomu, že plave ve formě kapek na hladině) je ve vodě nerozpustné, stáhni ho lžičkou nebo nějakou nádobkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 13:54 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím, dnes když jsem do akva dával teploměr, tak mi praskl a vylilo se z něj část té červené tekutiny (nejspíš líh). V akva momentálně nejsou žádné ryby, ale už v pátek by tam měli přijít terčovci, co teď ? Mám vyměnit všechnu vodu, nebo to tak mohu nechat ? Všiml jsem si, že na hladině mi plavou malé červené kapky (taky z toho teploměru)... Co s tím ? Poraďte, za odpověďi moc děkuju ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:57 Borza Re: SamuelOne
Ten samej teploměr jsem měl.. Mohu potvrdit - lihový s ocelovými kuličkami. Spadl mi na plovoučku. :-D Rozpadl se na milion malých střípků a kuličky jsem vysával z podlahy ještě týden. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 17:14 Muž navik [908] - SumciRe: SanelOne
Tak nějak ani nevím proč mě ta fotka nepřekvapila.... hmm , vše podstatné, již bylo řečeno ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:52 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Silent
Tak tim líp. Každopádně díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 15:51 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Ten na snímku je lihový. Rtuť není průhledná už proto, že se jedná o kov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:27 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Johan
Tak vim, že základní barva je stříbrná, ale nenapadlo mě, že by nemohla být červená. Pamatuju si na základce, když sem viděl rudu rtuťi tak byla červená. Tak to mám zafixovaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 15:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: SanelOne
Odkdy je rtuť červená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Haimdol
Ještě nedávno sem dva rťutové teploměry v akváriu měl. Než se mi v něm rozbily. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 14:00 Muž SanelOne [5] - TetryRe: navik
Fotka k příspěvku jj..vyfotim ho a ukážu. Jinak je to přesně ten s těmi ocelovými kuličkami. Dal mi ho táta s tim, že je rtuťový. Používal ho ve svém akváriu cca 20 let zpět...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 12:12 Muž navik [908] - SumciRe: SanelOne
Jsem spíše přesvědčen, že rtuťový teploměr v akvárku by byl velká vzácnost, takže asi bude lihový s ocelovými kuličkami jako zátěží. I kdyby se rozbil rtuťový, určitě by neotrávil ryby - akutní otrava by dle mého názoru nehrozila a při zjištění rozbití/při údržbě by se měla nechat odsát/odkalit (ale jak píšu výše, nevěřím, že se jedná o rtuťový teploměr)bez následků pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 10:28 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Kde jsi ten teploměr vyhrabal? Už více jak 20 let jsem se s tímto typem nesetkal. Veškeré teploměry pro akvária jsou lihové (tedy kromě elektronických :-) ). Mohl bys prosím ten "exponát" nafotit a nahodit sem na web? Rád bych to viděl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 10:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: SanelOne
Pokud se nepletu, tak rtuť se už nějakou dobu nesmí používat. Tak bych se toho moc nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 23:05 Muž SanelOne [5] - TetryRe: navik
já myslim že bude pro ryby jedovatý nebo ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 22:20 Muž navik [908] - SumciRe: SanelOne
nenadělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 19:29 Muž SanelOne [5] - Tetry
Já mám v akváriu rtuťový teploměr, starý několik let, a myslim, že kdyby prasknul, tak tam nadělá pěknou rotiku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 16:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smidakkuba
Je v tom nejspíš líh, takže není se čeho bát. Už je dávno pryč a ta trocha barviva určitě nic neudělá.
Ani kdyby to byla rtuť, tak by se nic nedělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 15:47 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: NHKG
DObrý nápad ale když už a slovensko pojedu tak né pro jednu rybu zkusím do té nárže hodit dvůj odchov...Díky taky si myslím že by jim to nemělo nic udělat ale radši se ujistím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 15:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: smidakkuba
Pokud se nepletu, tak rtuťové teploměry zakázala "naše milá" EU. Osobně jsem už žádný dlouho neviděl, všechno lihové. Takže já bych se toho nebál a pokud se bojíš, kup jenom 1 rybu na zkoušku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 15:26 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahojte mám takový problém nebo spíš se chci poradit...Zakládal jsem nové nádrže a samozřejmě jsem to chtěl mít vše připravený a ještě před napuštěním jsem vše dal na své místo i teploměr no a ten spadl a rozflágl se zhruba 2/3 jeho obsahu se vylily do rohu akva okamžitě jsem to utřel utěrkou s lihem a pak ještě drhnul ale nešlo to dolů ze skla...Ted je akva už 3 dny napuštěné ale ryby tam nejsou...NO a ted nevím jestli tam můžu ty ryby dát otec říkal že to už ani není rtut v těch teploměrech osobně bych se tomu ani nedivil ale nevím jestli tam můžu ryby bez starostí dát..
Jde o tento teploměr
www.nasezahrady.cz/…
A v akva budou terčovci..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2011 20:51 Muž Yirka [9126] Re: DonCorleone
Teploměr na obrázku je lihový, stejně tak jako všechny prodávané(nejen kvaristické) teploměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 20:48 DonCorleone
Dobrý večer,

Dnes mi jedna ryba v akváriu rozbila teplomer.

Všimol som si to keď som pozeral na teplotu vody a teplota bola úplne na max. Pozriem lepšie a spodok teplomera bol rozbitý a ta červená náplň ostala v teplomere ale niečo bolo aj na dne akva ako malé „kulicki“ asi 3 ks. Ihneď som to vyhodil z akva a vymenil som 3/4 vody za novu. Akvárium je 230 litrové.

Dúfam že mi žiadna rybka nezdochne mam tam aj kraba.

Prečítal som si cely príspevok.

Chcem sa opýtať aká mohla byt v tom teplomere náplň ?
Kúpil som ho asi pred mesiacom, bolo tu spomenuté že od roku 2009 bol predaj ortuťových teplomerov zakázaný.
Farba náplne bola červená a jeho cena bola tuším cca 30 korún.
Podľa mňa to bol ortuťový teplomer lebo keby že to bol liehový tak by sa ihneď zriedil s vodou v akváriu ale tato náplň bola na dne ako malé „kulicki“ ktoré zapáchali ako motorový olej. To vypadá skôr na ortuť ako na lieh.
Alebo existujú ešte iné náplne do akva teplomerov ?

Pripajam fotku ako vyzeral približne ten teplomer.

Vopred ďakujem za odpovede.

sad sad
www.adresemama.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 11:55 JuraS
Proto mám digitální teploměry všude doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2010 08:01 R Muž Silent [5949] Re: Michal1987
Rtuťové teploměry se pro akvaristiku nikdy nevyráběli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 07:29 Muž Michal1987 [21]
Vyrábajú sa vlastne ešte ortuťové teplomery? Nie sú už všetky plnené liehom? Myslím, že od roku 2009 je zakázaná výroba ortuťových teplomerov "pre ľudí", platí to asi aj pre akvaristiku, alebo nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 07:26 Žena Somali [98] Re: Miras
Kovová rtuť, která se používala jako náplň do teploměrů (dnes už se rtuťové teploměry prodávat nesmějí), je toxická pouze při inhalaci par, které se uvolňují, pokud se například teploměr rozbije a ty kuličky nejsou uklizeny. Pokud tuto rtuť někdo sní, nic se mu nestane, ze střeva se nevstřebává. Přes pokožku se sice mírně vstřebat může, ale nic zásadního to není (leda kdyby se člověk tou rtutí obalil...). Jsou podstatně toxičtější formy rtuti, tato k nim nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 07:10 Muž Miras [111] Re: Johan
no právě že je toxická už při styku s pokožkou, tak nevím nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vlacek
Jo, je toxická. O tom žádná. Ale něco jiného je jí vypít nebo celý život dýchat. A něco jiného je lidský 70 let dlouhý život a nebo pár letý život ryby. Ale jsou tu veterináři. Jistě povědí víc. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:13 Muž vlacek [402] Re: Johan
Ja bych si se rtuti moc nezahraval. Nedavno jsem to zjistoval, jelikoz jsem po cele mistnosti honil kulicky rtuti...
cs.wikipedia.org/…

Ale jinak akvarijni teplomery nejsou velkou vetsinou rtutove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:08 krucyp Re: Miras
Tak nejak, rtut je prudce jednovata. Nejsem ale odbornik, abych posoudil, zda takove mnozstvi dokaze nadelas skodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 23:06 Muž Miras [111] Re: Johan
že by rtuťová náplň nebyla problém, to se mi nějak nezdá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:50 sokar Re: Johan
Postupem času mi to všecko zapadá.Před dvěma týdny sem našel cosi červenýho co plave v akva,tak sem hledal co to zase je a nic mě nedošlo.Dnes sem šel náhodou zapsat teplotu vody a čučím že nemám z čeho.Tak sem začal prohrabávat dno a nic.Ani ta stupnice nikde neleží.Já se z toho asi rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sokar
Jednou sem teploměr hledal snad pět dní. :)

Myslím, že ani rtuťová náplň by neměla dělat problémy. Aspoň vás to bude nutit měnit vodu. Ale jak psal haimdol, bejval lihové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:46 sokar Re: Silent
No je fakt divný že sem ho nenašel a trny z rejnoků o velikosti 3 až 10cm jsem našel. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:44 R Muž Silent [5949] Re: sokar
Tyhle teploměry mívají lihovou náplň. Takže by se nic stát nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 22:42 sokar – Rozbitý teploměr v akva!!!!!!!!!!
Ahoj,

dnes jsem tak procházel akva a nemohl jsem najít teploměr.
To není nic neobvyklého, protože se mohl schovat za hadici od filtru,ale pak sem našel přísavku a 14 dní před tím plavalo v akva cosi červeného.Měl jsem tento teploměr : www.mamejeradi.cz/…

Zajímá mě, co je jeho náplní?Prohrabal jsem 3x celý dno,ale našel jsem jen několik trnů z rejnoků.Jinak nic.Díky za rady. ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 3394x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14236