Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa Eheim

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Rozstřikovací rampa Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:08 Muž dravec [71] - RostlinyRe: JenikCZ
Uz vsetko fachčí tak ako ma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:29 Muž JenikCZ [5] Re: dravec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 14:05 Muž dravec [71] - Rostliny
a ako umiestnit rampu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:54 georg - RostlinyRe: dravec
Dají se koupit od eheimu originál trubice různých průměrů, jen do nich navrtáš dírky. Jsou asi 1m dlouhé. Ale zbytečně drahé.
Zde hoby provedení www.akvarista.cz/…
ale stačí i obyč. el. trubka, jeden kus budeš mít i na 3 taková akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 13:16 Muž dravec [71] - Rostliny
Ahoj, ma new filter eheim ecco pro 300, žial bez rampy. Uvazujem že si kupim trubicu od Eheimu len som videl že tie origoš su dosť krátke. Ak mate nejake napady ako vyriesit rampu sem s nimi. Este musim poznamenat ze na vyvod filtru mam namontovany co2 atomize UP. Akva ma rozmer 100x40x45, ako instalovat rozstrekovaciu rampu na bocnu stenu alebo pozdlž?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:41 Muž Yirka [7933] Re: acik
Problém? Proč,
Vždy to bude jen o výkonu čerpadla-filtru a velikosti a rozměrech n nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 19:06 Muž acik [414]
Mám takový dotaz,byl by nějaký problém,kdybych rozstřikovací rampu prodloužil po celé délce akvária? Original se mi zdá na to akvárium docela krátký.Akvárium je dlouhé 150cm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 09:31 JuraS – Re: Yirka
Já mám rozstřikovací rampu přísavkymi přicucnutou na spodní straně horní zpevňovací lišty otočenou tak aby (má 2 řady dírek v úhlu 45 stupňů) aby jedna řada stříkala vodu kolmo vzhůru do lisšty a druhá do zadního skla. Vytváří to pak takový mix kde se voda jednak okysličuje a co2 se tam promíchává s vodou. Aplikovat se to dá na každou rampu a když se ti nechce vrtat drahou trubku od eheimu tak stejnou plastovou seženeš na metry v kdejakém zahradnictví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 21:02 PPro – Re: Yirka
Vliv samozřejmě má, ale je funkcí času a dalších proměnných hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:07 Muž Vašek [56] – Re: Vašek
Takže 5mm vrták byl ideální, lehce to čeří hladinu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 09:22 Muž Yirka [7933] – Re: PPro
Hm, dobrá teorie.... A co koeficient zarůstání děr mikrořasami, má vliv? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 07:19 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Já jsem těch stávajících pár děr co tam je trochu rozšířil a jsem spokojený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 01:36 Muž Vašek [56] – Re: PPro
Ona má hadice vnitřní průměr tuším 12mm a i v hadici to letí pěkným fofrem.Půjdu na to od lesa a od oka. Pokud bude proud pořád silný zvětším průměr dokud nebudu spokojenej. Matematika nemí mé hoby:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 01:23 PPro – Re: Vašek
Je to o troše matematiky. Pokud voda vytéká trubkou o průměru řekněme 16mm, protéká průřezem o ploše cca 2cm2. Pokud by otvory v rampě měly průměr 0,4cm tak by jich muselo být v rampě cca 16, aby měly zhruba stejnou plochu a nezvyšoval se tam tlak a rychlost vody. Je to v praxi ještě složitější díky odporu na hraně otvoru, který je samozřejmě větší u více malých otvorů, ale pro rychlý odhad kolik děr a jak velkých by to mělo fungovat. Čili pokud chceš zpomalit průtok cca na polovinu tak to chce cca 32 děr o průměru 4mm. Nebo méně větších děr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 00:53 Muž Vašek [56] – Re: Yirka
Toto řešení je podle mě také takřka ideální. Jenže já mám rozstřikovací rampu na pravé stěně akvária a moje akvárium je sledoivatelné zepředu (jak jinak) a z pravě strany (to mám pěkně z křesla) rampu mám tedy co nejvýše aby byla skrytá pod krytem. Tak zkusím zvětšit ty otvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:22 Muž Yirka [7933] – Re: Miras
Přesně tak byl můj příspěvek míněn. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:19 Muž Miras [111] – Re: Yirka
tak nějak ji mám i já, takže mě mate to otočení směrem dozadu. Když o tom tak přemýšlím tak pokud vše funguje, nemá cenu něco měnit či zkoušet že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:16 Muž Vašek [56]
Díky, zkusím přidělat mezi každou díru jestě jednu a stávající zvětším. Alespoň mírný pohyb vody bych chtěl, doufám že to řasy neocení:-)

S vyndanou zátkou mi proud vody dělá trochu čurbes v rohu a něpěkně se to tam víří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:14 Muž Yirka [7933] – Re: Vašek
Fotka k příspěvku Rozstřikovací rampa je podle mého nejlepším vyústěním filtru. Záleží však na jejím umístění a na dobré dimenzi filtru vs. objem nádrže. Dle mých zkušeností funguje skvěle je-li rampa ponořena cca 2cm pod hladinou, zazátkovaná a otvory natočené tak, aby na hladině vytvářely takové obloučky.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:01 Jiří – Re: Vašek
Když jsem tu rampu používal, tak se docela dařilo řase. Nakonec jsem rampu vyhodil a voda pozvolna vytéká jen z hadice skryté za dekorací. Roducha po čase zmizela, jen občas se udělá "slepá hladina".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:56 R Muž romant [27531] – Re: Miras
Jasně to je taky možný, je jenom otázka aby ten prod vody z té rampy nebyl zase moc silnej a zbytečně to neodporovalo tvorbu řas. Ta stěna, nebo ta výztuha je taková tlumivka proudění vody v akva. To že doporučuju to takhle je moje osobní zkušenost s nadměrným prouděním vody v nárdži. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:54 Muž filipsi [1283] – Re: Vašek
Ja ji proderavel jako emental :-) , zatku nechal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:40 Muž Miras [111] – Re: romant
a já ji dycky nasměroval spíše směrem od stěny, čili do akva, tak teď nevím co je lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:39 R Muž romant [27531]
akvaristik napsal: Doporučuji vyndat zátku a nechat tak.
Tak, tak to je ideální řešení. Tu vodu nasměruj na výztuhu stěny, nebo na stěnu samotnou a bude to ono. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:32 Muž akvaristik [233] - Rostliny – Re: Vašek
Doporučuji vyndat zátku a nechat tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:28 Muž Vašek [56] – Rozstřikovací rampa Eheim
Používáte u filtrů Eheim tu rostřikovcí rampu? Mám externí filtr classic a tlačí to vodu strašným proudem. Nechal jsem vyndanej tu zátku na konci. Uvažuju udělat v rampě 2x tolik děr, nebo stávající zvětšit, případně obě možnosti najednou.

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 2633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/14232-rozstrikovaci-rampa-eheim