Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra - problém

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:53 Muž jajaapaja [174] Re: maru
A chutnala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 14:58 Žena petulinakk [2016] Re: Deathbull
Je to OT, ale jen postřeh - ze zřejmých důvodů se nedokáže otočit ani septarie rybicky.net/atlasostatnich/plz_septaria_porcellana :-)
Měla jsem jednu a během prvních pár dní jsem jí třikrát otáčela a nakonec chcípla, zajímalo by mne jestli chcípla následkem toho, že vžycky pár hodin, než jsem na to přišla, ležela na zádech..., anebo to bylo naopak - že padala ze skla, protože po odchytu a převozu atd,. nebyla na tom dobře až nakonec chcípla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2012 20:34 Žena maru [49]
tak už ji pustila, a šourá se po skle ;-) a pak prej že neritiny baštěj jenom řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 20:16 Žena maru [49] Re: muťa
ale to já taky, tohle bylo na zkoušku jestli jim taky bude chutnat mrkvička ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 20:08 S Muž invalida [3881]
Poradí si proti všem co tvrděj že ne...větší problém bych viděl v křehkosti ulity při vkládání do akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 20:07 Žena maru [49] Re: muťa
no ona je původně určená pro ancistrusy, ale ty si jí moc nevšímaj. velkej kus to není, to tak jen vypadá, je to vlastně čtvrtka jedné mrkve. ale balancuje s ní stále, už do ní asi strčím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 20:06 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Neritiny u mě zcela běžně padají na "záda" a otáčí se samy.

Pozor si dávejte na větší exempláře Brotia, kvůli tvaru ulity a velikosti v dospělosti mají problém se otočit, hlavně když je pod šnekem hrubší dno. Proto jsem je dal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 19:51 Muž muťa [554] - RostlinyRe: maru
No slyšel jsem, nebo někde, četl že se nedokáže sama dobře otoči zpět, poku je na zádech, ale já je ve své nádrži nehlídám :-D Pokud je půl hodiny pod mrkví, tak bych ji asi helpnul - nevím. Nebo tam nedávej takové kusy, ale ony zase nemohou být tak těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 19:30 Muž dair [29] - Asie
Ja sem kupoval neritinku do 14tideniho akvarka a drzi se doted. Je jednou tak takova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 19:08 Žena maru [49] Re: maru
Fotka k příspěvku ještě foto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 19:04 Žena maru [49]
zdravím všechny ano
mám ode dneška novu neritnu, a dostala se k mrkvi tak, že s ní začala žonglovat a ona sama leží pod ní. trvá to už asi půl hodiny. mám ji obrátit do normální polohy, nebo si poradí sama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:13 Muž muťa [554] - Rostliny – ani ne tak problém
Nejedná se o problém jen mě zajímá, zda-li i vy máte s nimi takovou zkušenost (jako já), že veškerou řasu či plíseň přeměnují na "trus".
Velice se jim zalíbil můj zánovní kořen, který se pokrývá slizem a nevím čím ještě. Pěkně tam rejdí a žerou - no a vše v podstatě transformují na trus - a že ho teda je - jinak bych to nepsal. Jsou to fakt taková čuňátka?

Nemám zebry ale turrita.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:49 HaDaS Re: Tichondrius
Objevil jsem zajímavý odkaz, kde je zajímavé pojednání o všech možných plžích maniakva.cz/… . Na straně 41 se píše i o úmrtnosti plže Neritina natalensis. Cituji z tohoto odkazu : ... najdou se i údaje, že celá polovina neritin vložených nově do akvária zemře. V mém případě zemřela po několika dnech jedna ze čtyř a pokaždé, když jsem jich později kupovala více než 3, nějaká během pár dnů či týdnů zemřela :-( ... konec citátu.
Dále jsem se zde dočetl i o tom, to ale většina z nás tuší, že když plž zemře, tak po nějaké době začnou tělíčka plžů vytékat z ulit. To by mohl být i Tvůj případ.
Každopádně Ti doporučuji, abys si o neritinách v tomto článku přečetl.
Pro ostatní by určitě mohlo být zajímavé další zde probírané téma týkající se boje s přemnoženými plži. Jsou tam zajímavé závěry.
Je to maximum co jsem objevil, a po přečtení celého tématu jsem se dozvěděl opravdu zajímavé věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 18:36 Muž Tichondrius [0]
Ano ano, četl jsem, ale právě kvůli řasám, jsem si je pořizoval, na zádech nejsou a nebyly a chemii ani jiné nepřídávám. Vkládal jsem jemně na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2011 21:36 HaDaS Re: Tichondrius
Ahoj, dovolil jsem si udělat výtah ze zdejšího atlasu. Popřemýšlej, jestli něco z níže uvedeného neodpovídá Tvému akva. Pokud ano, tak by si měl lehce identifikovat problém.
...
Tento šnek se živí výhradně řasami, jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn. Rostlinné zbytky nebo jakoukoliv jinou potravu ignorují. Pozor, tento šnek má těžkou ulitu a rychle padá na dno akvária, přičemž hrozí poškození ulity. Nutno jej vkládat s opatrností. Zůstane-li ležet na zádech, může pro ně být problém se obrátit a hrozí tak jejich úhyn. Počet šneků se zpravidla uvádí 1 kus na 60 litrů. Může jich být chováno i více, ale je nutné jim zajistit potravu - řasy. Jsou citlivé na chemikálie jako např.: malachitová zeleň, formaldehyd a všechny přípravky s obsahem mědi.
...
Zdroj : rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 21:27 Muž Tichondrius [0]
Právě žemi nepřijde, že páchnout, již jsem to zkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 19:41 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: Tichondrius
Skus ju vybrat z akva a privonat, urcite poznas ci zije alebo nie. Mne z dvoch uhynula jedna po prevoze. Su dost nachylne na zmenu prostredia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 18:27 Muž Tichondrius [0]
Zdravíčko,

zakoupil jsem si před třemi dny 4 neritky. Dodnes jsem zaregistroval pohyb pouze u jedné a pouze v první den. Dnes při ohledání je vidět nepatrný takový bílý chomáč u ustí ulity, mám podězření na plíseň.
Jak bych si měl následně počínat? Jak mohu zjistit, zda-li žijí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:12 Žena Yasmine88 [0] – rastliny
No,ako som sa tu dočítala,Neritina mi rastliny od rias nevyčistí?....Mám 54l,takže ak by som zvolila komináciu Neritina+Ancistrus,pomohlo by to?Mám tam hojne zeleného trávnika:),takže trošku uberiem svetla a potom by som kúpila nejakého takého živočícha.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 00:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Rebbie
No snáší, snáší, avšak jestli tě to uklidní, já měl taky zebry, super šneci, sice taky snášely jak vztekle, ale jakmile se mi akva natolik stabilizovalo, že už se řasy nedělaly prakticky vůbec, tak to zebry zabalily a hodily si mašli, jelikož jak všichni víme, živí se převáže a pouze řasami...co se týče nakladených vajíček, tak ty se postupem několik měsícu poté samy vytratily z dekorací prostě ze všeho. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:58 Žena Rebbie [71]
Raimok napsal: Díky. Myslel jsem si to. Proto nebudu radši přikupovat. Jednou mi ta moje už vajíčka snesla, tak už snad bude útrum.

Nedělej si iluze, útrum nebude, snáší je furt dokola :-D Aspoň ta moje snášela jak vzteklá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:27 Muž Raimok [7]
Díky. Myslel jsem si to. Proto nebudu radši přikupovat. Jednou mi ta moje už vajíčka snesla, tak už snad bude útrum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 03:24 Muž 2lizard [7] – Re: Kamilstrom
Naprostý souhlas. Kořen jsem drhnul snad hodinu a stejně byli patrné místa po vajíčkách.
Důvod, proč jsem se jich zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 01:00 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: Raimok
Nic je nezere a drzi jak pribita. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 00:53 Muž Raimok [7]
Rád bych se zeptal, jestli ryby spořádají vajíčka od neritiny nebo jim nechutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:42 Muž soubi [32] – Re: jan
to nic neni .... to kytkam nevadí.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:03 Muž jan [132] - Živorodky – Re: Bexi
je normální že neritiny ničí listy když prolezou zůstanou tam po nich takový rýhy myslíte že to rostlinám nevadí :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:13 Bexi
neritin je hodně druhů,nějaká tuším žije i u nás,ale já bych to nezsbíral,sám jsem už proti ,,obyčejným,, neritinám,které se dovážejí z přírody a v zajetí se nemnoží
a některé ty evropské jsou silně ohrožené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 19:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Darsilius
Už jste někdo slyšeli o bulharských Neritinách ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 16:08 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Merkur
přesně tak... tak jsem zjistil, že vylézá jen ta jedna...ta druhá se drží pod vodou i v druhém akva a je bez problému...jen te jedne asi neco vadí :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 13:19 Žena Merkur [99] - Labyrintky
Našim N. se zatím daří, ale rozumím tomu, ať si člověk pořídí cokoliv živé, zamrzí, když nepřežijí. Protože pohled na spokojené obyvatele akva je to, k vůli čemu jsme si je pořídili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 12:44 Muž vlacek [402] – Re: Darsilius
No, byt tebou, tak jsem rad, ze leze, protoze hodne neritin se proste nechyti v novem a rychle hynou. Asi proste hleda lepsi podminky, prece jen akvarium neni jeji prirozene prostredi. Jsou to importovani sneci. Hlavne aby zrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:52 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Linduš
No, Ampulárky jsou jedlíci a rychlošneci. Máme je chvíli a je to taky zážitek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:50 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Darsilius
Nám se ze začátku také snažily Neritiny vylézt z akva, ale teď už ne. Pravidlem ty nové, ale máme kryt. Jaký mají důvod, to nevím, jen třeba zjišťují, kam až mohou. Možná jsou to jen Neritiny, které to dělají. Možná kdybychom oddělali kryt, zase nasměřují ven.. Ale nemají-li co jíst? V našem případě to jistě neplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 10:36 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
no zkusim sem jim prohodit působiště...ta co utíkala z akva 1 utíká i z akva2 a ta druhá je v pohode...šmejdí po novém akváriu a nemá tendenci vylezat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 19:29 Muž vlacek [402] – Re: Darsilius
A zkusil jsi dat tu utikajici k te neutikajici nebo je prohodit aby hjsi vedel, zda to je neritkou nebo vodou? Me prave jednou zdrhla na 14dnu za stul. Za tu dobu se tam udelalo tolik rasy, ze pak mela nonstop 14dni co delat. Od te doby udrzuje cistotu, ale kdybych mnemel kryt, tak nevim, zda by obcas neutekla. SAE ti sklo nevycisti, rostliny zase ztezi neritina. Spise se doplnuji, nez aby jsi jednim nahrail druhe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 18:46 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Schoggi
ted se přicucla na filtr a evidentne se ji tam líbí...tak mrkev zkusím později :-) díky za radu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 18:37 Muž Schoggi [12] – Re: Darsilius
Je to normálka, když někdy nechám otevřený kryt, sbírám je pak po koberci nebo za skříní. Daleko "neujdou", po chvíli se zazádkují a zmrznou na místě. Tuším, že tu někdo psal, že neritinu našel po 14 dnech venku a přežila to. Tipuji, že je to nevyhovujícími podmínkami (zejména nedostatkem potravy). Zkus jim tam hodit plátek mrkve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 17:18 Muž Bubi200 [19]
a som mal dve, a jedna mi po dlhsej dobe tiey umrela a neviem preco. A druha zase stratila farbu na jednej strane ulity. Cim to moze byt? Bezne sa mi stava ze ked menim vodu, zostava na skle bez vody na tych 20 min a znasa to v poho... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 15:43 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Corey
sae do 12l ;-)... nevím no...už dříve sem četl, že se někdy vypraví neritinky na výlet, ae moc se mi to nelíbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:30 Žena Linduš [166] – Re: Darsilius
fakt nevím. myslíš, že by dobrovolně uschla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:17 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
jakože by nenašla žádnou řasu ? to se mi nezdá... na skle mám dubky řas...nevím, nedokážu si to vysvětlit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:16 Žena Linduš [166] – Re: Darsilius
sebevražda? tohle neznám. nemá hlad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:09 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Linduš
Ahoj, mě se zdá, že spíš uplně...včera jsem ji objevil zcela venku na krytu, dnes hned nad vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:02 Žena Linduš [166] – Re: Darsilius
zdrhá úplně, nebo je "napůl"? může okusovat mňamky na kraji... ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 14:00 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – vyleza ven
Zdravím, v patek jsem si koupil dve neritiny do svých dvou akvárií, v malem 12l je v pohode, ale v tom větším stále vylézá z vody. Vode je v obou nádržích stejná, měněná ve stejný den, dokonce to vetší je pořádně zaběhlé narozdíl od menšho. Nevíte čím by to mohlo být ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:49 bob
to si nemyslim, akva 300 litru, a rasy tam bylo az az
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:26 seyo
neritina sa zivi vyhradne riasou ... je dost mozne, ze osem kuskov si tam proste neuzivil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 10:45 bob
ja jsem pred dvema mesici koupil 8 neritin a tedka zije jen jedna. Postupne umiraly, nevim proc. V akva mam vsechno v poradku ale neritinam se nedari. A taky se mi nezda ze bych mel takove "stesti" a vsechny uz byly stare...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 14:07 Žena Linduš [166] – Re: Bak
já je mám nově z vivária. hned jsem je posadila na zařasené anubiasy a je to znát ano
jen, než je nasměruju na všechny lístky, to asi bude trvat... hmm
vůbec je nevidím se hýbat, ani nějakou nohu, ale posun po hodině je patrný, taktéž "čistá" stopa a hovínko-jsou živé :-D
akorát ta menší po posledním přesunu na jiný list je poněkud zbaběle schovaná, ale to rozchodí ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14167?od=301