Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Separační vrstva

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Separační vrstva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 09:50 Maq Re: rybickar
Jo, na tom obrázku je evidentně právě založené akvárko.
A je to co se týká vkusu na úrovni Disneylandu..., tedy nech sa páči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:44 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Tudy
Škoda jak se původní plány mění... Mrkej třeba zde: imgur.com/… ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 23:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: rybickar
Možná by ho šlo použít ve spodní vrstvě u zadní stěny, kde bude písku nejvíc. Když tam nebudeš zasahovat při údržbě hluboko, bude schovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:36 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Tudy
Líbil se mi ten kontrast a představoval jsem si to olemované kameny. Ale uvidím... Třeba ho nakonec nepoužiju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 23:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: rybickar
S tím nemám zkušenosti. Jediné podobné co jsem kdy v akva použil byla mycí houbička ve formě síťky na uchycení mechu. Jinak si myslím ze mhohem hezčí než dvoubarevný písek by byl jen ten černý a misto bílého zákoutí nebo ostrůvku vložit nějaký zajímavý kámen. Ale to je jen můj pohled na věc, každému dle jeho chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:17 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Tudy
Myslel jsem si to. Škoda. Úplně jsem to už viděl;)... Asi ne všechno, co si lze představit jde převést do praxe... Doufal jsem, že na to bude nějaká "aquascapingová" vychytávka...

Co si myslíš o té síťce proti hmyzu. je dost jemná... Neublíží ten materiál nějak rybkám? Podle mě by měla být inertní, ale radši se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 23:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: rybickar
Dříve nebo později se to beznadějně smíchá. Leda bys měl sitko, kterým neprojdou ta bílá zrnka, ale asi by to esteticky nebylo to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 23:02 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – dvoubarevné dno
Zdravím. Vím, že to je na hodně procent odsouzeno k promíchání,... ale;)

Mám 20 kg černého akva písku a 5 kg bílého (je to teda blíže k šedé;)...) Rád bych z toho bílého udělal nějaký ostrůvek, případně cestičku, či zákoutí.

Že to rozdrbou rybky ... s tím jsem smířen i piskořkám (šnekům) nějaké to zrníčko odpustím, ale odkalování se bojím...

Mátě někdo zkušenosti čím od sebe písky oddělit? Mám síťovinu proti hmyzu, která je z nějaké umělotiny (píšou tuším polyuretan)... a pak jsem kdesi na webu viděl pokus z nerezovou jemnookou síťkou,... Jenže to asi bude dražší...

Když už ten bílý písek mám nechci ho nechat ladem a nebo ho rovnou promíchat s černým,... Tak díky za tipy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 17:34 Žena HankaV [0]
Mám podobný problém. Do nového akvária bych chtěla dát dospod část štěrku z původního akvária. Důvody jsou asi jasné, problém je v tom, že starý štěrk je normální světlý křemičitý, ale vrchní vrstva bude tmavě hnědý písek z flexiobkladů. Proto bych nerada, aby se promíhaly. Písek z flexiobkladů je navíc jemnější, takže bude propdávat dolů o to víc. Uvažovala jsem o netkané textilii, ale jak to tady čtu, tak to možná nebude dobrý nápad. Tmavého písku mám bohužel málo, musel by se dokoupit, takže opravdu budu asi muset dát tyto 2 vrstvy. Napadá vás někoho nějaké lepší řešení, čím to oddělit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 18:47 Lukáš Re: Sid
Takže jsem se rozhodl, dám tam jen písek a k rostlinám tablety Bivoj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukáš
...Doteď jsem měl akva s klasickým říčním štěrkem č. 4...
To muselo to akva vypadat hodně podivně - do tak malé nádržky tak velké šutry. hmm
Máte pravdu, že dno = základ. A v takovém kamení (č. 4) to nemohou mít kytky snadné... Vy už jste se pro substrát pro své nové akva akva rozhodl, (a to poměrně dobře), ale kdybyste někdy v budoucnu uvažoval znovu o "klasickém říčním štěrku", pak zkuste č. 2. :-)
Nový nápad sice nemám, ale vřele doporučuji, ať se řídíte tím, co vám radil Eff ohledně výživy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:45 Wexelo Re: Lukáš
No já mám třeba úplně ten nejobyčejnější říční písek z přírody a rostliny mi rostou krásně, ono záleží na více faktorech a říct stoprocentně že kytky nejdou kvuli dnu je někdy těžký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:21 Lukáš Re: filipsi
Omlouvám se za nesprávnou formulaci, cenově to nějak zvládnu ;-) , jen nechci dopustit promíchání. Doteď jsem měl akva s klasickým říčním štěrkem č. 4, běžně prodávaném v žlutých pytlíkách a kytky mi moc nešli (bylo to akva 60*35*35 na tom 2x15w zářivky), přihnojoval jsem, ale nic. Rozhodl jsem se pořídit větší 80*35*45 a nechci dělat zbytečně chyby už při zakládání.
Písek mám již koupený, substrát ne. Ten nápad to zkombinovat plynul z názorů akvaristů, že se v Aquaclay daří dobře rostlinám. Abych se přiznal, tak jak se jim daří jen v písku jsem nehledal, ale chybu napravím. :) Jinak jak tu bylo řečeno o problému s přesazováním rostlin, tak u předchozího akva jsem za celé 3 roky jeho života nemusel přesazovat nic, spíš jsem jen přisazoval :-) .
Nevím jak to ještě vyřeším, třeba bude mít ještě někdo nápad.
Jinak děkuji za názory potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipsi
Asi máme rozdílné estetické vnímání... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:43 Muž kortezhugo [983] Re: Moucha
Fotka k příspěvku ...kombinacia nie je "zla" - len casom a pri odkalovani je AC ground lahky a zmiesa sa to a cierny piesok bude klesat na spodok...
...tiez mam AC ground a na vrchu ciernu drt - ale pouzil som to kvoli SAE - ked sa nahanali AC len tak "lietal" po aqua...
...vrch som mal uplne cierny - teda tu drt...a takto sa to casom "zmiesava"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:31 filipsi Re: Sid
Nejni to az zas tak strasny, viz muj niban. Tam to nevzniklo jako designovy zamer, ale touha vyzkouset fujizunu i aquaclay (a dalsi akvarka mam uz zakazana :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eff
a kombinace cernyho pisku s cervenym aquacleyem taky nejni oskliva... docela zajimavej kontrast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:56 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Lukáš
Pokud plánuješ rostlinné akvárium s větším množstvím kořenících rostlin, můžeš spodní vrstvu písku prohnojit např JBL Florapolem. Pokud tam bude jen několik větších kořenících rostlin a hodláš to akvárium nějak razantně odkalovat, bude nejjednodušší k např. echinodorům dát do dna hnojící tablety nebo jílové kuličky (JBL 7 kugeln, Rataj Bivoj, Dennerle starter tabs, cryptocoryne tabs, atd...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:19 filipsi Re: Lukáš
Puvodne si totiz zminil, ze kamenem urazu je vysoka cena pisku od obkladu. Proto vsichni mysleli, ze te k tomu vede touha usetrit, dat jen nejakou vrstvu navrch, a dole ji "vycpat" aquaclayem, co mas doma.
Proc ne, rostliny by v tom take rostly dobre. Problem by byl pouze v tom, ze by se to casem promichalo (oddelovat to textilii nebo sitkou neni dobry napad). Priste lepe formuluj dotazy, odpovedi mohly byt jednodussi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 05:47 Lukáš Re: Eff
No to mi jako odpověď stačí, nemám zas tolik zkušeností. Pokud stačí dát písek a rostliny v něm půjdou bez problémů, tak tam ten substrát dávat nebudu. hmm
Měl jsme strach, aby se rostlinám v tom písku dařilo :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 23:58 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Sid
Side, konečně správná připomínka, tedy dotaz.... :-)
Dalo by se to říct i jinak:
černý písek od flexiobkladů + pod něj substrát Aquaclay = jedna velká blbost, mišmaš, fungovat to nebude ani omylem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 23:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lukáš
Co vás vede k takové kombinaci - dát pod černý "flexipísek" Aquaclay?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:50 Muž karelpavel [18] Re: Lukáš
To případné přesazování bude fakt problém hmm asi bych to prubl jak psal filipsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:46 Muž mailo [14] - RostlinyRe: Lukáš
Len si neviem predstavit ked budes chciet nejake rastlinky preriedit, asi ich budes tahat aj s tou textiliou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:11 Lukáš Re: filipsi
Proto hledám něco jako látku, nebo tak. U ní by se prostor pro kořínky roztáhl. Možná tam nakonec dám jen písek. Chci to prostě zkusit, alespoň z toho budou moci čerpat další :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:07 Muž filipsi [1295] Re: Lukáš
Delej jak chces, ale myslim, ze se pak za to budes proklinat. Jake problemy by delal? Ja si dokazu predstavit jen opticke.
Napr. Monofil se da koupit v ruzne hustote. Ale pokud opravdu budes trvat nad nepropadavanim 1mm pisku, budes mit oka tak 0.5mm, a to bude velike omezeni pro rostliny, jemne koreny prorostou, nebudou moci silit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:02 Lukáš Re: mailo
Na tu jsem se byl ptát, prý pod vodou dlouho nevydrží :( Zkusim zamířit do textilního odvětví, fakt už nvm.
Zítra se ještě stavim v jiných zahrádkářských potřebách a zeptám se tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:58 Muž mailo [14] - RostlinyRe: Lukáš
mozno by bola dobra netkana textilia dostanes ju v zahradkarskych potrebach prepusta vlhkost a aj ked sa to nezda prejdu cez nu casom aj korene a je cierna mozno by si mohol aj spravit dierku tam kde budes sadit rastlinu. Som zahradnik tak s tym mam skusenosti ale iba na zahonoch a nie v akvariach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:57 Lukáš Re: filipsi
O tom přesazování jsem přemýšlel, ale prostě to bude ústupek :-O , je to něco za něco. Každopádně smíchaný písek se substrátem by dělal problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:53 Muž filipsi [1295] Re: Lukáš
Lukáš napsal: ... což je při ceně písku nepřijatelné...
Kazda legrace neco stoji. U velkeho akva se mi zdala fujizuna draha, tak jsem dolu dal pisek. Na nej 4-6cm fujizuny. Uz je to misty slusne promichane. Snazim se presvedcit se, ze je to tak vlastne hezke :-)
Dokazes si predstavit, az kytky prorostou sitkou, a ty je budes chtit presadit (vyndat, obnovit ..)? Slusna piplacka s nuztickami pod vrstvou pisku ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:44 Lukáš Re: Moucha
Síť do oken jsem koupil dnes, je plastová a oka mají 1,5 mm. Menší už neměli :(
Propadne cca 30%, což je při ceně písku nepřijatelné.
Jinak tu vatu nvm jakou myslíš, hodil by se odkaz ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukáš
co sit do oken z poplastovanyho skelnyho vlakna? nebo fitracni vata?(neco jako geotextilie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:35 Lukáš – separační vrstva
Budu zakládat nové akva a jako dno jsem zvolil černý písek od flexiobkladů. Pod něj jsem chtěl dát substrát Aquaclay, ale nevím, jak tyto dvě vrstvy oddělit. (nesmí se promíchat, ale kořínky musí prorůst). Hledal jsem různé síťky, textilie a podobně, ale už nevím. Vše má moc velká oka (písek má frakci 1 - 2 mm). Už několik dní projíždím forum na těchto stránkách a všude možně, ale nic jsem nenalezl.
Nemáte někdo zkušenosti, nebo nějaký nápad jak tento problém vyřešit?
Předem dík za rady :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2368x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14118-separacni-vrstva