Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nádherná akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Nádherná akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 22:19 Muž vlka [3444] Re: Banung
Přes počítač hezky udělaná podívaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2022 22:06 Muž Banung [28] – 3000l
www.youtube.com/…

Na toto akvárium koukám poslední dobou skoro denně. Tak třeba bude někdo koukat se mnou :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2017 16:27 Žena Lika [5] – Pro inspiraci
Kdyby se chtel nekdo inspirovat:
tropica.com/… - je tam schemata a popis pouzitych rostlinek

Taky jsou perfektni napady a jejich realizace tu:
www.roslinyakwariowe.pl/…

Vsem, kdo zacina a nebo se chysta na predelavani preji hodne uspechu! At' vas to porad bavi!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 15:05 Žena bluedream [245] Re: boruberry
Pak ho třeba jednou, dvakrát stěhuješ a sázej se s tím, když na to nemáš klid. To je o nervy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 15:02 Muž Eff [417] - RostlinyRe: bluedream
S dobrou pinzetou a substrátem který nezlobí se dá půlmetr čtvereční zvládnout za méně než hodinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 15:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluedream
Rostlinky ale zasadíš jednou při zakládáni akvaria, tak nevím proč tu všichni píšou porád sázet atd. Akvárium máte založené za den a poté už jen pravidelná údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 14:45 Žena bluedream [245] Re: johnax
Tím pipláním jsem nemyslela údržbu, ale sázení jednotlivých rostlinek pinzetou. Tzn. vyndat rostlinku z košíčku, rozdělit na co nejvíc jednotlivých rostlinek to jde a postupně ďubat do dna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 14:37 Muž Eff [417] - RostlinyRe: johnax
Záleží na tom, z čeho ten kobereček má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 13:24 johnax Re: bluedream
To by mě zajímalo, jaké jsou starosti s koberečkem,než ho stříhat, aby nerostl do výšky?
PS: Neberte to jako ironii, chystám se na pěstování koberečku,takže mě to opravdu zajímá.Předem díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 11:28 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Jacob
Jako autor jednoho ze zminovanych akva, rikam, ze zas tolik casu to nezabere. Odkaleni vsech domacich akva (4 velky, 2 maly a prodnicky) zabere pouhe 3 hodiny a to je potreba tak jednou do mesice. Jinak staci vymena vody a to je hadici a cerpadlem za hodku a pul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:47 Žena Verča.D [3] Re: bluedream
to je sice fakt :-D mě sice taky nebaví pořád někam sázet kytky, ale ono to za snahu stojí palec . . . . přece jenom ten kobereček je na celym akva to nejkouzelnější (kromě pečlivě vybraných rybek samozřejmě) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:26 Žena bluedream [245] Re: basa1313
Rostliny se hustě sází pinzetou, ale mě osobně by asi také nebavilo se piplat já nevím jak dlouho s koberečkem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:00 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ja len nechapem ako to mozete tak husto vysadit, mne to tak vobec nejde... a okrem toho ako tam potom vidno na den zijuce rybky? no ja neviem... vyzera to pekne na fotke... ale inak je to len divocina rastlin ... aj ked čest vynimkam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:47 Muž BAKrv [2] Re: Jacob
nejde jenom o nádherná akvária, ale také záleží na to jak to vyfotíš. To ti může hodně ublížit i pomoci. Takových případů je tu hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:44 gringo Re: Jacob
Tady je taky pár inspirací, akorát bez ryb www.aquamax.de/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:38 Muž Vašek [56] Re: Jacob
Projdi si tyto stránky dole v odkazu. Pan Horáček inspiroval mne k založení většího akvária. Ale ambice na taková nejkrásnější akvária jako zde v galeriích nemám. Chci se obejít bez hnojení a CO2 a najít ROVNOVÁHU, tedy nechat to na přírodě. Jo a závěrem, osvědčený a 100% způsob neexistuje, k tomu se musí každý dobrat sám léta praxe.

www.horacovoakvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:31 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Jacob
Skús napísať aj vzkazy, taký steda bol ku mne ochotní a pomohol mi, ale pri malawi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2010 18:29 Žena bluedream [245] Re: Jacob
V podstatě sis odpověděl sám :-D ... peníze, práce, čas, trpělivost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:27 Jacob – Nádherná akvária
Velice by mě zajímalo, zda existuje nějaký návod, jak si založit nádherné akvárium, od kterého by se jen těžko odcházelo. Např.: rybicky.net/nadrz/1963/5.jpg
rybicky.net/nadrze/4352
rybicky.net/nadrze/7609
Takovýchto akvárií, jako je na výše uvedených odkazech je tu spousta, člověk by se do takovýchto akvárií díval nejraději více, než do televize. :-)
Rád bych si takové také založil. Samozřejmě chápu, že to stojí nějaké peníze pochopitelně, ale také spoustu práce, času, trpělivosti a plánování, aby akvárium vypadalo skvostně. Pečlivý výběr rostlin, druhů ryb a třeba i osvětlení, na kterém vám rostliny porostou. Důležitá je pak velice údržba a péče o akvárium samotná, aby vám ta krása vydržela.
Chtěl bych se tedy zeptat, zda máte někdo nějaký osvědčený způsob, návod, nebo vychytávky, jak na takováta překrásná akvária. Děkuji. hop

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 3089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14095-nadherna-akvaria