Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ochočené ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Ochočené ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:58 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Já má pancéřníčky kropenatý, velký kusy, a ti mi můžou prsty užužlat.Krásně se dají hladit.Nejhezčí jsou, jak mají ty vousky a pusinu. Čichavci jsou taky super, ale jsou opratrnější. I tak se,ale ošmatáváme.Já prstama a oni mě hmaťákama. Fishiny jsou prostě supr.Četla jsem, že jdou ochočit natolik, že si berou jenom od jednoho chovatele, ale prý bylo krmivo nakonec něčím napuštěné. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 16:04 defisa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 15:34 Verra
tak to ty moje tetry neonové vždycky jak du kolem tak honem plavou k otvoru pro krmení, a jak oddělám krycí sklo nepustí mě ke dnu a pokaždé mi oždibují ruku :-) a aby toho nebylo málo tak si ze mě krevetky dělají šplhací skálů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 11:24 Pavol
ja som mal otocinclusov a ti sa mi v pohode prisali na ruku ked som strichal rastliny a taku malu udrzbu potlesk potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 11:11 Leesil
Moje ryby sice neumí žádné zvláštní kousky, ale všechny jsou nehorázně oprsklé. A taky se mrchy naučily rozeznat, kdy je jdu krmit-akvárium mám na komodě a pod akváriem je "bar", kde mám žrádlo. Kdykloliv bar otevřu, všechna havěť se roluje k hladině a čekají na kus žvance... Nehledě na to, že kdykoliv projdu kolem akvária, ony plavají za mnou :-)
Myslím, že ryby umí poznat svého člověka, řekla bych, že podle vibrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 10:36 Muž kortezhugo [983] Re: švíco
...presne...tie rybicky neplavu posuva ich magnet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:05 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: švíco
jezis, tak to opravdu doufam, ze neni pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2010 20:04 švíco Re: gaume
Nacpali je kovovýma kuličkama a pod tím stolem jezdí magnetem...? hmm však ty ryby ani moc nepádlojou a jak jezdí bříškem po dně... humus japonskej.... teda pokud se mejlim, tak snim síťku na rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 18:59 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: eleonen
to jsem videla, myslim, ze to byli zlati karasove. plavali v radach, ruzne pres sebe, proti sobe a tak. moc pusobivy. zarazilo me, ze plavali i ve smeru, kam clovek tou rukou nemachal.
Edit: Tak jsem to našla: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 14:00 sokar
Mám ochočený rejnoky.Žerou mě z ruky a nechají se někdy aji pohladit na břiše.
Arowana se taky nechá pohladit a nakrmit z ruky,ale už mě 2x kousla. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 13:18 Žena Lea [1] Re: eleonen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 13:11 eleonen
Jednou jsem videla nejaky video na youtube, japonci vycvicili ryby, tak ze delali kousky jak v cirkuse a byly dokonale zesynchronizovani. Uz ale nevim co to byly za ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 11:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: eleonen
Rájovci dlouhoplotví jsou dost přítulní. Nejen že se dají učit různým kouskům jako je skákání do vejšky a na cíl, ale dají se i hladit a nechají se u v dlani vytáhnout z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2010 11:22 Muž Yirka [9140] Re: Kent
To není hlazení, ale dráždění.....
Myslím, že přehnaný kontakt rybky s rukou není moc dobrý. Rozumím krmení z prstů, ale hlazení a pod může vždy vyvolat riziko infekce a kožní onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 11:16 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
moji prisavniki sa daju hladkat .. a hlavne ten co strazi mlade :-D naježi sa a potom mam celi prst dopychany :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 10:45 Muž kortezhugo [983] – Rypoun petersuv
...ale inac jesto nieco co je "inteligentne"...
rybicky.net/atlasryb/rypoun_petersuv

...skoda ale ze potrebuje velke akva...a u nas v akvaristike som ho videl iba raz a stal 250 este Sk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 10:40 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: basa1313
A myslím že v akvárku ho suchou rukou nehladká ;-)
Inak aj moja Colossoma sa nechá chvílku hladkať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 10:36 Muž kortezhugo [983] Re: basa1313
"vraj ryby suche ruky palia"...
no trochu upresnim ide o "teplotu" ruky X-)

eleonen - skvor ide o to ze sa neboji - nie ze sa mu to paci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 09:37 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: eleonen
no ale toho cichavce by som radsej suchou rukou nehladkala... lebo vsetci rybari s ktorymi som sa rozpravala chytaju ryby len do mokrych ruk... vraj ryby suche ruky palia a co sa tyka toho nemyslim ze sa mu to paci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 22:41 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja som počul o hrbohlavcoch afrických že sú dosť prítulní :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 16:08 eleonen – Jak moc jdou ryby ochočit?
Mám doma samce čichavce zakrslého red forma, ještě asi před 3 měsíci plaval ve své původní domovině a dnes jen zírám jaká se z něj vyklubala osobnost :-) Hned druhý den po tom co jsem si ho dovezla domů mi málem leknul, protože vyskočil z akvárka a chvíli trvalo než jsme si toho všimli. Je to temperamentní jedinec a dokonce se nechá pohladit po hřbetu. Opravdu! Je to jediná ryba v akvárku, která je tak přidrzlá, že jakmile strčím prsty do vody hned je začne oždibovat.
Je to trochu zvláštní a u ryb jsem se s tím ještě nesetkala, snad až na gupky, ale ty byly přece jen opatrnější. Jenom mě trápí, že má v akvárku dvě zdravé samičky a nemá snahu se třít, ještě se ani nikdy nepokusil stavět hnízdo. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:19 Naruto1992 Re: Landvir
ja mam pavie ocka ktore mi tiez dobaju do ruky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 14:44 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Landvir
Jj dělá to spousta rybek :-) Chutnají jim totiž z tebe nejrůznější kousíčky kůže, roztoči případní atd. Však v japonsku je takzvaný "Dr. Fish" který dělá péči o nohy - taková podvodní pedikůra a nebo s tím léčí lupénku atd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 13:41 Muž Landvir [57] Re: Sirah
Ahojky me to cichavci delaj taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:55 jankaskodka Re: Narenth
asi tie rybky po čase dôverujú aj ľudskej ruke :) šak nakoniec tá ich nakŕmi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:49 Žena Narenth [3] – :-)
mě ožďubujou jen krevetky a karásci, ale ti pouze když se nějákou dobu nehejbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 17:45 Muž Yirka [9140] Re: švíco, sirah
Na léčbu lupénky a cílené oždibování je používána ryba doktor - Garra rufa. Tato léčba je v některých zemích běžná, i u nás a na Slovensku existují místa s touto léčebnou terapií.
akvapedie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:09 Žena Sirah [11] Re: Švíco
no na lecbu lupenky by to mozna byla super terapie, ale me lechta uz jen to, ze mi ozdibuji loket, nedovedu si predstavit, kdyby me mely ozdibovat celou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:02 Marekkt
ja som mal vlastnorucne ulovene cichlidi - slnecnice pestre asi tak 10 cm .. a to vam poviem za minutu vo vode som mal prst tak dokusany ze som musel s nim stale nieco robit :-D ale celkom to boli pekne rybky len to DOST spinilo vodu .. ale inak FASA rybyy :-D este si ich pojdem chytit ale malicke a urobim malavy .. tak 3 kuski budu stacit .. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:45 švíco Re: Sirah
To já když se hrabu v akvárku, tak se mi na ruku seběhne hned několik krevetek a oždibují mi ruku. To by byla pěkná lázeňská terapie... třeba na léčbu lupenky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:25 Žena Sirah [11] Re: JuraS
no po me nesly utocne, oni z toho mely vylozene atrakci, ze jim nekdo do akva dal nejakou novou vec...neonky si toho nevsimaly, tak nebo tak, jsem rada, ze rybky nebyly nekde narvane a vystresovane v rohu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 13:16 JuraS Re: Sirah
buď ráda, že je to jen takový prcek..před léty jsem čistil akva s piraněmi..colossoma bidens..už měli tak 20 cm..normálně jsem jim ruku do akva strkal...a najednou ..ďob do hřbetu palce..tak jsem se lekl, že jsem málem rozbil úlekem akva...a teď minulý týden jsem upravoval kytky v akva..chtěl jsem utrhnout starší list echináče a největší samec terčáků byl pod ním schovaný a jak mě ďobnul..úlekem jsem ruku vyškubl tak, že akva až po víčko naplněné se rozhoupalo a mělas vidět po potopu..triko jsem měl vepředu jak bych spadl do vody...raději ryby co ďobaj něž ta co bych mohl brát do ruky a co by si i hubu nechali otevírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 12:10 Žena Sirah [11] Re: protein007
ony tetry cisarske jsou taky pekne zrave :)
me otravovaly po celou dobu upravy akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:54 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Sirah
Mne to iste robia dania, ked cistim akvarko. Dobu mi do chlpov a stale sa tmolia okolo mojich ruk :-) Mozno mam na nich nieco chutne smich Ale po zopar minutach to prestanu robit, takze asi si len mylia moje ruky so zradlom. Pre nich je zradlo vsetko, co padne do vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:28 Žena Sirah [11] Re: DavidDizzer
to ty moje ne, ono to neboli, ono to spis lechta, ale vylozene zvedave plavou kolem a vzdycky zdobnou a otoci se a frrrr se schovat za list kytky, teda ze zacatku, pak se uz ani neschovavaly :)
neonky si me nevsimaji, ale ze by se zrovna baly a nekde se zpanikarene lepily na sklo, tak to vubec ne :)coz je dobre, aspon se nestresuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:24 Muž DavidDizzer [26] Re: Sirah
buď ráda :-). Jsou aktivní. Mě to tak dělali agresivní ryby jako např. Rájovec. Taky jsem při čištění měl ruku v AQ a vždy mě tak ďobl do ruky, až to zabolelo natolik, že jsem vždy škubl s rukou. Pak jsem ho prodal. :-)

hodně úspěchů, ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:20 Sirah – drze potvory
Ja samozrejme vim, co to je za rybicku, je to tetra cisarska, ale muzete mi rict, proc se ty potvory vubec neboji, kdyz saham (kvuli udrzbe) do akva a jeste mi ozdubuji ruce? Takhle drze rybky jsem jeste nemela! :-P

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14090