3D pozadí z cementu a polystyrenu
0 29.01.2016 21:24 hoblajz – chvála
ahoj , to pozadí je fakt pěkné , je bych se bál toho cementu. co takhle do barvy dáz vypraný písek? a co ten lak slyšel jsem že nejlepší je epoxid, ale nechce se mi do něj. budu teď dělat akvarko 160 cm dlouhé takže se nenudit nebudu. Hledám inspiraci.
Starší reakce
0 24.09.2012 10:45 sasula [274] Starší reakce
Taky sem experimentoval, a vymýšlel co bude nejlepší....
Poslední moje pozadí, co je na fotkách v profilu, sem vytvořil opravdu jednoduše, co se týče postupu, i když trošku namáhavěji, Pomocí pájky sem vyřezal polistiren,Horkovzdušnou pistolí vytvrdil, natíral černým silikonem a hned sypal pískem... opravdu to vypadá reálně...pravda je, že pár chybiček sem udělal...Takže, vyplatí se dělat venku, nebo ve větrané garáži, z výparů ze silikonu sem si dost oddělal oči a trpěl asi tejden, je potřeba použít rukavice, ale ne ty doktorský, protože jsou tenký a hned se proříznou, takže spíš ty na vytírání... to sem si poleptal prsty.... Je pravda že padly asi 4 tuby silikonu na pozadí 150x50x50 ale hodně tvarované...Jediné čeho sem se bál bylo, že mi to rybky okoušou.. zatím je to v pohodě a to chovám tlamky
0 06.09.2012 23:00 Rady – sparovaci hmota
Zdravím, právě pozadí buduju,akorat jeste nejsem úplně rozhodly s tou povrchovou úpravou. A napadlo mne, protože mi doma zbyla, dala by se použít sparovacka na obklady?Vždyť se běžně používá v koupelnách a kuchyních,tak tá by nemusela být toxicka ovlivňovat zasaditost vody.Diky za radu.
Starší reakce
muzes pouzit i Laksil. ten jsem vycetl v clanku od CichavceToma. ten je po uplnem vytvrdnuti neskodny. jen neni zrovna nejlevnejsi a brutalne smrdi. to delat tak na balkone,nebo na zahrade. a lepta polystyren, je treba aby byl polystyren dukladne natren.
Existuje přímo lak na beton, vyrábí ho třeba Stachema Kolín, mrkni na jejich stránky a podívej se co se píše v technickým listu, stran nezávadnosti a snášenlivosti s vodou.
Co ten betonovej potěr potom natřít lodnim lakem?Ja teda udělal na zkoušku poliš,zpenetroval a potom potřel nivelační hmotou,posypal za syrova písekem,nechal zavadnout den,zpenetroval a na penetraci ještě posyp jemnym křemičitym pískem,naložil do vody na týden a nic se s ním nestalo,krom toho jemnýho kterej jen na té penetraci nevydržel
Starší reakce
Cement je hydraulické pojivo - tvrdne i pod vodou, takže tam žádnej problém nebude.
Pokud bude ten beton správně vyzrálej(doba zrání betonu je 28dní), tak by k žádným defektům ve struktuře dojít nemělo. Co se týká toho lepidla na obklady, tak asi před 20 roky jsem měl na zadní stěně přilepenou břidlici právě tím lepidlem(tenkrát nebyl moc výběr). V akva jsem měl kančíky perleťový a třeli se pravidelně, vodu jsem nikdy netestoval. To lepidlo taky obsahuje cement a jiné příměsi. Podle konkrétních výrobců by se určitě dalo najít přesnější složení, ale já bych do toho klidně šel.
tak podle me,se z toho cementu, bude stabilne a porad uvolnovat vapenec. Pak by ste musely pri kazde vymene vody upravovat PH... A taky si nejsem jistym jestli se ten cement nezacne postupne rozpoustet uplne a casem se odlupovat, kdyz je to redeny vodou...
a ted me napadlo,co takhle stavebni lepidlo na obklady a dlazby... to se ve vode urco "nerozpusti". Ale tam bych se bal ty toxicity, tam uz naka chemie bude. Co myslite??
no ale za naky cas by se to snad stabilizovalo??? a nebo pak teda oblibene epoxi
všechno celkem zajímavé.takže co všechno ovlivňuje ten beton nebo cement?
A kdo ti řek, že cement je toxickej. Cement se mele z vápence a to je přírodní materiál. Jak jsem psal výše, ten vápenec se z toho betonováho potěru, který se na tom polystyrenu utvoří bude do vody uvolňovat, což bude mít vliv na tvrdost vody, ale s nějakým toxickým působením to nemá co společnýho.
ale jak je to stim cementem? sedy nebo bily? ktery je toxicky a ktery ne?
Já bych neřešil barvení cementu a udělal to z toho šedýho. Jinak pokud budeš chtít ten cement barvit, tak té barvě se říká pigment. Co se týká těch potravinářskejch barev, tak s tím nemám žádnou zkušenost, ale to bych fakt neřešil.
to jo no.ale kdyz ten beton bude toxicky.a kdyby si tam dal nejake prirodni(potravinarske)barvivo?
Pokud se použije bílej cement, tak to bude vypadat, jakoby to bylo vyrobený ze sádry, takže se to bude muset stejně obarvit(ten beton) a tam už bych se obával té toxicity.
ale pokud to nebude sedy cement ale svetly(bílý cement) tak ten není toxický
Beton je ve svý podstatě přírodní materiál, základ (cement, písek,voda). Jediný čeho bych se obával, že se do vody bude uvolňovat vápenec, z něhož se cement vyrábí, takže takovýhle pozadí si dovedu představit pouze někam do Malawi. Vypadá to dost dobře.
taky nevím proč se bát váhy... milimetrová vrstvička cementu nikoho nezabije, pokud ovsem není nak toxicky
Mno ja bych se zase celkem bal váhy
jj je to porad to same.ale nevim jestly bude stacit to jenom proplachnout a hotove to si nemyslim
za prve sem bebi. neumim cesky
pry to staci nekolikrat proplachnout vodou a je to OK. Navic koukam na dalsi videa a porad to same
a nakonec 8x vyplachnout a je hotovo.
Podle me lepsi nez epoxi, ale nevim sam zadne nemam...
hodně pěkné,ale tam byl čistý cement(nejspíš šedý)a ne beton.nebude to toxický?
0 17.03.2010 21:20 ss3x – 3d pozadí s cementu (betonu) a polystyrenu
Takže tady je odkaz na jedno pekné video
jadro: polystyren
nátěr: hodně řidký beton
www.youtube.com/…Starší reakce
To máš úplnou pravdu, ale dříve se nepřidávala do betonové směsi žádná chemická činidla, jako dnes když se používají ta různá namíchaná cementová lepidla.
Pokud ten cement(beton)necháš vyzrát a hlavně uscnout dále ho přetřeš tak proč ne.Kdysi se dělali nádrže z betonu a odchovávali se vnich ryby,Tří stěny byly betonové a přední skleněné.
Nejsem žádný expert na tyto hmoty, ale nedávno jsem si něco obkládal a pamatuji si že to právě mělo nějaké bezpečnostní limity. Proto jsem pro poučení ostatních přivěsil ten odkaz, aby se mohli kolegové orientovat-případně dozeptat.
působí zásaditě - takže mě nátěr epoxidem asi nemine
mám strach, že po natření to bude působit nepřirozeně leskle
epoxidová pryskyřice je také plná chemie a po vytvrdnutí je v pohodě ne? Použité lepidlo - DBK -FAS
Než ten cement a vápenec (s tím musí člověk počítat) jsem měl spíše na mysli právě tu disperzní chemii.
pojidlo je cement, dále obsahuje disperzní chemii a ml. vápenec ( mám strach, že i po vytvrdnutí bude měnit chemismus vody - hlavně ten vápenec)
Inertní vůči vodě určitě bude, spíš bych se podíval z jakých chemikálií je pojidlo té lepidlové směsi.
právě jsem natřel polystyrénové pozadí lepidlem na obklady a fasády smíchaný s portlandským cementem v poměru cca 5:1 viz foto. Musím po vytvrzení natřít ještě epoxidovou pryskyřicí, nebo to bude invertní vůči vodě? V nádrži budou terčovci. Díky za každou radu
Autor výše uvedeného článku použil bílý cement a tvrdost mu to nijak zvlášť nezdvihlo...Do bílého cementu se ale dává víc vápence, kdoví, jestli mu to nezdvihlo tvrdost a nebo pH později. Zkus mu napsat, to bude nejlepší řešení.
Nechci být puntičkář, ale pro přesnost by bylo lepší hovořit o betonu. Cement je pouze jedním z polotovarů pro jeho výrobu.
a normální cement by vadil ?
Já bych měl strach z toho, jestli by cement nezvýšil pH a tvrodst. Taky je celkem problém, že těch cementů je hromada a mají různé příměsi jako pucolán, strusku,popílek,...Zajímavý by mohl být cement který se používá na výrobu studničních skruží.
Ahoj, chci si udělat 3D tapetu z kamenu, montážní pěny a cementu. Ale nevím jestly nevadí rybám ten Cement ? Jestli náhodu neuvolnuje nějaký jadovaté lástky atd...? Nemáte s tím někdo zkušenosti ? Děkuju Všem za rady.
Přidat reakci
Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1879x