Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí z cementu a polystyrenu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

3D pozadí z cementu a polystyrenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 21:24 hoblajz – chvála
ahoj , to pozadí je fakt pěkné , je bych se bál toho cementu. co takhle do barvy dáz vypraný písek? a co ten lak slyšel jsem že nejlepší je epoxid, ale nechce se mi do něj. budu teď dělat akvarko 160 cm dlouhé takže se nenudit nebudu. Hledám inspiraci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 10:45 Muž sasula [274]
youtu.be/…

moc pěkný návod

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 10:33 RAP Re: Rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 05:27 lexxxa Re: Rady
Taky sem experimentoval, a vymýšlel co bude nejlepší....
Poslední moje pozadí, co je na fotkách v profilu, sem vytvořil opravdu jednoduše, co se týče postupu, i když trošku namáhavěji, Pomocí pájky sem vyřezal polistiren,Horkovzdušnou pistolí vytvrdil, natíral černým silikonem a hned sypal pískem... opravdu to vypadá reálně...pravda je, že pár chybiček sem udělal...Takže, vyplatí se dělat venku, nebo ve větrané garáži, z výparů ze silikonu sem si dost oddělal oči a trpěl asi tejden, je potřeba použít rukavice, ale ne ty doktorský, protože jsou tenký a hned se proříznou, takže spíš ty na vytírání... to sem si poleptal prsty.... Je pravda že padly asi 4 tuby silikonu na pozadí 150x50x50 ale hodně tvarované...Jediné čeho sem se bál bylo, že mi to rybky okoušou.. zatím je to v pohodě a to chovám tlamky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:00 Rady – sparovaci hmota
Zdravím, právě pozadí buduju,akorat jeste nejsem úplně rozhodly s tou povrchovou úpravou. A napadlo mne, protože mi doma zbyla, dala by se použít sparovacka na obklady?Vždyť se běžně používá v koupelnách a kuchyních,tak tá by nemusela být toxicka ovlivňovat zasaditost vody.Diky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 16:23 Muž WW2collector [0] Re: Benghenk
muzes pouzit i Laksil. ten jsem vycetl v clanku od CichavceToma. ten je po uplnem vytvrdnuti neskodny. jen neni zrovna nejlevnejsi a brutalne smrdi. to delat tak na balkone,nebo na zahrade. a lepta polystyren, je treba aby byl polystyren dukladne natren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 23:38 R Muž romant [27987] Re: Benghenk
Existuje přímo lak na beton, vyrábí ho třeba Stachema Kolín, mrkni na jejich stránky a podívej se co se píše v technickým listu, stran nezávadnosti a snášenlivosti s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 23:30 Muž Benghenk [3]
Co ten betonovej potěr potom natřít lodnim lakem?Ja teda udělal na zkoušku poliš,zpenetroval a potom potřel nivelační hmotou,posypal za syrova písekem,nechal zavadnout den,zpenetroval a na penetraci ještě posyp jemnym křemičitym pískem,naložil do vody na týden a nic se s ním nestalo,krom toho jemnýho kterej jen na té penetraci nevydržel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 12:33 Tomas Re: romant
Cement je hydraulické pojivo - tvrdne i pod vodou, takže tam žádnej problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 11:47 R Muž romant [27987] Re: xpekos
Pokud bude ten beton správně vyzrálej(doba zrání betonu je 28dní), tak by k žádným defektům ve struktuře dojít nemělo. Co se týká toho lepidla na obklady, tak asi před 20 roky jsem měl na zadní stěně přilepenou břidlici právě tím lepidlem(tenkrát nebyl moc výběr). V akva jsem měl kančíky perleťový a třeli se pravidelně, vodu jsem nikdy netestoval. To lepidlo taky obsahuje cement a jiné příměsi. Podle konkrétních výrobců by se určitě dalo najít přesnější složení, ale já bych do toho klidně šel. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 11:04 Muž xpekos [0] Re: ss3x
tak podle me,se z toho cementu, bude stabilne a porad uvolnovat vapenec. Pak by ste musely pri kazde vymene vody upravovat PH... A taky si nejsem jistym jestli se ten cement nezacne postupne rozpoustet uplne a casem se odlupovat, kdyz je to redeny vodou...
a ted me napadlo,co takhle stavebni lepidlo na obklady a dlazby... to se ve vode urco "nerozpusti". Ale tam bych se bal ty toxicity, tam uz naka chemie bude. Co myslite??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 09:13 ss3x Re: romant
no ale za naky cas by se to snad stabilizovalo??? a nebo pak teda oblibene epoxi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 09:13 obok Re: PaDa
všechno celkem zajímavé.takže co všechno ovlivňuje ten beton nebo cement?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 09:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: obok
Tady máš článek o betonovém pozadí, i o variantě beton - polystyren:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 09:02 R Muž romant [27987] Re: obok
A kdo ti řek, že cement je toxickej. Cement se mele z vápence a to je přírodní materiál. Jak jsem psal výše, ten vápenec se z toho betonováho potěru, který se na tom polystyrenu utvoří bude do vody uvolňovat, což bude mít vliv na tvrdost vody, ale s nějakým toxickým působením to nemá co společnýho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 08:55 obok Re: romant
ale jak je to stim cementem? sedy nebo bily? ktery je toxicky a ktery ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 08:49 R Muž romant [27987] Re: obok
Já bych neřešil barvení cementu a udělal to z toho šedýho. Jinak pokud budeš chtít ten cement barvit, tak té barvě se říká pigment. Co se týká těch potravinářskejch barev, tak s tím nemám žádnou zkušenost, ale to bych fakt neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 08:40 obok Re: romant
to jo no.ale kdyz ten beton bude toxicky.a kdyby si tam dal nejake prirodni(potravinarske)barvivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 08:29 R Muž romant [27987] Re: obok
Pokud se použije bílej cement, tak to bude vypadat, jakoby to bylo vyrobený ze sádry, takže se to bude muset stejně obarvit(ten beton) a tam už bych se obával té toxicity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 08:07 obok Re: romant
ale pokud to nebude sedy cement ale svetly(bílý cement) tak ten není toxický palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:59 R Muž romant [27987] Re: obok
Beton je ve svý podstatě přírodní materiál, základ (cement, písek,voda). Jediný čeho bych se obával, že se do vody bude uvolňovat vápenec, z něhož se cement vyrábí, takže takovýhle pozadí si dovedu představit pouze někam do Malawi. Vypadá to dost dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:48 ss3x Re: Johnx
taky nevím proč se bát váhy... milimetrová vrstvička cementu nikoho nezabije, pokud ovsem není nak toxicky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:23 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: obok
Mno ja bych se zase celkem bal váhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:40 obok Re: ss3x
jj je to porad to same.ale nevim jestly bude stacit to jenom proplachnout a hotove to si nemyslim tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:38 ss3x Re: Obok
za prve sem bebi. neumim cesky :-D pry to staci nekolikrat proplachnout vodou a je to OK. Navic koukam na dalsi videa a porad to same :-) a nakonec 8x vyplachnout a je hotovo.
Podle me lepsi nez epoxi, ale nevim sam zadne nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:35 obok Re: ss3x
hodně pěkné,ale tam byl čistý cement(nejspíš šedý)a ne beton.nebude to toxický?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:20 ss3x – 3d pozadí s cementu (betonu) a polystyrenu
Takže tady je odkaz na jedno pekné video :-)
jadro: polystyren
nátěr: hodně řidký beton

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 22:11 Muž Yirka [9126] Re: jajaapaja
To máš úplnou pravdu, ale dříve se nepřidávala do betonové směsi žádná chemická činidla, jako dnes když se používají ta různá namíchaná cementová lepidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:36 Muž jajaapaja [174] Re: BC/.Killer
Pokud ten cement(beton)necháš vyzrát a hlavně uscnout dále ho přetřeš tak proč ne.Kdysi se dělali nádrže z betonu a odchovávali se vnich ryby,Tří stěny byly betonové a přední skleněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:59 Muž Yirka [9126] Re: Hannibalus
Nejsem žádný expert na tyto hmoty, ale nedávno jsem si něco obkládal a pamatuji si že to právě mělo nějaké bezpečnostní limity. Proto jsem pro poučení ostatních přivěsil ten odkaz, aby se mohli kolegové orientovat-případně dozeptat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:53 Muž Hannibalus [13] Re: Yirka
působí zásaditě - takže mě nátěr epoxidem asi nemine sad mám strach, že po natření to bude působit nepřirozeně leskle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:45 Muž Yirka [9126] Re: Hannibalus
V odkazu je technický list. www.m-servis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:24 Muž Hannibalus [13] Re: Yirka
epoxidová pryskyřice je také plná chemie a po vytvrdnutí je v pohodě ne? Použité lepidlo - DBK -FAS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:20 Muž Yirka [9126] Re: Hannibalus
Než ten cement a vápenec (s tím musí člověk počítat) jsem měl spíše na mysli právě tu disperzní chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:16 Muž Hannibalus [13] Re: Yirka
pojidlo je cement, dále obsahuje disperzní chemii a ml. vápenec ( mám strach, že i po vytvrdnutí bude měnit chemismus vody - hlavně ten vápenec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:03 Muž Yirka [9126] Re: Hannibalus
Inertní vůči vodě určitě bude, spíš bych se podíval z jakých chemikálií je pojidlo té lepidlové směsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 18:48 Muž Hannibalus [13]
Fotka k příspěvku právě jsem natřel polystyrénové pozadí lepidlem na obklady a fasády smíchaný s portlandským cementem v poměru cca 5:1 viz foto. Musím po vytvrzení natřít ještě epoxidovou pryskyřicí, nebo to bude invertní vůči vodě? V nádrži budou terčovci. Díky za každou radu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 18:40 Polyfenes Re: BC/.Killer
Autor výše uvedeného článku použil bílý cement a tvrdost mu to nijak zvlášť nezdvihlo...Do bílého cementu se ale dává víc vápence, kdoví, jestli mu to nezdvihlo tvrdost a nebo pH později. Zkus mu napsat, to bude nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 18:36 Muž Yirka [9126] Re: BC/.Killer
Nechci být puntičkář, ale pro přesnost by bylo lepší hovořit o betonu. Cement je pouze jedním z polotovarů pro jeho výrobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 18:27 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Polyfenes
a normální cement by vadil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 14:22 Polyfenes Re: BC/.Killer
Já bych měl strach z toho, jestli by cement nezvýšil pH a tvrodst. Taky je celkem problém, že těch cementů je hromada a mají různé příměsi jako pucolán, strusku,popílek,...Zajímavý by mohl být cement který se používá na výrobu studničních skruží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 14:10 Muž isamik [180] Re: BC/.Killer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 12:42 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Cement do Akvarka
Ahoj, chci si udělat 3D tapetu z kamenu, montážní pěny a cementu. Ale nevím jestly nevadí rybám ten Cement ? Jestli náhodu neuvolnuje nějaký jadovaté lástky atd...? Nemáte s tím někdo zkušenosti ? Děkuju Všem za rady. X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1878x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14036