Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sekavci - krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Sekavci - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 14:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JezevecMartin
-tento druh je krmen 2x denně, převážně pokud se jedná o společenské akvárium s vicedruhovym počtem ryb (zvláště pokud je v akvárium zastoupena další "ryba dna", tedy přímý konkurent ve vztahu ke krmivu, které klesne k dnu) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 13:05 JezevecMartin – Kuhli loach krmení
Dobrý den, chystám se si pořídit kuhli loach. Ale nikde nemohu najít, jak často/kolik je mám krmit? Ocením každou radu :-) palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: jarousch
No ale každopádně platí, že primárně upřednostňují živou potravu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 20:38 jarousch
Ahoj. U nás berou zbytky vloček ze dna a z tablet pro ancíky. Pochutnávají si jávském mechu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 19:39 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
Tak to bych spíš přičítala tomu, že našli jikry, tlamku mají malou, a na spoluobyvatele určitě neútočí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: patamatix
:-D No právě jako já si myslím že oni tak mírumilovní nebudou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:22 Muž patamatix [408] Re: predator3313
Já jsem je nijak speciálně nekrmil,ale dokud sem je neměl,tak jsem měl pravidelně mladé ancistruse,po té co jsem je koupil(sekavce),tak už mladí ancistrusy nebyli. smich Vždy si něco našli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:06 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
Já živým ani mraženým prakticky nekrmím, a nezdá se mi, že by strádali. Samozřejmě pokud nabídneš živé, určitě ho rádi upřednostní :-)
Snažím se teda kupovat aspon to sušené kvalitní, žerou dobře a zdají se mi být v dobré kondici. Mám je zatím jen 2,5 roku, ale beze ztrát :-)
Četla jsem, než jsem si je pořídila, že jsou hodně plaší, a bývají málo vidět... ale moje zkušenost je jiná, mám docela dost zarostlé dno, a vidím je neustále u předního skla, jsou úžasní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:16 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Sekavci
A jak je to s krmením? u většiny je napsáno že upřednostňuje živé krmivo, tak jsem si říkal jestli nebudou na ty rybky dorážet nějak. My sice sem tam živím nebo mraženým krmíme, ale nebude sekavcům vadit větší množství obyč. krmiva? Nebo fakt musí mít to živé nebo mražené třeba obden aby nestrádal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 11:55 tttomas Re: Frissky
ahoj, sekavec je vsezravec tak s potravou by si nemel mit zadny problem jestli je rybky zdrava a ma snahu hledat potravu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:41 Muž roper [10] - CichlidyRe: Frissky
Ahoj
Taky nemám s krmení žádný problém. Žerou úplně vše, jako pancíci. Krevetky mám taky a vůbec si jich nevšímají. Určitě to není nějak náročná rybka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:10 R Muž Silent [5949] Re: Frissky
Mí sekavci mají ve velké oblibě mražené nebo živé patentky. Bez potíží ovšem přijímají i kvalitní granuláty a tablety s obsahem planktonu. Co se soužití s krevetkami nemohu sloužit jelikož krevetky nechovám :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:09 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Frissky
Baští i zbytky vloček spadané na dno i tablety pro ancistrusy. Mladé krevetky nepožírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:07 Žena Frissky [5] - Asie – Potrava pro sekavce
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenost se sekavci co se týče krmení četla jsem že přijímají potravu výhradně ze dna. Čím tedy krmíte? A ještě jeden dotaz, budou požírat malé krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 12:47 Havel-st Re: Luboš
Je to naše rybka a ty nebývají tak otrlé, jako tropické. Nebude to spíš teplotou vody, nebo její kvalitou? Zblajznout by měl kde co, od živých bezobratlých, přes řasy, až po detrid po ostatních rybách, podobně jako ostatní sekavci. Takže dnové tablety, nebo vločky by měly stačit.
Prý je náročný na čistotu vody, nejlepší by asi bylo dovézt mu vodu ve které žijí (nebo kde jsou mihule, chrostíci a pod. "bioindikátoři" čistoty).
Ke krmivu:
Živí se drobnou živočišnou potravou, detritem nebo i řasami. Objekty, které konzumuje, většinou svými rozměry nepřesahují 1 mm. Potravu nasává i s bahnem či pískem, v ústech ji odděluje a nestravitelné složky sousta vyvrhuje zpod žaberních víček. Poživatelné části obalí v ústech slizem a polyká.
www.mrk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 00:19 Luboš – Sekavec písečný
Ahoj, mám několik sekavců písečných, asi tři měsíce. Jsou příliš hubení a dnes jsem o jednoho přišel. Předpokládám, že problém je v nevhodném krmení. Poradíte, vhodné krmení? Děkuji. Luboš :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 758x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14033-sekavci-krmeni