Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb CO2

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Otrava ryb CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:03 R Muž vaclav [11102] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káďa
Udělej si registraci a prezentaci je to pak jiné dohadování než takhle. Asi tímhle dotazem nekončíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:33 Káďa - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaclav
Myslím, že ty ryby co tam mám nejsou tak náročný, ale moc se v tom nevyznám. Živorodky, ancistruse, pancéřníčky a mřenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:21 R Muž vaclav [11102] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káďa
To není až tak pravda, většina ryb CO2 snese bez problémů, problém je s dusičnany které některé citlivější ryby ve větší koncentraci nemají rády, třeba cichlidky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:58 Káďa - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
No, nejlepší by bylo, kdyby se dařilo jak rostlinám, tak rybám, ale to bude asi docela problém zařídit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:30 R Muž vaclav [11102] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káďa
Chce se trošku něco naučit a pak to nebude až takový problém ale rostlin musíš mít opravdu hodně jinak to nemá cenu. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:24 Muž NHKG [3767] - HadohlavciRe: Káďa
Co je pro tebe u akvária přednější?
Pokud to jsou rostliny, tak je CO2 dobrý pomocník.
Pokud ryby a jiní živočichové, tak bych do CO2 určitě nešel. Vím o pár nádržích, ve kterých CO2 při problémech vybilo část/celou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:20 Káďa - Hadohlavci – Zavedení co2
Přemýšlím o zavedení co2 do svýho 80l akvárka, ale bojím se, abych neotrávil ryby

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2014 17:15 Muž ludvik [1063] Re: Štefan
Nebo se to dá říci i bez vzorečků ... Každý organismus (myslím teď živočicha) se musí nějak zbavit CO2 z krve. A i laik asi uzná, že nemá v plicích žádné trpaslíky, co to po jedné molekule z krve odstraňují. Tedy musí být jiný princip. A to je difuze. Ta vyžaduje, aby na jedné straně byla menší koncentrace, než na druhé - pak se to snaží navzájem vyrovnat. Tedy musí být v krvi víc CO2 než v okolí.

Pokud tedy přeženu CO2 v akváriu, nedokáží se ryby zbavit CO2 z krve. Spíš to dopadne naopak ... Vyvolá to reflex, zrychlené dýchání a snahu nadechnout (resp. vydechnout) jinak. Na první pohled to vypadá, že nemají dost kyslíku a snaží se ho dostat z nadhladiny.

Přebytek bude mít nejspíš i jiné důsledky, ale jsem také jen laik.
Štefan napsal: za předpokladu, že O2 bude v nádrži vždycky víc než CO2 tak ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 12:16 amrtin Re: volvik
Množství CO2 a O2 je na sobě ve vodě nezávislé,takže otrava ryb může nastat i při dostatku kyslíku.A teď něco z wikipedie: "Pokud je ve vodě protékající přes vápencové skály rozpuštěn oxid uhličitý, dochází k přeměně nerozpustného uhličitanu vápenatého na rozpustný hydrogenuhličitan vápenatý:
CaCO3 + CO2 + H2O → Ca(HCO3)2
Uhličitan vápenatý je prakticky nerozpustný ve vodě."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:56 Muž Johan [4734] - RostlinyRe: volvik
LiborSprysl napsal:Wikina píše...Na 3 % v ovzduší člověk nereaguje. 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost. 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut. U zvířat to bude stejné, jen ty poměry budou úměrné jejich hmotnosti.
A přece se v medicíně používá... pouze do 5% se ho přidává do medicínského kyslíku ke zvýšení efektivity dýchání.

Jak vidíte, kyslík tam nefiguruje. Stejně tak, jako když se potopíte pod vodu. Kdy si myslíte, že se budete chtít nadechnout? Když máte málo kyslíku nebo hodně CO2?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:31 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Johan
Proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:50 R Muž vaclav [11102] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:26 Muž volvik [21] Re: vaaclav
Muzu se zeptat proc to nebude fungovat
Kdyz to ma takhle hodne uzivatelu tady na rybickach :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.10.2014 09:55 Muž Johan [4734] - RostlinyRe: Štefan
Takhle si myslím, že to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 09:43 R Muž vaclav [11102] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Tvé dno je plné mramoru a do CO2 bych se s ním nepouštěl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 08:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: volvik
za předpokladu, že O2 bude v nádrži vždycky víc než CO2 tak ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 06:43 Muž volvik [21]
Chci se zeptat kdyz nechavam CO2 pres noc a pritom vzduchuji muzu timto otravit ryby???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   24.10.2014 14:15 R Žena Turbínka [2552] Re: LiborSprysl, Johan
Když už mě do toho Libor tak "hezky" namočil, pokusím se do toho vnést trochu světla ze svého pohledu.

V běžném slova smyslu se nedělá rozdíl mezi slovy "otrava" a "intoxikace", jsou obecně chápána jako tatáž slova tj. synonyma (dokonce i google to takto pojmenovává), české slovo a termín přejatý z cizího jazyka. Každá otrava je intoxikací, ale ne každá intoxikace je mnou (a terminologií?) chápána jako otrava. V odborné terminologii jako takové, je rozdíl mezi člověkem "otráveným" a člověkem "intoxikovaným", v případě přídavných jmen je to snad vidět snáz. Dám-li si ty dva panáky, jak zmínil Johan, jsem intoxikovaná alkoholem, nikoliv otrávená, dám-li si těch panáků deset v krátkém časovém úseku, budu s velkou pravděpodobností otrávená produkty, na které se etanol degraduje, dám-li si panáků (ve stejném časovém úseku jako ve druhém případě) padesát, tak budu nejspíš mrtvá s diagnózou otrava (těžká intoxikace) etanolem (alkoholem). Ve všech třech případech jsem intoxikovaná alkoholem, ale jen ve dvou otrávená. Snad tento (ne zrovna nejšťastněji zvolený příklad - ovlivnění mozečkových funkcí a dýchacího centra etanolem a jeho metabolity + odbourávání závislé na mnoha faktorech s různou rychlostí, dále jsou dvě hlavní biochemické cesty fungující na jiném principu a s různou rychlostí pro odbourávání etanolu aneb proč bledé tváře dokázaly opít indiány - chybí jim základním enzym pro odbourání alkoholu jednou ze zmiňovaných cest - alkoholdehydrogenáza, ale dost o biochemii) alespoň částečně demonstruje jakým způsobem je terminologie užívána a chápána. Hlavní důvod proč jsem tento příklad uvedla je ten, že slovo otrava a intoxikace nejsou vždy synonyma.

Mluvíme-li o anestezii v souvislosti s intoxikací (otravou?), pak by se obecně dalo říci, že anestezie je řízená intoxikace (pokud se "přepískne" pak tu máme hned očividnou otravu) dobře je to vnímáno u tzv. rajského plynu. Chichotající se člověk není otrávený oxidem dusným, ale jen lehce intoxikovaný. Anestetika jako taková většinou fungují na principu tlumení nervosvalového přenosu. Zvýšíme-li onu dávku (koncentraci - to je důležité slovo) účinné látky pak může být nervosvalový přenos úplně zablokován a trvale (ireverzibilně) znemožněn a však ne u všech látek, jedů, anestetik.

Hezky se to dá popsat na některých hypnotikách (léky "na spaní"), kdy jeden druh léčiv tlumí aktivitu dýchacího centra a tím sekundárně dochází k utlumení celého organismu a následnému usnutí. Právě tyto přípravky měly na svědomí v minulosti mnoho životů v souvislosti s předávkováním. Ač to byla léčiva výhradně na lékařský předpis, ale to už je jiné téma.

Zkusím to ještě demonstrovat na dalším příkladě. Asi nikdo z nás nechodí a neříká: "Jsem otrávený kyslíkem!" Ač máme všichni kyslík přítomen v krvi, ve tkáních, s jistou nadsázkou bychom mohli říci, že jsme kyslíkem intoxikovaní ve fyziologických normách. A však, zvýší-li se koncentrace kyslíku v dýchaném mediu, pak může dojít k těžké otravě nebo chece-li závažné intoxikaci (poleptání sliznic, křeče, bezvědomí, kašel, dušnost až smrt).

A teď ještě k tématu: Ohledně ryb a CO2. Jisté (vyšší než běžné, ale nižší než vysoké potažmo smrtelné) koncentrace CO2 působí na rybu tlumivě a zpomalují její metabolismus tedy jako anestetikum a je to v uvažovaných koncentracích změna reverzibilní tedy vratná, já bych to asi diplomaticky nazvala řízenou intoxikací CO2. Ovšem, jak je většině akvaristů známo, při vyšších koncentracích dokáže CO2 rybu usmrtit, jaký je přesný mechanismus nevím, u lidí funguje na principu sekundární blokace dýchacího centra přes pH krve, hádám, že tento mechanismus bude u ryb obdobný, ale zase mne trochu zrazuje od mojí domněnky formulace ohledně CO2 z odkazu, který sem dával MichoCZ, cituji: "opakované aplikace letální"

Abych to zkrátila, zda je intoxikace reverzibilní či ireverzibilní záleží na koncentraci látky, na dané situaci a druhu látky (!!!) a dále i konkrétním jedinci. Já osobně bych "uspání" pro účely anestezie jako otravu nenazývala, volila bych pojem řízená intoxikace nebo anestezie.

V konkrétním případě bych opravdu nazvala CO2 anestetikem v přesně určené koncentraci a jedem v koncentraci úměrně vyšší. Je to taková "žabomyší válka" o slovíčka, proto já bych diplomaticky volila jasně určené a nenapadnutelné termíny. Navíc tato následná diskuze ohledně otrav, uspání a intoxikací neřeší hlavní problém, díky kterému vznikla.

Prosím Vás všechny, berte na vědomí, že to co je zde napsáno, je psáno ze znalosti lidské fyziologie, lidské anatomie, lidské biochemie a terminilogie užívané a chápané v rámci lidské medicíny, nikoliv veterinární, kde moje znalosti nejsou tak hluboké, ač se v některých ohledech tyto obory překrývají, ne vždy jsou si rovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 14:04 Muž ludvik [1063] Re: grunda
On psal, že sondu nezapojil do měřáku a 10 ukázal měřák ...
grunda napsal: ani tak mi to nesedí, pH vzduchu 10 - to by se ti moc dobře nedýchalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:54 Muž Johan [4734] - RostlinyRe: LiborSprysl
Když si dám dva panáky, také mě to neohrožuje, ale otrava to je. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:41 Muž LiborSprysl [8886] Re: Johan
Jakou látkou? Jestli "uspání" je opravdu ve své podstatě otravou, to nám asi řekne Turbínka, jak se k tomuto tématu dostane... Jinak s tím Dokoupilem máš samozřejmě pravdu. Ale já si myslím, že pokud nejsou ohroženy životní funkce, tak se o otravu nejedná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 10:37 Muž Tojsouvěci [1783] - Kytky s čudlamaRe: MichoCZ
Micho,omlouvám se za můj start,ale sám jsem si kdysi při nehodě předávkováním CO2 otrávil akva.
Anestézie s CO2:
Do vody přes kamínek o koncentraci 200-400 mg·l-1(losos), lze použít i uvolňování CO2 z hydrogenuhličitanu sodného, účinnost pomalejší,koncentrace NaHCO3142-642 mg·l-1při pH6,5-7,5 na K, Po, Pd, anestézie do 5 min. rekonvalescence za 10 min v čisté vodě
nutnost udržovat dostatek O2, opakované aplikace letální.
Jsou šetrnější způsoby viz:Anestetika pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2014 10:11 Muž Johan [4734] - RostlinyRe: LiborSprysl
A uspání nějakou látkou není určitým druhem otravy? ;-)
Jako anestetikum se přece v akvaristice hodně používá(lo), otevři si třeba knihu Živorodky od Dokoupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 09:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nechci nijak vyvolávat flame, ale materiál z Mendelovy univerziti CO2 jako ansetetikum uvažuje.

web2.mendelu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 03:52 Muž LiborSprysl [8886] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: CO2 funguje jako anestetikum. Rybu uspíš. Jsi špatně pochopil co jsem myslel já. Mě se to stalo asi v půl osmé večer při svícení.Mimochodem v CO2 se dá uspat nemocná ryba k finální cestě. Ale to je otázka jiného topicu.
Nefunguje jako anestetikum, opravdu je to otrava - ve větší či menší míře....Wikina píše...Na 3 % v ovzduší člověk nereaguje. 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost. 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut. U zvířat to bude stejné, jen ty poměry budou úměrné jejich hmotnosti.
A přece se v medicíně používá... pouze do 5% se ho přidává do medicínského kyslíku ke zvýšení efektivity dýchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2014 00:35 Muž Tojsouvěci [1783] - Kytky s čudlamaRe: MichoCZ
Promiň,pokud je kysličník uhličitý anestetikum,tak si to nech patentovat.Vytěsnění kyslíku kysličníkem uhličitým se běžně nazývá otrava,dál to nemíním komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 23:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Libcin
CO2 funguje jako anestetikum. Rybu uspíš. Jsi špatně pochopil co jsem myslel já. Mě se to stalo asi v půl osmé večer při svícení.

Mimochodem v CO2 se dá uspat nemocná ryba k finální cestě. Ale to je otázka jiného topicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2014 12:38 Muž grunda [1779] - CichlidyRe: Libcin
ani tak mi to nesedí, pH vzduchu 10 - to by se ti moc dobře nedýchalo ;-) jinak hodnota CO2 kolem 30 mg/l je naprosto běžná v rostlinných akva s rybami, takže žádný stres ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:40 Muž Libcin [25] Re: grunda
Já nevím, to PH 10 bylo asi vzduchu :-D Jak jsem zapojil sondu tak jsem při cca KH 5-6 naměřil PH ve vodě 6,7. To jenom pro upřesnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:11 Muž grunda [1779] - CichlidyRe: Libcin
pH 10 a CO2 - 30mg/l, něco mi tu nesedí ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:03 Muž Libcin [25] Re: MichoCZ
To bylo první co jsem udělal, hledal jsem ryby ještě v nerozsvíceném akváriu. Bylo štěstí, že nebublám přes noc a že jsem ráno PH kontroloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 22:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Libcin
Jednou mi to tak uletělo a akvárko celé spalo. Naštěští když jsem vyměnil tak 60% vody, tak se do hodiny všichni probrali. Ale byl to šok a od té doby bublám radši míň než víc. Pokud jsi na rybách nic nepozoroval, tak jsi "pořád břídil". Každopádně nedoporučuju zkoušet, kolik ryby vydrží. Není to pěkný pohled na uspané akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 21:52 Muž Libcin [25] – Uf!
Tak dnes to bylo o vlásek. Včera večer jsem kalibroval PH sondu a zapomněl jsem ji zapojit do měřáku. Ráno se divím, proč je PH 10! Naštěstí CO2 bylo jen krátce přes hodnotu 30mg/l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:11 Muž karelchess [44] Re: dydy
To je řekl bych nesmysl. Na kyslík se rozhodně neváže, nemá jak. Spíše se jedná o vyrovnávání parciálních tlaků provzdušňováním, protože ve vzduchu je mnohem více kyslíku, než CO2. Když už při hnojení vzduchovat, tak na noc, jinak to postrádá smysl. Ty rybky mohly také odejít na velkou změnu pH na kyselo, pokud je nízká kH. Tohle je potřeba určitě změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 23:04 Muž dydy [0] - Rostliny
někde sem četl že CO2 se rychle váže na kyslík tak si myslím že větší prokysličování vody při nadměrném C02 pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 22:12 Muž zordix [37]
No já kontroluju množství CO2 dle KH a pH (Tillmanova tabulka). Pokud vím, jaká mi teče z vodovodu voda a vím taky, že se mi v akváriu nemění KH, pak mi stačí pouze sledovat pH. A opravdu to funguje. Jednou jsem to s CO2 totálně přehulil a stejně vyprchávalo všemožně pryč. Ryby jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:06 Muž Fery78 [3] Re: exit
jasan , nemám zatím permanentní měření , ale chtěl bych CO2 contorler nějákej aby ovládal přívod do akva .... jen hlavní sponzor( manželka) zatím dělá drahoty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:01 Muž exit [116] - RostlinyRe: Fery78
pořid si ten drop checker je to super věc pro orientaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:57 Muž Fery78 [3] Re: exit
mám 200l akva viz . prezentace , teď dávám 1bublinu /3s a tak to už nechám , před tím jsem dával zhruba 3/s , je mi jasné na čem všem to závisí proto jsem to zkusil spíše pozorováním ale....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:43 Muž exit [116] - RostlinyRe: Fery78
ono všeobecně platí že co2 utíká směrem k hladině.čili u hladiny býva obvykle vyšší koncentrace než u dna.lze změřit drop checkrem.proto možna ryby u dna přežily.chce to dávkovat pomalu a opatrně.já dával zhruba 2bublinky za sekundu.záleží i na velikosti akva a kolik máš rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:36 GP - RostlinyRe: Fery78
ryby, co zustaly, mohou vyuzit vzdusny kyslik, jestli to pomuze... opravdu se takovy boj s rasou vyplatil? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:02 Muž Fery78 [3] – otrava ?
Zdravím Všechny , chci se zeptat zkušenějších , abych se zbavil řas trochu jsem přidal CO2 šel jsem na to pozorováním , řasa opravdu začala ustupovat a teď se mi vyskytuje pouze na některých rostlinách a to jen pomálu , bohužel se mi stalo to co jsem nechtěl , odešlo mi 2/3 ryb , T.Kolumbijské , Černé a Neonky ,ryby byly malátné, zůstalo mi vše co mi leze po dně Pancíkové a Ancíkové a to je to,co mě straší , zde na serveru jsem četl že přebytek CO2 se první projevuje právě na těchto rybách ( u mě přeživších ) , tak teď nevím jestli to není nějáká jiná choroba .
Momentálně vše vypadá v pořadku . Nevíte jak to tedy je ? Pls

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 13:13 Muž filipsi [1284] Re: exit
exit napsal: A nedokážu pochopit jak je možné,že by to mohlo propustit více co2 při nižším tlaku než po naplnění kdy je tlak o mnoho vyšší a tudíž větší pravděpodobnost úniku? Co způsobuje ono (pobláznění)???
Tlak v lahvi co2 je vicemene konstantni od naplneni az do chvile, kdy je v lahvi nejaky tekuty co2. Pak s vyprazdnovanim rychle klesa, tak jak se snizuje tlak plynneho co2 v lahvi. Ale naproti tomu tlak za redukcnim ventilem pri tomto snizovani tlaku v lahvi casto prudce stoupne nad nastaveny tlak. To je dane beznou konstrukci techto ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 12:17 Muž exit [116] - RostlinyRe: Barakainus
Mám koupený co2 set profesional z polska a po vyzkoušení a několika měsíčním provozu bez problému.(doted) Nevím jaký lepší regulátor bych tam měl dát? Jinak to co2 mi opravdu došlo i když před odchodem ho bylo dostatek na mnoho dní.A nedokážu pochopit jak je možné,že by to mohlo propustit více co2 při nižším tlaku než po naplnění kdy je tlak o mnoho vyšší a tudíž větší pravděpodobnost úniku? Co způsobuje ono (pobláznění)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2011 02:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: exit
tohle je bezne. co2 se nekdy zblazni (casto tesne pred vyprazdnenim bomby) a vsechno zive uspi a v horsim pripade zabije. hodne vzduchuj a cer hladinu a pokud neco prezije, kup si poradny regulator na co2. pro priste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 01:27 Muž exit [116] - Rostliny – otrava ???
Odpoledne odcházím do práce a ryby i krevety v pohodě.Po devíti hodinách přijdu a krevety ko a ryby se učí plavat břichem vzhůru.Honem jsem je přelovil do čiste vody a par krevet co jsou v posledním tažení doufaje že alespon něco přežije.Změřil jsem vodu a no2,no3 ok,ale ph se mi zdálo nižší asi 6,4podle testu nejnižší hodnota na stupnici.Jedna rybka ze čtyř najednou prudce začala plavat a za par vteřin bylo po ni.Ostatní se pomalu rozplávají a možna přežije i pár krevet.Jenom by mě zajímala příčina.Chemii žádnou nedávám jenom co2 a doted vše v pořádku.Jedine co mě napadá je otrava co2,ale nevím jak by se to mohlo stát(vše řízene spin.hodinama)Poradí někdo kde mohla nastat chyba???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 15:25 Muž Sid [5874] - RostlinyRe: Tudy
Zkuste intenzitu sycení CO2 snížit a pozorujte reakci těch akar a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 13:23 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Sid
Špatně jsem se vyjádřil, chovají se tak na střídačku obě dvě - jen občas v dopoledních hodinách, což by odpovídalo na omámení CO2 v době jeho nejvyšší koncentrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 11:34 Muž Sid [5874] - RostlinyRe: Tudy
Citlivost různých druhů rybek může být rozdílná, stejně, jako je rozdílné jejich chování při "nadmíru" se zvyšující koncentraci CO2 - některé "zalézají" do porostu rostlin, jiné "lehají" na hladinu, kde je více O2.
Teoreticky může být akara hnědá na koncentraci CO2 citlivější, takže by ji méně citlivé rybky jemně pošťuchovat mohly, ale vy máte ty akary dvě. Pokud se druhá chová normálně, pak o otravu CO2 velmi pravděpodobně nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:04 Muž Tudy [320] - ryby Amazonie
Všechy ryby jsou OK, ale po ránu se občas stává (třeba dnes), že Akara hnědá zaparkuje na dně, roztáhne prsní ploutve, zvolní dýchání a je naprosto netečná - chová se stejně jako při spánku, jen nemá noční zbarvení - nereaguje ani na jemné pošťuchování ostatních ryb. Může jít o příznak předávkování CO2 ? Před aplikací CO2 jsem si nikdy takového chování nevšimnul.
pH mi kolísá mezi 6,5 a 7,4 (dnes ráno jsem naměřil 7,1).
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 3973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/14011-otrava-ryb-co2