Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava ryb CO2

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Otrava ryb CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2017 23:12 Muž Fuchs [169] Re: cesilko
Omlouvám se ale musím, ty jsis opravdu myslel, že ryby nevydrží 15 min bez filtrace? Chlape sakra používej selský rozum. Když jsis ty rybičky kupoval dali ti k tomu filtr na převoz? Neee dali ti je do pytlíku s vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 22:29 cesilko Re: Wanderer
Jeli jsme kousek asi 15 minut. Myslel jsem, ze rybicky dlouho nevydrzi bez filtrace. No nic, musim vse zalozit nove :-( Diky jeste jednou vsem za nazory a rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2017 07:45 Muž Wanderer [1540] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Hlavně nechápu, proč je potřeba něco do akvária sypat kvůli převozu. Jak jely ryby daleko? Jestli pár hodin, tak to klidně v desetilitrovém akváriu mohly přestát. Mnohem víc jim vadí nízká teplota. Prostě zachovat jim během převozu aspoň minimální životní podmínky a to nasypání čehokoli do akvária nezajistí.
No stalo, holt každý si na ty kamna musí sáhnout sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 06:56 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: cesilko
Njn, už se stalo. O,2 g v domácích podmínkách opravdu těžko zvážíš. To už je lepší rozpustit v 10 l vody 2 g toho sajrajtu, pořádně zamíchat, odlít 1 l do jiné nádoby a do ní přidat dalších 10 l čisté vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2017 00:42 R Muž Anthrax [2386] Re: cesilko
No jo, ale ty jsi stonásobně překročil doporučenou dávku... Notabene když se tady bavíme o algicidu. Na to umoření rybyček může stačit jen násobek doporučené hodnoty v řádu jednotek. Tady to ale není o ekologické nezávadnosti ale o množství aplikované látky. Tady těžko vinit výrobce, když nerespektuješ doporučené dávkování, způsob a účel užívání.

Představ si, že by ti doktor doporučil vypít 3 litry vody denně. A ty by jsi vypil místo toho 300 l vody. Tak by tě to taky zabilo. A voda taky přeci není ekologicky závadná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 23:53 cesilko
Díky všem za odpovědi.
Opravdu si vybavuju, jak mě na burze říkal chlápek, že to dává rybičkám při převozu a že předávkování nehrozí. Nasypal jsem tam toho dost možná i přes 20g. Každopádně kdyby to bylo tak ekologicky nezávadné jak prezentují na letáku, tak se tohle nemůže přeci stát.

Když jsem tenhle přípravek sypal při čištění řas do 60l akva, tak rybičky jsem tam normálně měl, ale je fakt, že čas od času nějaká zničehonic chcípla, ale vůbec jsem si to nespojil s tímhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.10.2017 14:54 Muž Jifi [648] Re: cesilko
Silné oxidační účinky - s nejvyšší pravděpodobností to rybám spálilo žábry.
Silné oxidační účinky má například peroxid vodíku a řada dalších sloučenin.
Opravdu nechápu, jak může někdo doporučit nasypat rybičkám pro převoz do pytlíku silné oxidační činidlo.
Zároveň vůbec nechápu, jak může prodejce napsat takový očividný nesmysl, že silné oxidační činidlo nemá žádné vedlejší účinky na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.10.2017 14:08 R Muž Anthrax [2386] Re: cesilko
Akorát nechápu, proč ti to poradil někdo na burze. Já bych zpozorněl při slovech "kuličky kyslíku". :-( To už doba pokročila natolik, že se bude prodávat O2 v prášku? Na druhou stranu, když se běžně prodává tekutý uhlík a spoustě lidí to není podezřelé, tak se není čemu divit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 13:59 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: cesilko
Nazval bych to zabitím z nedbalosti ... silné oxidační účinky... nadávkovat 0,2 g je také umění. Nasypals tam toho určitě o dost víc a rybky tam neměly vůbec být, možná s odstupem několika hodin po nasypání vyzkoušet 1 rybku. Můj typ je že došlo k totálnímu popálení dýchacích orgánu (žáber).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 13:52 R Muž Anthrax [2386] Re: cesilko
Je podle mě nemožné tohle doma přesně odvážit (0,2 g). Je to takový kaskaderský kousek, který se ti nevyplatil. Přesné složení se asi jen tak nedozvíme. Ale je to výrobek určený k likvidaci řas a sinic, nikoli na dodávání kyslíku do vody. Takže příště rozhodně do přerybněné nádrže použít vzduchování místo nějakých chemikálií. Jinak si myslím, že ryby spíš zabila ona účinná látka (v násobné, než doporučené koncentraci), které měla zabít sinice/řasy a nikoli CO2, jak už jsem psal.

Diky za odkaz Ricollo ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2017 13:20 Muž Jarry [812] Re: cesilko
Co znamená věta "Zřejmě jsem tam toho dal víc" - dvojnásobek (0,4g), stonásobek (20g)? V každém případě si myslím, že nasypat něco takového (zvlášť po přečtení etikety o tom, k čemu se výrobek používá) do 10l akvária k rybám je trochu nerozum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 13:17 Muž Magic [578] - RostlinyRe: Ricollo
No ja neviem, explicitne to tam uvedené nie je, ale toto by som aplikoval pred nasadením rýb. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 13:12 Ricollo - RostlinyRe: Anthrax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 11:43 R Muž Anthrax [2386] Re: cesilko
Ten výrobek jsem nenašel. Můžeš na něj dát odkaz? Podle názvu to je výrobek určený pro jezírka, takže určitě předávkování. Myslím, ale že ty ryby nelekly kvůli CO2, ale kvůli něčemu toxickému, co ten algicid obsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 11:34 cesilko – Otrava ryb CO2?
Prosím o radu. Včera jsem přendal kvůli stěhováním 11 rybiček z akvária (55 l) do menšího (10-15 l). Poté co jsem rybičky přendal, nasypal jsem jim tam Alga Oxid Pond - koupil jsem ho na akvarijní burze, kde mě bylo řečeno, že jsou to malé kuličky kyslíku, které je vhodné aplikovat rybičkám při převozu. Zřejmě jsem tam toho dal víc (dávkování 20g / 1000 l), každopádně do pár minut rybičky začly v akvárku šílet, téměř z něho vyskakovat a za pár minut většina plavala na hladině. :-(((

Fakta:
- Velké akvárium nebylo cca 3-4 týdny čištěno - neodkaloval jsem dno.
- V malém akváriu byla přečeprána voda z velkého akvária.
- Alga Oxid Pond - co píšou na etiketé: složení speciální přípravek s vázaným kyslíkem se silnými oxidačními účinky. Přípravek má velmi silné likvidační účinky na vláknité zelené řasy a sinice a efektivně vyčistí dno nádrže. Nemá žadné vedlejší nepříznivé účinky na rostliny, ryby.

Podle toho poměrně rychlého úhynu lze usuzovat, že jsem rybičky tímto přípravek otrávil oxidem uhličitým, který se začal uvolňovat? Nebo co to mohlo způsobit?

Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 21:03 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káďa
Udělej si registraci a prezentaci je to pak jiné dohadování než takhle. Asi tímhle dotazem nekončíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:33 Káďa - Echinodory + stonkové rostliny
Myslím, že ty ryby co tam mám nejsou tak náročný, ale moc se v tom nevyznám. Živorodky, ancistruse, pancéřníčky a mřenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 20:21 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káďa
To není až tak pravda, většina ryb CO2 snese bez problémů, problém je s dusičnany které některé citlivější ryby ve větší koncentraci nemají rády, třeba cichlidky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:58 Káďa - Echinodory + stonkové rostliny
No, nejlepší by bylo, kdyby se dařilo jak rostlinám, tak rybám, ale to bude asi docela problém zařídit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:30 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káďa
Chce se trošku něco naučit a pak to nebude až takový problém ale rostlin musíš mít opravdu hodně jinak to nemá cenu. maniakva.sweb.cz/… :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:24 Muž NHKG [3674] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Káďa
Co je pro tebe u akvária přednější?
Pokud to jsou rostliny, tak je CO2 dobrý pomocník.
Pokud ryby a jiní živočichové, tak bych do CO2 určitě nešel. Vím o pár nádržích, ve kterých CO2 při problémech vybilo část/celou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 19:20 Káďa - Hadohlavci, zeměžrouti a eLka – Zavedení co2
Přemýšlím o zavedení co2 do svýho 80l akvárka, ale bojím se, abych neotrávil ryby

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2014 18:46 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: ludvik
uznávám, je to blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2014 17:15 Muž ludvik [1061] Re: Štefan
Nebo se to dá říci i bez vzorečků ... Každý organismus (myslím teď živočicha) se musí nějak zbavit CO2 z krve. A i laik asi uzná, že nemá v plicích žádné trpaslíky, co to po jedné molekule z krve odstraňují. Tedy musí být jiný princip. A to je difuze. Ta vyžaduje, aby na jedné straně byla menší koncentrace, než na druhé - pak se to snaží navzájem vyrovnat. Tedy musí být v krvi víc CO2 než v okolí.

Pokud tedy přeženu CO2 v akváriu, nedokáží se ryby zbavit CO2 z krve. Spíš to dopadne naopak ... Vyvolá to reflex, zrychlené dýchání a snahu nadechnout (resp. vydechnout) jinak. Na první pohled to vypadá, že nemají dost kyslíku a snaží se ho dostat z nadhladiny.

Přebytek bude mít nejspíš i jiné důsledky, ale jsem také jen laik.
Štefan napsal: za předpokladu, že O2 bude v nádrži vždycky víc než CO2 tak ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 12:16 amrtin Re: volvik
Množství CO2 a O2 je na sobě ve vodě nezávislé,takže otrava ryb může nastat i při dostatku kyslíku.A teď něco z wikipedie: "Pokud je ve vodě protékající přes vápencové skály rozpuštěn oxid uhličitý, dochází k přeměně nerozpustného uhličitanu vápenatého na rozpustný hydrogenuhličitan vápenatý:
CaCO3 + CO2 + H2O → Ca(HCO3)2
Uhličitan vápenatý je prakticky nerozpustný ve vodě."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:56 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: volvik
LiborSprysl napsal:Wikina píše...Na 3 % v ovzduší člověk nereaguje. 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost. 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut. U zvířat to bude stejné, jen ty poměry budou úměrné jejich hmotnosti.
A přece se v medicíně používá... pouze do 5% se ho přidává do medicínského kyslíku ke zvýšení efektivity dýchání.

Jak vidíte, kyslík tam nefiguruje. Stejně tak, jako když se potopíte pod vodu. Kdy si myslíte, že se budete chtít nadechnout? Když máte málo kyslíku nebo hodně CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:52 Muž volvik [20] Re: vaaclav
no jasne dno mam spatne to vim ale proc u tohoto dna nemuzu pouzit CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 11:31 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: Johan
Proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:50 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 10:26 Muž volvik [20] Re: vaaclav
Muzu se zeptat proc to nebude fungovat
Kdyz to ma takhle hodne uzivatelu tady na rybickach :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   25.10.2014 09:55 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: Štefan
Takhle si myslím, že to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 09:43 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Tvé dno je plné mramoru a do CO2 bych se s ním nepouštěl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 08:23 Muž ŠtefanT [205] - ŽivorodkyRe: volvik
za předpokladu, že O2 bude v nádrži vždycky víc než CO2 tak ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 06:43 Muž volvik [20]
Chci se zeptat kdyz nechavam CO2 pres noc a pritom vzduchuji muzu timto otravit ryby???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 16:49 Muž MichoCZ [890] - AmerikaRe: Turbínka
Člověk si v tom najde tu svojí pravdu. Z mého pohledu z toho vyplívá, že je možné CO2 použít jako anestetikum a příspěvěk kvůli kterému celá diskuze vznikla nebyl nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 15:46 Muž LiborSprysl [8828] Re: Turbínka
Tak na to máme pohled stejný, což jsem rád. Ono je to opravdu hodně ve filozofii a terminologii... palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   24.10.2014 14:15 R Žena Turbínka [2552] Re: LiborSprysl, Johan
Když už mě do toho Libor tak "hezky" namočil, pokusím se do toho vnést trochu světla ze svého pohledu.

V běžném slova smyslu se nedělá rozdíl mezi slovy "otrava" a "intoxikace", jsou obecně chápána jako tatáž slova tj. synonyma (dokonce i google to takto pojmenovává), české slovo a termín přejatý z cizího jazyka. Každá otrava je intoxikací, ale ne každá intoxikace je mnou (a terminologií?) chápána jako otrava. V odborné terminologii jako takové, je rozdíl mezi člověkem "otráveným" a člověkem "intoxikovaným", v případě přídavných jmen je to snad vidět snáz. Dám-li si ty dva panáky, jak zmínil Johan, jsem intoxikovaná alkoholem, nikoliv otrávená, dám-li si těch panáků deset v krátkém časovém úseku, budu s velkou pravděpodobností otrávená produkty, na které se etanol degraduje, dám-li si panáků (ve stejném časovém úseku jako ve druhém případě) padesát, tak budu nejspíš mrtvá s diagnózou otrava (těžká intoxikace) etanolem (alkoholem). Ve všech třech případech jsem intoxikovaná alkoholem, ale jen ve dvou otrávená. Snad tento (ne zrovna nejšťastněji zvolený příklad - ovlivnění mozečkových funkcí a dýchacího centra etanolem a jeho metabolity + odbourávání závislé na mnoha faktorech s různou rychlostí, dále jsou dvě hlavní biochemické cesty fungující na jiném principu a s různou rychlostí pro odbourávání etanolu aneb proč bledé tváře dokázaly opít indiány - chybí jim základním enzym pro odbourání alkoholu jednou ze zmiňovaných cest - alkoholdehydrogenáza, ale dost o biochemii) alespoň částečně demonstruje jakým způsobem je terminologie užívána a chápána. Hlavní důvod proč jsem tento příklad uvedla je ten, že slovo otrava a intoxikace nejsou vždy synonyma.

Mluvíme-li o anestezii v souvislosti s intoxikací (otravou?), pak by se obecně dalo říci, že anestezie je řízená intoxikace (pokud se "přepískne" pak tu máme hned očividnou otravu) dobře je to vnímáno u tzv. rajského plynu. Chichotající se člověk není otrávený oxidem dusným, ale jen lehce intoxikovaný. Anestetika jako taková většinou fungují na principu tlumení nervosvalového přenosu. Zvýšíme-li onu dávku (koncentraci - to je důležité slovo) účinné látky pak může být nervosvalový přenos úplně zablokován a trvale (ireverzibilně) znemožněn a však ne u všech látek, jedů, anestetik.

Hezky se to dá popsat na některých hypnotikách (léky "na spaní"), kdy jeden druh léčiv tlumí aktivitu dýchacího centra a tím sekundárně dochází k utlumení celého organismu a následnému usnutí. Právě tyto přípravky měly na svědomí v minulosti mnoho životů v souvislosti s předávkováním. Ač to byla léčiva výhradně na lékařský předpis, ale to už je jiné téma.

Zkusím to ještě demonstrovat na dalším příkladě. Asi nikdo z nás nechodí a neříká: "Jsem otrávený kyslíkem!" Ač máme všichni kyslík přítomen v krvi, ve tkáních, s jistou nadsázkou bychom mohli říci, že jsme kyslíkem intoxikovaní ve fyziologických normách. A však, zvýší-li se koncentrace kyslíku v dýchaném mediu, pak může dojít k těžké otravě nebo chece-li závažné intoxikaci (poleptání sliznic, křeče, bezvědomí, kašel, dušnost až smrt).

A teď ještě k tématu: Ohledně ryb a CO2. Jisté (vyšší než běžné, ale nižší než vysoké potažmo smrtelné) koncentrace CO2 působí na rybu tlumivě a zpomalují její metabolismus tedy jako anestetikum a je to v uvažovaných koncentracích změna reverzibilní tedy vratná, já bych to asi diplomaticky nazvala řízenou intoxikací CO2. Ovšem, jak je většině akvaristů známo, při vyšších koncentracích dokáže CO2 rybu usmrtit, jaký je přesný mechanismus nevím, u lidí funguje na principu sekundární blokace dýchacího centra přes pH krve, hádám, že tento mechanismus bude u ryb obdobný, ale zase mne trochu zrazuje od mojí domněnky formulace ohledně CO2 z odkazu, který sem dával MichoCZ, cituji: "opakované aplikace letální"

Abych to zkrátila, zda je intoxikace reverzibilní či ireverzibilní záleží na koncentraci látky, na dané situaci a druhu látky (!!!) a dále i konkrétním jedinci. Já osobně bych "uspání" pro účely anestezie jako otravu nenazývala, volila bych pojem řízená intoxikace nebo anestezie.

V konkrétním případě bych opravdu nazvala CO2 anestetikem v přesně určené koncentraci a jedem v koncentraci úměrně vyšší. Je to taková "žabomyší válka" o slovíčka, proto já bych diplomaticky volila jasně určené a nenapadnutelné termíny. Navíc tato následná diskuze ohledně otrav, uspání a intoxikací neřeší hlavní problém, díky kterému vznikla.

Prosím Vás všechny, berte na vědomí, že to co je zde napsáno, je psáno ze znalosti lidské fyziologie, lidské anatomie, lidské biochemie a terminilogie užívané a chápané v rámci lidské medicíny, nikoliv veterinární, kde moje znalosti nejsou tak hluboké, ač se v některých ohledech tyto obory překrývají, ne vždy jsou si rovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 14:04 Muž ludvik [1061] Re: grunda
On psal, že sondu nezapojil do měřáku a 10 ukázal měřák ...
grunda napsal: ani tak mi to nesedí, pH vzduchu 10 - to by se ti moc dobře nedýchalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:54 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: LiborSprysl
Když si dám dva panáky, také mě to neohrožuje, ale otrava to je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:41 Muž LiborSprysl [8828] Re: Johan
Johan napsal: A uspání nějakou látkou není určitým druhem otravy? ;-)
Jako anestetikum se přece v akvaristice hodně používá(lo), otevři si třeba knihu Živorodky od Dokoupila.

Jakou látkou? Jestli "uspání" je opravdu ve své podstatě otravou, to nám asi řekne Turbínka, jak se k tomuto tématu dostane... Jinak s tím Dokoupilem máš samozřejmě pravdu. Ale já si myslím, že pokud nejsou ohroženy životní funkce, tak se o otravu nejedná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 10:37 Muž Tojsouvěci [1437] - Kytky s čudlamaRe: MichoCZ
Micho,omlouvám se za můj start,ale sám jsem si kdysi při nehodě předávkováním CO2 otrávil akva.
Anestézie s CO2:
Do vody přes kamínek o koncentraci 200-400 mg·l-1(losos), lze použít i uvolňování CO2 z hydrogenuhličitanu sodného, účinnost pomalejší,koncentrace NaHCO3142-642 mg·l-1při pH6,5-7,5 na K, Po, Pd, anestézie do 5 min. rekonvalescence za 10 min v čisté vodě
nutnost udržovat dostatek O2, opakované aplikace letální.
Jsou šetrnější způsoby viz:Anestetika pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2014 10:11 Muž Johan [4724] - RostlinyRe: LiborSprysl
A uspání nějakou látkou není určitým druhem otravy? ;-)
Jako anestetikum se přece v akvaristice hodně používá(lo), otevři si třeba knihu Živorodky od Dokoupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 09:42 Muž MichoCZ [890] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nechci nijak vyvolávat flame, ale materiál z Mendelovy univerziti CO2 jako ansetetikum uvažuje.

web2.mendelu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 03:52 Muž LiborSprysl [8828] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: CO2 funguje jako anestetikum. Rybu uspíš. Jsi špatně pochopil co jsem myslel já. Mě se to stalo asi v půl osmé večer při svícení.Mimochodem v CO2 se dá uspat nemocná ryba k finální cestě. Ale to je otázka jiného topicu.
Nefunguje jako anestetikum, opravdu je to otrava - ve větší či menší míře....Wikina píše...Na 3 % v ovzduší člověk nereaguje. 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost. 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut. U zvířat to bude stejné, jen ty poměry budou úměrné jejich hmotnosti.
A přece se v medicíně používá... pouze do 5% se ho přidává do medicínského kyslíku ke zvýšení efektivity dýchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2014 00:35 Muž Tojsouvěci [1437] - Kytky s čudlamaRe: MichoCZ
Promiň,pokud je kysličník uhličitý anestetikum,tak si to nech patentovat.Vytěsnění kyslíku kysličníkem uhličitým se běžně nazývá otrava,dál to nemíním komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 23:47 Muž MichoCZ [890] - AmerikaRe: Libcin
CO2 funguje jako anestetikum. Rybu uspíš. Jsi špatně pochopil co jsem myslel já. Mě se to stalo asi v půl osmé večer při svícení.

Mimochodem v CO2 se dá uspat nemocná ryba k finální cestě. Ale to je otázka jiného topicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2014 12:38 Muž grunda [1771] - CichlidyRe: Libcin
ani tak mi to nesedí, pH vzduchu 10 - to by se ti moc dobře nedýchalo ;-) jinak hodnota CO2 kolem 30 mg/l je naprosto běžná v rostlinných akva s rybami, takže žádný stres ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:40 Muž Libcin [23] Re: grunda
Já nevím, to PH 10 bylo asi vzduchu :-D Jak jsem zapojil sondu tak jsem při cca KH 5-6 naměřil PH ve vodě 6,7. To jenom pro upřesnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:11 Muž grunda [1771] - CichlidyRe: Libcin
pH 10 a CO2 - 30mg/l, něco mi tu nesedí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 23:03 Muž Libcin [23] Re: MichoCZ
To bylo první co jsem udělal, hledal jsem ryby ještě v nerozsvíceném akváriu. Bylo štěstí, že nebublám přes noc a že jsem ráno PH kontroloval.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 3878x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/14011-otrava-ryb-co2