Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzlínání vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Vzlínání vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 11:29 Muž Anubis007 [22] Re: Anubis007
I po týdnu vše o.k...doporučuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:38 Muž Anubis007 [22] Re: Anubis007
Funguje to... nyní již dva dny sucho! děkuji vám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 20:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Anubis007
Úplne by malo stačiť nalepiť na rohy akvárka zvrchu gumené válčeky výšky cca. 3mm.Tým sa celý krtyt oddelí od hrany skla a zabráni to vzlínaniu vody z krytu.Pokial dobre vidím na spodku krytu je odkapávací výstupok.Celý problém vidím v tom,že sa hrana skla dotýka toho výstupku a umožňuje to vzlínanie.Oddelením týchto dvoch plôch by mala voda jednoducho odkvapnúť dovnútra akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 19:32 Muž Anubis007 [22] Re: jamajcan
Rád vyzkouším, ještě jsem si všiml, že se rosí více jedna část akvaria, kde mám "stojatou vodu, v druhé polovině, kde mi cirkuluje, je to lepší, nařídil jsem průtok vody po hladině celého akva, tak uvidím a tu hadičku/tesnění rád vyzkouším a

VELMI DĚKUJI ZA RADY!!!

Už jsem přemýšlel nad krycím sklem, aby se teplo ze zářivek trochu tlumilo a nedostalo se přímo k vodě..
Edit: Tak silikonová hadička aplikována na 3 stěny, více ji nemám.. :-) tak uvidíme, voda dolita, tak napíši jak to vypadá.. ještě jednou díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 13:39 Muž dimmur [283] Re: Anubis007
pokud Vas trapi, ze je videt nizsi hladina vody, tak ja to resil lepici paskou....koupil sem kdysi v hornbachu jednu, ktera se mi libila a vypada to vzhledne....samozrejme reseni doporucovane vyse, mi prijde vhodnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 13:06 R Muž Mrakoplash [1776] Re: jamajcan
případně sehnat gumové těsnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   10.05.2013 07:16 jamajcan Re: Anubis007
Tyto kryty/MP/mi dělaly stejnou paseku.Pomuže to vyřešit silkonová hadička příslušného rozměru,která se podélně z jedné strany rozřízne a nasadí na hranu skel,po obvodu celého akvária.Kryt se položi zpět a stékání vody to omezí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:13 Muž Anubis007 [22] Re: Savan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 21:48 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Anubis007
skús ešte raz prosím ťa vyfotiť tú drážku,ale z iného uhlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 21:14 Muž Anubis007 [22] – Stékání vody po skle přes kryt - rampu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni,

prosím o radu, mám značkový kryt MP, akva 100x40, zářivka 2x35W, v přední části krytu, tři prostory pro vyndání části krytu(dva malé po stranách, a uprostřed delší). Používané pro krmení. Dnes jsem zjistil, že pod akva mám skvrnu vody na podložce pod akva, a zjistil jsem, že stéká po stěně akva přes rampu, kde kondenzuje. Bohužel teče po vnější straně akva.. opatření, které jsem udělal, minus cca 3-4cm vody, ale nevypadá to vzhledně. Přemýšlím, jestli dolepit nějaké těsnění, nechce se mi to nechávat otevřené, aby to větralo.. prosím o radu...

děkuji vám!

Edit: Voda kondenzuje na rampě, pak steče na horní hranu skla akva, v místě, kde je rampa položená a odteče po vnější stěně(asi i vnitřní, tam je to ale žádoucí).
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:59 R Muž romant [27987] Re: Louka
Pokud je technika odolná vodě, tak bych to neviděl jako problém, jedině snad když by na hladině byla nějaká plovoucí rostlina, což by se jí nemuselo líbit, to skapávání vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:56 Muž Louka [49] Re: romant
Vím že sem asi špatně,ale když se mi taky sráží voda na krytu(kondenzuje)vadí to něčemu?Potom skapává spět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:09 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
No, to jsem zkoušela, zadní díl krytu jsem podložila špejlemi, aby větral a zároveň po něm voda stékala směrem do středu akvária, ale ani to nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:07 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Hmm, tak to by asi chtělo lehce ten kryt odvětrat, aby se ta voda neměla snahu kondenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:05 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Ne, je to akvárium Diversa 120x50x50cm, s hliníkovým krytem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:03 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Máš tam krycí skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:56 Žena lucie.aqua [511] – Vzlínání vody
Přeji hezký den všem akvaristům a prosím o radu. Zhruba před 4 měsíci jsem upravila rozstřikovací rampu tak, že jsem ji prodloužila a připevnila na celou délku akvária (předtím byla u boční stěny, nesedělo to kytkám). Byla natočena, aby proud směřoval k přední stěně, zárověň s hladinou. Od té doby mám sice krásné čisté kytky, ale po zadní stěně akvária mi stéká voda a rosí se topítko. Přestože voda nestříká, kryt je hodně orosený. Zkoušela jsem proud natočit více šikmo, ale nemá to žádný vliv. Rampa je těsně pod podélným kantem, dotýká se ho. Možná by to chtělo rampu více ponořit, ale to bych musela nějak nastavit koleno od hadice k rampě, jinak nedosáhne. Voda stéká tam, kde je nasávání i výtok filtru, tzn. kde už není ten podélný kant.

Už se někdo setkal s podobným problémem? Jak to vyřešit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 20:35 Muž btnk [5] Re: Oskar.
Měl jsem stjnej problém a řešení bylo banální, stačilo dát vodu o 5 mm níž prostě tak aby byla zároveň s krytem a je pokoj. Od tý doby co to tak dělám je voda akorát zespoda krytu, ale nikam ven nevytýká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 18:49 Muž Oskar. [23] - Amerika
Fotka k příspěvku Vzlínající voda je mrcha. Takhle dopadl kryt akvárka po tom, co se k němu dostala riccie vyrůstající z vody. tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 17:19 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Silvie
A nemas to az prilis naplnene vodou? 2cm od vrchu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:41 Aster Re: Silvie
Mne voda steka ked sa rybky blaznia a spliechaju. Tiez trvalo dlhsie kym so na to prisliel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:37 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Silvie
co zkusit oblepit prostor mezi sklem a krytem gumovou tesnici paskou co se dava do oken?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:28 filipsi Re: Silvie
Vzlinani si take nedokazu predstavit. Reseni proti stekani je nalepit uvnitr do krytu pred kontaktem se sklem prouzek neceho (tlustsiho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:26 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Silvie
Aj ja mám taký set a vodu mám niekedy iba na okrajoch toho viečka, cez ktoré sa krmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:15 ječmen Re: Silvie
A co vzduchovací kámen (pokud nemáš krycí skla?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:11 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Silvie
Vzlíná, nebo jen stéká odpařená voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:10 Silvie – Vzlínání vody
Mám normalní akvarijní set 54l, už několikrát vyměněný kvůli stejnému problému. Voda mi okraji ktrytu stéká po stěnách akvária na podložku a následně na komodu, komoda dávno zničená podložka nacucaná vodou... Nevím, proč se to dějě, vodu mam cca 2cm pod okrajem, filtr nemá přívod na vzduch, takže hladina se téměř nehýbe a teplota je 25 stupnu. Jestli někdo víte, jak zastavit vzlínání, tak prosím poraďte. děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14005-vzlinani-vody